• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Bółe wzrostowe??? Dodaj do ulubionych

• 25.07.07, 16:31
    Witam!Dziś w nocy moja córka 3,9 lat strasznie płakała w nocy mówiąc że nóżki
    ją bolą.Myśłałam,że może uderzyła sie o łóżko,zaczepiła się o barierkę i
    skręciła ale nie.Jak jej masowaliśmy nózki z mężem to się trochę
    uspokajała.Po około 30 minutach usnęła (była 1 w nocy). Myśleliśmy że moze
    się wystraszyła czegoś i już po wszystkim.Niestety około 2 w nocy znowu z
    płaczem się obudziła i powtorka z rozrywkisad Podałam jej Ibum i po pewnym
    czasie (około 40 minut) usnęła i już do rana był spokój.O rzadnym bólu rano
    już nie wspomniała.Pierwszy raz taka sytuacja miała miejsce.Co o tym
    myślicie? Czy ktoś miał taką sytuację? (napewno się nie uderzyła).Pozdrawiam
    --
    Moje maluchy
    Edytor zaawansowany
    • 25.07.07, 16:46
      może bóle wzrostowe, a może bolały ją nogi przed deszczem? Moja córka,
      zauważyłam czasem ma takie bóle nóg, a następnego dnia czy już w nocy pada deszcz.
      --
      Jede Wahrheit braucht einen Mutigen, der sie ausspricht.
    • 26.07.07, 12:28
      1-2 razy na miesiąc budził się włsnie po północy i tak ok.30 min przeplakał
      mówiąc iz boli noga, obecnie ma prawie 5 lat i sporadycznie raz na jakiś czas
      też takie ataki bólu pojawiaja sie po czym spokój.Również kilka razy podałam mu
      Ibufen i zasypiał, a własnie gdzies od 3-go roku zycia te bóle pojawiały się,
      tak jak pisałam teraz juz sporadycznie 3-4/rok i spokój.Konsultowałam to z
      kilkoma lekarzami (pediatra, ortopeda)i mówili iż własnie to bóle wzrostowe.
      Przyjdzie czas, że przejdzie.
      --
      Iwa
      • 26.07.07, 13:21
        Witam!

Moja mała (3,5) ma takie bóle średnio 1, 2 razy w miesiącu zawsze w nocy. ja
        tez podaję ibum i do rana jest wszystko w porządku.
        • 26.07.07, 14:51
          Dziekuje za odpowiedzi.
          Konsultowałam się z naszym pediatrą i potwierdził nasze przypuszczenia,że to
          bóle wzrostowe.Poradził,żeby zrobic w takim przypadku masaż i to powinno pomóc.
          Powiedział,że takie bóle zwykle pojawiają sie w nocy i nie da sie tego
          leczyć.Trzeba przeczekać smile Pozdrawiam
          --
          Moje maluchy
    • 26.07.07, 15:10
      U nas też tak było i jest.
      U nas natomiast pomogło podawanie dziecku witamin wieczorem - podawaliśmy
      Visolvit. Bardzo pomaga.

U mojego synka bóle nocne nóżek nasilają się przed infekcją lub po. Zawsze w
      takim wypadku po infekcji robiliśmy ASo (nigdy nic nie wyszło), byliśmy u
      ortopedy (wszystko ok), robiliśmy badanie krwi (wszystko ok).

Ja jako dziecko miałam niesamowite bóle wzrostowe, do dziś je pamietam.

Spróbuj podawać przez jakiś czas wybrany preparat witaminowy i jeśli dziecko
      miało ostatnio infekcję - zrób badania krwi - ASO, morfologię z rozmazem
      (ręcznym!), OB, poziom wapnia i magnezu we krwi (u nas wszystko było ok) - dla
      pewności

zdrówka życzę
    • 26.07.07, 15:20
      Witaj, też przez to przechodziłyśmy. Olga teraz ma 4 l. i nie ukrywa że teraz
      bóle nóżek tak na wysokości kolanek i poniżej-zdarzają się bardzo rzadko.
      Wcześniej jak miała mniej więcej 2,5-3 lat były bardzo częste. Zaliczyłam
      oczywiście ortopedę, pediatrę , zrobiłam ASO i CRP ale badania nic nie wykazały
      po prostu Olga jest wysoką dziewczynką i są to bóle wzrostowe. Nigdy nie
      podawałam środków przeciwbólowych u nas sprawdził się Roll-on Olfen Żel-kup
      sobie w aptece, kosztuję około 20zł i jest przeznaczony na bóle mięśni, stawów,
      ścięgień, bóle pochodzenia reumatycznego etc. Poleciła nam go pediatra. Oldze
      bardzo pomaga i i jak tylko skarży się na bóle nóżek po posmarowaniu zaraz
      zasypia.
      pozdrawiam
      • 26.07.07, 16:51
        Co do infekcji-odp.jest teraz w trakcie brania antybiotyku (zapalenie gardła i
        zmiany w oskrzelach)więc pewnie infekcje mają tu jakieś znaczenie.
        Aczkolwiek lekarz stwierdził,że takie bóle przychodzą i odchodzą kiedy chcą sad
        Moja córka do wysokich nie należy 3,9 lat a wzrost 99cm i raczej wysoka nie
        będzie smile(rodzice nie dali jej dobrego przykładu smile.).Napewno kupię na
        przyszłość ten żel bo pewnie to dopiero początek.Pozdrawiam i dziękuję za
        posty.
        --
        Moje maluchy
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.