Dodaj do ulubionych

elektrofumigator przeciw komarom - czy można używać przy małych dzieciach

IP: *.* 29.06.02, 13:13
Słyszałam, że urządzenie jest bardzo skuteczne. Ponieważ jadę na wakacje z moją 15-miesięczną córcią nad jezioro, postanowiłam zaopatrzyć się w elektrofumigator. Teraz w sezonie jest ich spory wybór. Na niektórych doczytałam się ostrzeżeń producenta, aby nie stosować w przypadku małych dzieci i alergików oraz, że środek jest generalnie szkodliwy - trujący dla rybek akwariowych, trzymać z dala od żywności itp. Wybrałam elektrofumigator Catch ze specjalnym płynem w buteleczce, na opakowaniu nie ma żadnych ostrzeżeń odnośnie małych dzieci i alergików, ale nie jestem pewna, czy wybrane przeze mnie urządzenie jest mniej szkodliwe od innych tj bezpieczne dla maluchów, czy brak w/w ostrzeżeń jest zaniedbaniem producenta. Czy ktoś z was stosował to urządzenie przy maluchach ? Czy nie zaszkodzi to mojej małej, która cały czas ma katar alergiczny ?Basia
Edytor zaawansowany
  • Gość edziecko: agnes IP: *.* 29.06.02, 19:18
    Cześć. Muszę Cię zmartwić, Basiu, ale nie powinnaś tego stosować przy dziecku. Lepiej wysmaruj ją Off-em. Są takie smarowidła przeciwko komarom przeznaczone dla dzieci.Pozdrawiam serdecznie.jaga
  • Gość edziecko: guest IP: *.* 30.06.02, 08:41
    a dlaczego nie mozna?..to wiadomosc sprawdzona-od producenta czy tylko pogloski? pytam bo ja sama uzywazm dla mojego maluszka w lecie ,oczywiscie przy otwartych oknachpozdrawiam
  • Gość edziecko: agnes IP: *.* 30.06.02, 09:42
    Cześć.To wiadomość sprawdzona - na większości opakowań istnieje odpowiednia adnotacja, a tam gdzie nie ma tych informacji to wcale nie znaczy, że nadaje sią dla maluchów. Po prostu producent powinien tę informację zamieścić, a nie zamieścił. Wszystkie te "zabijacze" działają podobnie, uwalniają truciznę, którą owady wdychają i dlatego "padają". Dodatkowo podczas używania tego preparatu powinno być uchylone okno.Na opakowaniu środka "Raid" jest napisane: "Ostrożnie-środek szkodliwy. (.....) Nie używać elektrofumigatora w pomieszczeniu, w którym przebywają małe dzieci lub osoby chore, zwłaszcza z uczuleniami. (....) Podczas używania elektrofumigatora okno powinno być otwarte."Jest jeszcze napisane, żeby nie ustawiać w pomieszczeniu, gdzie znajduje się żywność, pasze itp., a terraria i akwaria przykrywać podczas jego pracy płachtą papieru.Ja bym nie ryzykowała i dziecku nie włączała.Pozdrawiam.jaga
  • hellmartin 16.08.18, 16:47
    off (tak samo jak inne spraje) zawiera te same trucizny a wcieranie powoduje jeszcze lepszy kontakt i wnikanie trucizn do organizmu zwłaszcza w połaczeniu z innymi kremami i olejkami
  • camel_3d 17.08.18, 06:25
    Sama to wymyśliłaś?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.