zasiłek:))) Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
      • pitahaya1 napisał:

> I na to, do jasnej anielki, idą m.in. moje podatki????
        > Nóż się w kieszeni otwiera.

nie wiem na co idą, wiem ze w moim wypadku w próżnie nie trafiają...
        i tez place podatki..
        • Buhahahahha ale prowokacja,zaraz dopiszesz,ze niestety stac was tylko na jedzenie wolowiny,bo swinka to za malo sytatongue_out
        • O, to może i mnie zasilek dadząsmile
          Skoro obie płacimy podatki, czemu niesmile

--
          "Kiedy inni mają wobec człowieka oczekiwania, których nie jest sposób zrealizować, musi on na nowo wyznaczyć swoje cele i iść własną drogą. Dzięki temu przynajmniej ktoś będzie zadowolony"
    • A może jak już weszłaś w posiadanie tak zawrotnej kwoty wink jakoś te pieniądze pomnożyć?
      Trochę mi się kojarzy z bezrobotnymi, którzy za odprawę kupili TV i lodówkę, a za miesiąc płakali przed kamerą, że nie mają z czego żyć.
      Skoro miałaś prawo do zasiłku, dochody musiały być marniutkie... Nie przydadzą sie te cudownie uzbierane pieniądze na coś rozsądniejszego niż aparat fotograficzny?
      Do tego dziecko rośnie i niedługo zacznie znacznie więcej kosztować.
      --
      Nie wiedziałem,że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do Internetu. Lem
      • Podejrzewam,ze oboje pracowali na czarno,bo za marniutkie dochody nie da sie w Polsce wyzyc,jeszcze udawalo im sie odkladac na wakacje co rokuwink
      • ihanelma napisała:

> A może jak już weszłaś w posiadanie tak zawrotnej kwoty wink jakoś te pieniądze p
        > omnożyć?
        > Trochę mi się kojarzy z bezrobotnymi, którzy za odprawę kupili TV i lodówkę, a
        > za miesiąc płakali przed kamerą, że nie mają z czego żyć.
        > Skoro miałaś prawo do zasiłku, dochody musiały być marniutkie... Nie przydadzą
        > sie te cudownie uzbierane pieniądze na coś rozsądniejszego niż aparat fotografi
        > czny?
        > Do tego dziecko rośnie i niedługo zacznie znacznie więcej kosztować.

Wlasnie nie. Oszczędzamy caly rok.
        Oszczędzamy ciągle.
        Jezlei teraz tez wciagne te pieniadze w zycie, to gorsze niz kradziec, bo okradam tu sama siebie!
        • ale to SĄ pieniądze na życie... po to je dostawałaś...
          nie rozumiesz tego???

--
          wolę żałować błędów niż ich braku...
          • Chcesz, żeby dzieci traumę miały?
            Ja idę spać. Jutro pobudka o 6 rano. Ja zasiłku nie dostajęsad(

--
            "Kiedy inni mają wobec człowieka oczekiwania, których nie jest sposób zrealizować, musi on na nowo wyznaczyć swoje cele i iść własną drogą. Dzięki temu przynajmniej ktoś będzie zadowolony"
            • pitahaya1 napisał:
              > Chcesz, żeby dzieci traumę miały?
              > Ja idę spać. Jutro pobudka o 6 rano. Ja zasiłku nie dostajęsad(

szlag a ja bez etatu nie mam macierzyńskiego... i co ja mam zrobić od marca, jak już urodzę???
              w domu za free siedzieć czy jak?
              chyba się rozwiodę i jako samotna matka trójki o zasiłki wystąpię...
              hmmm myślisz że mam szanse? wink

--
              • jkk74 napisała:

> pitahaya1 napisał:
                > > Chcesz, żeby dzieci traumę miały?
                > > Ja idę spać. Jutro pobudka o 6 rano. Ja zasiłku nie dostajęsad(
                >
                > szlag a ja bez etatu nie mam macierzyńskiego... i co ja mam zrobić od marca, ja
                > k już urodzę???
                > w domu za free siedzieć czy jak?
                > chyba się rozwiodę i jako samotna matka trójki o zasiłki wystąpię...
                > hmmm myślisz że mam szanse? wink
                >

tak myślę, ze ja masz.
                zloz wniosek
                mozesz starać sie osale lub okresowe.
                zalezy jakie byly dochody w tamtym roku.
                chociaz niekoniecznie

ale skoro masz az 3, to chyba maz dobrze zarabia?
                • arbuzowka napisała:
                  > ale skoro masz az 3, to chyba maz dobrze zarabia?

żartujesz???
                  wychodzę z założenia że skoro Bóg daje dzieci to da i na dzieci big_grin

(do reszty forumowiczek wink)

--
              • 15.12.10, 05:37
                Nie radzę, bo ja mimo rozwodu i posiadania trójki dzieci zasiłku nie mam sad
                --
                http://www.dziecionline.pl/grafika/animowane/zabka.gif
          • Dosyc dobrze rozumiem.
            pieniadze poszly na utrzymanie syna
            Mamy kredyty.
            Dziura w odmowy budzecie nie wziela sie z marsa

uwazam, ze pieniadze te powinny pojsc przede wszystkim na zycie, ale tez na aprat.
            • arbuzowka napisała:

> Dosyc dobrze rozumiem.
              > pieniadze poszly na utrzymanie syna

nie na utrzymanie syna, ale zaoszczędziłaś je... mogłaś kupić mu lepsze masło, więcej owoców, nabiału czy nowe buty, zamiast zdzierać te od sąsiadki po dwójce jej dzieci...

> Mamy kredyty. ???????????

jakie k...wa kredyty przy tak marnych dochodach????

> Dziura w odmowy budzecie nie wziela sie z marsa
              >
              > uwazam, ze pieniadze te powinny pojsc przede wszystkim na zycie, ale tez na apr
              > at.

--
              • Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
                • Zasluzylas na miano oszusta roku 2010,a teraz wracajac do sprawy czas wyslac pismeko wyzej skoro moderatorzy nie zamierzaja sami z siebie zglosic podejrzenia o popelnieniu przestepstwa.
                  • a ty jesli nie znasz dokladnie sytuacji na 100 procent to nie wychylaj sie tak od razu z pomowieniem! bo jak narazie to autorka na ciebie moze zlozyc akt oskarzenie!za pomowienia i oszczerstwo w dodatku moze zadac zadoscuczynienia za ktore np kupi sobie drugi aparat

"Zgodnie z art. 212 § 1 Kodeksu karnego pomówienie jest przestępstwem ściganym w trybie oskarżenia prywatnego. Do sądu wnosi się w tym przypadku prywatny akt oskarżenia. Oprócz tego przepisu prawo karne przewiduje także odpowiedzialność
                    karną za złożenie zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie
                    – art. 234 kk oraz za składanie fałszywych zeznań. Oprócz sprawy karnej w przypadku, gdy naruszone zostały dobra osobiste człowieka, takie jak m. in. jak cześć, można domagać się aby osoba, która dopuściła się naruszenia, złożyła odpowiednie oświadczenie w odpowiedniej formie (np. ogłoszenie w prasie z przeprosinami)."
                    • Buhahahah boje sietongue_out juz sie wychlapala,zapomniala,ze ma 5tys na koncie, prowadzi dzialalnosc,jezdzi na wakacje,chce kupic aparat za 5000zl,wierzysz,ze to pisze osoba,ktora jest biedna i ciula grosz do grosza.
                      Wystarczy skopiowany watek wyslac do policji,bo zachodzi podejrzenie popelnienia przestepstwa.To do nich zaleza dalsze kroki.Poza tym mozna wyslac takowe anonimowo.
                      Niezgloszenie takowego jest rowniez karalne.Przymykajac oko tez podlegasz karze.
                      Stwierdzenie,ze ktos najprowdopodobniej popelnil przestepstwo nie jest pomowieniem,ani skladaniem falszywych zeznan,bo tu wszystko jest pieknie czarno na bialym napisane.Poza tym jaka czesc?nicka?
                      Oszczerstwo byloby wtedy gdybym publicznie oglosila,ze Jolka Jakastam jest oszustka.
                      Oprocz cytowania paragrafow trzeba znac jeszcze kruczki prawnetongue_out
                      • krapheika napisała:

> Buhahahah boje sietongue_out juz sie wychlapala,zapomniala,ze ma 5tys na koncie, prowa
                        > dzi dzialalnosc,jezdzi na wakacje,chce kupic aparat za 5000zl,wierzysz,ze to pi
                        > sze osoba,ktora jest biedna i ciula grosz do grosza.
                        > Wystarczy skopiowany watek wyslac do policji,bo zachodzi podejrzenie popelnieni
                        > a przestepstwa.To do nich zaleza dalsze kroki.Poza tym mozna wyslac takowe anon
                        > imowo.
                        > Niezgloszenie takowego jest rowniez karalne.Przymykajac oko tez podlegasz karze
                        > .
                        > Stwierdzenie,ze ktos najprowdopodobniej popelnil przestepstwo nie jest pomowien
                        > iem,ani skladaniem falszywych zeznan,bo tu wszystko jest pieknie czarno na bial
                        > ym napisane.Poza tym jaka czesc?nicka?
                        > Oszczerstwo byloby wtedy gdybym publicznie oglosila,ze Jolka Jakastam jest oszu
                        > stka.
                        > Oprocz cytowania paragrafow trzeba znac jeszcze kruczki prawnetongue_out

boze, dizewczyno co ty wypisujesz
                        wpakowals sie w 3 dzieci, na faceta utrzymaniu, i ludzi prawa uczysz!!!
                    • Nie rozumiem watku z odpowiedizalnoscia: mamy bardzo niskie dochody, nikog nie oszukujemy, jestesmy biedni
                      patologia wydaje na wino, my na jedzenie i wakacje

Puste forumowiczki, siedzace tu od rana do wiecozra beda oceniac, czy MOPS mial racje czy nie.
                      I to na podstawie nie iwem czego-tego ze kupujemy aprat?
                      tak kupujemy, bo aparat jest nam potrzebny. Jest to dla nas potrzeba pierwszego stopnia. przedpierwszego.
                • jestes paskudna osobą, złym człowiekiem, pobierasz zasiłek mimo ze go nie potrzebujesz, w innym watku piszesz ze nie masz raka ale masz kredyt, żałosne babsko z Ciebie
                  • i jeszcze cos skoro masz własna działalnośc a dostajesz zasiłek to znaczy ze nie wykazujesz prawdziwych dochodów, oszustka do potegi
                  • gabrielle76 napisała:

> jestes paskudna osobą, złym człowiekiem, pobierasz zasiłek mimo ze go nie potrz
                    > ebujesz, w innym watku piszesz ze nie masz raka ale masz kredyt, żałosne babsko
                    > z Ciebie
                    przeczytalam te watki...podpisuje sie pod gabrielle76, skad tacy ludzie sie biora???
                  • kurcze aparat za 5-6 tysięcy, niezly full wypas, to ściema. ręce opadają.
                    Na pewno, poczytajcie dla porównania o biednych mamach z forum pomocne emamy. Niedawno jedna z nich nie miala na mleko dla dziecka i barkowało w ogóle na jedzenie na najbliższe dni, a pieniądze z mopsu miały być za tydzień.Tam ostatnio pojawił się wysyp trolii.
                    I jeszcze o zasiłku celowym pisze.
                    --
                    Babom to prawo jazdy powinno przysługiwać jedynie na wózek dziecięcy... by gazeta_mi_płaci
              • Sytuacja chyba coraz bardziej jasna...
                Pani ma 2meza2, znaczy sie zyje w zwiasku nieforamalnym, ktory zarabia na tyle pzyzwoicie aby wziasc kredyt. Przy okazji jest "samotna mama", z wykazanymi dochodami rzedu 1000zlotych wiec i z MOPSu pieniazki laca... zgadlam?
            • Kto dał wam te kredyty skoro macie zerowe dochody? Provident?
      • Aja mysle troche inaczej,bo przeciez skladajac wniosek,ta pani wpisala kwote jak zarabia,i zasilek, a wlasciwie rodzinne na dziecko tez,razem wyszla jakas kwota,i z tego obliczane jest zasilek z MOPS-u,jesli maja 2 konta i myslal ze pieniadze im wplywaja na to ktore uzywaja codziennie, to nie wiedziala ze tam na drugim sie koncie sklada,i nie ukradla/nie oszukala.
        Moi tescie maja sklep i w zwszlym roku wyszlo ze zarabiaja 300zl miesiecznie (z rozliczenia rocznego),w zyciu by z tego nie wyzyli,ale kasa jest codzinnie ,wiec placa rachunki,za towar od razu nie placa tylko po tygodniu i tak sie to kreci.Wiec rozumiem ,jak mogla nie wiedziec ze tak kasa z rodzinnego nie wplywa na to samo konto.
        A nie oszukujmy sie nie jest to zawrotna kwota,ktorej brak by bylo tak widac.
        Do tego te pieniadze skladaly sie przez 5 lat,wiec wyszlo troche duzo.
        Kazdy moze z was odkladac co miesiac 50 zl,i nie sadze, zeby wam tak strasznie sie zycie pogorszylo.
        Co innego jak dostajesz wypalate raz w miesiacu i z tego zyjesz caly miesiac,ale przy dzialalnosci tak moze byc.

• Ty chyba czegoś nie łapiesz, dla ludzi którzy pobierają zasiłek te 60 zł to jest 2 dni życia, zakupów i nie ma że nie zauważą, że zapomną, bo przez 2 dni po prostu nie jedzą.
          Wstyd że tacy ludzie jak autorka wątku dostają zasiłki, widać że państwo socjalne zupełnie się nie sprawdza. Ludzie którzy potrzebują tych pieniędzy nie dostaną ich, po paniusia sobie na aparat uzbierała, bo nie zauważyła że nie na to konto wpłaca jej MOPS.
          Jeszcze te bezczelne komentarze – że to na aparat żeby zdjęcia na wakacjach robić – Boże, a są ludzie którzy marzą by mieć wędlinę na kanapkę, a taka sobie na aparat zbiera.

--
          http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/k/kdfx4zmn5.png
          • Przeinaczyłyście wszystko, a resztę sobie dopowiedziałyście.

Bardzo sie ciesze z tych pieniędzy, bo myalslam ze je codziennie wydaje, a tu okazalo sie, ze pomyliłam konta.
            To jak dopust boży.

Dochodów nie mamy w ogole. System opieki spoelcznej w naszym kraju lezy, bo tak naprawdę pomocy z niego żadnej nie ma...
            Jezlei narpawde musiałbym liczyc na te 68zl to nie zylibysmy juz na tym swiecie.

Znam osoby, ktore na ta kwotel icza-czysta patologia.
            alkoholicy, bezdomni, wielomatki, smaotne matki, matki w nieformalonych zwiazkach, pdesudo-matki, pijaki, pol-pijaki, cpuny (tu rzadziej), sprytnijesi emeryci...

• jesteście biedni, nie macie żadnych dochodow, to po co wam 2 konta w banku ? big_grin
              i nie wyobrażam sobie, żeby przy zerowych dochodach nie zauwazyc, że nie ma też na koncie zasiłku.
              A juz nie zauważyć 2 tysięcy becikowego ?

--
              Paweł

Moje dziecko powiedziało smile
              • akurat jeszcze wtedy sprawdzalam to te 2.00 tam byly
                a dwa konta MOZE miec teraz kazdy
                nawet tak biedni jak my

• no nie wiem, czy to takie "nic", za obsluge każdego konta trzeba płacic. Stac was na to ? podobno biedni jesteście, nie macie dochodów...

--
                  Paweł

• Mam dwa konta i nie ma opcji żebym nie zauważyła 60zł, no to fajnymi kwotami musicie operować skoro 60zł to dla Ciebie jak splunąć – z nimi czy bez nich, nie ma znaczenia. Gdyby mi zabrakło 60zł, przekopałabym wszystko w poszukiwaniach, wiem ile mi wpływa co miesiąc i żadna wpłata mi nie umknie, bo mam na styk i mimo że jest bardzo ciężko mi nikt z mopsu nic nie chce dać. A zaoszczędzenie 5tysięcy dla mnie to w tej chwili to totalna abstrakcja!! Ba, becikowe całe 1000zł wydaliśmy na młodego i były to pieniądze potrzebne i ani ze mnie patologia, ani samotna matka, ani pijaczka, ani ćpunka.
                  WSTYD, a Ty droga bardzo biedna arbuzowka powinnaś zwrócić te pieniądze, bo skoro nie zauważyłaś że ich nie wydajesz to NIE SĄ CI POTRZEBNE i okradasz biednych, naprawdę potrzebujących i nie tobie osadzać czy korzysta z tych pieniędzy samotna matka, czy pijaczka, bo jak widać i złodziejka też może.

--
                  • Ja sie bardzo dziwie,bo mam wystarczajaco,kasy liczyc nie musze,ale zawsze wiem ile mam.Co lepsze wedlug prawa dostalabym wszystkie zasilki,ale nie robie tego,bo to oszustwo!nie wybaczylabym sobie gdyby przeze mnie na serio potrzebujacy nie dostal tej kasy.Na Pomocnych Emamach prosza o kombinezon objetenie w jakim stanie dla dziecka,byle byl,a ta tutaj chce 2000na aparat wydac i to jest priorytet.Trafi mnie cos zarazuncertain
                    Nie przelewa sie namale aparat trzeba miec...trzymajcie mnie ludzie.Co sie dziwic,ze w Polsce jest jak jest skoro tacy biedni sie zglaszaja.
            • Czego to sie czlowiek dowiadujebig_grin
              Co to za slowo wielomatka?
              Patologia sa matki samotne,wielodzietne i zyjace w nieformalnych zwoazkach,dodatkowo spyrytni emeryci.
              Kurcze,polowa ludzi w Polsce to patologiawink
              Idz na forum dla samotnych matek i napisz,ze sa patologia,na pewno sie ucieszabig_grin
              • krapheika napisała:

> Czego to sie czlowiek dowiadujebig_grin
                > Co to za slowo wielomatka?
                > Patologia sa matki samotne,wielodzietne i zyjace w nieformalnych zwoazkach,doda
                > tkowo spyrytni emeryci.
                > Kurcze,polowa ludzi w Polsce to patologiawink
                > Idz na forum dla samotnych matek i napisz,ze sa patologia,na pewno sie uciesza:
                > -D

Hahahah a to też mi się w oczy rzuciło, no jak nic patologiczny kraj, kim byś ematko nie była i tak jesteś patologią wink

--
                • Czas zalozyc forum dla patologii,wszystkie jak leci mieszcza sie w kryteriachbig_grin
                  Kuzwa mi sie powodzi a moj aparat tylko 1200kosztowal i byl zachcianka a nie potrzebabig_grin bo wszystkie moje komorki maja aparat i w sumie moj lezy i uzywany jest od wielkiego dzwonu.
                  • Forum młodzieżowe PogadajZnami.pl
                    Forum młodzieżowe, nastolatków

--------------------------------------------------------------------------------

Nasze problemy - Petting, a brak żalu przy spowiedzi

--------------------------------------------------------------------------------
                    arbuzowka - Pią Sie 01, 2008 11:56
                    Temat postu: Petting, a brak żalu przy spowiedzi
                    Witam . Mam 17 lat i mały problem .. otóż wczoraj z moim chlopakiem troche poszalelismy i doszło do pettingu lecz przez ubranie rzecz jasna. (z tym ze on mnie dotykal tylko po biuscie a ja jego no wiadomo) No i dzis .. spowiedz .. -> wszystko niby ok .. ale jak tu żalowac w pelni ?! przeciez ciezko jest zalowac czegos co bylo przyjemne .. jak wiem do tego , ze moze to sie jeszcze kiedys zdarzy .. jestem skolowana ..

to Twój post, doga autorko?
            • Nie masz dochodów, zasiłek nie był ci potrzebny to za co żyjesz i za co płacisz rachunki.
            • Przejzyj swoje wpisy i odpowiedz sobie na pytanie trzemu pomoc tak zle dziala w tym kraju.

Moze pijacy nie powinni byc wspomagani, choc juz ich dzieci niczemu nie sa winne, podobnie te z rodzin wielodzietnych.
              Ale samotne (naprawde samotne) matki, rodzice dzieci niepelnosprawnych, osoby z roznymi sytuacjami zyciowymi (ciezka choroba) juz tak.
              Na peno nie osoby, dla ktorych aparat fotograficzny jest pierwsza potzreba.
              Choc rozumiem, ze nawet biedny potrzebuje troche luksusu...
            • Znam osoby, ktore na ta kwotel icza-czysta patologia.
              alkoholicy, bezdomni, wielomatki, smaotne matki, matki w nieformalonych zwiazkach, pdesudo-matki, pijaki, pol-pijaki, cpuny (tu rzadziej), sprytnijesi emeryci...

uwazasz ze wielomatki i samotne matki to patologia???
              patologia to wlasnie tacy jak wy ktorzy wyciagaja rece po panstwowe pieniadze wcale ich nie potrzebojac a uwierz mi ze dla samotnej matki 68 zl miesiecznie to bardzo duzo

• --
      nie lubię pustych głów, pustych słów i pustych butelek
      • Fak, to ja jeżdżę po marketach szukając najtańszych pieluch, co tylko się da kupuję w promocjach, żeby na wszystko inne starczyło, na wakacje nie jeżdżę, a aparat mam używany, dostałam od siostry. I dlaczego nie mam zasiłku?? No dlaczego??!! Bo o jakieś marne grosze przekraczam limit!!!

Czy Ty nie widzisz dziewczyno jak to wszystko brzmi?? W jednym poście piszesz, że jesteście biedni, a w drugim że kupisz aparat za 2000. Jedno wyklucza drugie, weź się zastanów.

Są ludzie naprawdę potrzebujący, którzy co miesiąc czekają na te pieniądze, a skoro Ty nawet nie zauważyłaś ich wpływu-widocznie wcale nie są Ci potrzebne.

Swoją drogą może poproszę MOPS żeby mi zasponsorował spiralę, co by w razie czego nie musiał płacić, jeśli drugie dziecko się zdarzy...Lepiej raz wywalić kilka stówek, niż płacić potem przez lat kilka, widać ile można z tego uzbierać, aparat kupić i DRUGI raz w roku na wakacje pojechać...

--
        http://www.suwaczki.com/tickers/tb73k6nld4g11crr.png
    • jednorazowy nick... troll smile

a trolla trzeba nakarmic smile
    • Dajecie się wciągać trollowi. Papiery na zasiłek rodzinny trzeba składać rok w rok. Rok w rok trzeba udać się do skarbówki po zaświadczenie o naliczonym podatku. Umiecie liczyć ? Kłamstwo ma króciutkie nóżki. Rok ma 12 miesięcy x zasiłek rodzinny i ile wychodzi ? Troll marniutki, bo nawet liczyć nie potrafi aby wiarygodnie wypaść. Dobrym trollem był ten od "matki która ma córkę narkomankę i zięcia co się chce jej do chaty wpakować" .
      • Co za durna ściema big_grin Dziecko, które urodziło się w lutym 2006r. ma obecnie 4 lata i 10 miesięcy, a Arbuzowa utrzymuje je od 5 lat i 9 miesięcy, czyli już 2 miechy przed poczęciem miała je na utrzymaniu ;-D
        Ponadto prowadzi działalność z której ma dochód nieprzekraczający zł 504,00 zł miesięcznie na osobę w rodzinie, czyli rodzina żyje za nie więcej niż 1 512,00 zł miesięcznie i nie potrzebuje korzystać z dodatkowych pieniędzy, bo to im w zupełności wystarcza. No no, bardzo komfortowe warunki finansowe.
        --
        http://tnij.org/bu7o
        • Sciema,sciema,ale tacy ludzie na serio istnieja.Przpomina sie historia kiedy jeszcze mieszkalam w PL,rodzinka zyla dobrze,ale oficjalnie byli bezrobotni oboje z tym,ze on wyjezdzal do Niemiec do pracy.Dostawali te zasilki,zyli wrecz rozpustnie,wywalali kase na najnowsze schicki micki dalej pobierajac zasilek.Wynik byl taki,ze koles misiaczka dostal i nie mogl w Niemczech pracowac.Ktos ich podal,dostali grzywne,musieli wszystko zwrocic i na koncu imprezy zostali z niczym.Tak koncza zlodzieje.
        • no no arbuzówka łączę się z tobą w bólu, ja też mam działalność i też biorę zasiłek , na 2 dzieci całe 136zł co miesiąc.
          Gratuluję zaparcia i odpowiadania na te bzdurne dywagacje. Jak mi się zechce jutro to napiszę więcej. Ja swój zasiłek oddaje na fundusz dzieciom.
          Powiem tylko że jak swój nik wpiszę w google to też wyskakują mi jakieś wypowiedzi na jakiś forach- nie moje.
          a to że ja biorę zasiłek to nie znaczy że komuś zabraknie.
          Paniusie nie znają życia i tyle.
          a co do aparatu to za 2 tysia spokojnie kupisz kamerę cyfrową.
          Pozdrawiam i życzę udanych zakupów - a co zaszalej sobie
          --
          SQ5MWG

• > a to że ja biorę zasiłek to nie znaczy że komuś zabraknie.

i tu się mylisz, bo przez takie paniusie jak wy pieniędzy w budżecie brakuje na nowe żłobki, przedszkola, a na wizytę u lekarza specjalisty czeka się miesiącami itd... itp.....

--
            Paweł

• Moja znajoma ma 3 dzieci. z czego najstarsze studiuje. alimenty dostaje ale zwykle grosze. zarabia 1200zl na miesiac. i zasilku nie dostaje bo jakims dziwnym cudem wyliczyli jej, ze zarabia ZA duzo!
            wiec wybacz ale jak czytam o kims komu 60zl to zadna kasa bo nie zauwaza czy znika z konta czy przybywa to krew mnie zalewa!
            bo sa ludzie, ktorzy naprawde potrzebuja pomocy finansowej ale jej nie dostaja i sa ludzie, ktorzy pokombinuja i maja.
            widocznie, zeby miec trzeba kombinowac. bo byc uczciwym sie juz nie oplaca.
            --
            "To wyjątkowa perfidia mówić, że dzieci z in vitro są poczęte bez miłości. Właśnie miłości trzeba, żeby przejść przez to wszystko - za to zwyczajnie spłodzone dzieci są po prostu efektem ubocznym przyjemności."
            Made by: Mama Nangaparbat3
            • A mnie zastanawia jedno:
              przecież musiałaś dostawać z MOPS decyzje o przyznaniu zasiłku więc jakim to było zaskoczeniem?
              --
              manualus.pl
              • ammazuko_powrot napisała:

> A mnie zastanawia jedno:
                > przecież musiałaś dostawać z MOPS decyzje o przyznaniu zasiłku więc jakim to by
                > ło zaskoczeniem?

Dokładnie MOPR wydaje decyzje na ile zasiłek przyznaje

--
                Polska jest jak dziecko z zespołem Downa. Należy kochać, nie należy porzucać, ale nie należy mieć nadzieję, że wyzdrowieje<3
            • No tak rożnie w życiu bywa ale jak czytam ciebie to mnie na wymioty zbira !Mam obok siebie rodzinę 5 dzieci nie pija nie palą dzieci mają zdolne ale bieda w domu aż piszczy .Są biedni ale nigdy nie usłyszałam od nich jestem biedna i mi się należy ,nawet kasa z MOPR jest u nich przeliczna 5 razy zanim coś kupią.A Ty gwiazdo mówisz ze aparat to zakup pierwszej potrzeby stuknij się w ten tępy łeb !!!!!
              --
              Polska jest jak dziecko z zespołem Downa. Należy kochać, nie należy porzucać, ale nie należy mieć nadzieję, że wyzdrowieje<3
          • zmija9 napisała:

> no no arbuzówka łączę się z tobą w bólu, ja też mam działalność i też biorę zas
            > iłek , na 2 dzieci całe 136zł co miesiąc.
            > Gratuluję zaparcia i odpowiadania na te bzdurne dywagacje.

Co do tego, że ktoś, kto ma działalność może kwalifikować się do zasiłku, nie mam najmniejszych wątpliwości. W MOPS-ie, przy zasiłku rodzinnym pracowałam 3 lata temu i już wtedy widać było, że na te świadczenia łapią się głównie osoby, którym się pracować nie chce - mają dochód zerowy i żyją głównie z tego, co wyciągną z pomocy społecznej, lub osoby prowadzące własną działalność, rozliczające się ryczałtem - bo wtedy najłatwiej coś pokombinować z dochodem. Byli jeszcze tacy, co dochody mieli zerowe, a po wyglądzie widać było, że świetnie im się powodzi. Ich cechą charakterystyczną było posiadanie od paru lat statusu bezrobotnego bez prawa do zasiłku - wiadomo, ubezpieczenie zdrowotne z urzędu pracy, a praca na czarno, nierzadko za granicą. I tak na prawdę tylko ci pierwsi faktycznie mogli mieć dochód do 504 zł netto, a pozostali po prostu byli sprytni.

Natomiast rodziny, w których rodzice pracowali nawet za najniższą krajową i mieli jedno dziecko, niestety już na rodzinne nie mieli szans, bo choć finansowo im się nie przelewało, to magiczne 504 już przekraczali.

Tak więc jeśli nawet Arbuzówka prowadzi tą działalność i się o zasiłek rodzinny odpowiednio "postarała", to niech tu nie ściemnia, że tak biednie żyje, a mimo to nie musi korzystać z rodzinnego, które sobie na aparat odkłada.

--
            http://tnij.org/bu7o
            • Jeżeli o mnie chodzi to ja jestem na Vat -cie (zasady ogólne) + kasa fiskalna.
              Moi klienci potrzebują często faktur , a nie rachunków.
              Sedno tej sprawy to nie arbuzówka na którą naskoczyłyście , tylko państwowe przepisy i jakieś wg mnie głupio - heroicznie podejście do życia. Po becikowe też byście nie poszły - bo nie potrzebujecie( niech zostanie więcej dla innych) , przepisy nie są tak liberalne jak wy. Becikowe się należy - to biorę , a nie zastanawiam się czy potrzebuję, bo jeśli nie to będzie nieuczciwie , albo złodziejstwo. Złożyłam przy okazji wniosek o zasiłek - rozpatrzyli, przyznali na rok.To pobieram. Wybaczcie, ale nie sądzicie że komuś chciało by się kombinować i machloić z urzędami dla 68zł miesiecznie?
              I co to za rodziny żyjące ponad stan z POLSKICH ZASIŁKÓW???
              --
              SQ5MWG

• a czy faktycznie w twojej rodzinie dochód wypada 504/na osobę? czy tyle wychodzi tylko "na papierku"?

--
                Paweł

• zmija9 napisała:

> Jeżeli o mnie chodzi to ja jestem na Vat -cie (zasady ogólne) + kasa fiskalna.
                > Moi klienci potrzebują często faktur , a nie rachunków.
                > Sedno tej sprawy to nie arbuzówka na którą naskoczyłyście , tylko państwowe prz
                > episy i jakieś wg mnie głupio - heroicznie podejście do życia. Po becikowe też
                > byście nie poszły - bo nie potrzebujecie( niech zostanie więcej dla innych) , p
                > rzepisy nie są tak liberalne jak wy. Becikowe się należy - to biorę , a nie zas
                > tanawiam się czy potrzebuję, bo jeśli nie to będzie nieuczciwie , albo złodziej
                > stwo. Złożyłam przy okazji wniosek o zasiłek - rozpatrzyli, przyznali na rok.To
                > pobieram. Wybaczcie, ale nie sądzicie że komuś chciało by się kombinować i mac
                > hloić z urzędami dla 68zł miesiecznie?
                > I co to za rodziny żyjące ponad stan z POLSKICH ZASIŁKÓW???

Zgadzam się. Wina systemu!

Akurat zasiłki rodzinne to bardzo mały procent wydatków budżetowych, nasze państwo żałuje każdej złotóweczki na cele rodzinne, nie ma żadnych zachęt aby dzieci się rodziły, kryterium dochodowe przy tych zasiłkach jest na granicy GŁODU. Zapewniam, że jakby arbuzówka i jej podobne kasy nie wzięła, to znalazły by się szybko wydatki na które ta kasa popłynie, np zatrudnienie jeszcze jednego urzędnika pierdzącego w stołek.

Mentalność niektórych mam jest jak z czasów reymontowskich "Chłopów".
                Baby wrzasku na wsi narobiły, że cyganka kurę zarąbała, cygankę chciały powiesić, a nie zauważyły Pana, Wójta i Plebana, którzy na co dzień je łupią daninami do gołych kości!
                • barbibarbi napisała:

> Mentalność niektórych mam jest jak z czasów reymontowskich "Chłopów".
                  > Baby wrzasku na wsi narobiły, że cyganka kurę zarąbała, cygankę chciały powiesi
                  > ć, a nie zauważyły Pana, Wójta i Plebana, którzy na co dzień je łupią daninami
                  > do gołych kości!

No i czemu sie dziwic jak taka mentalnosc jest skoro eojt moze krasc to i ja moge.Ten wojt byl kiedys tez szarakiem,mozliwe,ze rodzice nauczyli go kombinatorstwa,najüierw chapal z rodzinka zasilki,teraz lubie gmine,jak stanie sie poslem bedzie lupil kraj.I tak w kolko macieju,bo jest przyzwolenie na zlodziejstwo.Nie bez powodu za granica kroluje przekonanie,ze Polak zlodziej.
                  Ja sie bardzo ciesze,ze ostatnio wzieli sie do doopy tym,ktorzy barli zasilki w UK i w Polsce myslac,ze sie nie wyda.
                  Jakby tak zabral zasilki wszystkim kombinatorom i odstawic zlodziei od koryta to podejrzewam,ze dziura budzetowa by nie istniala.
                  Szacun normalnie za myslenie,skoro system pozwala wyludzac to bede wyludzacuncertain
                  • > Jakby tak zabral zasilki wszystkim kombinatorom i odstawic zlodziei od koryta t
                    > o podejrzewam,ze dziura budzetowa by nie istniala.
                    > Szacun normalnie za myslenie,skoro system pozwala wyludzac to bede wyludzacuncertain

Istniałaby dziura budżetowa, tylko pieniążki zamiast do rąk "honorowych" matek, które nie chcą naciągać trafią do rączek Np. prezesa ZUS, który zrobi za państwowe pieniądze ankietę "czy lubisz ZUS ?" - a odpowiedź nawet bez ankiety jest doskonale każdemu znana.
              • Nie wzielam becikowego,bo nie potrzebowalam,kindergeld tez nie biore,bo nie potrzebuje.
                To nie heroizm tylko uczciwosc,mam lepiej nie wyciagam reki po zasilki.
                Tak z polowie Polakow chce sie kombinowac 68zeta tutaj gdzie indziej stowka do tego jak jeszcze praca za granica to zasilki z innego kraju,zyc nie umieractongue_out skoro daja i nie sprawdzaja to bierzmy, a co tam,ze potem bedziemy sami plakac,ze dziura budzetowa,ze lekarz niedostepny,bo limicik sie skonczyl,wazne pokombinowac i zgarnac cala pule.No na serio godne pochwalyuncertain
                • Kindergeld nie nalezy się z urzędu niezależnie od dochodów?
                  • Nalezy sie kazdemu dziecku rodzicow zameldowanych w de,mozna miec miliony i tak sie dostaje, z tym,ze ci ktorych znam a ktorzy nie sa biedni,nie pobieraja go,my tez nie.
                    • krapheika napisała:

> Nalezy sie kazdemu dziecku rodzicow zameldowanych w de,mozna miec miliony i tak
                      > sie dostaje, z tym,ze ci ktorych znam a ktorzy nie sa biedni,nie pobieraja go,
                      > my tez nie

czyli rozumiem, że zasiłek może brać każdy, kto ma dziecko, nawet ten najbogatszy? Tylko niektórzy świadomie z niego rezygnują bo i tak mają dosyć swoich pieniędzy?

I tak właśnie działa normalne państwo, u nas też powinno tak być!

Ale w Polsce dba się o interesy tych, którzy najgłośniej krzyczą, a nie o rodziny z dziećmi, rodziny wielodzietne bardzo często skazane są na zwyczajne głodowanie! I potem zdziwienie, że przyrost maleje i stajemy się społeczeństwem staruszków, a kto będzie zarabiał na nasze emerytury?
                      To dziwicie się, że ludzie w takich warunkach kombinują?
                      • Tak kindergeld bierze kazdy kto chce,ale to nie jest jakas oszalamiajaca suma na tutejsze warunki.Uczciwie jest nie brac jak sie ma.
                        Ktos tych u koryta wybral,bo najglosniej krzyczeliwink
                        W Niemczech tez przyrost maleje w 2009roku urodzilo sie najmniej dzieci.
                        Wiec coz nie tylko Polska sie boryka z tym problemem.
                        • Kindergeld wird nur gewährt, wenn das Kind im Kalenderjahr unter der Einkommensgrenze von 8.004 Euro (ab 2010, davor waren es 7.680 Euro) bleibt!

nie dla kazdego jest kindergeld,nie opowiadaj bzdur!
                          • Ilu Niemcow tyle zarabia,by nie pobierac?wink ogol spoleczenstwa sie spokojnie w tym miescibig_grin
                            • Re: zasiłeksmile))
                              malutkaberlin20 17.12.10, 13:47 Odpowiedz Kindergeld wird nur gewährt, wenn das Kind im Kalenderjahr unter der Einkommensgrenze von 8.004 Euro (ab 2010, davor waren es 7.680 Euro) bleibt!

nie dla kazdego jest kindergeld,nie opowiadaj bzdur!

Kindergeld wird nur gewährt, wenn das Kind im Kalenderjahr unter der Einkommensgrenze von 8.004 Euro (ab 2010, davor waren es 7.680 Euro) bleibt!
                              Zasilek bedzie tylko(wtedy) przyznany, jesli DZIECKO w roku kalendarzowym ponizej granicy dochodu 8.004€ (od 2010, przedtem bylo 7.680 Euro) pozostanie.

WENN DAS KIND!!!!!!
                              Jezeli DOCHODY DZIECKA przekrocza 8.004€ Kindergeld nie bedzie wyplacany!!!!
                              Jezeli np. DZIECKO-STUDENT zarobi w roku PONAD 8.004€ to RODZICE nie otrzymaja zasilku rodzinnego!!!

Re: zasiłeksmile))
                              krapheika 17.12.10, 17:26 Odpowiedz Ilu Niemcow tyle zarabia,by nie pobierac? ogol spoleczenstwa sie spokojnie w tym miesci^

1. Gratuluje znajomosci niemieckiego.
                              2. Kindergeld na 2 dzieci to ok 4.400€ w ciagu roku.

I Ty rezygnujesz z tej kasy???????

Nawet nie skomentuje wink)))
                            • uwierz,ze jest troche takich niemcow ktorzy dobrze zarabiaja heh! nastepny raz sie lepiej sie poinformuj zanim cos powiesz
    • arbuzowka napisała:

>Do tej pory do głowy by nie prz
      > yszło, ze tyle tych pieniędzy się zgromadziło. Nie potrzebowałam ich.

ojojoj ach nie wiedziałam, ale co roku wnioseczek składałam. Mimo, że tych pieniędzy nie potrzebowałam...

a niżej napisałaś:
      >napisalam ci kochana, ze wliczlam to w wydatki, i mylslam ze wplywa regularnie
      >skladalam tez wnioski-swiadomie, bo dochod u nas kiepsciutki

to potrzebowałaś czy nie. chyba nie skoro "nie wiedziałam" confused

Dopracuj następnym razem swoją wzruszającą historię, żeby była bardziej dramatyczna. Udaj też więcej pokory, może i komuś łza po policzku pocieknie.
      Żenujące uncertain.

--
      Pamiętaj.Zawsze.
    • Odkładanie drobnych kwot rozumiem. Wiele ludzi tak robi. Odkłada nap na osobne konto 50-czy 100 zł z pensji i "zapomina" o nich. Obraca reszta. Sama mam takie konto za które nie płace- jest bezpłatne. Przez kilka lat mozna z kwot typu 50 zł odłozyc troche. Pomijam jednak aspekt zasiłku który autorce chyba specjalnie nie był potrzebny a zgłaszała sie po niego wg zasady - skoro oficjalnie nie przekraczam jakiejśtam kwoty to mi sie nalezy.
    • masakrasad
      Czym Ty sie chwalisz kobieto?
      • Skoro dostała zasiłek widocznie spełniała wszystkie warunki.
        Jej zasiłek wypłacany był również i z moich podatków i prawdę powiedziawszy wolę aby moje podatki szły na nią niż na następnego zbędnego urzędnika.
        Osoby niezamożne które klepią biedę również dostają te zasiłki. Zasiłki zatrważająco niskie bo niby na co ma starczyć te 65 zł? Państwo, nawet gdyby przestało arbuzowce wypłacać zasiłek, innym nie podniesie. Zawsze będą ważniejsze sprawy niż ubodzy.
        Racja - jak ktoś zauważył, pretensje można mieć do luk w prawie a nie do tych którzy umieją z tego korzystać.
        • właśnie system prawny.
          tym paniom co to mówią "z moich podatków" śmieję się w twarz
          Nie mam nic przeciw swoim podatkom, bo płacę je od wysokości zarobków, ale niestety nie mam ciepłego etatu i czy w miesiącu zarobię 3000 czy ledwo 1000 to i tak prawie tysiąc złotych muszę zapłacić ZUSowi , a emerytura pewnie w granicach 800zł mnie czeka.
          --
          SQ5MWG

• > Zasiłki zatrważ
          > ająco niskie bo niby na co ma starczyć te 65 zł?

dla niektórych to jedzenie na 3 dni, dla innych to pieluchy na pół miesiąca.

> Racja - jak ktoś zauważył, pretensje można mieć do luk w prawie a nie do tych k
          > tórzy umieją z tego korzystać.

dobrze napisałaś - umieją z tych luk korzystać. I to jest przykre, że zwykła ludzka uczciwość i życie zgodne z własnymi wartościami dziś są uważane za wady nie zalety.

I nie podoba mi się, że jedną nieuczciwość usprawiedliwiasz inną nieuczciwością, bo to tak, jakbyś uważała, że w porządku jest np. okradzenie mieszkania sąsiada, bo ten zdradza zonę.

--
          Paweł

• ale szczerze mówiąc? nie dziwię się.
            sami kombinowaliśmy z mężem, jakby to zrobić, żeby zasiłek za urlop wychowawczy mi się należał. mąż prowadzi działalność i generalnie można by pokombinować.
            ale kazdy kij ma dwa końce. takie niskie dochody w dokumentach blokują potem jakiekolwiek inwestycje, na które potrzebny jest leasing, czy kredyt.

A mimo, że może radzimy sobie doskonale bez tych 500 zł, to i tak bym je wzięła, bo z jakiej racji, nie miałabym brać.

Tyle, że autorka wątku jest bezczelna i tyle.
            Ale, spokojnie, chwali się tym tu, chwali się pewnie w realu. Prędzej czy później sprawiedliwość ją dosięgnie.
            A los sam też potrafi dawać nauczki...

A dwa, że jest wiele biednych rodzin, gdzie oboje rodziców pracują, uczciwie przedstawiają swoje dochody i mając o 5 zł za dużo, nie kwalifikują się do zasiłku, który jest im znacznie bardziej potrzebny.
            --
            szajning lajke star
            • Akurat urlop wychowawczy powinien byc płatny dla każdej kobiety.
            • shellerka napisała:
              > A dwa, że jest wiele biednych rodzin, gdzie oboje rodziców pracują, uczciwie pr
              > zedstawiają swoje dochody i mając o 5 zł za dużo, nie kwalifikują się do zasiłk
              > u, który jest im znacznie bardziej potrzebny.

Ale gdyby autorka wątku zasiłku nie wzięła, to ta rodzina nadal nie będzie się kwalifikować.
              A to dlatego, że w naszym kraju rodzina jest na ostatnim miejscu w kolejce wydatków państwowych.
              • Jak by zlodzieje nie brali,byloby wiecej pieniedzy dla potrzebujacych i przyznawanie zasilkow tez dobywalao by sie nie od 500zl z groszem tylko od 600.
                • dokładnie. poza tym już dawno powinni podwyższyć ten próg. może zmniejszyłoby to też szarą strefę, bo nie opłacałoby się aż tak kombinować.
                  --
                  *szajning lajke star
                • krapheika napisała:

> Jak by zlodzieje nie brali,byloby wiecej pieniedzy dla potrzebujacych i przyzna
                  > wanie zasilkow tez dobywalao by sie nie od 500zl z groszem tylko od 600.

pomyliło ci się, to nie od złodziei zależy od jakiej kwoty należy się zasiłek, tylko od przepisów prawa.
                  Od kilku lat ta kwota się nie zmienia, ktoś zapomniał jak zwykle o najbiedniejszych. Jakby wyłudzacze nie brali, to tylko byliby biedniejsi o te 68 zł miesięcznie, a ci inni którzy się nie kwalifikują i tak nic by nie dostali.

I taki wyłudzacz na pewno nie jest osobą bogatą, bo bogatemu szkoda fatygi o te marne grosze. Ci którzy naciągają swoje dochody tak aby się załapać, to najczęściej też są biedni ludzie, bieda ma różne wymiary.

Bieda nie zaczyna się od momentu kiedy zaczyna brakować na chleb, tylko dużo wcześniej. A kryterium dochodowe, czyli te 500 zł na członka rodziny, to już jest ta bieda która nie ma na chleb, a co z tymi którzy mają więcej niż te 500 zł, gdzie jest wtedy nasze Państwo?

Dlaczego inne kraje mogą zadbać o swoich obywateli a my nie? Każdemu dziecku powinien się należeć taki zasiłek, bo dzieci to nasza przyszłość. Jak kiedyś przyjdzie taki moment, to ja pierwsza dobrowolnie zrezygnuję z takiego zasiłku, bo mam wystarczająco swoich pieniędzy, albo wezmę pieniądze do ręki i zaniosę temu kto bardziej potrzebuje.
                  • Prawo dostosowuje sie do mozliwosci panstwa.
                    Oj zdziwilabys sie ile bogatych,nie srednich,tylko bogatych bierze zasilki,stara sie o nie,bo sa pazerni.
                    Rozumiem,ze bieda usprawiedliwia wyludzenie wedlug ciebie?po co sie maja meczyc niech ida od razu okrasc banktongue_out
                    Hmm z tym dbaniem o obywateli za granica to bujda na kolkach jest.W Niemczech jest sporo rodzin zyjacych w nedzy,bo zamiast wydawac na swoich musza wspomagac Grekow i innych nieudolnych.
                    I tak ogolnie kto ma dbac o Polakow skoro rzadzacy sa wychowani w przekonaniu,ze kombinatorstwo i zlodziejstwo to nic zlego?
                    Ja juz zrezygnowalam z zasilkow mimo,ze mi sie naleza.Tylko ze jedna czy pare jaskolek wiosny nie czyni.
                    • > Hmm z tym dbaniem o obywateli za granica to bujda na kolkach jest.W Niemczech j
                      > est sporo rodzin zyjacych w nedzy,bo zamiast wydawac na swoich musza wspomagac
                      > Grekow i innych nieudolnych.

to może uprzejmie napiszesz nam jaką kwotą wspomaga państwo rodziny w Niemczech, bo jestem bardzo ciekawa, a może napiszesz jeszcze co realnie można za te pieniądze kupić, bo ceny np żywności mamy chyba zbliżone.
                      Nie byłam w Niemczech ale w innych krajach tak, i to wspomaganie to nie jest bujda na kółkach. Nawet w tym pazernym USA rodziny z niewielkim dochodem (i nie jest to minimum na granicy głodu, ale wiele wyższa kwota) są wspierane przez państwo, dzieci z takich rodzin dostają miesięczny talon do wykorzystania na jedzenie, mają BEZPŁATNE LEKI, mają bezpłatny dostęp do lekarza. Nie wspomnę o krajach skandynawskich, gdzie opieka socjalna jest o wiele bardziej przyjazna rodzinie niż w USA. A Polska na szarym końcu.
                      • Niestety niezbyt cie wspomoge informacjami,bo niestety nie znam ani wszystkich zasilkow ani ich wysokosci,bo z nich nie korzystam i ta wiedza jest mi zbedna.
                        Wiem,ze najbiedniejsi maja oplacany czynsz,oczwiscie jak sa bezrobotni to dostaja zasilek,na 3osoby na dzein wychodzi okolo 4euro z etgo co sie orientuje troche.No i na kazde dziecko troche ponad stowa kindergeldu.I wcale nie jest tak latwo wyzyc tutaj na takowych zasilkach.

Bezplatne leki mam i ja i to i na siebie i na dziecko,ale to akurat nie z gestu rzadu niemieckiego tylko dlatego,ze mam takie a nie inne ubezpieczenie.
                        Bezplatne leki maja dzieci,ale rodzice wszystkie skladki musza oplacac sami i niewiele wiecej za nie nei dostaniesz niz w Polsce.
                        • No to ja sobie sama sprawdziłam, napiszę porównanie w euro dla lepszego wyobrażenia.

warunki otrzymania Kindergeld (czyli zasiłku na dziecko), nie ma kryterium dochodów:

* osoba ubiegajaca sie o k-g musi byc zatrudniona przez pracodawce niemieckiego, lub miec zarejestrowana dzialalnosc gospodarcza na terenie Niemiec
                          * musi posiadac zameldowanie na terenie Niemiec i miec potwierdzony pobyt

Niemcy - 184 euro na jedno dziecko (przysługuje każdemu dziecku)
                          Polska - 17 euro na jedno dziecko (przysługuje dziecku z rodziny przymierającej głodem, dzieci z rodziny z dochodem ponad 125 euro miesięcznie na łebka już się nie kwalifikują, mogą sobie zdychać z głodu i nikt im nie pomoże)

Za 17 euro kupisz tyle, że zobaczysz dno koszyka w sklepie, są to małe zakupy spożywcze.

> Wiem,ze najbiedniejsi maja oplacany czynsz,oczwiscie jak sa bezrobotni to dosta
                          > ja zasilek,

W Polsce o opłacaniu czynszu dla bezrobotnego zapomnij, zasiłek dla bezrobotnych to ok 150 euro.

> Bezplatne leki mam i ja i to i na siebie i na dziecko,ale to akurat nie z gestu
                          > rzadu niemieckiego tylko dlatego,ze mam takie a nie inne ubezpieczenie.
                          > Bezplatne leki maja dzieci,ale rodzice wszystkie skladki musza oplacac sami i n
                          > iewiele wiecej za nie nei dostaniesz niz w Polsce.

Ja też płacę ubezpieczenie zdrowotne, sama z własnych dochodów, a nikt mi nie da leków dla dziecka za darmo. Leki za darmo w Polsce, to taka egzotyka jak winogrona na Syberii.

I o to 17 euro tyle rwetesu na forum, straszenia sądami i policją. Litości!
                          • tylko,ze nadal Polska jest tansza.Swiatlo,woda,wynajem,wszystko jest w PL tansze oprocz markowych ciuchow.Gdyby tak dobrze bylo to ludzie by tu biedy nie klepali.
                            Moze powinnas zmienic ubezpieczenie na takie,ktore placi za leki?
                            • krapheika napisała:

> tylko,ze nadal Polska jest tansza.Swiatlo,woda,wynajem,wszystko jest w PL tansz
                              > e oprocz markowych ciuchow.Gdyby tak dobrze bylo to ludzie by tu biedy nie klep
                              > ali.
                              > Moze powinnas zmienic ubezpieczenie na takie,ktore placi za leki?

nadal nie trafia do ciebie ..... prawdziwe przysłowie "bogaty biednego nie zrozumie".
                              Naprawdę nie widzisz różnicy między 184 euro a 17 euro?

Mam zmienić ubezpieczenie powiadasz................ hmmm, ty najwyraźniej żyjesz w innej rzeczywistości, w Polsce nie ma takiego ubezpieczenia które płaci za leki. Po prostu - NIE MA.

Jedyne co mogę zrobić to zmienić kraj, co zresztą skwapliwie uczynię w najbliższej przyszłości. Aby dalej od tych absurdów i bezinteresownej zawiści.
    • Dramat. Nie chcę, no nie chcę by moje podatki szły na takie jak Ty, aparaty big_grin Zdecydowanie wolę je oddać naprawdę potrzebującym......Niektórzy na chlebek nie mają, wiesz...?
    • Niesmaczny zart? Trolem jestes?
      Bo w innej sytuacji wstydzila bym sie chwalic.
      Przez takie jednostki, ci, ktorzy sa w naprawde trudnej sytuacji losowej dostaja marne grosze.
      • Luki w prawie lukami w prawie, prezesi ZUSU przyznający sobie premie prezesami ZUSu, ale autorka wątku tez uczciwa nie jest.
        Społeczeństwo mamy, jakie mamy, sporo osób robi to samo, płaci podatki po rodzimych pipidówach, bo taniej, kombinuje jak koń pod górę, to i autorkę rozgrzesza.
        Składkę zdrowotną płaci tylko 30% SPOŁECZEŃSTWA (zwolnieni sa rolnicy, niektóre grupy jak sedziowie etc.), ale te pozostałe 70% najbardzije na nią psioczy.
        I tak dalej...
        Cieszę się, autorko wątku, że twoje dzidzi będzie miało z m.in. moich pieniędzy aparat za 5 tysiaków. Mnie na to nie stać, ale chętnie ci dołożę. Jak równiez innym oburzającym się na "nagonkę" kombinatorom. Znajcie panią wink
        --
        Ja też ze śląskiego i uważam, że to bzdura i u nas takiego zwyczaju nie ma. Prezent za urodzenie dziecka, za trudy przy porodzie? Uważam, że tak nasza rola, że urodzenie dziecka to zasługa obydwu rodziców (w normalnym, zdrowym związku). Ja nie dostałam nic. Mąż płakał z radości i to było wzruszające.
(1-100)
przejdź do: 1-100 101-200 201-208
(201-208)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Oferty

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.