• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

kaszle tylko podczas snu, znacie to? Dodaj do ulubionych

• 19.06.06, 23:59
    Od kilku dni niepokoi mnie u mojego dwuletniego synka kaszel, który pojawia
    się podczas snu i zaraz po wstaniu z łóżeczka. Jak chodzi, siedzi, przez cały
    dzień zero kaszlu, gdy się położy w dzień albo wieczorem męczy go straszny
    kaszel. Lekarz zbadał synka, niby wszystko ok, ale skąd ten kaszel? Może
    któraś z Was miała taki przypadek?

Iza
    Zaawansowany formularz
    • 20.06.06, 00:00
      Tak. Na początek zmień pościel w jego łóżeczku i zobacz, czy coś się zmieni.

--
      Należę do Kwietniowych Mam 2005
    • 20.06.06, 00:04
      Miałam taki przypadek, po paru dniach minęło bez śladu, osłuchowo było wszystko
      ok, zdrowa jak ryba... ale też nie był to straszny kaszel, po prostu kaszel.
      Z kolei starszy tak miał po wstawieniu nowych mebli do pokoju, tydzień-dwa.
      Musieliśmy otwierać okno na noc, wtedy mniej kaszlał. jak meble wywietrzały,
      przestał.
      --
      Prawdziwy chomik musi w życiu zrobić trzy rzeczy: najeść się, wyspać się i
      zdechnąć.
    • 20.06.06, 08:00
      Tak to może być alergia. Wpierz pościel w antyalergicznym proszku, częsciej
      wycieraj kurze i pierz firanki oraz wszelki pluszaki, w pokoju, w którym śpi
      synek. Pozdrawiam
    • 20.06.06, 08:31
      ja tak mam, drapie mnie w gardle w nocy (kaszel tylko pogarsza stan), w dzien jestem zbyt zajeta zeby na
      to zwracac uwage, poza tym nie bez znaczenia jest pozycja lezaca. Czasem pomaga wyplukanie gardla
      ciepla woda z sola.
      --
      -----------\\- -//-------
      ---------( @ @ )-------
      --o00o-- (_)--o00o---haslo: Kici Kici Miau Miau
    • 20.06.06, 08:38
      Mój 1,5 roczny synek przechodził coś takiego jakiś miesiąc czy dwa temu. Kaszel
      pojawiał sie tuż przed snem przy piciu mleka, czasami dochodziło do lekkich
      wymiotów, niasilał w nocy i sporadycznie jeszcze nad ranem. W dzień było
      wszystko ok. Ja osobiście nic nie zmieniałam, żadnej pościeli czy częstszego
      odkurzania i ścierania kurzy. Po jakimiś tygodniu czy półtora samo przeszło.
      Podejrzewam jednak że to jakaś alergia, ale bardziej skoniłabym się ku jakimś
      pyłkom a nie pościeli pod którą śpi od urodzenia. Inne podejrzenia były takie
      że zmieniłam proszek do prania i płyn do płukania (dość intensywnie pachący).
      Być może to było to a później poprostu przyzwyczaił się do zapachu.
    • 20.06.06, 09:51
      mam to samo z synkiem. podejrzewamy alergię. niestety nie wiem na co sad((.
      zrobiliśmy badanie krwi na alergeny - zobaczymy jak bedą wyniki. Podobno moze
      to być równiez efekt uczulenia na składniki dodawane do pokarmów - nawet
      pieczywa ... obserwuj - jak nie ma goraczki, wymiotów to po prostu obserwuj
      kiedy kaszle.
    • 20.06.06, 11:01
      nie musi to być alergia
      jeśli dotyczyłoby to roztoczy, kurzu itp objawy nie ustepowałyby za dnia

miałam dokładnie to samo u 5 latka i po jakims czasie u roczniaka
      w dzień ok, w nocy kaszel, czasem bardziej czasem mniej nasilony

jest to ( w naszym przypadku) przewlekła infekcja, która złagodzona nadal się
      utrzymuje, kaszel wywołuje ściekający po tylnej ściance gardła katar, który
      rozrzedza się w nocy podczas rozgrzania organizmu
      w dzień kataru ani zatkanego noska nie ma, żadnych innych dolegliwości też

alergie wykluczyliśmy testami (możesz zrobic samo Ige lub dodatkowo panel 20
      podstawowych alergenów) ale sądząc po opisie nie ma tu mowy o alergii bo objawy
      nie są absolutnie dla alergii typowe (jakbym czytała o moich maluchach)

u roczniaka przeszło samo... przez kilka dni podawałam mu tylko zyrtec ale
      potem odstawiłam, gdy zauważyłam że kaszel jest mniej dokuczliwy- organizm musi
      uczyć się sam bronić

u 5latka skończyło sie na lekach - eurespal, diphergan, i flixonase do nosa
      ponadto laryngolog zwrócił mi uwagę na białko zwierzęce, które w nadmiarze
      powoduje reakcje alergopodobną (zerknij na mój wątek
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=36454&w=43537827, dotyczy nadwagi ale
      kaszel był przyczyną badania i diagnozy)
      chłopcy teraz prawie wcale nie kaszlą a męczyli się tygodniami

jeśli jesteś z Wwy, mogę na maila podać Ci namiary na wspaniałego laryngologa
      starej daty, który dużo słucha, nie lubi antybiotyków i co najważniejsze jest
      100% skuteczny w przypadkach tzw trudnych
      • 20.06.06, 11:03
        zauważyłam, że link nie działa
        wątek o którym mowa jest w forach prywatnych "puszyste dzieci" tytuł "złe
        białko" uwaga mamy puszystych dzieci
        • 20.06.06, 13:28
          Zapomniałam podać adres iza@grynko.pl
      • 20.06.06, 13:25
        Dziękuję Wam wszystkim za rady, najbardziej skłaniam się jednak ku jakiejś
        infekcji. Alergia na kurz to raczej nie jest, ponieważ ostatnio byliśmy przez
        tydzień u babci, która oczywiście wysprzątała wszystko kilka razy na przyjazd
        wnuczka smile i kaszel podczas snu też był. Dziś idę z małym do lekarza, zobaczymy
        co powie. Nie jestem z Warszawy ale poproszę o kontakt do tego laryngologa,
        jeżeli będzie taka potrzeba wybiorę się do niego.

Iza
        • 20.06.06, 16:14
          Proponuję jeszcze badnie w kierunku pasożytów. U nas była to glista ludzka -
          wymaga odksztuszenia i powtórnego połknięcia więc objawia się mocnym kaszlem.
          Leczenie chyba 3 dni, lek tani, jesli dobrze pamiętam to Vermox. Na ten trop
          skierowała nas lekarz pulmunolog. Pozdrawiam Agnieszka
      • 20.06.06, 13:47
        Mam ten sam problem b.prosze o namiary do tego laryngologa
        • 20.06.06, 14:54
          hej dziewczyny

zmieniłam zdanie
          podam tutaj jego numer bo to ważne znac super specjalistę, a pan dr, gdy będzie
          miał więcej pacjentów chyba się nie obrazi wink

pan dr jest leciwy a co za tym idzie zęby na laryngologii zjadł
          przyjmuje więc jako emeryt w domu, na Sadybie tel.022-642.09.20

(dla złośliwych, bo i tacy bywają na forum- nie jestem jego wnuczką ani w żaden
          inny sposób z nim związana, nie mam więc powodu reklamowac po za tym, że moje
          dzieci śpią spokojnie, nie budząc się atakami kaszlu... a ja z nimi, i uważam,
          że pewnośc prawidłowej diagnozy jest podstawą a on takową, wg mnie, gwarantuje)
    • 20.06.06, 14:48
      u nas byl ten sam problem
      okazalo sie ze to od sterimaru z miedzia ktory wtedy aplikwoalam Malemu
    • 21.06.06, 22:32
      U nas kaszel był spowodowany alergią na roztocza kurzu. Mała uczuliła się, kiedy
      po zapaleniu krtani utrzymywaliśmy nadmierną wilgotność w mieszkaniu, co
      powoduje gwałtowne namnażanie się roztoczy. Występują nawet po dokładnym
      sprzątaniu, zwłaszcza w starych materacach i pościeli. Można wyprać całą
      pościel, kołdrę, poduszkę, a materac zrobić Alergoffem.Można również próbować
      zdiagnozować i odczulić biorezonansem, ale do skuteczności tej
      niekonwencjonalnej metody zdania są podzielone smile.
      • 15.07.06, 18:53
        moj synek ma 7 m-cy i też kaszlał poszłam do pediatry wszystko sprawdziła i
        kazała nawilzać pomieszczenie i do noska wpsikiwać wode morska i faktycznie
        przeszło.poz.
    • 15.07.06, 21:34
      mojej siostry córa tak ma, ale ma astmę sad mimo ze zdrow to kaszelek jest
      właśnie nocny

--
      Kingulek 24.03.2005
    • 16.07.06, 01:40
      Mój syn zaczął tak kasłać w wieku ok. 2,5 lat, wcześniej nie chorował prawie
      wcale, nie miał zdiagnozowanej nawet alergii. Ten nocny kaszel kończył się
      zapaleniami oskrzeli leczonymi w szpitalu, teraz ma astmę. Ja bym na Twoim
      miejscu poszła do alergologa.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.