Dodaj do ulubionych

Moja córka chce mieć rodzeństwo

30.07.19, 03:28
Moja córka ma 5lat od jakiegoś czasu pyta się "mamusiu, będę miała rodzeństwo", albo "dlaczego ty masz brata, a ja nie". Tak mam brata, tylko że tu jest trochę inaczej, bo on jest młodszy ode mnie o 17lat i za niedługo skończy 17lat. Jak wraca z przedszkola  to też potrafi powiedzieć "mamo, a Karolina ma taką fajną siostrę, ja też chcę". Nie wiem skąd się wzięło jej w to głowie. Ma dużo rzeczy, wszyscy poświęcają jej czas (mama, tata, dziadkowie, mój brat). Ja nie chcę mieć po prostu dwójki dzieci, nie chce przechodzić przez ciążę (która była koszmarem) jeszcze raz i tyle. Moja jedyna córeczka nam wystarcza.
Edytor zaawansowany
  • juuuu7 30.07.19, 08:50
    No i? Przeciez to Twoja decyzja a nie corki. Mowisz, ze na razie rodzenstwa nie bedzie i tyle.
  • kanna 30.07.19, 09:48
    Dziś chce siostrę, jutro będzie chciała Furbego, za dwa dni psa...

Decyzja o posiadaniu dzieci jest decyzja dorosłych i warto to małej uświadomić.
    "Słysze, żabko, że bardzo być chciała mieć rodzeństwo, ale my z tatusiem już nie planujemy mieć więcej dzieci. To rodzice decydują w takich sprawach. "

--
    Takimi, jakimi wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy.
    Pół wieku poezji
  • vinca 31.07.19, 23:27
    Może taki wiek? Ja też ostatnio słyszę od 4,5latki, że chce siostrę. Niestety my nie możemy mieć więcej dzieci, i chyba po prostu tak to jej przedstawię.
  • amiralka 01.08.19, 19:24
    Ja bym jej powiedziała szczerze to, co Ty nam. A potem pozwoliła fantazjować, zapytala co by chciala z rodzenstwem robic itp. Często taka prośba to potrzeba małego towarzysza po prostu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka