całkowicie bezbolesne miesiączki????? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Dziewczyny mam pytankosmile
    Siedem lat temu urodziłam Asię,krótko po porodzie wywoływano u mnie menstruację luteiną z powodu nadżerki,którą trzeba było usunąć i od tej pory regularnie miesiączkuję.
    Acha przez 6 lat zażywałam tabsy anty, obecnie od ponad roku mam w domku gumkismile
    Od czasu porodu wszystkie miesiączki miałam i mam bezbolesne, zero bólu, czuję się świetnie podczas "cioci".
    Zawsze mnie to cieszyło aż do wczoraj, kiedy spotkałam znajomą,która powiedziała, że dlatego nie boli, bo tabsy anty spowodowały, że jestem pewnie bezpłodna...Zamarłam...nie chcę już mieć dzieci, ale czy faktycznie mogę być bezpłodna???Wstydzę się z tym iść do gina, bo jak to nieprawda, to mnie wyśmieje.
    Czy bezbolesne okresy mogą mieć coś wspólnego z niepłodnością?
    • sorki
      ale skad ty takich glupich znajomych wynajdujesz ? big_grin

--
      "Szczęście i spokój domowy wymagają sine qua non, ażeby mąż przez sześć godzin na dzień w domu nie bywał".
      • Znajoma mi powiedziała, że jak kobieta ma bolesne miesiączki to ma bardzo płodne cykle, jak bezbolesne to może mieć cykle bezowulacyjne czyli być bezpłodną.
        Podobno gdzieś o tym czytała czy cośsmile
        Ufff, jak dobrze, że Ty wyprowadziłaś mnie z błędusmile
        • chyba jest wręcz przeciwnie niż ta twoja znajoma twierdzi.

www.grabieniec.pl/pokaz_artykul.php?id_artykulu=934
          Wiek i ból miesiączkowy
          Bolesne miesiączkowania niekiedy zanika wraz z wiekiem. Decydować o tym może np. przejście pierwszego porodu. U kobiety przed porodem silnie zaciśnięta szyjka macicy może być naturalną przeszkodą utrudniającą odpływ krwi menstruacyjnej. Kiedy szyjka się rozwiera krew wypływa i ból ustępuje. Poród drogami natury powoduje zwykle silne rozciągnięcie szyjki macicy, która od tego momentu pozostaje stale rozwarta. Zaobserwowano, że wśród wieloródek jest zdecydowanie mniej cierpiących na bolesne menstruacje.

PRZYCZYNY BÓLU MIESIĄCZKOWEGO

Przyczyna nasilonych bólów miesiączkowych mogą być:

- anomalie i wady budowy macicy
          - zaburzenia hormonalne
          - choroby drób rodnych (infekcyjno-zapalne, endometrioza, mięśniaki macicy i inne)
          - stosowane metody lecznicze i profilaktyczne (np. antykoncepcja przy pomocy spiralki, itp.)

Anomalie fizyczne macicy mogą być przyczyną bolesnych miesiączek:
          - niedorozwój macicy (kiedy trzon macicy jest mniejszy niż szyjka macicy),
          - zmiany położenia macicy (tyłozgięcie lub nadmierne przodozgięcie macicy),
          - wady wrodzone macicy - macica częściowo przegrodzona lub macica dwurożna),
          - wady wrodzone szyjki macicy – w tym zrośnięcie się lub zwężenia kanału szyjki macicy,
          - przeszkoda zlokalizowana w szyjce macicy, co utrudnia wypływ krwi miesiączkowej.
          --
          -------------------------------------------------------------
          Moda na Sukces jest jak półprosta. Ma początek, ale nie ma końca.
          • Niestety bywają matki które przy okresie nadal się skręcają z bólu.
            --
            "To wyjątkowa perfidia mówić, że dzieci z in vitro są poczęte bez miłości. Właśnie miłości trzeba, żeby przejść przez to wszystko - za to zwyczajnie spłodzone dzieci są po prostu efektem ubocznym przyjemności." by: Mama Nangaparbat3
    • O ile mi wiadomo to ból jest spowodowany skurczami mięśni a te na bank nie mają żadnego związku z płodnością.
      --
      A Kiira na to :"Sadosiu, moja Ty dobra kobieto"
      Cóż... nie będę się spierać, że jest inaczej smile
    • bzdura
      --

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wepFMRI/weight.png
    • Eeeej, większej pierdoł nie słyszałam.
      Ale nawet jeśli tabletki mogłyby powodować niepłodność to jak to się ma do bezbolesnej miesiączki ???
      Czyli, ze bezpłodne Kobiety mniej boli podczas okresu ??
      --
      Mama Roksany, ur. 16/06/2008 .
    • Mam bezbolesne miesiączki od pierwszego porodu, potem z niesłychaną łatwością dwa razy zaszłam w ciążę.

--
      „W wieku dwudziestu lat przejmujemy się tym, co inni sobie o nas pomyślą, w wieku czterdziestu lat nie przejmujemy się tym, co inni sobie o nas pomyślą, a w wieku sześćdziesięciu lat dowiadujemy się, że w ogóle o nas nie myślą.”
    • To nie jest tak do końca bzdura. Czytałam, że właśnie "płodne" miesiączki u niektórych kobiet powodują ból, dlatego na bóle miesiączkowe przepisuje się tabletki antykoncepcyjne. Natomiast nie ma takiej zależności bezbolesna miesiączka = niepłodna kobieta.
    • Jezu co za bzdury. Ta twoja koleżanka to jakaś niedorozwinięta chyba jest. Ja przed urodzeniem dzieci w czasie miesiączki z bólu to prawie po ścianach chodziłam. Po pierwszej ciąży miesiączki całkowicie bezbolesne a urodziłam jeszcze dwójkę dzieci.
    • miniofilka a czy przed porodem łykałaś tabletki? Jednym z najbardziej banalnych sposobów na pozbycie się bólów menstruacyjnych jest właśnie łykanie hormonów. Powiem ci nawet więcej: część dziewcząt łyka tabsy nie po to by się dziko seksić tylko żeby nie zdychać jak dostają @.

A potem mają dzieci.
      --
      "To wyjątkowa perfidia mówić, że dzieci z in vitro są poczęte bez miłości. Właśnie miłości trzeba, żeby przejść przez to wszystko - za to zwyczajnie spłodzone dzieci są po prostu efektem ubocznym przyjemności." by: Mama Nangaparbat3
      • to się nie miesiączkuje! Tabletki wstrzymują owulację, a brak owulacji = brak miesiączki. Ma się tylko krwawienia z odstawienia, o ile się robi przerwy w przyjmowaniu. Stąd nie ma się też bóli miesiączkowych.

Kobiety, nauczcie się chociaż podstaw własnej fizjologii.
        • ściana

--
          "Szczęście i spokój domowy wymagają sine qua non, ażeby mąż przez sześć godzin na dzień w domu nie bywał".
          • Co ściana? Dziewczyna w poście założycielskim pisze, że przez sześć lat po porodzie brała tabsy i cały czas regularnie miesiączkowała. To pokazuje, że wiedzę o fizjologii cyklu ma znikomą i dlatego dała się zaniepokoić bzdurą pt. bezbolesne miesiączki oznaczają bezpłodność.
      • > miniofilka a czy przed porodem łykałaś tabletki? Jednym z najbardziej banalnych
        > sposobów na pozbycie się bólów menstruacyjnych jest właśnie łykanie hormonów.
        > Powiem ci nawet więcej: część dziewcząt łyka tabsy nie po to by się dziko seksi
        > ć tylko żeby nie zdychać jak dostają @.

Nie, tabsy zaczęłam brać po porodziesmile
    • całe życie mam absolutnie bezbolesne miesiączki, nie miałam najmniejszych problemów z zajściem w ciążę smile

• miniofilka napisała:

>
      > Zawsze mnie to cieszyło aż do wczoraj, kiedy spotkałam znajomą,która powiedział
      > a, że dlatego nie boli, bo tabsy anty spowodowały, że jestem pewnie bezpłodna..
      > .Zamarłam...nie chcę już mieć dzieci, ale czy faktycznie mogę być bezpłodna???W
      > stydzę się z tym iść do gina, bo jak to nieprawda, to mnie wyśmieje.
      > Czy bezbolesne okresy mogą mieć coś wspólnego z niepłodnością?

ciesz sie dalej a kolezanke kopnij w zadek za wygadywanie glupot. Mnie nigdfy brzuch nie bolal i urodzilam 2 dzieci. durniejszej glupoty nie slyszalam.
      --
      Walka o pokój jest jak pieprzenie w imię dziewictwa
    • jednak to jest dowód na to, że nadmiar wiedzy szkodzi.

Owszem pojawienie się bolesnego miesiączkowania ( pierwotnego ścisłej mówiąc) u NIEKTÓRYCH kobiet a raczej dziewczyn jest związane z pojawieniem się CYKLI OWULACYJNYCH - ma to związek z skurczami macicy pojawiającymi się na wskutek działania prostaglandyn wytwarzanych przez endometrium. ( taka reakcja łańcuchowa)

I tak oto taka potem kobieta po wykluczeniu wszelkich chorób i anomalii w budowie narządu rodnego ma bolesne miesiączki i można OGÓLNIE powiedzieć, że winą są cykle owulacyjne. Daje się wtedy często hormony i blokuje płodność, często po odstawieniu tychże hormonów bolesne miesiączki mijają bądź łagodnieją.

Natomiast ten fakt o niczym nie świadczy. A już na pewno nie o tym, że:

a) dziewczyna, która nie ma i nigdy nie miała bolesnych miesiączek nie ma cykli owulacyjnych i nigdy ich nie miała.
      b) kobieta, która brała tabletki anty i nie ma już bolesnych miesiączek, czy też ma je łagodniejsze nie ma na 100 % cykli owulacyjnych.
    • Bzdura. Ja najpierw miałam strasznie bolesne miesiączki, potem przez 6 lat brałam tabletki anty, krwawienie oczywiście było wtedy bezbolesne i minimalne, jak to przy tabletkach. Po ich odstawieniu w trzecim chyba cyklu zaszłam w ciążę, nieplanowaną. Koleżanka powinna się leczyć na głowę.
    • Głupoty koleżanka mówi. Nigdy nie brałam tabletek antykoncepcyjnych, a po urodzeniu pierwszego dziecka miesiączki mam całkowicie bezbolesne. Wcześniej też nie były jakieś szczególnie bolesne.
      --
      Klara (styczeń 2006)
      oraz
      Staś (styczeń 2009)
    • Nigdy nie łykałam tabletek a od czasu pierwszego porodu skończył się mój koszmar z miesiączką.
      Koleżankę z jej teorią poślij prościuteńko do diaska.

Moja ginekolog twierdziła, że tak będzie i miała rację.
      --
      http://vector-cartoons.com/images/flinston3.gif
    • napewno nie jestes bezplodna od brania pigulek smile
      --
      MÓJ BLOG O SZYCIU & HANDMADE
    • przez cale zycie mialam bezbolesne, straszliwie nieregularne, ale okolo 60 dni co generalnie wskazuje na policystycznie jajniki, problemy z plodnoscia i takie tam. A i poziom prolaktyny mam poza normami w czasie laktacji- mam jej po prostu za duzo.
      Dzieci mam tyle ile ok 5% spoleczenstwa, nigdy nie staralm sie dluzej niz 3 cykle, mloeka wbrod, nieplodnosc laktacyjna przy takim poziomie prolaktyny jak zloto trzyma nawet przy jednym karmieniu. a po ostatnim dziecku miesiaczki mam co 30- 35 dni i od razu sie anemii nabawilam smile
    • Spotkałaś kretynkę znajomą.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.