Dodaj do ulubionych

Ciekawe zabawki dla prawie 5-latki

06.03.19, 14:39
Szukam pomysłów na ciekawe zabawki dla córki. Takie, którymi będzie mogła bawić się dłużej - coś jak lego, puzzle itp. Puzzli ma pełno, kiedyś uwielbiała układać, teraz rzadziej. Lego dopiero odkrywa. Lubi rysować, wycinać itp. Ma kolejkę drewnianą, daliśmy się namówić na Hatchimals (nie polecam). Może jakieś ciekawe gry planszowe?
Jaką zabawkę / grę uważacie za najlepszy zakup dla swojego 5 latka?
Edytor zaawansowany
  • eowen 06.03.19, 19:22
    Moja ma co prawda 4, ale odkąd skończyła 2 lata, kupujemy dla niej gry planszowe. Polecam! Bardzo lubi tez różne łamigłówki, ale te rozwiązujemy razem.
    Z typowych zabawek - figurki (Pony, Sylvanian czy Playmobile) czy manualne rzeczy - ciastolina, koraliki do bizuteri etc.
  • ania.n-82 07.03.19, 23:15
    Moja córka jest pół roku młodsza. Ostatnio lubi się bawić lego (głównie z serii "disney princess", albo zwierzątkami), ale do zwykłego układania klocków lepiej się na razie sprawdza duplo. Bawi się lalkami (karmi, przebiera), gra w proste gry planszowe, robi bransoletki i naszyjniki z koralików, czasem lepi coś z ciastoliny, ostatnio polubiła przybijanki. Fajne są też łamigłówki ze smart games. My mamy "trzy małe świnki", ale dla prawie pięciolatki mogą być już trochę za proste, i może lepiej coś trochę trudniejszego. Lubi też takie książeczki z naklejkami gdzie się przykleja ubrania dziewczynkom, wróżkom, księżniczkom itp. I proste książeczki z labiryntami - bardzo polecam "absolutnie fantatyczne labirynty", chociaż na to może być jeszcze trochę za wcześnie. Mój syn rozwiązywał jak miał jakieś 5,5 roku i bardzo mu się podobało, to najlepsza książka z labiryntami na jaką trafiliśmy.
  • szonik1 08.03.19, 13:46
    Córka lubiła w tym wieku serię Kapitan Nauka z Rossmanna z zagadkami i łamigłówkami, poza tym zeszyty zadań z łamigłówkami, zabawę ciastoliną, słuchowiska (wtedy Pirat Rabarbar - hit nad hity i Pora do przedszkola).
  • ewelkaa33 08.03.19, 21:27
    Mam w domu 5 latkę i ona ze swoim starszym bratem najczęściej układają puzzlę albo grają w Miny jak Cytryny. Gra się nadaje dla 5 latka i nie jest trudna. W skrócie są karty w kolorze zielonym i pomarańczowym. Jedne się rozkłada, żeby były widoczne miny na kartach a drugie leżą na kupce i bierze się 3 karty. Wybieramy jedną z miną , którą chcemy pokazać a te 2 wkładamy pod spód. I gracze szukają karty z tą miną, która pokazujemy do czasu, gdy piasek w klepsydrze się przesypie smile
  • mika_p 08.03.19, 23:27
    Dla bratanicy (obecnie 5,5 roku) od roku kupuję łamigłówki.
    Fajne zeszyty ma Olesiejuk, niedawno widziałam w matrasie jeszcze zimowe, myslę, że niedługo będą nowe (zimową serię kupowałam w carrefourze, a poprzednią w pepco) - w jednej serii zadania się powtarzają, więc dwa zeszyty na raz wystarczą. Fajne jest to, że jest w nich mało kolorowanek, a dużo zadań: połącz kropki, znajdź cień, labirynty, dorysuj drugą połówkę obrazka, znajdź różnice. Niektóre zeszyty są z naklejkami-nagrodami, to już w ogóle hit.

http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/typo3temp/pics/7b05d78c9d.jpg http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/typo3temp/pics/128b67e0c8.jpg

"Zagadki profesora Rozumka" i "Łamigłówki profesora Rozumka" też się podobały.

Jesienią szukałam dla niej gry:
    forum.gazeta.pl/forum/w,566,166712764,166712764,Poleccie_gre_dla_5_latki.html

--
    "Podczas każdej oficjalnej wizyty powinno być obecne dziecko jako zapasowy temat rozmowy." J.Austen
  • zabka141 10.03.19, 21:43
    Moja 5 latke nie za bardzo interesuja zabawki. Za to zestawy play dooh, zagadki, ksiazki, a do tego wszystko co zwiazane z ruchem - rower, hulajnoga, rolki - to jest to co robi na codzien.
  • amiralka 12.03.19, 09:33
    U nas najlepsze zabawki w domu to ciągle patyki (mamy tu kawal lasu w pokojuwink, krzesła, poduszki, pudełka kartonowe, koszyki itp. Do tego pare pluszakow czy figurek zwierzecych i jest akcja.
    Ale zaczyna się (prawie 5 lat) fascynacja labiryntami, plus proste planszowki z kostką (my mamy z gazetek, no name) czy gra w duze drewniane domino. Smartgames się jakoś nie sprawdzają (mamy trzy swinki i czerwonego kapturka). Mysle tez o zakupieniu zwyklego zestawu startowego lego (te tematyczne z instrukcją w tym wieku mnie nie przekonują, dziadostwo z prezentow tylko leży, ale takie "woln" widzę że go inspirują). Ale najlepszy zakup to byl rower, ten jest w uzyciu codziennie!
  • kyrelime 11.03.19, 21:42
    Gry: u nas najbardziej lubiane to nogi stonogi i dobble kids. Klocki magnetyczne i klocki clics. Jak lubi manualne prace to różne zestawy kreatywne, ja kupuje na wyprzedażach różne sznureczki, druciki, kolorowe taśmy klejące i dziecko różne dziwne rzeczy z tego tworzy wedle swojego pomysłu.
  • gajmal 12.03.19, 09:59
    Polecam Dooble (ale to normalne, nie dziecięce, bo to szybko się jej znudzi).
  • kyrelime 12.03.19, 10:09
    My mamy obie wersje i całą rodziną uwielbiamy. 4-latek ma jednak wieksze szanse z doroslymi w wersji dziecięcej, są tam zwierzątka- wieksze i wyrazne.
  • stephanie.plum 12.03.19, 23:03
    "zwierzęta na mapie" - takie puzzle Mizielińskich.
    w ogóle puzzle, ale nie typu 1000 takich samych kawałków wielkości muchy.

no i oczywiście zwierzaki, collecta albo schleih...

--
    idę tam, gdzie idę
  • kyrelime 13.03.19, 10:28
    Jeszcze mi sie cos przypomniało- syn tą zabawkę uwielbia. Ogólnie zabawki tej firmy uważam za warte swej ceny.
    m.ceneo.pl/19851876?se=088i0AC5SoRx7ZVkGfEy8R7H0C1TBDZh&gclid=CjwKCAjw1KLkBRBZEiwARzyE7zISyNdKJfEX-Lzdj4GcTaW_OOWWZTL0YjRbKOI80DqDSbdJR75wexoCYjUQAvD_BwE
  • kyrelime 13.03.19, 10:28
    Nazwa sie nie wpisała: interaktywna mapa zwierząt firmy Dumel
  • backup_lady 13.03.19, 12:18
    Dzięki wielkie za ten odzew! Większość znane i przerabiane, ale niektóre to nowości i na pewno posprawdzam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.