Czy można przebić uszy rocznej dziewczynce? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Moja córcia za 2 tygodnie skończy roczek i chciałabym jej przebic uszka, ale
    zastanawiam sie nad tym, poniewaz wiele osób radziło mi, abym poczekała
    jeszcze minimum pół roku.
    Chetnie dowiedziałabym się jakie jest wasze zdanie na ten temat i czy moga
    wystapić jakies komplikacje przy przebiciu uszu.
    Pozdrawiam smile
    • szczerze powiem nie rozumiem twojej motywacji do tego aby przebijać uszy tak
      małemu dziecku dla wyglądu fundować dziecku ból-boli przy wkładaniu
      kolczyków,ucho może ropieć,ryzyko infekcji,ryzyko póżniejszego urazu ucha gdy
      np zaciągnie sweterkiem
    • pewnie że tak. a potem jeżyk i pępek, ale z tym poczekaj jak juz półtora roku
      będzie miała. ślicznie wyglądają takie maluchy z kolczykamismile)
      • Ja choc sama lubie kolczyki nie tylko w uszachsmileale mojej córce przekłuje
        dopiero jak podrośnie i sama bedzie tego chciała.Wiem że napewno bardzo by
        płakała przy przebijaniu i co chwile by ciagnęła uszy bo by jej
        przeszkadzało,ona nawet nie da sobie kitki zrobic a co dopiero
        kolczyki.Zastanów sie dobrze,ale fakt że nawet młodszym dzieciom zakładają,moi
        znajomi założyli córce jak miała pół roku!a nie są jakimi fanami piercingu.
        --
        Amelka ma już...
    • Zgadzam się z tym, że istnieje duże ryzyko urazu: przy ubieraniu, zabawie z
      innymi dziećmi.
      Poza tym wydaje mi się, że przebijanie uszu to bardzo duża, niepotrzebna
      ingerencja rodzica w wygląd dziecka. Może, gdy Twoja córeczka podrośnie, to nie
      będzie chciała mieć przebitych uszu i może mieć Ci za złe zrobienie dziurek w
      uszkach. Takie decyzje powinno się podejmować wspólnie z dzieckiem. Na Twoim
      miejscu poczekałabym jeszcze ładnych parę lat.
    • Może i można, ale Po co??
      --
      Mój Synek...
      Zielona polanka
    • MOja córka miała 13 miesięcy zpo 14 dniach zagoiły jej się uszka wszystko
      przeszło super
      Wszyscy są przeciwko nierozumię teraz dziecko jest tego nieświadome a w wieku
      np 4 lat bardzo chce mieś przekłute uszka ale się bardzo boi stresuje.
      Proponuje poczekać do wiosny jak nie będzie się już nosiło tych grubych czapek
      i przekłuć Powodzenia
      • >nierozumię

"Nie rozumiem" powinno byc, ale to na marginesie.
        Przeciwko sa te osoby, ktorym sie taki pomysl po prostu nie podoba.Kolczyki w
        uszach niemowlaka to zwyczaj cygański, oni sie lubuja w bizuterii wyjatkowo.Ani
        to ładne ani eleganckie.Poza tym kwestia medyczna -mozliwe uczulenie dziecka na
        metal.
        Corce uszy przebilam w wieku 8 lat, na jej wyraźne zyczenie.
    • Ja mam problem z darczyńcami kolczyków. Córka dostała kolczyki na roczek ( i to
      na sztyfciki nie maluteńkie zamknięte kółeczka, które wydają mi się
      bezpieczniejsze i wygodniejsze, bo nie kłują w szyję tak jak sztyfty ) i od 5
      miesięcy przy każdej okazji jest pytanie dlaczego jeszcze ich
      nie "zamontowalismy". Ja najbardziej boję się infekcji, alergii na metal i
      urazu po zahaczeniu, więc odkładamy to na razie.
      • na twoim miejscu odpowiedziałabym, ze nie popieram kolczyków u małego dziecka i
        nie wnikała w dalszą dyskusję. Ostatnio teście przyjechali od kuzynostwa i
        stwierdzili, że ich mała ( chyba półtoraroczne dziecko) ma kolczyki i łańcuszek
        na rączce i wygląda tak ślicznie. Skwitowałam to stwierdzeniem, ze to jawny brak
        wyobraźni, nieodpowiedzialność i narażanie dziecka na niebezpieczeństwo dla
        głupiego widzi mi się rodziców. Staneli w ich obroni i odpuścili. To twoje
        dziecko i ty odpowiadasz za jego bezpieczeństwo, a nie osoba obdarowująca
        idiotycznymi prezentami
    • A po co chcesz przebijac dziecku uszy?

--
      Trzymam kciuki za Ulę.
      • Moja Wika dostała kolczyki od babci.Ja sama nosze od małego dziecka kolczyki
        mimo ze poczatki miałam nie ciekawe bo uszy mi strasznie ropiały.Przebiłam uszy
        córce jak miała prawie dwa lata.Był to błąd z mojej strony.Juz pisze
        dlaczego.Przebicie uszu albo trzeba zrobić jak dziecko ma do 8-12 miesiecy i
        jeszcze za bardzo nie rozumie co bedzie sie działo u kosmetyczki albo dopiero
        jak ma z 5-8 lat kiedy juz samo o to prosi.Moja Wiki chciał kolczyki bo widziała
        je u mnie.Po przebiciu był problem bo przez jakieś cztery miesiace nie dala sie
        dotknac do uszu.Teraz zapomniała o bólu i jest ok ale gdy bym mogła cofnac czas
        to bym jej kolczyków nie zakładała.
        • ja przebiła mcóreczce na 2urodziny i jedyny moment płaczu był przy
          przbijaniu,uszka zagoiły sie szybko,mała nie da kitki zrobić sobie a za uszy
          nie ciagnie więc nie rozumiem takiego prownania jednej z mam.uważam że to
          indywidualna sprawa każdej z nas i my odpowiadamy za to.mała chciała kolczyki
          jak tylko znalazła moje to próbowała wkładać do ucha a teraz chodzi dumna i
          mówi mam kolczyki.założyłam jej takie co ma kosmetyczka do przebijania i
          zostaniemy przy nich bo nic sie nie dzieje.
          --
          Nati ma

<a href="forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?
    • Od razu zrób jej tatuaz!A co tam!
      • Przed wojną we Francji była taka moda, że już rocznym dzieciom mamusie
        fundowały trwałą ondulację. To nic, że ostry płyn do trwałej podrażniał i
        szczypał delikatną skórę dziecka, wywołując tym samym płacz dzieci.
        Ważne, że po takim zabiegu wyglądały nie tylko uroczo, ale wręcz anielsko -
        ciesząc oczy mamusi...
        Pełna analogia.
    • No pewnie, że przebijaj, nie ma co czekać. Moja mała jak tylko miała 14
      miesięcy miała już przebite uszy. Teraz za niedługo kończy 3 lata i obecnie
      używa kosmetyków mamy, dodatkowo żona zafundowała jej takie malutkie tipsy dla
      dzieci. Zasntawiamy też z żoną, czy na urodziny kiedy bedzie kończyć 3 latka
      nie walnąc jej tatuażu na pośladku w kształcie małej różyczki.
      --
      Irasiad jest bardzo zdenerwowany
      www.youtube.com/watch?vshockHGuTXGIjdw
    • Poczekaj aż sama będzie na tyle duża że zdecyduje osobiście tak około 14 roku
      życia można już porozmawiać z nią na ten temat. Taraz nie okaleczaj dziecka.
    • wszystko zależy jednak od charakteru dziecka. Moja jest tak ruchliwa że pewno
      by sobie krzywdę w kolczykach zrobiła, czekam jeszcze rok jak będzie mieć 2.5
      roku potem jak wszystko dobrze pójdzie to przekłuwam. Chciałam to zrobić
      wcześniej ale jednak w tym wieku u mojej córki to nierealne, 5 min nie usiedzi
      w jednym miejscu.
      --
      <"Co czyni człowieka człowiekiem???>
    • mozna tez uciac paluszek.
      Duzo rzeczy mozna zrobic rocznemu dziecku, tylko po co?
    • Pewnie zaraz rzuca sie na mnie wszystkie znawczynie tego tematu, ale ja
      przekulam uszy mojej corce kilka godzin po porodzie. W kraju, w ktorym mieszkam
      wszystkie male dziewczynki maja przekute uszy, a lekarz mi doradzil, by zrobic
      to juz pierwszego dnia, bo dziecko jest oszolomione i zmeczone porodem i lepiej
      znosi ten bol.Teraz moja corka ma 19 miesiecy i jedyny problem to ten, ze
      czasem uda jej sie zdjac kolczyka i jest wtedy szukanie. Ale generalnie
      traktuje kolczyki jako cos normalne np. jak ubranie.
      Jesli ktos planuje przebic uszka 1-1,5 rocznej dziewczynce to moze byc
      trudniejsze, bo takie dziecko juz cos rozumie i moze dluzej cierpiec z tego
      powodu. Nie mowiac juz o takich przypadkach jak ja-mialam przebite uszy w wieku
      8 lat i pamietam to do dzisiaj...
    • nie wiem co w tym złego przekłucie uszu. ja przekułam mojej córce uszka jak
      miała 6 miesięcy. poszłam do znajomej kosmetyczki ona posmarowała małej uszka
      maścią znieczulającą pół godziny wcześniej. małą nie bolało zapłakała tylko
      chwilke ale przestraszyła się strzału. chwile zapłakała i było po wszystkim.
      uszka ładnie się goiły, nie ropiały ani nic się nie działo.
      • Zadziwiające jak wiele mam na forum ma tyle czasu by pisać nie na temat i
        wylewać jad...
        Moja córcia też ma roczek i tak jak Ty noszę się z zamiarem przebicia jej uszu.
        Ale tak sobie pomyślałam, że lepiej to zrobić w okolicach lata, żeby czapy i
        szaliki nie drażniły uszu. Pozdrawiam
        Olka
        • Zapewne mozna, chociaz ja osobiscie jestem przeciwna przebijaniu uszu malym
          dzieciom. Nie rozumiem natomiast tych mam i tatusiow, ktorzy napisali tu wiele
          zlosliwych slow do autorki postu. Zastanawia mnie, skad to sie bierze...
          Dziewczyna ma inne poglady na ten temat, to trzeba jej nawtykac ??? Pozdrawiam
          pomimo wszystko...
    • Dziekuje Wam bardzo za wszystkie odpowiedzi! Za te niemiłe do czytania też. Co
      niektórym zabrakło kultury!
      Przemyslałam wszystko i wstrzymam sie jeszcze z przebiciem uszu córci
      conajmniej do ukończenia 3 lat.
      Pozdrawiam, Monika.
    • Ale wiesz,że jak będzie miała 3 latka,to trzeba będzie ją najpierw związać,a
      potem zabrać się za przebijanie uszu?Przemyśl to jeszcze wink
    • Moja córka miała 6 lat i chciała kolczyki nosić. Nie powinno sie tak małej
      dziewczynce przekłuwać uszu. A jak jakims sposobem wyjmie kolczyk z ucha i sie
      zakrztusi?
      • To co piszecie, to prawda, niestety. Tu jest zwyczaj, ze juz w szpitalu sie
        dzieciom daje nausznice i znaczy jak owce. Moja corka nie ma kolczykow, wiec
        kazdy na ulicy ją bierze za chlopca. Nawet, kiedy jest w sukiencesmile)
        I jak sie mnie pytaja dlaczego nie ma kolczykow,odpowiadam, ze w Polsce ten
        zwyczaj juz na szczescie wyszedl z mody, praktykuje sie go jeszcze w małych
        wsiach, ale powoli zanika.
        --
        Małgosia 25.03.2005
    • ja przekułam jednej jak miała 6,5 miesiąca a drugiej jak miała 4,5 miesiaca, i
      jest super, zadnego ciągnięcia za uszy, drapania, a do tego wygioły sie bardzo
      szybko, pooecam wszystkim, a to znowu nie boli niewaidomo jak, tak jak ukłucie
      zastrzyku, ani kropli krwi nie było
    • można i młodszym-tylko po co?
      widziałam i 4miesięczne maluchy z kolczykami indifferent

ja czekałam aż córka sama dorśnie do tej decyzji i poprosi
      w końcu to jej uszy
    • Po co?
      Maluszki nie potrzebują takich ozdób.
      Niech podrośnie, sama o to poprosi. Wtedy to sprawi jej przyjemność i będzie
      dumna że pozwolisz jej nosić kolczyki. A może wcale nie będzie chciała. Wkońcu
      to jej uszy.
      --
      www.forum.kobiet.pl

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.