Dodaj do ulubionych

śmieszna kara

06.06.11, 17:58
wiadomosci.onet.pl/regionalne/lublin/kara-za-smierc-psa-na-przejezdzie-kolejowym,1,4410532,region-wiadomosc.html
20 godzin prac społecznych i datek na schronisko? dla mnie to śmiesznie niska kara, właściwie nie odczuwalna dla zwyrodnialca
chyba nigdy już w PL nie będzie sprawiedliwego wyroku za okrucieństwo względem zwierząt, takie głupie wyroki utwierdzają tylko w przekonaniu sadystów, że wszystko im wolno i są bezkarni, przykre
Edytor zaawansowany
  • kub-ma 06.06.11, 18:06
    marcelina4 napisała:

> chyba nigdy już w PL nie będzie sprawiedliwego wyroku za okrucieństwo względem
    > zwierząt, takie głupie wyroki utwierdzają tylko w przekonaniu sadystów, że wszy
    > stko im wolno i są bezkarni, przykre

Myślę, że coś się zmienia,ale bardzo powoli. Ostatnio była mowa o mężczyznach którzy dostali karę więzienia za okrucieństo w stosunku do psa.

--
    "Osobą wolną jest ktoś, kto potrafi odmówić zaproszenia na kolację bez podawania najmniejszego usprawiedliwienia."
    Jules Renard
  • anetapzn 07.06.11, 08:01
    kub-ma napisała:

> marcelina4 napisała:
    >
    > > chyba nigdy już w PL nie będzie sprawiedliwego wyroku za okrucieństwo wzg
    > lędem
    > > zwierząt, takie głupie wyroki utwierdzają tylko w przekonaniu sadystów, ż
    > e wszy
    > > stko im wolno i są bezkarni, przykre
    >
    > Myślę, że coś się zmienia,ale bardzo powoli. Ostatnio była mowa o mężczyznach k
    > tórzy dostali karę więzienia za okrucieństo w stosunku do psa.
    >
    Raczej bardzo powoli sie zmienia i nie w tych środowiskach, w których powinno. Widziałaś reportaż z miejscowości-wsi, z której pochodzili ci zwyrodnialcy (co urwali głowę psu)? am podobno jest na porządku dziennym katowanie zwierząt, przybijanie kotów do drzwi stodoły itd.
  • kub-ma 07.06.11, 08:29
    O matko moja!

--
    "Matematyka jest tym, czym zajmują się ludzie kompetentni." David Hilbert
  • broceliande 06.06.11, 18:16
    Mnie nic nie zdziwi.
    Gościowi, który po pijaku zdemolował dwa samochody (straty około 3 000) grozi 10 lat.
    A kary dla zabójcy dzieci? Bo nie wiedział, że bijąc pięścią dwumiesięczniaka może spowodować śmierć?
    --
    Kura podchodzi do stołu i mówi:
    "Tu radość,
    gdy kura u stołu tak punktualna!"
  • pomarola 07.06.11, 08:27
    Dla mnie także kary orzekane za znęcanie się nad zwierzętami są śmieszne - ale pocieszam się, że kierunek jest właściwy, coś się zmienia, jeszcze parę lat temu takie sprawy na ogół były umarzane albo zapadały wyroki nie dość że śmiesznie niskie, to w zawieszeniu. Teraz sędziowie już nie uważają (prznajmniej niektórzy), że orzekanie kar bezwzględnego więzienia za te przestępstwa jest niepoważne.
  • antekcwaniak 07.06.11, 08:31
    Karę śmierci mieli mu wymierzyć ???
    --
    Czy panowie muszą tak napie...ć od bladego świtu...
  • pettit_grenouille 07.06.11, 09:03
    Nie 20 godzin, tylko 100 godzin (20 godzin miesięcznie przez 5 miesięcy).
    Wg mnie lepsza taka kara niż więzienie w zawiasach.
    W dodatku te prace społeczne powinny być wykonywane na rzecz schroniska, wówczas byłby jakiś sensowny cel.

--
    "Dzień jest tylko kolekcją godzin"

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka