Zapisy do szkoły podstawowej jak wyglądają? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • W przyszłym roku 2012 od wrzesnia synek pójdzie do I klasy jako 6 latek w związku z tym mam pytanie jak wygląda proces rekrutacji. Czy ide do szkoły podstawowej do której chce aby dziecko chodziło i go zapisuje?? I czy sie dostanie od razu czy też bedzie taki sam proces rekrutacji jak w przedszkolach?? No i kiedy powinnam go zapisać?
    Dzieki za opdowiedz. Pozdrawiam
    --
    Mój kochany syneczek

Moja kochana córeczka
    • Do państwowej czy prywatnej?
    • W Warszawie wygląda tak:
      www.edukacja.warszawa.pl/index.php?wiad=3417
    • jeśli idzie do swojej szkoły rejonowej - zgodnie z miejscem zameldowania - to przedszkole do którego chodzi samo wysyła dokumenty do szkoły. Zostaniesz poinformowana pisemnie (przynajmniej u mnie tak było) o terminie zebrania onformacyjnego w szkole. Jeśli wysyłasz dziecko do szkoły spoz aswojego rejonu to sama dostarczasz dokumenty, o ile dobrze pamiętam to jakiś kwitek ze szkoły rejonowej musisz chyba do tej drugiej szkoły zawieźć + podanie o przyjęcia do szkoły dziecka spoza rejonu. Najlepiej zadzwoń do szkoły do której chcesz wysłać dziecko i dowiedz się jak to u nich wygląda.
      --
      http://gify.klimacik.pl/mini/1850.gif
      • Jeśli wysyłasz dziecko do szkoły spoz aswojego rejonu to sama do
        > starczasz dokumenty, o ile dobrze pamiętam to jakiś kwitek ze szkoły rejonowej
        > musisz chyba do tej drugiej szkoły zawieźć + podanie o przyjęcia do szkoły dzie
        > cka spoza rejonu.

składałam tylko wniosek o zapisanie dziecka.
        nic nie załatwiałam ze szkoła rejonową.
      • asiaiwona_1 napisała:

> jeśli idzie do swojej szkoły rejonowej - zgodnie z miejscem zameldowania - to
        > przedszkole do którego chodzi samo wysyła dokumenty do szkoły.

Po pierwsze - zamieszkania.
        Po drugie - nie zawsze tak jest, że przedszkole cokolwiek załatwia. Tzn. nie jest to regułą.

> o ile dobrze pamiętam to jakiś kwitek ze szkoły rejonowej musisz chyba do tej drugiej
        > szkoły zawieźć

Nie musisz.

--
        Posiadanie dziecka jest jak tatuaż na twarzy. Trzeba być całkowicie pewnym, nim się podejmie ostateczną decyzję.
        MAZURY CUD NATURY - GŁOSUJ!
        • napisałam jak było u mnie w rejonie. Oraz, że najlepiej jak autorka dowie się bezpośrednio w szkole, do której chce posłać dziecko.

I u nas faktycznie chodziło o miejsce ZAMELDOWANIA a nie zamieszkania - jestem pewna, bo wcześniej córka była zameldowana w innym mieście i dowiadywałam się, że zgodnie z rejonizacją byłaby przypisana do tamtej szkoły. Przed 1 klasą się jednak przemeldowała więc nie musiałam nic dodatkowo załatwiać.
          --
          • Nie, NIE zameldowania.
            Moje dziecko jest zameldowane poza Wwą, chodzi do szkoły rejonowej zgodnie z miejscem ZAMIESZKANIA. Bo to jest jego rejonowa szkoła faktyczna.
            --
            Posiadanie dziecka jest jak tatuaż na twarzy. Trzeba być całkowicie pewnym, nim się podejmie ostateczną decyzję.
            • e_r_i_n napisała:

> Nie, NIE zameldowania.
              >

No to może mnie wprowadzono w błąd. Ale specjalnie się jeszcze dopytywałam bo miałabym kłopot żeby jechać 500 km w jedną stronę i załatwiać jakieś papierki ze szkoły rejonowej. I tak mi właśnie powiedziano, że licz się gdzie dziecko jest zameldowane, a nie gdzie faktycznie mieszka.

--
              • Zdecydowanie. Już dawno zmieniono zapisy w ustawie o systemie oświaty w tym temacie.
                Poza tym Ty nic nie musiałaś załatwiać ze szkołą rejonową. Musiałaś poinformować, że dziecko ma meldunek gdzieś tam i jaka by była szkoła rejonowa, gdyby tam mieszkało. Szkoła nierejonowa ma OBOWIĄZEK poinformować właściwą 'rejonową' o tym, że 'ma' jej dziecko u siebie (bo dziecko jest w spisie w miejscu zameldowania, a szkoła tamtejsza musi wiedzieć, że wypełnia obowiązek szkolny).
                Ty tylko zapisujesz dziecko do szkoły.
                --
        • > Po drugie - nie zawsze tak jest, że przedszkole cokolwiek załatwia. Tzn. nie je
          > st to regułą.

napewno nic nie załatwia przedszkole niepubliczne.
    • jedynym i odpowiednim miejscem do zadania tego pytania jest wydział edukacji w twoim mieście/gminie
      nie ma jakiś jednych, ogólnokrajowych zasad, poza tymi wynikającymi z zapisów w ustawie oświatowej
    • Mój syn chodzi do szkoły spoza rejonu. Na stronie szkoły był formularz do wypełnienia. Pobrałam, wypełniłam i pojechałam złożyć. Składając w sekretariacie dowiedziałam się, że będzie ciężko z dostaniem się, bo szkoła dobra, mała, wiejska, bezpieczna, autobus szkolny zabiera dzieci spod domu. Umówiłam się na rozmowę z dyrektorem. W efekcie końcowym przyjął syna, ale wiem, że sporo dzieci nie miało tego szczęścia.
    • Do państwowej. Mam na mysli szkołe w rejoniesmile Dziekuje za odpowiedzi
      --
      Mój kochany syneczek

Moja kochana córeczka
      • Aaaa synek chodzi do przedszkola państwowego więc czekać będe cierpliwie na jakies info. Dziekuję dziwczyny
        --
        Mój kochany syneczek

Moja kochana córeczka
      • krokre napisała:

> Do państwowej. Mam na mysli szkołe w rejoniesmile Dziekuje za odpowiedzi

Państwowa w rejonie wysłała do nas informację, że jest rejonową szkołą mojego dziecka i kiedy jest zebranie informacyjne, oraz, że jeśli chcemy dziecko posłać do klasy integracyjnej - należy to zgłosić.

Poza tym przyjęcie było automatyczne, bo córka była zameldowana w rejonie. Jak zapisałam ją do innej szkoły, to tamta szkoła wysłała informację do szkoły rejonowej, że dziecko będzie chodzić poza rejonem.
        • To sie cieszę że przynajmniej tutaj nie będzie "wyścigu szczurów" i dziecko sie dostanie bez problemu. Dziekujęsmile
          --
          Mój kochany syneczek

Moja kochana córeczka
          • Jeśli mogę Ci coś zasugerować, to zwróć uwagę przy zapisywaniu dziecka, czy nie masz możliwości wyboru klasy, do której będzie chodziło dziecko. Ja po "wywiadzie" u innych mam, wiedziałam które nauczycielki są godne polecenia i tym właśnie kierowałam się przy zapisie. Inne mamy starały się, by ich dziecko trafiło do klasy z najlepszą koleżanką czy kolegą. Być może też będziesz miała możliwość takiego wyboru smile

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.