czterolatek ciągle wącha ręce Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • witam, mój cztroletni syn od miesiaca ciągle wącha ręce i myje, nie chce sam
    jeść, chyba że widelcem albo łyżką, nawet jak siedzi ręce dziwnie układa,
    palce muszą być rozdzielone. Na początku wydawało się to być śmieszne ale
    teraz zaczynam się martwić. Może ktoś miał podobne doświadczenia?
    • mój 3,5 latek już od dłuższego czasu robi podobnie,wącha ręce gdy czegoś
      dotyka,szczególnie jeśli dotknie czegoś mokrego,wącha tez swoje ubranie i
      bardzo wzbrania się gdy ktoś obcy chce go przytulić,mówiąc,że śmierdzi.Mam też
      córkę juz dużą,która w dzieciństwie robiła to samo,tyle,że u niej objawiało się
      to w takiej formie,że nosiła przez pewien czas ubrania tylko w tym samym
      kolorze,jedzenie na talerzu nie mogło sie stykać,tzn.ziemniaki nie mogły
      dotykać mięsa ani surówki bo gdy dopatrzyła się,że coś jest"nie tak"było już po
      jedzeniu,miała też odruch wymiotny gdy dotknęła podeszwy buta,który zdejmowała
      po spacerze.Dziś nie ma już nawet śladu po tamtych zachowaniach,wiec do obecnej
      sytuacji podchodzę spokojnie.
      --
      !!!!!!
    • Moja 4-letnia córka od paru miesięcy ma to samo, jak tylko coś dotknie mokrego
      ew. brudnego zaraz wącha rączki i mówi że jej śmierdzą i biegnie do łazienki i
      mydli je po same łokcie. Nawet nie chce sobie sama rozbierać ew. ubierać
      bucików bo argumentuje to tym, że jej będą zaraz ręce śmierdzieć a dopiero co
      ma umyte. Na razie się tym specjalnie nie przejmuje zobaczę jakie z czasem
      nabierze to rozmiary. Jedno jest pewnie że od zawsze miała bardzo wyczulony
      nosek na wszelakie zapachy

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Oferty

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.