Dodaj do ulubionych

Zymafluor izdrowe zabki

17.01.07, 14:23
Witam,mam pytanie do mam ktore podaja zymafluor.Chodzi mi o to ,od kiedy
najlepiej jest podawac zymafluor i czy to jest rzeczywiscie potrzebne i
skuteczne w ochronie przeciw prochnicy.I od kiedy mozna myc zabki dziecku
zwykla pasta z fluorem? Zaznaczam ze moje dziecko nie umie wypluwac,ma 2,5
roku.Myje jej zabki pasta bez fluoru i wszystko polyka.Zymafluor podaje ,ale
zaczelam jak miala poltora roczku.Slyszalam ze zymafluor ma dzialanie na te
zeby pozniejsze-stale,ze niby wtedy beda zdrowsze.ALe sama nie wiem,podawac
dalej czy nie.Moja znajoma zaczela podawac zymafluor jak dziecko mialo 5
mcy,i teraz ma 6 lat i ani jednej dziurki.Wszystkie zabki zdrowe a slodyczy
tyle zjadlo ze hej.I sama nie wiem czy to w genach jest czy zymafluor jej
pomogl.CZekam na opinie.Pozdrawiam serdecznie.
Obserwuj wątek
    • magdamroziuk Re: Zymafluor izdrowe zabki 17.01.07, 14:37
      Opinie są podzielone - także u pedodontów i pediatrów. Lepiej najpierw zbadaj
      wodę, bo może macie dosyć fluoru.
      Dziwi mnie tylko, że tak duże dziecko nie umie wypluć pasty. Pastą z fluorem
      można myż już od roku, są takie z małą ilością fluoru.
      Aha, skoro boisz się umyć pastą z fluorem (bo połknie), to czemu nie boisz się
      pakować fluoru od razu do organizmu w postaci kropli?

Ja na szczęście nie miałam dylematu, bo pediatra zabroniła podawać u naszego
      synka.

Aha, siostra podawała wszystkim dzieciom, jedno ma ząbki zdrowe, a drugie
      dziurawe mimo fluoru. Nie ma reguły niestetysad
      --
      Pozdrawiamy
      Magda i Pawełek (07.11.2003)
      • renata28 Re: Zymafluor izdrowe zabki 17.01.07, 15:00
        Ja podaję odkąd mała skończyła pół roku, myjemy zęby pastą bez fluoru. Obecnie
        córeczka ma 2,5 roku i ten sam schemat. I ma w tym nic dziwnego, że 2,5-letnie
        dziecko nie umie wypluwać pasty, tę umiejętność większość dzieci nabywa w
        późniejszym wieku.
        Przy podawaniu fluoru trzeba zwracać uwagę na kilka czynników, ale mam
        nadzieję, że pediatra ci to wszystko objaśnił.
        • madaw Re: Zymafluor izdrowe zabki 17.01.07, 18:07
          Bardzo dziekuje, zwlaszcza renacie28.Wiem tyle zeby podawac bo umyciu zabkow
          wieczorem,no i trzeba sobie obliczyc zeby sie zgadzalo w ciagu roku podawanie
          kropli,tzn. musi byc odpowiednia ilosc na rok. A jeszcze jedno,nie wszystkie
          dzieci umieja te same czynnosci,to ze nie umie pluc to nawet
          lepiej ,przynajmniej nie robi mi wstydu i nie pluje nikogosmilesmile Taka
          umiejetnosc akurat do szczescia nie jest mi potrzebna. Wazne, ze w bardziej
          ambitnych czynnosciach jes uzdolnionasmile Pozdrawiam.
          • renata28 Re: Zymafluor izdrowe zabki 17.01.07, 20:02
            Dawkowanie masz na ulotce, więc pewnie już to przeczytałaś. Ważne jest
            sprawdzenie, czy w wodzie, którą pije dziecko nie ma już fluoru. Nasza mała
            pije wodę butelkowaną bez fluoru (specjalnie taką wybraliśmy), ale już np. zupy
            je na normalnej wodzie i choć wodociągi zapewniają, że nie ma w niej fluoru, to
            my do dwóch lat dawaliśmy po 3 kropelki, teraz po ukończeniu 2 lat zamierzam
            podawać 4 kropelki przez 7-8 miesięcy w roku (w lutym zaczynamy).
            Ważne jest jeszcze, żeby fluoru nie łączyć z białkiem, dlatego jeśli np.
            przykład na kolację jest mleko, kako, kaszka i tym podobne, to powinno upłynąć
            ok. 2 godzin i dopiero można podać fluor.
            My do tej pory dawaliśmy przed południowym spaniem, ale teraz kiedy mała nie
            śpi już w dzień też zamierzam podawać po wieczornym umyciu ząbków pastą bez
            fluoru. A płukanie ząbków wygląda tak, że nabiera wody w usta i połyka, a
            dopiero potem robi pfu, pfu (czyli wypluwa). Na wszystko przyjdzie pora smile
    • ziabcia Re: Zymafluor izdrowe zabki 27.01.07, 21:46
      Możesz myć ząbki Elmexem dla dzieci - pasta od drugiego roku życia, stęzenie
      fluoru jest malutkie w takiej paście, więc nic się nie stanie jak dziecko
      połknie, moja córcia też łykała, dzisiaj ma prawie 3 latka i umie już pluć -
      każde dziecko uczy się indywidualnie. Jeśli jednak boisz się myć dziecku pastą
      z fluorem - chociaż nie ma czegosmile to myj chociaż samą wodą, stomatolodzy
      uważają że wystarczy samą wodą byle porządnie - bruzdy w ząbkach mlecznych są
      bardzo głębokie, dlatego trzeba to robic baaardzo dokładnie - chodzi mi o
      czwórki piątki u dzieciaczków. Wyznaję zasadę: można samą wodą byle często i
      dokładniesmile)
      Pozdrawiamsmile
      • tartulina Re: Zymafluor izdrowe zabki 28.01.07, 08:40
        Ja po konsultacji z koleżanką stomatologiem nie zdecydowałam się podawać. Efekt- 6 lat i zdrowe ząbki. Koleżanka systematycznie podawała i jej synek w wieku 2 lat miał wiele zepsutych zębów. Może ma w tym udział genetyka- nie wiem. Pozdrawiam
    • 2ol Re: Zymafluor izdrowe zabki 03.06.07, 19:01
      WITAM
      MOJA CORECZKA BARDZO WCZESNIE ZACZEŁA BRAC ZYMAFLUOR DLA BEZPIECZENSTWA TROSKA
      O ZDROWE ZEBY,NIEMA REGUŁY TERAZ MA 2,4 LATA I ZEBY OD 1 DO 4 MA POPSUTE PO
      FLUORYZACJI.TAKZE NIC TO NIE POMOGŁO.POZATYM POWIEM CI TAK ANTYBIOTYKI ZELAZO
      BARDZO ZRA ZEBY ZELAZO SZCZEGOLNIE.POZDRAWIAM
    • agava00 Re: Zymafluor izdrowe zabki 04.06.07, 09:50
      mojej prawie siedmioletniej corce zaczelam podawac Zyma chyba w wieku 6 mies
      (dokladnie nie pamietam) i nigdy nie miala problemow z zabkami-stomatolog jest
      zachwycona a ja oczywiscie dumna wink

natomiast pediatra syna nadal nie zaleca wprowadzania Zymafluoru, maly ma 1.5
      roku

nie wiem o co chodzi ale jedno jest pewne - trendy sie zmieniaja nieustannie
      mam tylko nadzieje, ze Pawel nie bedzie mial problemow z zebami

-----------
      Zuzia i Paweł
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka