18.10.18, 15:06
Napiszcie mi proszę w jakich sytuacjach lekarze zalecają
waszym dzieciom inhalacje. Ciągle o tych inhalacjach słyszę i czytam, a nam pediatra nigdy nie zaleciła. Zastanawiam się czy po prostu ona nie jest zwolenniczką takiego leczenia czy to zależy od choroby. Synek ma 3,5 roku, wszystkie jego choroby wyglądają podobnie, katar, kaszel, gorączka do 38-38.5, sporadycznie wymioty (spowodowane kaszlem a nie problemami zoladkowymi), w ciągu tygodnia wraca do zdrowia.
Edytor zaawansowany
  • melancho_lia 18.10.18, 15:13
    U mojej córki do 3 urodzin każdy katar lądował na oskrzelach- stąd miała inhalacje. Najmłodszy ma tak samo- jak zaczyna pokaslywac to nebulizator idzie w ruch. Najstarszy nigdy nie miał zapalenia oskrzeli, inhalacji nigdy nie miał.
  • gvalchca 18.10.18, 18:52
    U nas przy każdym katarze jest zalecenie, a praktycznie nigdy nie schodzi na oskrzela. Przy kaszlu też się zdarzyło, wtedy nawet dostaliśmy Mucosolan do inhalacji zamiast zwykłego syropu.
  • leni6 18.10.18, 21:20
    U nas na oskrzela nigdy nie zeszlo. Na kaszel syropów też nie dostajemy, z leków to witamina c, czasami spray do nosa, chyba steryd bo zawsze z zastrzeżeniem że maksymalnie 3 dni, zawsze przy katarze wapno, przy wysokiej gorączce nurofen, raz był antybiotyk ale to była jednorazowa i bardzo specyficzna (jak na moje dziecko) choroba.
  • juuuu7 18.10.18, 20:12
    Mysle, ze to od pediatry zalezy.
  • ela.dzi 19.10.18, 06:28
    Przy większym katarze, żeby rozrzedzić wydzielinę.
  • ela.dzi 19.10.18, 06:30
    A sama robię przy suchym kaszlu, sól dobrze nawilża śluzówki.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.