• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

okulary dla 2,5 latka. Dodaj do ulubionych

• 28.06.07, 12:35
    dziewczyny jak można przyzwyczaić dziecko do noszenia okularów, macie jakieś
    sprawdzone patenty?
    --
    dorota i mati
    [url=lilypie.com]http://lilypie.com/pic/061029/zD2p.jpghttp://b2.lilypie.com/-xClp1/.png[/url]
    Edytor zaawansowany
    • 28.06.07, 14:13
      Moja mala miala 20miesiecy gdy zaczela nosic okularki +2 na oba oczy. Pierwsze
      dni zakladalismy wiele razy na moment-bo sciagala a mi zalezalo zeby sie
      przyzwyczaila a nie zniechecila i jak zdjela odkladama na 10 minut i znow
      ponalwalam probe. Po okolo 3 dniach sciagala jak byla spiaca i byly brudne i
      zaczela chetniej nosic. Teraz czaem nawet brud nie przszkadza a w ciagu dnia
      spi czesto w okularkach o jest OK. Wazny jest dobor oprawek, zeby byly wygodne
      dla malucha.
      --
      by.lilypie.com/TsFHp1.png
      b4.lilypie.com/Oi6yp1.png
      b2.lilypie.com/yFxfp1.png
    • 28.06.07, 15:11
      im młodsze dziecko tym trudniej je przyzwyczaić do noszenia okularków,musisz się
      liczyć z tym że będzie to "syzyfowa praca".dopiero dzieci w wieku późniejszym
      przedszkolnym jako tako oswajają się z okularami.Zadbaj by okularki były z
      lekkiego wygodnego tworzywa.
      vanilla-cafe.net/
      • 28.06.07, 16:01
        Moja w tym wieku też nosi okularki a ma większą wadę wzroku tak więc i szkło
        jest grubsze i na początku często zdejmowała ale teraz nosi bez sprzeciwu -
        optycy mawiają że jak komfort widzenia się poprawia to dziecko z czasem samo
        się o nie upomina. Moja co prawda się nie upomina po 2 miesiącach noszenia ale
        też nie zdejmuje tylko nosi jak trzeba. Trudno jednak stwierdzić czy
        rzeczywiście lepiej w nich bo i bez okularów wydaje się że całkiem sobie radzi.
        • 28.06.07, 22:00
          Witaj!Moja córeczka zaczęła nosić okulary w wieku 9 miesięcy,oprócz
          astygmatyzmu uciekało jej jedno oczko więc musieliśmy dodatkowo zasłaniać jej
          oczko.Bardzo szybko przyzwyczaiła się do noszenia okularów myślę że tak łatwo
          dlatego że była taka malutka,teraz z jej charakterkiem było by trudniejsmile
          powodzenia
          • 29.06.07, 12:26
            dzięki dziewczyny,dzisiaj miała na sobie okulary ok godz podczas spaceru dobre
            i to na począteksmile
            --
            dorota i mati
            [url=lilypie.com]http://lilypie.com/pic/061029/zD2p.jpghttp://b2.lilypie.com/-xClp1/.png[/url]
            • 29.06.07, 13:23
              u nas jest ciekawie z okulrami - Aga zaczęła je nosić jak miała 2,5 roku, po
              raz pierwszy ubrałam jej rano w żłobku i przyjęła to za fakt oczywisty, od
              tamtej pory w żłobku a potem w przedzkolu chodzi w nich cały czas a za to w
              domu są z tym problemy
    • 29.06.07, 14:47
      Witaj!
      Najlepiej zrobić to zaraz po badaniu okulistycznym. U tak małych dzieci
      okulista najczęściej wykonuje badanie po uprzednim stosowaniu atropiny.
      Atropina powoduje znaczne pogorszenie widzenia (w nadwzrocznośi) nawet na kilka
      dni - wyłącza możliwości akomodacyjne soczewki i dziecko, po prostu, nie widzi
      bez okularów. Założenie okularów w tym czasie poprawia dziecku znacznie
      ostrość wzroku, a to najlepsza motywacja dla malucha, by nosić okularki.
      Przyzwyczai się więc do nich zanim atropina przestanie działać.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.