Dodaj do ulubionych

hotel "gay friendly"?

17.02.11, 14:23
Może mi ktoś wyjaśnić, co to właściwie znaczy? Szukając ostatnio noclegu na różnych portalach znalazłam w notkach o hotelach, obok info o całodobowej recepcji, ogrzewaniu, internecie, pokojach dla palących i niepełnosprawnych, również informację "gay friendly" i nie bardzo wiem, co to w praktyce ma oznaczać? Specjalne udogodnienia dla homoseksualistów jakoś trudno mi sobie wyobrazić (takie typu podjazd dla wózków czy łóżeczka dla małych dzieci), więc co - pary homoseksualne mogą się w holu pocałować i nikt ich kijem nie pogoni? Jakoś odbieram tę informację jako średnio sympatyczną (bo to, że hotel jest dla ludzi o różnych orientacjach, powinno być oczywiste). Czy może się mylę?

Przy okazji - może raz w życiu uda mi się stworzyć kontrowersyjny wątek wink
Edytor zaawansowany
  • asiaiwona_1 17.02.11, 14:27
    może chodzi o to, że jak jakaś mamusia poleci z awanturą na recepcję bo na oczch jej dzieci dwóch panów się pocałowało to recepcja nie zwróci uwagi panom tylko mamuni by na drugi raz czytała opis hotelu
    --
    http://gify.klimacik.pl/mini/1850.gif
  • pitahaya1 17.02.11, 14:28
    lacitadelle napisała:

więc co - pary homoseksu
    > alne mogą się w holu pocałować i nikt ich kijem nie pogoni? Jakoś odbieram tę i
    > nformację jako średnio sympatyczną (bo to, że hotel jest dla ludzi o różnych or
    > ientacjach, powinno być oczywiste). Czy może się mylę?

Pewnie o takie coś chodzi. Nieco inaczej wygląda spotkanie szefa z pracownikiem a inaczej pary gejówsmile I pewnie chodzi o brak komentarzy, pytań, dociekliwości.
    Ale może się mylę.

--
    "Kiedy inni mają wobec człowieka oczekiwania, których nie jest sposób zrealizować, musi on na nowo wyznaczyć swoje cele i iść własną drogą. Dzięki temu przynajmniej ktoś będzie zadowolony"
  • morgen_stern 17.02.11, 14:28
    Może to, że nikt nie będzie robił sensacji, wielkich oczu i chichotał na recepcji, kiedy para mężczyzn czy kobiet poprosi o wspólny pokój z jednym łóżkiem. Albo kiedy się obejmą w holu. A przede wszystkim nie wygoni ich, jak sławetni staruszkowie wink
    Czego jeszcze nie rozumiesz?

--
    Eee ja mam gadajacy telefon. jak ktos dzwoni to mi mowi np. Tesciowa dzwoni. tesciowa dzwoni. ale ma wade fabryczna nie dodaje : nie odbieraj kretynko! nie odbieraj! / sadosia75
  • mozambique 17.02.11, 14:33
    proste - umozliwa bez probelmu wynajecie pokoju z jednym wielkim łozkiem parom jednoplciowym

w podtekscie mozna poszukac ze to miejsce pzrez gejów odwiedzane wiec bywaja tam , nie ukrywaja sie w jadalni ani recepcji, mozlwe tez ze wynajmuja pokoje na godziny -a-

Teorię ewolucji negują ci , którzy się na nią nie załapali !
  • lacitadelle 17.02.11, 14:36
    > proste - umozliwa bez probelmu wynajecie pokoju z jednym wielkim łozkiem parom
    > jednoplciowym

i tak większość rezerwacji robi się przez telefon lub internet, i nikt nie pyta o tożsamość drugiej osoby.

> w podtekscie mozna poszukac ze to miejsce pzrez gejów odwiedzane wiec bywaja ta
    > m , nie ukrywaja sie w jadalni ani recepcji, mozlwe tez ze wynajmuja pokoje na
    > godziny

Tego bym nie powiedziała - takie info było w zdecydowanej większości przeglądanych przeze mnie hoteli.
  • morgen_stern 17.02.11, 14:40
    Ale klucz odbiera się już wspólnie.

--
    Eee ja mam gadajacy telefon. jak ktos dzwoni to mi mowi np. Tesciowa dzwoni. tesciowa dzwoni. ale ma wade fabryczna nie dodaje : nie odbieraj kretynko! nie odbieraj! / sadosia75
  • jowita771 19.02.11, 16:55
    Nie zawsze.
    --
    Dobrze, że pan przyszedł. Właśnie takie coś jak pan jest mi potrzebne. Takie ni to ni owo.
  • lacitadelle 17.02.11, 14:33
    > Może to, że nikt nie będzie robił sensacji, wielkich oczu i chichotał na recepc
    > ji, kiedy para mężczyzn czy kobiet poprosi o wspólny pokój z jednym łóżkiem. Al
    > bo kiedy się obejmą w holu. A przede wszystkim nie wygoni ich, jak sławetni sta
    > ruszkowie wink
    > Czego jeszcze nie rozumiesz?

Aha, czyli inaczej można by napisać - nasz personel stara się zachować minimalny poziom kultury wobec gości.

Tyle się właśnie domyślałam - podtrzymujecie moje niesympatyczne wrażenia odnośnie tej informacji: uważamy was za dziwadła, ale będziemy starali się tego po sobie nie okazywać.
  • morgen_stern 17.02.11, 14:40
    Cytat> Tyle się właśnie domyślałam - podtrzymujecie moje niesympatyczne wrażenia odnoś
    > nie tej informacji: uważamy was za dziwadła, ale będziemy starali się tego po s
    > obie nie okazywać.

wymyślasz

--
    I nieustannie mnie zaskakuje, że ktoś potrafi opracować budżet gminy, a nie potrafi wydepilować brwi / lilly_about
  • papalaya 17.02.11, 14:42
    chyba politpoprawnośc nie zaszła jeszcz tak daleko, aby każdy musowo miał kochać chomików

uważają ich za dziwadła, ale ich znoszą, na tym wlaśnie polega tolerancja
    --
    dobra rzona tem sie hlubi, gdy gotuje, co monż lubi
  • lacitadelle 17.02.11, 14:48
    > uważają ich za dziwadła, ale ich znoszą, na tym wlaśnie polega tolerancja

Super, ale to powinno być coś oczywistego, a nie opcja dodatkowa.
  • papalaya 17.02.11, 14:51
    tylerancja na tym właśnie polega - akceptujemy dziwadła, co nie znaczy, że na nie brzydzą

byznes to byznes

--
  • marychna31 17.02.11, 15:04

> uważają ich za dziwadła, ale ich znoszą, na tym wlaśnie polega tolerancja
    Moze tak być ale niekoniecznie. Może tez oznaczać: "nie uważamy za dziwadła ale wiemy, że tacy co uważają tez się zdarzają więc uprzedzamy, ze my do nich nie należymy".
    --
    Jak długo należy karmić piersią
  • papalaya 17.02.11, 15:11
    myslę, że powinni do dopisać drobnymi literkami pod napise "gay-friendly", w sam raz dla dziwadeł z tendencjami szukającymi znaczeń ukrytych w ukrytach znaczeniach
    --
  • marychna31 17.02.11, 15:23
    > myslę, że powinni do dopisać drobnymi literkami pod napise "gay-friendly", w sa
    > m raz dla dziwadeł z tendencjami szukającymi znaczeń ukrytych w ukrytach znacze
    > niach
    Boli cię, że inni mogą rożne sprawy widzieć inaczej niż ty?wink
    --
    Jak długo należy karmić piersią
  • jowita771 19.02.11, 16:54
    Pracowałam w kilku hotelach, żaden nie miał "gay friendly" w opisie, ale nawet nikomu przez myśl nie przeszło chichotać czy robić wielkich oczu. Pomijając buractwo, wydaje mi się, że szef by pogonił za takie zachowanie, i słusznie.
    --
    homoseksulaizm jest czyms
    niewlasciwym wrecz obrzydliwym [...]
    I prosze mi tu nie wyjezdzac z homofobia
    by vibe-b
  • lilly_about 17.02.11, 14:44
    Czego tu nie rozumiesz? To zachęta: przyjdziecie na dwugodzinne bzykanko, a my nie będziemy na was dziwnie patrzeć.
  • papalaya 17.02.11, 14:47
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • morgen_stern 17.02.11, 14:47
    Jeszcze raz powtórzę - wymyślasz.
    Wszyscy moi znajomi gej/les ustosunkowują się do tego typu informacji pozytywnie. Skoro im to nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie, to chyba twoja opinia (jako hetero) nie jest tu zbyt istotna, a nawet powiedziałabym zbędna. Skoro uważasz to za info o nieprzyjemnym wydźwięku, zawsze możesz takich miejsc unikać.
    Nie, nie oznacza to zachęty do "dwugodzinnego bzykanka".

--
    I nieustannie mnie zaskakuje, że ktoś potrafi opracować budżet gminy, a nie potrafi wydepilować brwi / lilly_about
  • lacitadelle 17.02.11, 14:51
    > Jeszcze raz powtórzę - wymyślasz.
    > Wszyscy moi znajomi gej/les ustosunkowują się do tego typu informacji pozytywni
    > e. Skoro im to nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie, to chyba twoja opinia (jako
    > hetero) nie jest tu zbyt istotna, a nawet powiedziałabym zbędna.

Dzięki.

Moja opinia pozostaje po prostu opinią, właśnie dlatego założyłam wątek, że chciałam się dowiedzieć, jak taka informacja jest postrzegana przez innych smile
  • morgen_stern 17.02.11, 14:55
    No to ja ci mówię jeszcze raz, jak jest postrzegana przez środowisko, do którego jest skierowana. Gdybym miała wynająć pokój z jednym łożem z jakąś miłą panną, zdecydowanie wybrałabym hotel z opcją "gay friendly" tongue_out

--
  • lilly_about 17.02.11, 14:52
    O co ci chodzi? Uważam tę informację za pozytywną. Sądzę, że gej, który chce zarezerwować pokój w hotelu prędzej wybierze ten, gdzie znajdzie wyżej wymienioną informację. Przynajmniej ja bym to traktowała jako zachętę.
  • lacitadelle 17.02.11, 15:03
    > O co ci chodzi?

Chciałam poznać opinię innych ludzi w temacie.

Po prostu w moim osobistym odczuciu taka sprawa powinna być oczywista, żeby użyć chwytliwego porównania - nie widziałam hoteli z opcją "zapraszamy czarnoskórych" czy "przyjazny dla Żydów".
  • lilly_about 17.02.11, 15:07
    Uważasz, że w tak mało tolerancyjnym kraju, jak Polska, każdy hotel czy pensjonat bez problemów wynajmie pokój gejom? No nie żartuj.
  • lacitadelle 17.02.11, 15:13
    lilly_about napisała:

> Uważasz, że w tak mało tolerancyjnym kraju, jak Polska, każdy hotel czy pensjon
    > at bez problemów wynajmie pokój gejom? No nie żartuj.

Akurat nie sprawdzałam w Polsce, teraz dodatkowo przejrzałam i w różnych krajach jest tak samo.
  • cherry.coke 17.02.11, 15:18
    W UK byla ostatnio afera, bo religijni wlasciciele jakiegos pensjonatu odmowili noclegu parze gejow, kiedy sie pojawili (zamowienie bylo przez telefon i widocznie na tym etapie kwestia plci sie nie pojawila). Bylo pare innych podobnych przypadkow. Totez "gay friendly" znaczy po prostu "my nie jestesmy tacy jak ci panstwo", skoro tacy panstwo jak widac istnieja smile
    --
    "My two favorite things in life are libraries and bicycles. They both move people forward without wasting anything. The perfect day: riding a bike to the library." - Peter Golkin
  • papalaya 17.02.11, 14:59
    oczywiście, nie wypowiadaj się więc na tematy, o których nie masz zielonego pojęcia

seks z facetem naprawdę jast fajny, polecam

--
  • cherry.coke 17.02.11, 15:07
    papalaya napisała:

> oczywiście, nie wypowiadaj się więc na tematy, o których nie masz zielonego poj
    > ęcia
    >
    > seks z facetem naprawdę jast fajny, polecam

Desiu rypiesz sie z facetami? Bosz. To tak sie kloci z twoim grylowym imazem.
    --
    "My two favorite things in life are libraries and bicycles. They both move people forward without wasting anything. The perfect day: riding a bike to the library." - Peter Golkin
  • papalaya 17.02.11, 15:09
    jeszcze lepiej, robię to z kotami, idzie marzec, morgen ci pożyczy

--
  • morgen_stern 17.02.11, 15:00
    Zostaw trolla, widzisz, że już dochodzi tongue_out

--
  • papalaya 17.02.11, 15:08
    dobry proszek dopiera brązowe

może producenci zaczną reklamowac detergenty jako gay-friendly?

--
  • gazeta_mi_placi 19.02.11, 16:44
    Dobre big_grin
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/4apfo0uufqlmahpy.png
  • cherry.coke 17.02.11, 15:03
    Po pierwsze znaczy to, ze obsluga nie robi wielkich oczu, trudnosci ani awantur. I to wcale niekoniecznie standard, bo na przyklad w domu pielgrzyma czy osrodku wypoczynkowym scjentologow mogloby byc nie za ciekawie.

Po drugie hotele chca w ten sposob zachecic gejowska klientele, zeby zatrzymali sie akurat u nich. Kazdy sposob na wyroznienie sie sposrod licznej konkurencji sie przyda.
    --
    Have you Ever Tried to Sell a Diamond? - czyli jak pewien koncern wrobil nas w pierscionki zareczynowe.
  • morgen_stern 17.02.11, 15:16
    O, właśnie - geje (w przeciwieństwie do lesbijek) to jest spora kasa.

--
  • nika_75 17.02.11, 15:16
    A dla mnie to kompletna głupota jest i koniec.
    Hotel to jest hotel - miejsce gdzie się przychodzi wynająć pokój - a w temacie kto i z kim - obsługa powinna być ZAWSZE absolutnie neutralna i wydaje mi się ze od zarania istnienia tego typu lokalu usługowego powinna to mieć w regulaminie. Interesować ich powinno tylko aby klient nie brudził, nie hałasował, nie niszczył. Wytykanie jakiegokolwiek gościa, który jest NASZYM gościem przez kogokolwiek powinno być regulaminowo ostro tępione. Hotel z natury powinien być i gay friendly i staruszek friendly i dziecko friendly i para kochanków friendly i transwestyta friendly i gruby friendly i chudy friendly - bo jest dla kazdego kto zarezerwuje i zapłaci.
    Informacja jest dla mnie czysto marketingowa i nie ma się czym zachwycać. Kolejna przynęta do zostawiania pieniędzy.
  • morgen_stern 17.02.11, 15:17
    To jest bardzo piękne, co piszesz, ale czysto teoretyczne smile
    Oczywiście jest to też marketingowe zagranie.

--
  • pyza_uk 17.02.11, 15:22
    Jesli to ogloszenie znalazlas w ofercie jakiegos brytyjskiego hotelu, to jest to zapewne odpowiedz na niedawna 'afere' - wlasciciele hotelu w Kornwali, chrzescijanie, odmowili gosciny parze homoseksualnej:
    richarddawkins.net/articles/580320-bristol-gay-couple-win-cornwall-b-b-bed-ban-case
  • morgen_stern 17.02.11, 15:26
    Był tu o tym wątek. Nie jest to odpowiedź na to konkretne zdarzenie wink hotele czy restauracje gay friendly istnieją od dawna.

--
  • an_ni 18.02.11, 23:39
    w Polsce nic nie znaczy, to chwyt marketingowy tylko
  • sadosia75 18.02.11, 23:49
    Tzn, ze para tej samej plci nie zostanie zbluzgana przez osoby trzecie tylko i wylacznie dlatego, ze miala czelnosc pocalowac sie w miejscu innym niz ciemny kat ich zboczonej ciemnej sypialni.
    To wyjasnienie dla homofobow.
    A dla normalnych ludzi
    Tzn tylko i az tyle, ze nikt ich nie wyrzuci z hotelu bo nie odpowiada komus ich orientacja.

--
    A Kiira na to :"Sadosiu, moja Ty dobra kobieto"
    Cóż... nie będę się spierać, że jest inaczej smile
  • jowita771 19.02.11, 17:04
    Na początku miałam trochę takie zastrzeżenia, jak założycielka wątku. Dla mnie to oczywiste, że nikogo nie wytyka się palcami i nie gapi się na niego tylko dlatego, że całuje się z osobą tej samej płci, ale skojarzyłaś mi ten zabieg marketingowy z homofobami i jako taki mi się podoba. Taka informacja dla nietolerancyjnych - jeśli u nas zobaczysz się parę homoseksualną i zrobisz aferę, wyrzucamy ciebie, nie ich.
    Podoba mi się, nie lubię homofobów.
    --
    Nie o te Hiny chodziło

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka