wysypka jak po pokrzywie Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Hej, mam maly problem. moja Majka (2l) nigdy nie byla laergikiem, nigdy na
    nic nie reagowala uczuleniem. od kilku dni obserwuje dziwna wysypke jak po
    oparzeniu pokrzywa. Takie wypukle babelki, dosc duze obszarowo i czerwone
    dosc mocno. pojawiaja sie tylko po wewn stronie ud i wewn stronie rak nad
    lokciami. zastanawiajace jest ze jest to tylko wieczorem. nie dostawala nic
    nowego do jedzenia, odkad tylko to zauwazylam dostaje wapno. juz nie wiem
    moze ktoras tak miala?
    dodam ze nie jest to codziennie ale co 2-3 dni

Agata
    --
    Moja Maja
    Moja PePe
    • Tak naprawde to wygląda to jednak na uczulenie, ale nie pokarmowe tylko
      kontaktowe. Zastanów sie, czy córcia nie miała ubranak z jakąs domieszką, a
      może cos upranego innym mydełkiem, spała na czyms innym itd. Mój syneczek
      uczulił sie własnie w wieku ok 2 lat. Długo staralismy sie ustalic na co......i
      nie udało sie smile Potem wyrósł z tego. Ciężka sprawka z tymi alergiami,
      zwłaszcza u tak dużego dziecka - bo prawie wszystko już je, biega i rozrabia,
      ciężko złapac co może uczulac, ale życze powodzenia.
      Pozdrawiam
    • Moja córcia to miała raz- objęło całe ciałko. Prawdopodobnie po winogronach, a
      raczej po tym, czym były posypane
    • Mam pytanie.Od jakiego czasu utrzymuje sie ta wysypka, czy po kąpieli bardziej
      się nasila, czerwienieje, czy dziecko sie drapie? Z tego co opisujesz, to
      przypomina mi to przypadek mojego syna.Miał na początku po jednej stronie tylko
      na łokciu,trochę na brzuszku i kolanie.Potem obejmować zaczęło drugą stronę i
      pod pachami.Wyglądało jak pokrzywka i swędziało.Lekarz zdiagnozował to jako
      osutka opryszczkowa okolic zgięć skórnych.Występuje u dwulatków,bardzo długo
      (mój miał ponad m-c)przepisał calcium,ketotifen i plyn taki jak przy ospie,żeby
      mniej swędziało.Obserwuj dziecko i sama zobaczysz czy nie jest przypadkiem to.
    • Jeśli to sa swędzące bąbelki, radziłabym udac się do lekarza, bo nieleczona
      pokrzywka moze doprowadzić do szoku alergicznego np. w skrajnych wypadkach do
      kłopotów z oddychaniem. To się lubi pogłębiać.
      Takich rzeczy nie wolno bagatelizować i nie wolno poprzestawać tylko na wapnie.

Radzę udać się do lekarza

zycze zdrowia.pozdr
    • Patryk niedawno tez dostał cos takiego, pojawiało sie i znikało po prau
      godzinach w różnych miejscach na ciele, swędziało, po południu tego samego dnia
      byliśmy u lekarki i powiedział że jest to 'pokrzywka' i mogło go nagle cos
      uczulić co do tej pory nie uczulało. np. jakieś 'inne-złe' jajko, czy owoc,
      lekarka przepisąła zyltec i po pierwszym podanoiu wszystko zniknęło i juz się
      nie pojawiło
      --
      Mój Kochany Patryczek

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.