• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

podgrzewana podłoga-co na niej?kafle?deska?panel? Dodaj do ulubionych

• 04.02.11, 09:04
    Zwracam sie do Was z tym pytaniem, bo mysli sie nam w glowie rozne kotluja, a podjac decyzje trzeba: co macie polozone na podgrzewanej podlodze? kafle? panele? deske warstwowa?jaka?
    Boimy sie, ze deska nie bedzie tak dobrze przewodzic ciepla, jak kafel (+koniecznosc ostroznego, stopniowego nagrzewania podlogi), z kolei nie chcemy miec kafli w salonie (obojetnie jakie by one nie byly), no a plastikowe panele jakos tak nas odpychaja ...

Napiszcie cos, jakie macie doswiadczenia! smile
    Edytor zaawansowany
    • 04.02.11, 09:07
      My podłogówkę mamy w korytarzach ,kuchni i łazenkach i mamy położone kafle.
      W salonie i sypialni odradzano nam podłogowego ogrzewania.
      • 04.02.11, 09:10
        A dlaczego odradzano?
        Aha, nasz dom ma byc z pietrem: na gorze planowalismy podlogowke tylko w łazience, w sypialniach grzejniki.
        • 04.02.11, 09:16
          jeśli ogrzewanie podłogowe ma być jedynym ogrzewaniem to musi być przeważnie włączone na 4 lub 5 ,nie wyobrażam sobie siedzieć w salonie i trzymać stopy cały czas na ciepłych kaflach.
          Poza tym nie ma co sie oszukiwać ,przy podłogówce kurz i inne cały czas unoszą się do góry.
          • 04.02.11, 09:20
            ewma, raczej przy podłogówce kurz cały czas opada na dół,

zrobienie podłogówki na dużych powierzchniach (podłoga lub ściany) powoduje, że możesz trzymać niską temperaturę w obiegu podłogowym/ściennym, ze względu na zwiększoną wydajność - grzeje cała powierzchnia. Ja mam w obiegu podłogowym 36 stopni, co oznacza trochę oszczędności jeśli chodzi o pracę pieca, czego nie osiągniesz przy kaloryferach.
            • 04.02.11, 09:23
              osa551 napisała:

> ewma, raczej przy podłogówce kurz cały czas opada na dół,

z tego co wiem to ciepłe powietrze unosi kurz do góry,tak mi przynajmniej tłumaczyli fachowcy smile
            • 04.02.11, 15:10
              przy ogrzewaniu podłogowym kurz idzie do góry.
    • 04.02.11, 09:09
      Ja mam żywicę polimerową na podłodze i jest super. W razie czego jakbyś chciała dokładniejszych informacji, jak to wygląda, ile kosztuje etc - to proszę daj znać na priv. Żywica w przeciwieństwie do kafli jest w lecie ciepła i nie tak twarda.
      • 04.02.11, 09:28
        Ja mam podgrzewaną podłogę w przedpokoju, kuchni i łazience. Leżą na niej kafle.
        Architekt również odradzał nam położenie ogrzewania podłogowego w pokojach.
        • 04.02.11, 09:50
          Jezeli robisz podlogowke to przed wszystkim w łazienkach-tam na 100% bedziesz miala kafle a stawanie na cieplej podlodze po wyjsciu spod prysznica super! Gerneralnie na podlogowke nadaja sie tylko kafle-deski czy panel beda na pewno sie rozchodzic po jakims czasie-panele sa klejone i na pewno sie poddadza.Kilka lat temu mieszkalam w domu z podlogowka, na podlodze byl korek-mielismy tylko podlogowke, bez kaloryferow i bylo cieplo nawet w duze mrozy, nei trzeba kaloryferow, ktore tylko oszpecaja pomieszczenia-chyba, ze beda b.duze...tak jak pisalam najfajniejsze bylo wlasnie w lazience, gdzie bylo b.cieplo. OStatnio odwiedzilismy tez znajomych, ktorzy tez maja tylko podlogowke i siedzielismy przy -8 w ogordznie zimowym a bylo nam super cieplo i nawet rozszczelnili okna bo bylo za cieplo...
    • 04.02.11, 09:54
      Panele, deski beda izolatorem ciepla a przy zlych kaflach moga pekac od ciepla (widzialam kilka takich podlog). Generalnie nie zamontowalabym sobie podgrzewana podloge bo to sie nie sprawdza przy mroznej zimie. Ogrzewanie to jest dobre przy przejsciowej pokodzie np. na wiosne czy jesien ale w zimie to nie nagrzeje
      --
      http://suwaczki.maluchy.pl/li-44826.png
      • 04.02.11, 09:58
        Podłogowe jest super w łazienkach i korytarzach .
        My mamy dodatkowo w łazience drabinkę.
        • 04.02.11, 10:09
          z wlasnego doswiadczenia,mam podlogowe ogrzewanie ,na to kafle ,idealnie przewodza cieplo, w sypialniach grzejniki ,w jednym pokoju jest ta sama podlogowka i na niej panele i ten pokoj zawsze zimniejszy jest
      • 04.02.11, 10:16
        wlasnie sprawdza sie idealnie podlogowe ogrzewanie przy mroznej zimiesmile
      • 04.02.11, 11:42
        Generalnie nie zamontowalabym sobie podgrzewan
        > a podloge bo to sie nie sprawdza przy mroznej zimie. Ogrzewanie to jest dobre p
        > rzy przejsciowej pokodzie np. na wiosne czy jesien ale w zimie to nie nagrzeje

Jako użytkowniczka takiego ogrzewania w całym domu stwierdzam, że mijasz się z prawdą. Nie masz po prostu pojęcia o czym piszesz, ale zapraszam do mnie do domu przy -20, może wtedy zmienisz zdanie.
        • 05.02.11, 20:39
          niestety mam pojecie bo rodzice mieli takowe zamontowane w domku jednorodzinnym i sie nie sprawdzilo. Moze w bloku tak ale nie w domu
          --
          http://suwaczki.maluchy.pl/li-44826.png
          • 06.02.11, 17:20
            magdakingaklara napisała:

> niestety mam pojecie bo rodzice mieli takowe zamontowane w domku jednorodzinnym
            > i sie nie sprawdzilo. Moze w bloku tak ale nie w domu

Nie wiem, co mieli Twoi rodzice i jak dawno temu. Ja mam 270m2 wodnego ogrzewania podłogowego w domu jednorodzinnym. Przy mrozach było w domu 24 stopnie, na 2 piętrze musiałam przykręcić ogrzewanie. W domu mam bardzo dużo dużych okiem, co jeszcze teoretycznie bardziej utrudnia sprawę ogrzewania, ale jakoś z ogrzewaniem nie mam problemu. Podłogi nie sa gorące. Są po prostu "nie zimne".
    • 04.02.11, 10:28
      ja mam ogrzewanie podłogowe w całym domu, poza tym grzejniki. W pokojach mam panele, w pozostałych pomieszczeniach płytki.
      Moim zdaniem sama podłogówka nie wystarcza do ogrzania domu, przy dużych mrozach musimy odkręcać kaloryfery ale my jesteśmy ciepłolubni...
      • 04.02.11, 10:35
        mam ogrzewanie podlogowe w calym domu, nie mam w ogole kaloryferow. Na dole mam kafle wszedzie , bo kamien oddaje cieplo. Na gorze panele. Nie wiem bo inne dziewczyny pisza, ze nie wyobrazaja sobie chodzic po cieplej podlodze. A ja nie chodze wiec chyba to jakis stereotyp. Mam pompe ciepla, ktora ogrzewa mi dom.
      • 04.02.11, 14:12
        Przy panelach sie nie dziwie, ze potrzebne sa jeszcze kaloryfery: przeciez one izoluja.

Juz nie mowiac o tym co unosi sie w powietrzu w skutek podgrzania kleju...
    • 04.02.11, 10:38
      Może ten artykuł Ci pomoże. Rozwiewa kilka mitów na temat ogrzewania podłogowego:

www.budujemydom.pl/component/option,com_content/task,specialblogcategory/act,view/id,12415/Itemid,39/
    • 04.02.11, 11:32
      zalezy na jakim etapie inwestycji jesteś

my grzejemy legalettem, czyli fundamentem grzewczym, od ponad roku i na podłogach w pokojach mamy duoparkiet 10 mm dąb i merbau, a w korytarzach kafle.

Różnica w nagrzanu kafli i drewna minimalna. Współczynniki mówią jedno, moje stopy mówią drugiesmile Inna rzecz, że legalett nie hajcuje tak, że parzy, jest przyjemnie ciepło w stopy, ciepło na podłowdze zazwyczaj lekko wyczuwalne, a nie jak przy zwykłej podłogówce.
      --
      Podawanie pensji w wartościach brutto jest jak podawanie długości penisa wraz z kręgosłupem.
      • 04.02.11, 13:00
        , mama w salonie bodajze wlasnie merbau mozaike przemyslowa (ok 1 cm), wyglada doskonale(6 panow ja ukladalo, bo to takie zapaleczki male wink i dobrze przewodzi cieplo, poza tym nie rozszczelnia sie gdyz jego srednica ma 1 cmx1cm, wiec nie ma zbytniego pola do popisu i jest bardzo twarde
        Na dole w pozostalych pomieszczeniach mam plytki, poprzedniczki jakies bzdury opowiadaja, jezeli chodzi o jakies unoszone kurze, nie jest gorzej niz przy kaloryferach. Kurze raczej jak wszedzie po katach sie osadzaja..
        Na gorze mam parkiet, wiec zrezygnowalam z podlogowki i teraz zaluje, cieplo z ogrzewania podlogoweso sie roznosi sie rownomiernie, to z kaloryferow nie i ponadto brudzi sie sciana nad kaloryferem..sad
        mam nadzieje, ze pomoglam...
        • 04.02.11, 13:22
          w calym mieszkaniu mamy ogrzewanie podlogowe i jest nam cieplutko. nawet w mrozy. ba, jak jest mroz i slonce, to w dzien musze wylaczyc ogrzewanie i otworzyc okna, bo bysmy sie chyba zagotowali. dlatego uwazam, ze jesli ogrzewanie podlogowe nie wystarcza, to jest po prostu zle zrobione. w lazienkach mamy plytki, ale w calej reszcie mieszkania panele. mieszkamy w tym mieszkaniu juz 5 lat, a sam dom stoi juz ponad 10 lat i nic sie ani nie rozszczelnia, ani nie rozkleja, ani w ogole nic sie z podloga nie dzieje. jedyne uszkodzenia, to dziurki po spadajacych z polki/kanapy autkach i inne zarysowania spowodowane przez dwoch malych szkodnikow smile.

podloga nie jest goraca. ja bym nawet nie powiedziala, ze jest ciepla. po prostu nie jest zimna i nawet chodzenie na bosaka jest przyjemne. w lazienkach podloga jest cieplejsza, bo tak mamy ustawione ogrzewanie, zeby w lazienkach bylo najcieplej. nie rozumiem tez dlaczego nie powinno sie robic ogrzewania podlogowego w pokojach. ktos podal jakis konkretny powod? jak dla mnie z ogrzewaniem podlogowym jest duzo przyjemniej i np. my i nasz synek mozemy miesc lozka przy samym oknie, a przy grzejnikach w tym miejscu bylby kaloryfer i spanie z glowa niemalze na kaloryferze do przyjemnosci raczej nie nalezy. co do fruwania kurzu, to tez jest to przesada. kurz zbiera sie, jak wszedzie, w roznych zakamarkach, katach, pod szafami, lozkami itp. mam alergie na roztocza kurzu i gryby ogrzewanie podlogowe powodowalo jakies wzmorzone unoszenie sie kurzu, to bym to z pewnoscia odczula, a dolegliwosci z tego powodu mam w domu moich rodzicow, ktorzy maja kaloryfery. ale nie twierdze, ze to przez te wlasnie kaloryfery.
          • 04.02.11, 13:39
            Ceramika trzyma ciepło, deski i panele nie. Poza tym istniej duże prawdopodobieństwo, że w parkiecie/deskach powstaną szczeliny. Drewno zresztą jest materiałem "ciepłym" i bosych stóp ni mrozi.
    • 04.02.11, 14:56
      Pewnie jesteś z innej części Polski niż ja, bo piszesz "kafle" wink U mnie to "płytki". Pod nimi mam podłogówkę i jestem bardzo zadowolona. Cieplutko, milutko. Jeśli panele, to muszą być specjalne do ogrzewania podłogowego. Moi znajomi nie wiedząc o tym położyli zwykłe panele i wrażenia cieplne są nieprzyjemne - w jednym miejscu ciepło, a tuż obok zimno. Brrr!
      • 04.02.11, 15:14
        Zafascynowałaś mniesmile A w jakim regionie mówi się kafle? Moja mama tak zawsze mówiła a ona pochodzi z kujawsko-pomorskiego ja urodziłam się na Śląsku i zawsze mówię "płytki".
        • 04.02.11, 15:18
          Właśnie z Pomorzem mi się ta nazwa kojarzy. A ja na wschodzie mieszkam i u mnie też mówi się "płytki". Ale już chyba kiedyś był wątek o różnych regionalizmach czy jak to się tam nazywa wink
    • 04.02.11, 15:58
      U mnie jest rozwiązane takie - w łazienkach, kuchni i przedpokojach są kafle i ogrzewanie podłogowe. W salonie, gabinecie, jadalni i sypialniach są podłogi drewniane i jak dla mnie jest to wariant OK - drewno jest przecież i tak ciepłe samo w sobie, a przecież są jeszcze grzejniki i kominki.
      Poza tym nie wyobrażam sobie w sypialni mieć temperaturę większą niż 18-19 stopni smile
    • 04.02.11, 17:40
      Jak miło posłchać tych co to SŁYSZAŁY..że kurz, że zimno, że za ciepło, że mrozy...
      A ja żałuję, że nie mamy na całej powierzchni podłogówki (tylko w korytarzach, kuchni, łazienkach), jest super. Niskie parametry,ekonomicznie, podłoga cieplutka (mozna regulować ), podłoga schnie w mig, dzieci się bawią na gołej ciepłej podłodze. W salonie mamy kaloryfer - zupełnie niepotrzebny, który na pewno zlikwiduję, przy najbliższym remoncie. Polecam!
      • 04.02.11, 21:42
        Mam tylko w lazience, jesli kiedys zdecyduje sie na wymiane kafli w kuchni i przedpokoju to tez tam zroboe, w pozostalych pomieszczeniach mam parkiet i tez jest przyjemny, w przeciwienstwie do paneli nie jest chlodny. A grzejniki mam cienkie wiec nie szpeca.
        Mozesz zamiast kafli zrobic podloge marmurowa, moi tesciowie taka maja.Super przyjemnie sie po niej chodzi.
        • 04.02.11, 21:56
          Jezeli podlogowka nie nagrzewa domu, to nie oznacza, ze to wina podlogowki, moze to byc problem uciekajacego ciepla. Mamy panele, bo drewno odpada na starcie, jest tak dobrym izolatorem (juz pomijajac prace drewna na podlogowce) ze moznaby zbankrutowac przy ogrzewaniu. Panele tez sa gorszym przewodnikiem niz gres, ale nie ma tragedii.
    • 04.02.11, 21:52
      W calym mieszkaniu podlogowe, elektryczne. Kaloryferow brak.
      W pokojach panele bez szczelin, kurz nie osiada na suficiesmile)
      Jeszcze nigdy nie zmarzlem.
      • 05.02.11, 13:22
        u mnie w łazienkach z podłogówką kurz osadza się na sufitach poza tym super. swoją drogą ciekawe jedni mają kurz na sufitach inni nie???
    • 05.02.11, 20:19
      Różnice między forumowiczkami twierdzącymi, że ogrzewanie podlogowe wystarcza i tymi, które twierdzą na odwrót wynikają z tego, że mają różnie zaizolowane i ocieplone podłogi.
      Twierdzenie, że ogrzewanie podłogowe wystarcza/ nie wystarcza na podstawie "bo ja tak mam" jest kompletnie bez sensu, wszystko zależy od parametrów cieplnych całego domu i systemu - jego rodzaju (może być ogrzewanie na prąd lub tradycyjnie przewodami z wodą) oraz "gęstości ułożenia". Przy prawidłowo zaprojektowanym systemie i ocieplonym domu nie ma praktycznie znaczenia, jakie jest wykończenie podłogi dla obiektywnego nagrzewania pomieszczeń, natomiast jest subiektywna różnica pomiędzy odczuciem ciepła płytki ceramicznej i podłogi drewnianej.
      Moja rada - kieruj się sercem i połóż to, co chcesz.
      --
      http://www.suwaczki.com/tickers/kjmnk6nl6rsz21e1.png
    • 06.02.11, 00:48
      Ogrzewanie podłogowe lepiej sprawdza się przy podłodze drewnianej warstwowej (typu deska barlinecka). Konstrukcja tej deski nie pozwala na pracę poszczególnych klepek i ich "rozchodzenie się" co powoduje powstawanie szpar. Przy podłogach litych również można ułożyc podłogówkę, ale tylko przy niektórych gatunkach drewna (np. merbau-drewno stabilne, jatoba chyba też). Podłoga nie może mieć więcej niż 15 mm grubości w przeciwnym razie ogrzewanie podłogowe nie ma sensu (drewno to dobry izolator- sprawdź też współczynnik przenikalności cieplnej dla poszczególnych gatunków zanim wybierzesz podłogę drewnianą).
      Ogrzewanie podłogowe mam w łazience pod kafelkami - jest bardzo ciepło i tak przyjemnie grzeje w stopy.
    • 06.02.11, 11:45
      Anmoko spokojnie na podłogówkę możesz kłaść panele - zwróć tylko uwagę na to czy producent dopuszcza stosowanie paneli na taki typ ogrzewania. Pod takie panele układasz też już inny podkład. Nie wiem jak z drewnem na podłogówce, najlepiej będzie jak zasięgniesz opinii specjalisty.
      Nie wierz w jakieś opary kleju przy panelach. Teraz panele są łączone bezklejowo!!!!
      A ładne panele (i rewelacyjne jakościowo) mają te firmy:
      www.tarkett-floors.com/floors/site/pl-pl/topic/laminate/offer.asp
      www.quick-step.com/europe/pl/pl/range/range_name.aspx
      Żeby podłogówka była wydajna MUSI być DOBRZE ZAPROJEKTOWANA!!!
      Nie wierz panu Józkowi i Franiowi że to wystarczy rozprowadzić kilka powyginanych rurek w podłodze i będzie git uncertain (takie opinie słyszałam, podłogówkę wszak każdy Polak potrafi z zamkniętymi oczami zrobić)
      Muszą być do nie sterowniki które nie pozwolą na to żeby za gorąca woda szła pod podłogę, dodatkowo czujniki w podłodze, termostat którym regulujesz temperaturę podłogi.

Dom musi mieć dobrą izolację, czyli potocznie mówiąc porządnie ocieplony.

--
      Ucywilizowany dziki to najgorszy ze wszystkich dzikich... tongue_out
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.