• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Dziecko w foteliku na przednim siedzeniu? Dodaj do ulubionych

  • 31.05.07, 23:01
    Czy mozna wozić 3 letnie dziecko w foteliku na przednim siedzeniu?
    Zaawansowany formularz
    • 31.05.07, 23:05
      można o ile auto nie ma poduszek powietrznych
      • 31.05.07, 23:13
        Pytałam policjanta(sąsiada) ale powiedział że nie wiesmileDzięki renataiadam.
    • 31.05.07, 23:44
    • 01.06.07, 08:04
      mozna na 100%. Dziecko musi miec do 12 lat i byc w foteliku, a nie na
      podkladce. Nie moze byc poduszki powietrznej lub musi byc wylaczona.
      • 01.06.07, 10:57
        adudi napisała:
        > Dziecko musi miec do 12 lat i byc w foteliku, a nie na
        > podkladce. Nie moze byc poduszki powietrznej lub musi byc wylaczona.

        nie prawda
        dziecko do 140cm wzrostu ma obowiazek jeździć na podkładce
        wiek nie ma znaczenia

        moje dziecko ma 9 lat i dawno 140cm przekroczyło wink
        ale nie jeździ z przodu wink
        • 01.06.07, 11:22
          chodzilo mi o cos innego..... i pomylilam sie, bo jest 10 a nie 12 lat...
          ale moze po prostu przytocze prawo:
          USTAWA z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym. (Dz. U. z dnia 19
          sierpnia 1997 r.)
          Rozdział 5 Porządek i bezpieczeństwo ruchu na drogach Oddział 1
          Przepisy porządkowe
          Art.39
          3. Dziecko przewozi się w pojeździe samochodowym wyposażonym w pasy
          bezpieczeństwa w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci
          odpowiadającym właściwym warunkom technicznym, jeżeli ze względu na wagę lub
          wzrost dziecka nie jest możliwe bezpośrednie wykorzystanie tych pasów.
          4. Przepis ust. 3 nie dotyczy przewozu dziecka taksówką osobową, pojazdem
          pogotowia ratunkowego lub Policji.
          Art. 45. 1. Zabrania się:
          4) przewożenia w foteliku ochronnym dziecka siedzącego tyłem do kierunku
          jazdy na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego wyposażonego w poduszkę
          powietrzną dla pasażera,
          5) przewożenia poza specjalnym fotelikiem ochronnym dziecka w wieku do 10 lat
          na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego.
    • 01.06.07, 10:53
      można ale w FOTELIKU
      jeśli dziecko jeździ na samej podkładce lub w "urządzeniu do przewozu dzieci"
      czyli w czymś w przedziale wagowym 9-36kg czy 15-36 (podkłądka+plecy)-wtedy NIE
      MOŻNA
      za foteliki uznawane są tylko te 0-13,0-18,9-18,9-25 -wszystkie mające
      bazę+kubełek
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.