Dodaj do ulubionych

Wózek dla 3.5 latki

04.08.19, 17:26
Niestety, mamy dość długą drogę do przedszkola, 1300 metrów w jedną stronę i mam problem z pokonaniem jej z moją córką. Na trasie nie jeździ komunikacja, nie możemy jej podwozić samochodem. Jak była młodsza, to woziliśmy ją wózkiem, od tej wiosny jeździła hulajnogą, czasem rowerkiem. Wydaje mi się, że to jednak za duży wysiłek dla niej. Ostatnio nie chciała jeździć hulajnogą do przedszkola, po tygodniowej przerwie wyszłyśmy na jazdę koło bloku i widziałam jaka to była przyjemność dla niej. Boję się, że tak długą trasą ( 2 km 600 m do pokonania dziennie) i zbyt dużym wysiłkiem zniechęcę ją do aktywności w ogóle. Zwłaszcza, że nie wracamy od razu do domu, jak poszaleje na placu zabaw, to już w ogóle chce żeby ją nosić, a waży już 15 kg, więc mi też jest ciężko. Córka nie lubi chodzić. Zastanawiam się nad kupnem jakiegoś wózka, może turystycznego - pytanie jak taki będzie się sprawował w codziennym użytkowaniu. Zależy mi na tym, żeby wózek łatwo się składał. Może podpowiecie jakieś modele albo podpowiecie jakieś inne rozwiązania mojego problemu?
Edytor zaawansowany
  • ela.dzi 04.08.19, 21:23
    Zobacz Quinny Yezz.
  • nammkha 05.08.19, 00:09
    Kup sobie rower i ją zawoź rowerem.

--
    „Ludzie idą do nieba nie za opanowanie i kontrolę nad swoimi żądzami, lub też za ich brak, lecz w nagrodę, że pracowali nad ich zrozumieniem” (William Blake, Wizja sądu ostatecznego).
  • eowen 06.08.19, 12:55
    Potwierdzam. Ja tak robiłam, gdy mieliśmy 1 samochód. Trasa ok. 2 km w jedną stronę.
  • rb_111222333 07.08.19, 22:37
    Mam rower z fotelikiem, z tym, że ja tylko odbieram córkę, rano musi się jakoś do przedszkola dostać. Więc jeśli pojedzie hulajnogą lub rowerem to będzie dla mnie balast. No chyba, że kupię jakiś hak holowniczy na rower dziecka. Ktoś używał tego może? smile
  • eowen 08.08.19, 16:05
    Rozumiem, że rano mąż ją do przedszkola zaprowadza? A on nie ma rowera? Z hakiem jednak jest niebezpiecznie, to małe dziecko, łatwo o wypadek.
    Nie macie samochodu? Bo my wtedy się dzieliliśmy - mąż samochodem córkę odwoził, ja odbierałam na rowerze. Niektóre foteliki rowerowe łatwo się montuje, wtedy może zostać w przedszkolu.
  • rb_111222333 09.08.19, 10:22
    Hak bardziej na sam rower, mała wtedy jechała by foteliku
  • baba_za_kolkiem 05.08.19, 09:37
    Baby Joggery City Lite.
  • juuuu7 11.08.19, 09:36
    O czesc Babo😀. Milo Cie widziec, co u Was?
  • rulsanka 05.08.19, 16:59
    Rowerek biegowy możesz ciągnąć na sznurku, sprawdzone wielokrotnie. To nie jest długa trasa, tylko dziecku się nudzi. Moim zdaniem wózka nie warto, chyba że planujecie wyjazdy ze zwiedzaniem, wtedy wózek przydaje się do wieku 5 lat.

--
    www.siepomaga.pl/uratujemy-amelie
  • rb_111222333 07.08.19, 22:28
    Wydaje mi się jednak, że pokonanie dzień w dzień ponad 2.5 km to jednak jest dużo dla 3.5 latki.
  • rulsanka 07.08.19, 23:43
    Nie jest dużo, w dodatku rowerkiem biegowym i w razie potrzeby ciągnięta na sznurku? Rower z pedałami też się dobrze ciągnie na sznurku, najlepsza metoda nauki jazdy tak w ogóle.
    Moi chodzili normalnie po górach w tym wieku, starszak jako trzylatek wszedł na Szczeliniec. Jednorazowe przejście 1300m to tyle co nic.
    Dziecko ci podziękuje kiedyś dobrą kondycją i zdrowiem.

--
    www.siepomaga.pl/uratujemy-amelie
  • ania.n-82 06.08.19, 23:50
    Rower dla ciebie plus fotelik dla córki.
    Albo rowerek (biegowy albo z pedałami) dla córki.
  • camel_3d 08.08.19, 19:33
    dzieci potrafia caly dzein beigac i skakac.. ona czerpia energie z powietrze. z 2 latekm robilismy wedrowki po 3-4 km.

Daj jej te hulajnoge i idzicie na nogach.

Tylko co kiedy deszcz bedzie padal?
  • juuuu7 11.08.19, 09:40
    Mi sie wydaje, ze to jest czas na odwozkowanie. Dlatego ja polecam biegowke-biegowke-przynajmniej dopoki pogoda dopisuje. Moj synek w tym wieku potrafil przejechac juz duze odleglosci-i to tez bylo codziennie. Dobrym pomyslem jest opcja ze sznurkiem-jak sie zmeczy mozna troche pociagnac dziecko

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka