Dodaj do ulubionych

Wstręt do antybiotyku ospen

26.12.19, 08:39
Mój 4latek dostał anginy i ma przyjmować ospen 3 razy na dobę po 2,5 ml. Jesteśmy już w 3 dobie, problem w tym, że syn bardzo nie chce tego pić. Już nie wiem jak go przekonywać, najgorzej jest w nocy. Macie jakieś sposoby?

A może jest opcja by po jakimś czasie podawać 2 razy na dobę zwiększoną dawkę?
Obserwuj wątek
    • rulsanka Re: Wstręt do antybiotyku ospen 26.12.19, 13:55
      2,5 ml to niedużo, spróbuj zmieszać z jakimś płynem o wyraźnym smaku. Lek można podawać niezależnie od posiłków, więc nie ma przeciwwskazań. W ulotce piszą, że dawka 2-3 razy na dobę, ale w konkretnych przykładach odnośnie dzieci jest 3 razy. Najlepiej byłoby spytać lekarza.
        • rulsanka Re: Wstręt do antybiotyku ospen 27.12.19, 12:41
          Przy anginie paciorkowcowej z reguły nie ma kataru, a gorączka spada po pierwszej lub drugiej dawce. Pojawienie się kataru po bólu gardła wygląda na typowy rozwój infekcji przeziębieniowej. Robiłaś test na paciorkowca?
          • indjanek Re: Wstręt do antybiotyku ospen 27.12.19, 15:01
            Hmm. Wygląda jakby ten katar był wcześniej tylko zaczął spływać dopiero po antybiotyku.
            Nie robiłam testu. Syn miał niezbijalną gorączkę, nieprzyjemny oddech, potem pojawiły się białe nacieki na migdałach. Gorączka po antybiotyku zaczęła spadać ale powoli i po trochu.
            • ivanova Re: Wstręt do antybiotyku ospen 27.12.19, 15:55
              Ja swoich dzueci nie budze w nocy na antybiotyk. Dostaja przed snem i po obudzeniu. Podanie jakiegokolwiek leku w srodku nocy rozbudzonemu i wscieklemu kilkulatkowi jest niemożliwe.
              Po antybiotyku u moich goraczka spadała najdalej po drugiej dawce.
            • eowen Re: Wstręt do antybiotyku ospen 27.12.19, 16:08
              Te same objawy pasują też do mononukleozy. Córce też błędnie zdiagnozowano anginę i dostała antybiotyk.

Co do lekarstwa, to mała miała kilka naprawdę obrzydliwych w smaku. Po jednym kilka razy wymiotowała. Nauczyłam się albo podawać z czymś słodkim - u nas z bezą, albo zaraz po czymś zagryzać lub popijać. Wtedy dawało radę.
              • rulsanka Re: Wstręt do antybiotyku ospen 27.12.19, 22:03
                Mononukleoza jest zdecydowanie mniej prawdopodobna niż przeziębienie i angina paciorkowcowa, może nawet te dwie infekcje na raz. Niezbijalna gorączka to zły znak oczywiście, z tym że przy wirusach też bywa z tym ciężko. Jeśli używałaś maksymalnych dawek paracetamolu i ibuprofenu w przeliczeniu na masę ciała, to na pewno była przesłanka do antybiotyku.
                Jeśli chodzi o zapach z ust, to przy infekcji z katarem to nie jest zbyt miarodajne. Białe naloty też często mogą być mylące. Bywa nalot włóknikowy w kryptach migdałków przy infekcjach wirusowych. U nas w rodzinie to w zasadzie norma. A przy anginie paciorkowcowej nie mieliśmy nalotów (początek anginy). Za to ból gardła potworny i samopoczucie fatalne. Dlatego zawsze robię test na paciorkowca.
    • indjanek Re: Wstręt do antybiotyku ospen 04.01.20, 07:39
      Kurczę. Po ok 4-5 dniach antybiotyku gorączka ustąpiła, naloty na gardle też, wrócił apetyt. Przedwczoraj minął ostatni, 10 dzień antybiotyku, syn wyglądał na zdrowego. Wczoraj wybraliśmy się na spacer na plażę - oczywiście odpowiednio ubrani, a na wieczór znów gorączka. Co to może znaczyć?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka