Dodaj do ulubionych

jak nauczyć pić z niekapka?

12.01.05, 14:21
jak w temacie. moja mała płacze jak chce jej dać z niekapka. moze za barzdo
sie przyzwyczaiła do butli...co robić?ma już 8 mies
Obserwuj wątek
    • pia_ Re: jak nauczyć pić z niekapka? 12.01.05, 14:35
      Ja mojej córy niestety nie nauczyłam pić z niekapka - coś tam próbowała, ale
      efekt był taki, że piła bardzo mało, a że było upalne lato, to wzięłam się na
      sposób i kupiłam jej butelkę z elastyczną rurką typu niekapek firmy Nuby. Coś
      niesamowitego jak szybko załapała i teraz pije, aż miło. Nuby ma w swojej
      ofercie butelki ze smoczkami przypominajacymi ustnik kubka-niekapka, jest tam
      cały system uczenia picia od smoczka do normalnego kubeczka.
      • moyka_77 Re: jak nauczyć pić z niekapka? 12.01.05, 20:45
        Moja córeczka też nie umiała pić z niekapka, ciągnęła zbyt słabo i zasysała
        tylko powietrze. Kupiłam jej butelkę z ustnikiem zamiast smoczka i podawałam
        jej soczek oczywiście asekurując bo krztusila się bardzo. Po jakims czasie
        dałam jej soczek z niekapka Aventu i doskonale sobie poradziła, teraz nie ma
        już problemów z używaniem niekapka.
        Pozdrawiam
    • marysia251 Re: jak nauczyć pić z niekapka? 12.01.05, 21:30
      witam
      ja kupiłam mojej córce - pół roku, kubek niekapek Aventu, próbowałam jej dać,
      tylko nie wiedziałam, czy mam zdjąc taki gumowy krążek, który blokuje
      wypływanie soczku. Z tym krążkiem mała wypiła ze 40 ml, bo jak zdjęłam to się
      krztusiła, tak szybko leciało. Jak powinno sie pić z tych kubków?

Marysia z Ingusią
        • madzialena75 Re: jak nauczyć pić z niekapka? 19.01.05, 11:20
          Opowiem jak było u nas. Zainspirowała mnie któregoś dnia moja kolezanka, której
          dziecko jest w zbliżonym wieku do mojego Kamcia. Poniewaz nasze dzieci nigdy
          nie piły z butelek ze smoczkiem (przez pełne 6 m-cy tylko i wyłącznie pierś)
          naturalnie w 7, 8 miesiącu chciałyśmy aby piły juz jakies soczki ze
          wspomnianego niekapka (Aventu). Próbowałam sporą ilość razy go nakłonic, ale
          niestety nie chciał brac tej "gumy" do buzi. Tak wiec słuchając
          rad "nowoczesnej" koleżanki spróbowałam dawać mu, początkowo malutkie ilości, z
          malutkiego, dziecinnego, plastikowego ZWYKŁEGO KUBKA Z USZKIEM. I to go
          zaintrygowło, pił! A naukę zaczęliśmy jak miał ok. 7 m-cy. Dziś mając 18
          miesięcy pije prawie 2 soki dziennie oczywiście ze swich kubeczków, szklanek i
          sam juz zaczął je nawet trzymac w rączkach. Tak więc wszystkie mamy zachęcam do
          nauki picia z normalnych kubków!!! (Na spacerkach dawałam soczek wprost z
          buteleczki Bobo Fruta).

pozdrawiam
    • napi24 Re: jak nauczyć pić z niekapka? 19.01.05, 11:46
      Uważamy (obie z bratową), że Twoje maleństwo ma jeszcze czas, żeby nauczyć się
      pić z niekapka. Ja osobiście podałam Małej kubek niekapek w wieku 12 miesięcy.
      Teraz ma 14 i nada l niebardzo sobie z nim radzi. Chyba, że pije na leżąco.
      Każde dziecko rozwija się w swoim indywidualnm tempie. Pozdr.
    • akastel Re: jak nauczyć pić z niekapka? 19.01.05, 21:55
      Ja tez probowalam nauczyc corcie (6,5 miesiaca) pic z niekapka Aventu. Soczkow
      nigdy nie chciala z butelki, przez smoczek skusi sie tylko na odciagniete
      mleko. Takze stanowczo odmawiala ciagniecia z niekapka. Na szczescie zaworek u
      nas byl jakis niewydarzony i wypadal do kubeczka i tym sposobem coreczka
      nauczyla sie picia z kubka "kapka", czyli tego samego bez zaworka smile. Musze ja
      kontrolowac, zeby sie nie zakrztusila, ale ona nawet sama trzyma juz za uchwyty
      i sobie dozuje!
    • yoyo11 Re: jak nauczyć pić z niekapka? 20.01.05, 10:25
      A powiedzcie mi po co uczyć dziecko pić z niekapka? Bo dla mnie to trochę bez
      sensu...zbędny element w drodze do picia z normalnego kubka...Podwójne
      przyzwyczajanie dziecka do zupełnie różnych technik picia....
      • madzialena75 Re: jak nauczyć pić z niekapka? 21.01.05, 08:47
        popieram całkowicie Twój post!!!! o tym własnie wczesniej napisałam, ale
        pozostało całkowicie bez odzewu. Nawet zero komentarza! Widać konserwatywne
        podejście i zero własnych inwencji w wychowywaniu dziecka... A dzieciom potem
        ząbki się krzywią...20 miesieczny syn kolezanki ma juz przednie zęby troszkę
        wykrzywionesad Ale przecież producenci butelek i niekapków muszą sobie jakos
        zarobićsmile
        pozdrawiam
    • olka_sos Re: jak nauczyć pić z niekapka? 20.01.05, 13:45
      Moja córka nauczyła się pić z niekapka dopiero w wieku 15mcy, wcześniej piła
      tylko z butelki. Próbowałam wcześniej, ale zdecydowanie odmawiała, widocznie
      dopiero teraz do tego dorosła. Też od niedawna dopiero trzyma sobie sama kubek,
      butelkę zawsze ja jej trzymałam bo sama nie chciała. Jak widać na wszystko
      przyjdzie czas.

Pozdrawiam
      OLA
    • wiewioreczka3 Re: jak nauczyć pić z niekapka? 22.01.05, 23:11
      ja tez sie nad tym zastanawialm dlugi czas, ale zuza nauczyla sie pic tak z dnia
      na dzien (jak wszystko zreszta) jakos 4 dni temu. ma za 5 dni rok. po prostu
      przekonala sie w koncu do niego, mysle ze w koncu "zakapowala" ze jest prosciej
      bo nie trzeba ciagnac a samo leci. pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka