Dodaj do ulubionych

Potrzebuję sutestii

02.04.19, 08:14
Jest chłopiec. 3,5 roku. Nie mówi normalnie(czasem powie mama albo tatą) nic więcej. Po swojemu coś tam gada (niezrozumiale). Je bardzo wybiórczo i niewiele.
Jest niski (ma ok. 92 cm), wagowo też niewiele (urodził się duży- prawie 4,5kg).
Nie umie biegać (na sztywnych nogach próbuje), jak chodzi ma wypchnięta do przodu klatkę piersiową, ściągnięte w tył ramiona. Ma mocno cofnięta żuchwę.
Czy komuś może nasuwa się pomysł pod jakim kątem małego diagnozować? Rodzice są mocno zagubieni, byli i u psychologa i u psychiatry, mały ma terapię logopedyczną i zajęcia terapeutyczne w wodzie. Terapia u logopedy jest od pół roku- efektów nie ma. Od terapeutów żadnych konkretów nie słyszeli. Ja odnoszę wrażenie (może się mylę), że to może być głębszy problem.
Edytor zaawansowany
  • juuuu7 02.04.19, 16:31
    Ale co psycholog i psychiatra mowia? Czy dziecko bylo u ortopedy i fizjoterapeuty? Skoro niski wzrost to jeszcze endokrynolog konieczny.
  • ivanova 02.04.19, 17:01
    U ortopedy byli rok temu. Lekarz powiedział że jest ok z tym bieganiem... Z tego co wiem u fizjoterapeuty nie byli. Pediatra co do wzrostu nic nie mówi, mieli podstawowe badania, ponoć wszystko ok
    Psychiatra stwierdził że z jego działki nic nie widzi, psycholog zalecił tylko terapię u logopedy. Zajęcia na basenie załatwili sami...
    To mój chrześniak, martwię się.
  • marta90 03.04.19, 22:20
    Byly jakieś komplikacje przy porodzie? Niedotlenienie? Jak sie rozwijał jak był niemowlecoem? Chodzi mi o to, kiedy zaczął siadać, stawiać pierwsze kroki... Czy w którymś momencie zaczął wyraznie odstawac od rowiesnikow?Trochę wygląda na jakaś postać porażenia mozgowego ale nie chce stawiac diagnoz. Znam przypadek gdy podobne zmiany u dziecka nastapily po szczepieniu- nie jestem antyszczeponkowa, sama swoje dziecko szczepie, dlatego pytam czy w którymś momencie zaczeliscie zauważać zmiany. Zaczelabym od dobrego pediatry, moze trzeba poglebic diagnostyke np. O choroby genetyczne i wprowadzić rehabilitacje. Podaj prosze więcej szczegółów. Pozdrawiam
  • ivanova 03.04.19, 22:38
    Rozwijał się prawidłowo. Chodził ok. roczku. Poród przez CC z powodu braku postępu. Ja osobiście zauważyłam pierwsze oznaki jak miał ok. 1,5 roku- to było takie strasznie silne uwieszenie na rodzicach. Płacz przy przyjściu w nowe miejsce, niechęć do jakiejkolwiek zabawy, tylko ręce rodzica i płacz. Teraz już tego nie ma, ale są te inne problemy , które opisałam. Na dwa lata nadal zero mowy, po roku nadal nic.
    Dziecko często choruje, często ma zaparcia.
  • ivanova 03.04.19, 22:40
    A i jeszcze słabo nawiązuje kontakt z rówieśnikami, najchętniej bawi się sam.
  • marta90 03.04.19, 23:04
    Ja bym uderzyła do dobrego neurologa dziecięcego. Bo o ile to, ze nie chce jesc mozna tlumaczyc tym, ze jest niejadkiem to dziwne chodzenie/biegania i brak chęci zabawy z dziećmi normalne nie jest. Miałam troche podobny przypadek w rodzinie: dziewczynka (wtedy 1.5 roku)- problemy z chodzeniem- zaczelo ja " sciagac" na jrdna strone, przestala mowic,chwile sie pobawi z dziećmi pozniej idzie do swojego pokoju, nie je(ale pije mleko jeszcze). Uderzyli do homeopaty- stwierdzil ze to po szczepieniu. Po lekach ktoe zapisal objawy neurologiczne minely. Wiec moze jeszcze homeopata- tylko nie wiem jakie macie nastawienie, bo niektórzy sa sceptyczni. Myślę, ze dluga droga przed Wami. Trzymam kciuki zebyscie trafili na kogoś mądrego.
  • ivanova 04.04.19, 06:51
    Dziękuję za zainteresowanie. Sedno właśnie w tym by znaleźć dobrego lekarza.
  • gajmal 04.04.19, 11:01
    A jak wyniki tarczycy?
  • ivanova 04.04.19, 11:27
    Nie robili. Mają na moje oko lekarza do d....
    Podpowiem im tą tarczycę, endokrynologa, może prywatnie poszukają.
  • gajmal 04.04.19, 14:12
    www.pstis.pl/pl/html/index.php?v2=block&str=podstrona_objawy

Poczytaj jeszcze o zaburzeniach integracji sensorycznej

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.