Dodaj do ulubionych

sen 9 miesięcy

26.12.18, 09:37

Witam Mamusie
Nie mam kogo się poradzić w tej kwestii, Internety przeczytane, a to moje pierwsze dziecko smile
Moja córka 9 miesięcy przeszła ostatnio na 2 drzemki
Wieczorem zasypia około 21.00 (wcześniej przy 3 drzemkach spała już o 20.00) i po pół godziny się budzi i jest gotowa do zabawy. Ponownie zasypia na noc po 1.5-2 godzinach (około 22.30 -23.00). Co zrobić by nie wybudzała się po zaśnięciu na noc?
Nasz rozkład drzemek: Wstaje .7.00-7.30 pierwsza drzemka następuje okolo 11.00 spi okolo 40 minut, kolejna drzemka jest po 15 spi godzinkę -półtora budzi sie około 16.30. Próbowałam robić tak by ostatnia drzemka kończyła się przed 16 ale nic to nie dało, bez zmian.

Jakieś pomysły?
pozdrawiam

Edytor zaawansowany
  • ela.dzi 26.12.18, 21:30
    Zasada jest taka, że przy przechodzeniu na mniejszą liczbę drzemek kładziemy na noc wcześniej. U was o 21 dziecko nie idzie spać na noc tylko na 3 drzemkę. Próbuj kłaść ja wcześniej na obie drzemki i w konsekwencji na noc.
  • fraaumiaau 27.12.18, 11:35
    Tsk tez myslalam ze ona wieczorem robi sobie 3 drzemke. Pokombinujemy z drzemkami w dzien i sprobojemy polozyc np o 19.30/20

--
    Australian Silky Terrier
    fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/2940021,2,1,Szanti.html
  • indjanek 29.12.18, 18:10
    A jak sie budzi z pierwszej drzemki? Zadowolona i wypoczęta (to oznacza, że można kłaść później) czy z płaczem (trzeba kłaść wcześniej). Podobnie potem trzeba cyrklować z drugą drzemką.

A jak wyglądalo to gdy miała 3 drzemki? Czemu jedną ucieliście skoro zasypiała przyzwoicie na noc?
  • fraaumiaau 29.12.18, 22:22
    Z pierwszej drzemki budzi sie wypoczeta i zadowolona. Trzeciej drzemki nie ma bo nie bylabym w stanie w trakcie dnia ich wszystkich zmiescic. Po prostu jej czas czuwania sie wydluzyl

--
    Australian Silky Terrier
  • fraaumiaau 29.12.18, 22:25
    I chcialabym dodac co uzyskalismy w ciagu 3 dni. Pobudka okoko 7.30, pierwsza drzemka 11.00 i spi max godzine. Druga drzenka po 15 i spi około godzinkę do poltora i wstaje przed 17. Zasypia okolo 21.30 już bez pobudek. Czy ktos moglby powiedzieć co zrobic by zasypiala przed 21?

--
    Australian Silky Terrier
  • indjanek 29.12.18, 22:36
    Obudzić z drugiej drzemki o pół godziny wcześniej
    - wtedy o tyle wcześniej powinna zasnąć czyli ok 21. lub spróbować uśpić na drugą drzemkę o tyle wcześniej, żeby sama obudzila się wcześniej.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.