Dodaj do ulubionych

częste pobudki roczniaka

05.03.19, 07:07

Hej

Córka od zawsze budziła się w nocy na jedzenie 2 razy , a od 3 tygodni tych nocnych pobudek jest aż 3-4. Czy jest to normalne , że roczne dziecko budzi się tak często?
Próbowałam brać córkę do naszego łóżka na noc, bo myślałam może że potrzebuje bliskości, ale jest to samo.
Trik z sytą kolacją przed snem nie pomógł również

Czy ktoś mógłby coś doradzić?

Pozdrawiam

Edytor zaawansowany
  • juuuu7 05.03.19, 08:16
    Mam 15miesieczniaka i zawsze budzi sie kilka razy. Uznaje to za norme, starszy tez tak mial, przeszlo jak mial 2 lata.
    Karmisz piersia czy podajesz mm?
  • fraaumiaau 05.03.19, 11:17
    Cześć, z góry dziękuję za odpowiedź, corka karmiona od zawsze mm

--
    Australian Silky Terrier
    fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/2940021,2,1,Szanti.html
  • juuuu7 05.03.19, 15:55
    My kp.
    Moze sprobuj odzwyczaic od karmienia nocnego to zacznie przesypiac noce.
  • fraaumiaau 06.03.19, 07:28
    Wiem, ze jak sie oduczy dzieci kedzenia w nocy to nie ma nocnych pobudek, tylko jak się to robi? Bez butli w nocy jest ryk

--
    Australian Silky Terrier
  • juuuu7 06.03.19, 08:40
    Moge jedynie napisac o czym czytalam-stopniowe rozrzedzanie nocnego mleka. Ponoc dziala ale nie wiem czy rok to nie jest za wczesnie, niech sie lepiej wypowie jakas mama ktora tak robila.
  • fraaumiaau 06.03.19, 11:47
    Przeczytałam patent z rozrzedzaniem mleka wydaje sie byc spoko.

--
    Australian Silky Terrier
  • adhezja13 09.03.19, 09:19
    "Wiem, ze jak sie oduczy dzieci kedzenia w nocy to nie ma nocnych pobudek" -nieprawda. Prawdopodobnie częstsze pobudki związane są z bardziej intensywnym rozwojem ruchowym w tym wieku. Sporo dziec i w wieku 7-12 miesięcy zwiększa ilość pobudek. Niestety. Trzeba to przetrwać. Moja ( i nie tylko moja zresztą) urzadzala dodatkowo nocne przerwy w spaniu po 1-3 godzinne
  • rb_111222333 05.03.19, 13:03
    Moja córcia lepiej zaczęła przesypiac noce koło 2 urodzin, wtedy przestałam ją karmić w nocy. Z tym, że teraz ma około 3 lat i znowu zaczęła się budzić, przespane całe noce to rzadkość
  • fraaumiaau 06.03.19, 11:49
    U nas jak patrze to te pobudki noc w noc sa o twj samej godzinie mniej więcej i sie zastanawiam czy to nie przyzwyczajenie. Dzis np bylo tak: zasnela o 20.30 pobudka numer 1 o 1.00 wypila 120 ml mleka. Kolekna pobudka 2.20 wziela 3 lyki i pobudka numer 3 4.30 wypila okolo 80 mleka

--
    Australian Silky Terrier
  • grandissima 06.03.19, 21:12
    Moja roczna córeczka też od kilku miesięcy częściej budzi się w nocy. Przy zębach czasem nawet co 45 minut, ale tak normalnie to z 5 razy z czego 3 razy ją karmie kiedy nie dam rady jej inaczej uspokoić. Co do karmienia w nocy to już dwa miesiące temu moja lekarka powiedziała, że dziecko takie duże dziecko nie potrzebuje już w nocy jeść i powinnam ją oszukiwać wodą. Próbowałam, ale nie chce wziąć butelki do ust, musi być cycuś. Jednak w Twoim przypadku zamiana mleka na wodę może poskutkować. Może mała się budzi bo chce jej się pić. Sama mówisz, że bierze kilka łyków i idzie spać. Życzę powodzenia, sama też nie mogę się doczekać nocy chociażby nawet z dwiema pobudkami smile
  • fraaumiaau 07.03.19, 17:50
    Dziękuję za odpowiedz, od jutra zaczynamy stopniowo rozcienczac mleczko o za ciebie tez trzymam kciuki

--
    Australian Silky Terrier
  • grandissima 07.03.19, 22:17
    Dzięki smile koniecznie daj znać jak Wam poszło
  • kyrelime 07.03.19, 22:28
    Mój prawie roczniak zaczął sie budzić prawie, że co godzinę! Z tym, że jest kp, więc now jest to męczące, kładę się z nim i pierś go usypia na nowo. Piszę jednak, bo chyba odkryłam przyczynę. A raczej cztery przyczyny: w tym okresie nocnych harców przebiły mu się niespodziewanie cztery czwórki!😊 Tak więc poobserwuj, czy u Was też nie na jakiejś przyczyny, która minie.
    Zgadzam się też z dziewczynami co do tego, że dzieci generalnie przestają sie budzić jak są odstawiane w nocy. Ze starszym zrobiłam tak, że zaczęłam mu opowiadać, że mleczko śpi i podawałam wodę, jesli sie budził. Po kilku dniach przestał. Ale był starszy, mial 15-16 mc. Z mm nie mam doświadczenia, ale pomysl z rozcienczaniem mleka wydaje się być fajny- przejdziecie na tą wodę stopniowo, a na wodę na ogół dzieci nie mają motywacji się budzić😊
  • fraaumiaau 11.03.19, 21:18
    Bede rozcienczac co tydzień miarke mniej dam znac jak poszlo

--
    Australian Silky Terrier
  • fraaumiaau 24.03.19, 09:16
    Zeszlismy do 2 miarek mleka na 120ml i narazie stop bo corka zabkuje

--
    Australian Silky Terrier

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.