Dodaj do ulubionych

3 latka żłobek (kontynuacja) czy przedszkole

13.02.19, 17:52
Jak myślicie, kontynuować żłobek w najstarszej grupie (nie bez znaczenie, że Trzaskowski obiecał darmowe żłobki w Warszawie), czy iść do maluchów do przedszkola (starszak będzie w tym samym, w 6 grupie). Obie placówki państwowe, obie ok, choć bez szału.
Edytor zaawansowany
  • melancho_lia 13.02.19, 18:46
    Przedszkole (też są darmowe, płacisz tylko za jedzenie).
    Mam synka z końca roku (28 grudnia), też się wahałam nad pozostawieniem w żłobku, ale finalnie zdecydowaliśmy się na przedszkole.
    No i jeszcze dwoje dzieci w jednym miejscu- bajka. wink
  • black_magic_women 14.02.19, 10:28
    melancho_lia napisała:

> Przedszkole (też są darmowe, płacisz tylko za jedzenie).

Faktycznie, zapomniałam już,chociaż za syna zapłaciłam ostatnio 40 zł, a za córkę w tym samym czasie (choroby itp) 150 smile
  • melancho_lia 14.02.19, 10:36
    Bo w żłobku jest niższa stawka żywieniowa wink
  • biankao 13.02.19, 23:54
    Ja dałam córkę do przedszkola (w którym był już jej brat) jak miała 2.4. Zasugerowała mi to sama dyrektorka mówiąc, ze corka jest bardzo energiczna i rezolutna i bardziej stymulujące będzie dla niej przedszkole. Nie żałuje decyzji.
  • black_magic_women 14.02.19, 10:27
    biankao napisała:
    . Zasuge
    > rowała mi to sama dyrektorka mówiąc, ze corka jest bardzo energiczna i rezolutn
    > a i bardziej stymulujące będzie dla niej przedszkole.

Nam też wczoraj zasugerowano, że jest samodzielna i taka do przodu i żeby koniecznie skladac papiery do przedszkola.
  • leni6 14.02.19, 08:58
    Wybrałbym przedszkole, jakie widzisz argumenty "za" żłobkiem ?
  • amiralka 14.02.19, 09:47
    Ja bym zasięgnęła opinii pań albo zlobkowego psychologa, jesli taki istnieje, bo kazde dziecko jest inne i w roznym tempie sie rozwija. Potem dochodzk kwestia Waszej organizacji. Sama wolalam zostawic dziecko w zlobku, choc nie, zebym miala wybór, ale u mnie jednak przedszkole to inny swiat, niz zlobek, gdzie duzo bardziej sie matkuje dzieciom a mniej wymaga. Bylam zadowolona ze mam dziecko z kwietnia, bo gdy poszedl do przedszkola mial 3,5 roku byl bardzo samodzielny i skupiony bardziej na kolegach niż opiekunach (nauczycielka była mało ciepła).
  • kyrelime 14.02.19, 10:23
    Na plus przemawia zaprowadzanie dzieci do jednej placówki. Co do tego, czy młodsze się nadaje- myślę, że tutaj najlepiej Ty widzisz, jakie jest dziecko. Mój np.w wieku równo 3 lat się nie nadawał za bardzo jeśli chodzi o samodzielność, zainteresowanie kolegami itd. Poszedł w wieku 3,5 i od razu jak burza, wzorowy przedszkolak. Gdybym poslala go te pół roku wcześniej domyślam się, że byłoby ciężko, bo to po prostu bylo widać, że jest niegotowy.
  • black_magic_women 14.02.19, 10:32
    Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Córeczka we wrześniu będzie miala3 lata bez miesiąca.Jest otwarta, bystra i bardziej samodzielna niż jej 5 letni brat, który dopiero mając 3 lata "wyszedł" z domu do przedszkola. Nie wiem skąd rozkminy, chyba żłobek daje mi poczucie, ze mam małą córeczkę ,a przedszkole to już edukacja itp
  • melancho_lia 14.02.19, 10:39
    To też zależy jakie panie się trafią. Najstarszy miał w przedszkolu takie nauczycielki właśnie, najmłodszy ma ciepłe ciocie- panie podchodzą zupełnie na luzie do tej części edukacyjnej przedszkola. Syn leci biegiem rano i widać że uwielbia przedszkole.
  • kyrelime 14.02.19, 11:48
    Czyli tak naprawdę masz chyba wiecej argumentów przemawiajacych za przedszkolem. Zwłaszcza, że pod koniec kolejnego roku szkolnego córka będzie miala już niecałe 4 lata. No i teraz też do września pewnie jeszcze bardziej Wam "dorośnie"😊
  • juuuu7 14.02.19, 12:07
    Zdecydowanie poslij do przedszkola, nie ma nad czym sie zastanawiac😀
  • juuuu7 14.02.19, 10:30
    Czyli z ktorego rocznika on jest, 2016? Jesli tak to poslalabym do pkola. Dwoje dzieci w tej samej placowce tez ma znaczenie
  • eowen 14.02.19, 12:09
    Moja jest wcześniakiem z końcówki grudnia i też posłałam do przedszkola, gdy miała 2l8m-cy. Zaaklimatyzowała się od razu, mimo naszemu zdziwieniu, bo jest spokojnym i wtedy jeszcze wstydliwym i nieśmiałym dzieckiem. A wcześniej była w domu z opiekunką, więc miała mało kontaktu z rówieśnikami. Ale trafiła do świetnej placówki, w której po kilku tygodniach miała już swoją przyjaciółkę smile
  • gajmal 15.02.19, 10:31
    Zdecydowanie przedszkole. Dziecko w tym wieku chłonie wiedzę z doświadczenia. Obserwuje starsze dzieci i dużo się od nich uczy. Posłałam córkę do przedszkola do grupy 2-latków (wcześniej była w żłobku) i skok rozwojowy był ogromny. Nie żałowałam nigdy tej decyzji. Dziecko mi rozkwitło.
  • ela.dzi 15.02.19, 21:45
    Przedszkole zdecydowanie. Starszy z końca roku równał do starszych dzieci. Młodszy z początku roku pójdzie we wrześniu i już widzę, że w jego przypadku to późno. Zaczyna nudzić się w żłobku.

A z innej beczki, zdecydowanie łatwiej będzie teraz dostać się trzylatkowi niż za rok czterolatkowi. Teraz tworzą grupy od nowa, do czterolatków są tylko pojedyncze miejsca i niekoniecznie w tych placówkach, które rozważasz.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.