22.06.19, 21:18
Mamusie wiem, że temat przewija się na forum, ale może ktoś miał podobny problem. Ja już nie wiem gdzie się udać aby pomóc synkowi. Mój 4 latek w minionym okresie jesień zima zaczął bardzo chorować. Byliśmy u laryngologa, który stwierdził że migdały nie są powiększone. Syn mówi jakby przez nos, bardzo się w nocy poci, zgrzyta zębami (robaki wylkuczone na 100 %) pochrapuje. Ostatnio zaczął tak łapać powietrze głęboko, nie wiem jak to opisać, ale tak zaciąga ustami co chwilę, wzdycha, nie umie wyjaśnić czemu to robi. Pojechałem znowu do laryngologa z bardzo dobrymi opiniami, zbadał migdał i powiedział, że jest między I a II zapisał kolejne krople do nosa i tabletki. Zalecił kontrolę za 3 m-ce. Powiedział że to oddychanie przez te migdały no ale czy syn ma tak 3 m-ce wzdychac. On już tych sterydow do nosa tyle się nabrał, że aż się boję. Czy któraś mama miała do czynienia z takim oddychaniem ? Nie chce wpadać w paranoję ale chyba pójdę do kolejnego laryngologa. Jak czytam fora to wolę wszystkie objawy powiekszonego migdała, ale lekarze twierdzą że nie ma dramatu. Miał inne badania krwi, wymazy itd. Nic nie wykryto.... A te oddechy jego mnie strasznie niepokoją.
Edytor zaawansowany
  • eowen 22.06.19, 22:12
    Córka miała bezdechy w nocy, Zdarzało się, że jeśli zasypiała ze mną, to musiałam ją delikatnie szturchnąć, by złapała oddech. Do tego miała wszystkie powyższe dolegliwości, większość zniknęła po wycięciu migdała,
  • piertrucha 23.06.19, 18:57
    Czyli takie głębokie oddychanie to są bezdechy?
  • eowen 24.06.19, 15:43
    Bezdechy to przerwy w oddychaniu. Raczej do zaobserwowania w nocy. Natomiast głębokie oddychanie czy wzdychanie może być fizjologiczne, nawykowe czy temperamentne wink Jeśli Cię to martwi, a opinia lekarza nie przekonuje, idź do innego na konsultację. Zawsze lepsze to niż nakręcanie się.
  • piertrucha 24.06.19, 19:21
    Dzięki. Jutro idę. 😏
  • eemcia82 01.07.19, 11:37
    U nas jest podobnie. Ale u nas laryngolog stwierdził, że migdały do wycięcia- wycięliśmy, a synek nadal tak samo pochrapuje i łapie lekkie bezdechy (tak jak ty opisujesz) ... jesteśmy 2 tyg. po wycięciu 3 migdała i przycięciu bocznych więc czekamy może to się jeszcze zmieni ...
  • piertrucha 01.07.19, 11:59
    Życzę dużo zdrowia. U nas kolejny laryngolog stwierdził że syn nie ma powiekszonych migdałów, nie ma co usuwać. Nie mam pojęcia skąd te jego częste infekcje i westchnięcia takim razie 😕. Jeszcze badanie krwi nam zostało na alergię, choć alergolog stwierdził, że na alergię mu to nie wygląda. Wydałam już majątek na lekarzy, bo na fundusz to brak słów. Niestety co lekarz to inne leczenie.
  • kiddy 04.07.19, 23:56
    Czy laryngolog zrobił fiberoskopię?
  • piertrucha 05.07.19, 13:08
    Nie. Syn nie chrapie, nie ma niedosłuchu, ani ciągłego kataru. Myślę że dlatego lekarz nie zdecydował o tym badaniu. Zobaczymy jak będzie tej jesieni. Wcześniej zrobię badania alergologiczne.
  • ela.dzi 02.07.19, 07:38
    U moich dzieci efekt było widać dosłownie zaraz po operacji. Oby jednak się udało.
  • gajmal 03.07.19, 10:38
    A może iść do pulmonologa - alergologa? Może to problem z dolnymi drogami oddechowymi.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.