Dodaj do ulubionych

Pilnujcie dzieci na basenie!

06.04.19, 18:32
Witam, dziś na moich oczach 3- 4- letni szkrab wpadł do wody na basenie, topił się. Ratownik na chwilę wyszedł. Malec uciekł ojcu z jacuzzi. Mam 160 cm wzrostu, woda była mi po pachy. Dzieciak był całkiem pod wodą. Wyciągnęłam go szybko z wody, bo pływałam w basenie, w międzyczasie ojciec dobiegł za nim. Pewnie się opił wody, poza tym nic mu nie było. Rodzicielstwo to odpowiedzialność. Pozdrawiam.
Edytor zaawansowany
  • zuza99 16.04.19, 07:42
    Wiadomo, czujność nad wodą to podstawa. Dzieci topia się nawet w przydrożnych rowach...
  • xx1967 16.04.19, 10:21
    Ostatnio też ojciec w jacuzzi a dwójka małych dzieci sama na basenie. Ratownika też chwilkę nie było. Mąż z nimi rozmawiał, mieli 7 i 5 latek. Młodszy chodził wzdłuż basenu, tam, gdzie go kryło, po tym bocznym podwyższeniu. Nigdy tak nie zostawiałam dzieci bez opieki, nawet gdy już były dorosłe, to wchodziłam z nimi do morza, były zawsze pomiędzy mną a brzegiem, lepiej od nich pływam. To głównie rodzice odpowiadają za dzieci, pozdrawiam.
  • zuza99 16.04.19, 11:46
    Wziąć takiego i nura mu na powiedzmy 2 minuty, później kopa w dupe. Zapamięta na całe zycie
  • xx1967 16.04.19, 15:02
    Myślę, że ludzie nie zdają sobie sprawy z zagrożeń. Nie rozumiem takich zachowań, czy to lenistwo? Przecież można pobawić się z dzieciakami w wodzie, są piłki, makarony itp.
  • unaluna 17.04.19, 23:08
    Albo po prostu nauczyć dziecko pływać. Im wcześniej tym lepiej. Moje dziecię zaczęło naukę pływania w wieku 3 lat. Teraz ma 6 lat i pływa. Na szkolnym basenie ponoć regularnie pomaga podtapiającym się koleżankom dobić do brzegu. Myślę,że jak będzie dorosła to będzie pływała znacznie lepiej ode mnie. I mam nadzieję,że do tego wieku to uda mi się wpoić jej też trochę rozsądku, bo nie zamierzam dorosłego dziecka pilnować w wodzie.
  • wqrzona_dzisiaj 22.05.19, 16:55
    Jak widzę dzieci w pobliżu większej wody, to zawsze przypomina mi się ten film. Chodzi o to, że jak się człowiek topi, to może to wyglądać jak zabawa i jest całkiem możliwe, że ludzie obok się nie zorientują nawet, co się tak naprawdę dzieje:

<iframe width="560" height="315" src="www.youtube.com/embed/zuZIfy4aBEY" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>
  • camel_3d 25.05.19, 11:56
    Jakk 3 latem moze "uciec" z jackuzi?

Jak wpald do wody to na 100% zamknal buzie, bo to naturalny odruch.

Mnie przeraza widok 6-7 latjow, ktore nie pottrafia plywac

--
    Dziecko w podrozy. Grupa na Facebooku.

www.facebook.com/groups/129829233757830

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.