• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

co potrafi prawie 10 miesięczne dziecko?

• IP: *.* 03.01.02, 15:32
    drogie emamy, mądre ksiażki pełne sa opisów tego, co powinno umieć robić dziecko gdy ma prawie dziesięć miesięcy. Moja Basia ma 9,5 mies. Potrafi sama wstac i chodzić przy meblach.sama siada, raczkuje, bawi sie w kosi-kosi, klaszcze i podryguje gdy usłyszy muzykę(często razem tańczymy) robi pa-pa - ale nie na zawołanie. Kłopot jest z zabawami. Mała nie potrafi dłużej sie ze mną bawić. Wymyslam różne zabawy ale to ją interesuje tylko przez chwilkę. Wspólne ogladanie przez dłuzszy czas ksiażeczek tez nie wchodzi w grę podczas gdy dziecko kolezanki - rówieśnica - potrafi przez godzine przeglądac kolorowe magazyny i książeczki(tak, tak). Znam tez takie dzieci, które potrafią paluszkiem wskazać oczko na pluszaku. A moze to ja zbyt duzo wymagam od córeczki.Co potrafią wasze maluchy i jakie zabawy najbardziej je zajmują.Będe wdzieczna o uwagi. Pozdrawiam, ewa
    Edytor zaawansowany
    • Gość edziecko: guest IP: *.* 03.01.02, 16:05
      Droga Ewo, gratulacje masz genialne dziecko!Moje bąble mają 9 miesięcy i nawet same nie siedzą, tylko kiwają się jak pijane zające w kapuście.Jeśli chodzi o zabawę to niczym się nie interesują dłużej niż 3 minuty! Najchętniej by cały czas coś jadły i wtedy nie krzyczą, a tak cały czas jest "jęczenie".
      • Gość edziecko: guest IP: *.* 04.01.02, 23:16
        Hura mój "KUBEK" (10 miesięcy i 13 dni)zaczął samodzielnie dreptać , a ja biedna za nim asekurujęc żeby nie upadł. Ewo niech bliźniaki jeszcze trochę posiedzą , bo sobie z nimi nie poradzisz.Serdecznie pozdrawiam dorota
    • Gość edziecko: guest IP: *.* 03.01.02, 16:20
      Droga Ewo!Możesz sobie pogratulować córeczki. Moja Weronika skończyła 10 m-cy 18 grudnia i porównując jej umiejętności w wieku Basi możemy sobie podać rece. Dokładnie te same zabawy: kosi-kosi, pa-pa, sroczka kaszkę ważyła, tańce, raczkowanie, stanie i chodzenie przy meblach. Im była starsza tym tych umiejętności przybywało. Teraz już coraz więcej rozumie np. gdzie jest mama, tata, choinka, kotek, zegar.Od mn.w. miesiąca potrafi pokazać oczko na pluszaku (czy też na mnie). Natomiast kompletnie nie interesują jej książeczki, no może przez pierwsze 5 minut gdy weźmie do rączki a potem do buzi i spróbuje. Jeśli chodzi o zabawy to uwielbia "a ku-ku" szczególnie gdy może się schować za firankę, oraz lubi gdy się ją goni- wtedy z piskiem "zasuwa" pod stół. Zabawki które jej kupujemy interesują ją w zasadzie tylko chwilę. Dużo bardziej woli piloty od TV, telefon, budzik, garnki, pudełka itp. Ostatnio znacznie poprawił się jej zasób słów, oprócz : mama, baba (ok.9 m-cy), doszło: dada, tata, bach, niania i wszelkie kombinacje tych sylab. Myślę że naprawdę nie masz się czym przejmować. Teraz zobaczysz jak dosłownie z dnia na dzień Twoja mała zaskoczy cię czymś nowym. A przede wszystkim najważniejsze że nasze pociechy są zdrowe. To że nie interesują ich ksiązeczki to naprawdę przynajmniej dla mnie żaden problem. Myślę że czas na to dopiero nadejdzie.Pozdrawiam
      • Gość edziecko: guest IP: *.* 13.01.02, 21:01
        moja córeczka Alicja (9 m-cy i trochę), co prawda siedzi juz od dawna, ale nic poza tym, jedynie w chodziku pomyka po całym mieszkaniu. Za to Jej rozwój psychiczny to zaskakuje mnie od dawna, mając siedem m-cy robiła pa pa, od dawna reaguje na kilka słów wskazując przedmioty wzrokiem, uwielbia książeczki, gazety, ale tez piloty, garnki, pudełka, torebki foliowe, słowem wszystko, co nie zwie się zabawką. Martwi mnie jedynie Jej mała ruchliwość, może dlatego, że jest b. ostrozna, lalkę poznawała kilka godzin zanim jej dotknęła, tak samo z dotykaniem np. ciepłego kaloryfera. Choć, ani ja, ani mąż nie raczkowaliśmy, więc może to dziedziczne. Poza tym jest zdrowa, radosna, a ostatnio zaczęła nawet dużo gadać: baba, dada, nana. Jak czytam te różne opinie to wiele obaw na szczęście mnie opuszcza. Pozdrawiam wszystkie mamy dziesięciomiesięczniaków!!!!!!! i same pociechy również.
    • Gość edziecko: guest IP: *.* 03.01.02, 16:25
      cześć :hello:mój Bartek potrafi to co Twoja BAsia (ma 10 miesięcy). Czytaniem zajmuje się tylko przez kilk aminut i najchętniej "czyta" ;) program telewizyjny. Troszkę dłużej bawi się moim portfelem i kartami kredytowymi :)pozdrawiam Eliza
    • Gość edziecko: guest IP: *.* 03.01.02, 22:34
      Mój 10 miesięczny synek bardzo uwielbia biegać trzymając mnie tylko za jeden palec . Boi się jeszcze puścić i podreptać samodizelnie. Chociaż zdaża się,ale to przez zapomnienie,przejść kilka kroczków samodzelnie. Kubuś uwielbia też moczenie "łapek" w wodzie.Spacerując po mieszkaniu prowadzi mnie do łazienki.Jednak nie lubi spać i z tym mam największy problem.Potrafi o północy bawić się jakby to było południe. Może ktoś ma na to radę. Chociaż to moje trzecie dziecko nie potrafię sobie z tym poradzić.Pozdrawiam i czekam na pomocne rady Dorota
      • Gość edziecko: guest IP: *.* 04.01.02, 15:31
        Te moje dzieci to jakieś gamonie! Nawet nie siedzą nie mówiąc o chodzeniu!Chyba zrobię sobie NOWE!
        • Gość edziecko: guest IP: *.* 04.01.02, 21:25
          Nie przejmuj sie moj synek tez gamon(nawet go tak nazywamy)Gamon-nie gamon ale moj i za to go kocham :) !!!!!!!!!!!!!
        • Gość edziecko: guest IP: *.* 04.01.02, 21:25
          Hej AgnieszkoMój synek (obecnie 6-letni) zaczął siedzieć w wieku 10 m-cy i wcale nie oznaczało to, że było z nim "coś" nie tak-po prostu był długi i chudy i ciężko mu było utrzymac się w pionie. Każde dziecko ma swój indywidualny tok rozwoju i nie można jednego dziecka porównywać z drugim. Twoje pociechy też pewnie zaczną niedługo siadać i na pewno jeszcze nie raz zadziwią Cię jakąś nową umiejętnością.PozdrawiamAga z Kubusiem (6-latkiem) i Magdusią (3-miesięczną):hello:
    • Gość edziecko: guest IP: *.* 04.01.02, 16:22
      Czesc !.Za 5 dni moj synek bedzie mial 10 miesiecy i na dzien dzisiejszy mowi :mamama,dada,baba,ajajaj,nieee i wiele podobnych slow w swoim jezyku.Bardzo chetnie biega trzymany za raczki do tego kopiac mala pileczke :-).doslownie-poniewaz jak jej niekopnie to nieodejdzie hihihihi.Lubi pochodzic sobie w chodziku ,poraczkowac i baraszkowac w lozeczku ,wstajac ,chodzac a to puszczajac sie i ladujac na pupie.Reaguje kiedy powiem "choc do mamy ",wyciaga raczki i sie usmiecha,bawi sie w kosi kosi ,umie zrobic brawo ,papa i wspaniale bawi sie w "a kuku".pozdrawiam wszystkie dzieciaczki i ich mamy-Viola mama Kevinka
    • Gość edziecko: guest IP: *.* 04.01.02, 21:57
      Moje dziecko ma dopiero 7 miesięcy, ale przeczytałam z ciekawości i śmieję się do tej pory.Pozdrawiam Nastka2001
      • Gość edziecko: guest IP: *.* 10.01.02, 19:33
        wszystkie mamy!mamy cudowne dzieci, prawda?!
        • Gość edziecko: guest IP: *.* 10.01.02, 20:08
          OOOOOO tak aga,zgadzam sie!!!!!!!!!!! :-)pozdrawiam- Viola mama Kevinka
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.