Dodaj do ulubionych

operacja, Tomek, grzyby

10.09.10, 12:05
Hej,
czy mozecie mi wytlumaczyc, co to znaczy zamkniecie powlok brzusznych? Dzisiaj na gazecie napisali znow: "6-letni Tomek z Tarnawiec k. Przemyśla jest po sześciu operacjach. Czeka go jeszcze co najmniej jedna - zamknięcia powłok brzusznych. Termin zabiegu nie jest jeszcze znany". Ja slysze o tym zamykaniu juz od jakiegos czasu. To chyba kolejna tego typu operacja u chlopca. To nie jest tak, ze jak sie robi operacje na brzuchu, to sie go potem zszywa i juz?
Przepraszam za taki watek, ale obecnie nie mam innych problemow.
Znaczy mam, ale nie chce o nich myslec smile
Edytor zaawansowany
  • chicarica 10.09.10, 12:11
    Podejrzewam, że jeśli zakłada się przeprowadzenie wielu operacji, to nie zszywa się delikwenta tak od razu, tylko zostawia się otwarte powłoki, żeby nie musieć go ciąć za każdym razem od nowa.
    --
    ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ

Uwielbiam dzieci. Zwłaszcza płci męskiej, między 18 a 40 rokiem życia.
  • a.m.a 10.09.10, 12:19
    no ale mi sie to kojarzy z rozwalonym brzuchem jak na cesarce. Nie krwawi to? Poza tym probuja chlopaka sadzac a tu dziura w brzuchu. Nie papra sie to? Pewnie sie nie papra, skoro lekarze tak zadecydowali ale jakos sobie tego nie umiem wyobrazic.
  • aurinko5 10.09.10, 12:35
    Tak sie zazywczaj robi, kiedy 'dorosla' watrobe przeszczepia sie dziecku. Nie mozna jej na sile 'upchnac' i zamknac powlok. Wszywa sie wtedy siatke,ktora jest bariera ochronna i robi sie normlany opatrunek. Dzieci z taka siatka normalnie funkcjonuja. Pozniej kiedy watroba sie ulozy zaszywa sie tkanke podskorna,czasami da sie i zszyc miesnie,ale nie zawsze.Wiec za jakis czas robi sie plastyke powlok brzusznych,bo w wyniku nie zszycia miesni tworzy sie przepuklina.
  • girasole01 10.09.10, 13:16
    "Poza tym probuja chlopaka sadzac a tu dziura w brzuchu"

chyba po prostu nie probuja sadzac, musi caly czas lezec.
  • a.m.a 10.09.10, 13:31
    cytat z gazety: "Tomek jest przytomny. Próbujemy go sadzać, masujemy mu stopy - mówi "Gazecie" dr Małgorzata Manowska, kierownik Kliniki Anestezjologii w CZD."

Na podstawie tego artykulu wyobrazilam sobie sadzanie chlopaka, ale moze faktycznie to tylko jakies proby podnoszenia na poduchac na nie siadanie jako takie. Nie znam sie, nie kloce sie smile
  • alexa0000 10.09.10, 12:33
    Aby nie otwierać brzucha kilka razy, zakłada się czasem specjalny zamek błyskawiczny.
  • aurita 10.09.10, 12:45
    przeszczepiona watroba nie lubi ucisku
    --
    "Polak-Katolik to zawsze powinien glodnego nakarmic, spragnionego napoic - nic w Pismie nie mowia zeby trolla zaglodzic" by bi_scotti
  • a.m.a 10.09.10, 12:58
    Dzieki wielkie za zainteresowanie tematem i odpowiedzi, zwlaszcza slonce5 smile. Wstyd mi wystepowac z takim glupim watkiem, ale powaznie nie wiedzialam i nie mialam kogo zapytac - znajomi, rodzina nie zwiazani z medycyna w zaden sposob.
  • majenkir 10.09.10, 13:20
    I po to wlasnie jest internet, a forum w szczegolnosci smile.
    --
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
    fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/DFGVvAKpc7hbaVBiqB.jpg
  • a.m.a 10.09.10, 13:32
    dzieki za zrozumienie smile
  • aurinko5 10.09.10, 13:37
    Dzieci z wszysta siatka, jezeli ich stan na to pozwala,moga siadac,chodzic...Nie moga tylko podnosic ciezkich rzeczy smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka