Dodaj do ulubionych

Pobolewania glowy

16.05.19, 09:33
Czy Wasze dzieci w wieku przedszkolnym czasami pobolewa głowa? Mój prawie sześciolatek raz na kilkanaście dni mówi, że go lekko zabolało głowa... Nie wiem czy to normalne, samo przechodzi po chwili
Edytor zaawansowany
  • rulsanka 16.05.19, 12:33
    Mój sześciolatek miewa podobnie. Było częściej, teraz raczej rzadko. Z tym, że on miał założone 4 szwy na czole w wieku 5 lat, bo miał rozciętą skórę aż do kości (biegał po domu i uderzył się w róg framugi drzwi). Część bóli jest ewidentnie w okolicach blizny. Natomiast miewa też bóle przed różnymi infekcjami. Nie ukrywam, że mnie to bardzo stresuje, starszak tak nie miał.

--
    www.siepomaga.pl/operacja-wojtusia
  • in-of-s 16.05.19, 12:41
    Hej Ruslanko, dziękuję za odpowiedź. U niego szwów nie było, a to trochę tłumaczy. Mój syn nie choruje, więc też tu nie o to.Nie zdarzają się często - średnio co dwa trzy tygodnie - trwa chwilę i przechodzi..Taki sekundowy-kilkusekundowy ból. Tzn tak mówi, nie widzę przy tym, by cierpiał...
  • rulsanka 16.05.19, 13:04
    Mój też raczej nie choruje tak pełnowymiarowo. Raczej jest tak, że np. zaboli go głowa, następnego dnia ma trochę kaszlu, potem ten kaszel mija od razu albo po jakimś czasie. Podobnie z katarem. Ponieważ nie czuje się źle i nie ma gorączki, to chodzi normalnie do przedszkola.
    Ból głowy jest o tyle podobny to twojego, że też trwa dosłownie chwilkę.

--
  • in-of-s 16.05.19, 13:16
    A konstowalas to z kimś? My po takich 4 bólach pojechaliśmy do neurologa. Badanie na miejscu z opukiwaniem, reakcje itp wszystko prawidłowe, kontrola za 3 miesiące. Ale od tego czasu znów 3 takie epizody... Dwa ostatnie u nas wieczorami, po dniu pełnym wrażeń. Ale nie umiem od niego się dowiedzieć jak silny ból i charakter. Mamoo daj spokój, już nie boli...
  • rulsanka 16.05.19, 14:44
    Nie konsultowałam, bo wydawało mi się, że bóle są raczej związane z okolicą rany. Po drugie trwały bardzo krótko. Były też inne bóle, w okolicach skroni, też takie krótkotrwałe. Tam młody ma takie wystające kostki i bóle chyba były wywołane moim przyglądaniem się, dotykaniem tych miejsc. Młody po prostu chyba uległ sugestii. Od kiedy kostkami się nie interesuje, tamte bóle zniknęły...
    W ogóle był taki dzień, że młody narzekał na to miejsce koło skroni. A potem się okazało, że tak naprawdę chciał skupić na sobie uwagę.
    No i trzeci rodzaj bólu, też krótkotrwały, to taki przed infekcją.
    Ostatnio są długie przerwy, na pewno dłuższe niż raz na kilka tygodni. Na pewno nie ma zwiększenia częstotliwości, bóle są rzadziej niż rok temu. Choć przedwczoraj znowu coś było. Zmęczony był.
    Badałam kiedyś starszaka u neurologa i twierdził, że wszystkie choroby neurologiczne widać najpierw w badaniu dna oka.

--
  • in-of-s 16.05.19, 15:05
    Dziękuję. U nas nic ranką ani krotkami nie ma. Pojawiają się raz dziennie na 2/3 tygodnie bez wyraźniej przyczyny. Tylko taki komunikat, że zabolało. Nie są to bardzo silne bóle, nie trwają tyle, by interweniować farmakologicznie.

To może być od zmęczenia? Te chwilowe? Bo to by się zgadzało - 3 tyg. temu po Legolandzie, teraz po dni pełnym atrakcji

Ja panikuję pod kątem guza...
  • rulsanka 16.05.19, 21:50
    Myślę, że to może być normalne. Najważniejsze, że się nie nasila. Ja też niestety wpadam w panikę jak to się dzieje i mądrej rady nie mam.

--
  • in-of-s 17.05.19, 16:27
    Ruslanka a zapytam jeszcze ile razy to się u Was pojawiło?

• rulsanka 17.05.19, 19:09
    Trudno mi powiedzieć, ale kilkanaście razy na rok.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.