Dodaj do ulubionych

Nocne odpieluchowanie

13.02.19, 07:10
Że starszakami problemu nie było,jak pożegnali pieluchę w dzień, to i w nocy spali bez. A najmłodszy (3 lata i mc) w dzień odpieluchowany na 2 urodziny, w nocy leje na potęgę. Pielucha zawsze rano zmoczona. Próbowałam kłaść go bez ale leje przez sen i nawet się nie budzi że ma mokro.
Poczekać czy kombinować? W dzień od miesięcy nie ma wpadek, zgłasza na tyle wcześnie, że jest w stanie poczekać jeśli akurat nie ma dostępu do toalety.
Nie, wiem może nie zakładać mu pieluchy na noc i może się nauczy np. budzić na siusiu (najstarszy tak miał).
Edytor zaawansowany
  • amiralka 13.02.19, 10:37
    Nie wiem, ja zdjęłam dopiero kiedy w nocy nie było wpadek. Pamiętałam tylko, że zaproponować nocnik tuż przed snem i już nie podawać za dużo płynów wieczorem. Na początek zakładaliśmy tzw majteczki treningowe pod piżamę. Dla mnie lepiej poczekać aż organizm będzie gotowy nie oddawać moczu w nocy, czyli mocz na tyle zagęszczony w nocy, że nie ma potrzeby go oddawać itp. Ale znam przypadek w rodzinie dziecka, które miało "wpadki" do 8 roku życia, aż mama skonsultowała lekarza i okazało się, że jest za mało wazopresyny w organizmie. Ale Twój synek jest jeszcze mały.
  • pocket.size 13.02.19, 10:53
    U mnie przy dwójce dzieci sprawdziło się wysadzanie na nocnik na śpiocha około północy, jak szliśmy spać. Nasze dzieci sikały najczęściej nad ranem, bo już nie wytrzymywały ciśnienia. A tak zawsze to mniej w pęcherzu. Nocnik do pokoju, sadzałam na nim śpiące dziecko, dziecko sikało i kładłam z powrotem do łóżka.

--
    www.kochamylaure.pl
  • melancho_lia 13.02.19, 11:07
    Syn nie korzysta z nocnika. Próby wysadzania na śpiocha na toaletę kończyły się awanturą. Przed snem nie pije, idzie siusiu przed położeniem się a rano pielucha zmoczona i tak.
    Mi jakiś nie jest pilno do rezygnacji z tej nocnej pieluchy, po prostu zaczęłam się zastanawiać czy to jeszcze norma.
    Suche noce też bywają (kilka przez ten rok).
  • kyrelime 13.02.19, 11:17
    Ja bym poczekała. Dla człowieka sikanie w nocy nie jest normą. Skoro więc sika, znaczy że mocz nie jest zageszczony a co za tym idzie potrzebuje czasu, żeby fizjologicznie dojrzeć. Niech sobie sika w pieluchę i ma przynajmniej spokojny sen. Mojemu dziecku wprawdzie dość szybko poszło z nocą po tym jak już załapał nocnik, ale z opowieści znajomych wynika, że zdarzaja sie dość często nawet 4-latki potrzebujące w nocy pieluchy. I to najczęściej są dzieci, które w dzień odpieluchowaly się szybko.
  • pocket.size 13.02.19, 11:27
    Ja nocne odpieluchowanie uskuteczniałam u pi razy oko dwulatków, więc nocnik był jeszcze w użyciu.
    Może faktycznie trzeba dać mu jeszcze trochę czasu, grunt, ze w dzień woła smile

--
    www.kochamylaure.pl
  • juuuu7 13.02.19, 18:56
    Ja po prostu zdjelam pieluche nocna jakos 3mce po dziennym odpieluchowaniu ( synek mial 2l9m). Nigdy nie bylo wpadki ani wstawania na siku w nocy.
    Jesli teraz zdejmujesz i jest wpadka to odpusc. Znam 4latki z nocna pielucha.
  • anoreska 24.02.19, 21:03
    Nocne siusiani jest normą do ok 6-7 rż. Załóż pieluchę synowi na noc, zdejmij jak 7 nocy z rzędu będzie sucha. Organizm musi zacząć produkować wazoprezynę w odpowiedniej ilości, nie się tego wyćwiczyć.
  • gvalchca 13.02.19, 20:37
    Miałam podobny przypadek, w dzień odpieluchowany bezproblemowo i ponad rok jeszcze pieluch na noc. Sikanie nocne skończyło się z dnia na dzień około 3,5 roku. Wysadzanie koło 23 nie pomagało, zresztą, i tak jesteśmy zbyt nieogarnięci na takie reżimy wink
  • leni6 14.02.19, 09:05
    U nas tak samo, synek w dzień bez problemu odpieluchowany w wieku 2,5 roku, suche noce zaczęły się pojawiać jak miał 3,5 roku a jakieś 3 miesiące później wszystkie były suche.
  • melancho_lia 14.02.19, 10:14
    Ja też chcę poczekać, ale ogarnęły mnie pewne wątpliwości po ostatnim spotkaniu rodzinnym gdzie wyrażono ogromne zdziwienie że mój synek śpi w pieluszce jeszcze (wątpliwości niewielkie bo ową opinie wyraził rodzic dziecka starszego o 3 m-ce od mojego syna, które w nocy śpi bez pieluchy ale za to w dzień sikania nie ogarnia za bardzo i codziennie ma co najmniej jedną wpadkę).
  • juuuu7 14.02.19, 10:28
    Ja bym odpuscila bo jestem za leniwa na wysadzanie w nocy czy ciagle zmienianie zasikanej poscieli. Nie dorosl i tyle.
  • leni6 14.02.19, 10:34
    Ja między 3 a 3,5 roku syna nawet zdarzyłam się z mężem poklocic w tym temacie, ale w naszym przypadku mój mąż miał rację wystarczyło poczekać i samo przyszło.
  • rulsanka 14.02.19, 20:57
    Jako doświadczona mama na pewno wiesz, że odpieluchowanie nocne to kwestia fizjologicznego zagęszczania się moczu w nocy. Dzieci dojrzewają do tego w różnym wieku (mój starszak nie sikał przez sen już jako kilkutygodniowy niemowlak). Niech śpi w pieluszce, ma dużo czasu do końca zakresu normy (do 5 lat).

--
    Pomoc dla Zuzi
  • melancho_lia 14.02.19, 22:19
    Doświadczona jak doświadczona. 7 lat różnicy pomiędzy najmłodszym i średnią i już mnóstwo rzeczy jest dla mnie nowością wink
    Najgorzej było z noworodkiem- czułam się jak z pierwszym, nic nie pamiętałam smile
  • tuszeani 14.02.19, 22:41
    Ja też jestem za czekaniem, ale ... czujnym. U nas było tak: naczytałam się, m.in. na tym tu forum, że organizm musi dojrzeć, że najpierw trzeba ograniczać wieczorne picie, czekać aż rano pielucha będzie sucha itp. Młody (lat wtedy świeżo 3, odpieluchowany w trybie dziennym kilka miesięcy wcześniej) pił bezpośrednio przed snem ok. 300ml picia, rano pieluchą można było kogoś przetrącić. Jechaliśmy właśnie na wakacje, potem miało być kilka spokojnych tygodni w domu. Odpuściłam całkowicie nocne odpieluchowanie na wyjeździe, wzięliśmy tonę pieluch, za to mało ciuchów i żadnych podkładów. Pewnego pięknego wieczora, po obaleniu swojej rutynowej wieczornej butli picia, Młody oznajmił że jest już duży i odważny i od dziś śpi bez pieluchy wink Mieliśmy długą chwilę zawahania (bo kompletnie nieprzygotowani), ale postanowiliśmy zaufać Młodemu. Przespał kamiennym snem całą noc, dopiero rano pomaszerował do toalety. My za to nie spaliśmy, w gotowości do ratowania hotelowego łóżka przed powodzią wink Od tamtego wieczora nie spał już nigdy w pielusze, nocnych wpadek miał może ze 3, w czasie jakichś infekcji. Do tej pory nie rozumiem tego fenomenu. Czuł wcześniej przez sen, że ma pieluchę i może sikać? A od następnego dnia czuł że nie ma i pomimo wieczornego picia był w stanie wytrzymać do rana?
    Hmmm... dzieci są różne, trzeba być czujnym i dobrze odczytywać sygnały.
  • kyrelime 15.02.19, 00:15
    Oczywiście nie wiem czy to reguła, ale może ta dojrzałość organizmu pojawia się skokowo? U syna bylo tak, ze jednego ranka pielucha byla mokra, a kolejnego juz zupełnie sucha i tak już pozostało. Odbyło się to jakby bez wiedzy zainteresowanego, a mialo miejsce jakis tydzień po odpieluchowaniu dziennym, więc przygotowani, że to jeszcze potrwa nawet nie sugerowalismy dziecku prób zdjemowania pieluchy na noc, a jednak on sam z siebie zupelnie nagle przestał je moczyć. Pil przed snem jak dotychczas i jak dotychczas zdarzało mu się nawet w nocy pić wodę.
  • eowen 15.02.19, 08:34
    U nas były takie momenty, że pielucha była sucha i przymierzaliśmy się do jej zdjęcia. Po czym znowu mokra. Córka równo 4 lata, ale w nocy bardzo dużo pije, jak w dzień wykazuje średnie zainteresowanie wodą, to w nocy nadrabia. I z tego powodu może być trudniej. Sama piję w nocy wodę i chodzę do ubikacji wink
  • tuszeani 15.02.19, 08:51
    Nie wiadomo wcale czy będzie trudniej. Tak jak u nas - duży bidon wody na noc, a mimo wszystko nagle zaczął w sposób naturalny wytrzymywać do rana. I do tego jakby to była jego świadoma decyzja, że już nie będzie sikać - to on zarządził zdjęcie pieluchy, nie my.
    Naprawdę coraz bardziej jestem przekonana, że nie ma jakiegoś jednego schematu i najważniejsze to wyłapać sygnały które daje samo dziecko.
  • gvalchca 15.02.19, 11:43
    Spoko, moi rodzice "z czasów tetrowych" też byli zaskoczeni, że 3-latek śpi w pieluszce. Nie chodzi o wyścig, tylko żeby się nie zajechać. Z tego, co wiem, oni te 30 lat temu wysadzali mnie i brata 2-3 razy w nocy. Ja tam wolę spać wink Tak jak wspomniałam, suche noce włączyły się z dnia na dzień praktycznie, więc cierpliwości, już niedługo. Chociaż ja też się denerwowałam, zwłaszcza latem, bo spanie w gorącym pampersie kojarzy mi się mało zdrowo.
  • zabka141 25.02.19, 20:16
    Dokladnie, czasem poczeka sie ten miesiac, dwa czy trzy i dziecko jest gotowe i zadnych materacow nie trzeba wymieniac, ani tez ograniczac picia czy wysikiwac w nocy. Poza tym wielu rodzicow popelnia blad i odpieluchowuje na zasadzie ciaglego pytania dzeicka czy musi, wysadzania co chwile. Potem sie chwala - moj 2 latek juz odpieluchowany, itd. Nie na tym polega odpieluchowanie dziecka. Dziecko ma samo zglaszac potrzebe.
  • ela.dzi 15.02.19, 21:54
    Po co ma się budzić na siusiu ? Niech śpi. Będzie gotowy, to nie będzie lał w nocy. Za sikanie w nocy odpowiadają inne mechanizmy niż za sikanie dzienne, nie przeskoczysz tego. Poczytaj o roli wazopresyny w zagęszczaniu moczu.
  • eukaliptusy 17.02.19, 21:34
    Nie jestem ekspertem, ale wydaje mi sie, że to kwestia dojrzałości układu nerwowego i produkcji odpowiednich hormonów. Raczej tego nie przeskoczysz. Nie stresuj się. Niech sika w pieluchę, jak przestanie, to przestaniesz zakładać.
    O zaburzeniu można mówić dopiero, jesli to trwa powyżej 6-7 roku życia.
  • bo_gna 23.02.19, 22:19
    Ja w końcu stwierdziłam, że dość pieluch i przestałam na noc zakładać, około dwa miesiące lała, materac do wymiany, po jakimś czasie zaczęła krzyczeć jak robiła siusiu (czyli zaczęło jej to mokro przeszkadzać), potem leciała do nocnika albo do mnie żebym jej wydała komendę: do nocnika! (nocnik obok łózka)
  • melancho_lia 24.02.19, 06:57
    Mały update- dziecko odmówiło zakładania pieluchy na noc. Na razie piorę i przebieram...
  • amiralka 24.02.19, 19:40
    Polecam majteczki treningowe...
  • indjanek 24.02.19, 20:51
    O kurcze. Może jednak spróbuj jakoś namówić albo zakładaj pieluche na śpiocha?
  • melancho_lia 24.02.19, 21:00
    No way. Śpi jak zając na miedzy i każde dotknięcie go wybudza.
    Namówić się nie da po dobroci. Może spróbuję z majtkami.
  • juuuu7 24.02.19, 22:31
    Wymysl historie o super majtkach dla super chlopcow czy jakos tak😉.
  • indjanek 26.02.19, 00:02
    Koniecznie, bo sie zamęczysz. I foliowy ochraniacz na materac.

Ja nie wiem co te 3 latki mają w głowach.. ich logika jest niesamowita. Gdyby ten upór potrafiły w dorosłym życiu przenieść na np naukę, to byśmy były dumnymi matkami noblistów..
  • juuuu7 24.02.19, 15:08
    Masakra...ja bym jednak wolala zakladac pieluche.
  • bo_gna 24.02.19, 22:37
    Jak dziecko ma 3.5 roku to ma się już serdecznie pieluch dosyć
  • marcowa_aprilla 03.05.19, 12:17
    Dosc pieluch a nie dosc zmian mokrej poscieli. Na moje to jakas chora ambicja.
  • jemanja 24.02.19, 12:11
    Ja czekałam, aż będzie gotowy. Myślałam, że się nie doczekam ale jak miał 4,5 roku nagle zaakoczyło. Od tamtej pory jedna wpadka, w czasie choroby. Poza tym sam chodzi w nocy do WC w razie czego.
  • dolatadolata 28.04.19, 22:34
    U nas starszy się moczył w nocy do 5 roku życia, a córka, jednoczesnie sie odpieluchowała w dzień i w nocy około 2 roku życia. Wiec na to nie ma reguły chyba. Dla świętego spokoju można porobić badania, ja prowadziłam z synem dziennik mikcji ze strony suchy poranek, no ale w sumie u nas minęło jak ręką odjął samo.
  • karbacka 02.05.19, 00:40
    Warto obserwować dziecko, bo każde rozwija sie inaczej i nie zawsze moczenie nocne ma jakies podłoże chorobowe. Często to jednak po prostu stres. A potem samo moczenie nocne jest stresujące dla dziecka i wpada w błędne koło. Akurat suchyporanek.pl to fajna strona gdzie można poczytać o moczeniu nocnym dzieci i sposobach radzenia sobie z nim.
  • szars 15.05.19, 22:48
    A z tej aplikacji, która jest na stronie korzystacie? Warto ją pobrać?
  • karbacka 31.05.19, 21:09
    Tak, mamy pobrana aplikację, to bardzo wygodne musze przyznać. Aplikacja Suchego Poranka jest darmowa a mozesz prowadzić w niej dziennik mikcji. To się bardzo przydaje u lekarza.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka