Sanatorium- kto wie? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Moj m mial operację na Śląsku a mieszkamy w Wielkopolsce. Lekarz wystawl skierowanie do sanatorium na Śląsku (Ustroń, Śląskie Centrum Rechabilitacji czy cos takiego). Tam to skierowanie wplnęło. W NFZ w Poznaniu nic nie wiedzą. Czy to nie powinno do nich wpłynąc?
    • Skierowanie na leczenie sanatoryjne pooperacyjne wypełniał mi lekarz pierwszego kontaktu, potem sama zanosiłam do mojego NFZ. Ale to było przed rokiem, może coś się zmieniło.
      --
      "Ja jako obywatel - nie obywatelka, nie jestem feministką ..."
    • Jak rozumiem skierowanie wystawione zostało na oddziale szpitalnym, i sanatorium przysługuje " od razu" czyli jest krótki czas pomiędzy pobytem w szpitalu a rozpoczęciem turnusu.
      Zadzwoń do tego centrum i dowiedz się co i jak oraz ustal termin pobytu.
      --
      Przyznam, że jak pomyślę, że nie widziałam jej minek jak jej tą marchewkę dawali, to płakać mi się chce z żalu. -- zolla 78
    • skierowanie powinno zostać przesłane do oddziału, gdzie pacjent mieszka. nie ma znaczenia kto je wystawia. w ciągu 30 dni powinnaś dostac odpowiedź. zadzwoń do oddziału wojewódzkiego (obydwu?smile)nfz i zapytaj, czy wpłynęło. istnieje ryzyko, że lekarz (zoz) nie wysłał, choć to jego obowiązek.
    • W Ustroniu pewnie administracja dogada się z waszym nfz. Wyznaczą termin i zawiadomia. Pooperacyjne skierowania na konkretny osrodek "żyją" własnym życiem. Szybciej sa realizowane.
      • Dzięki za odpowiedzi. W Ustroniu poinformowano mnie, że skierowanie jest i , że NFZ w Poznaniu nic wiedziec nie musi. Z kolei pisalam meila do Poznania i pan prosil o nr tel. pisząc, że oddzwoni i wytłumaczy. A i mąż leżal w szpitalu 4 doby, a kiedys to poszpitale sanatorium bylo jak pacnent byl w szpitalu tydzien. Mam nadzieję, że jednak wszystko gra, bo skierowanie bylo wyslane w listopadzie 2010 r, więc trochę już czekamy. Tyle, że w tym centrum rehabilitacji realizują teraz skierowania z 2009 r.
        • coś mi się nie zgadza. skierowanie otrzymuje uzdrowisko dopiero wtedy, gdy nfz przyzna pacjentowi miejsce. nie słyszałam o przypadku, aby skierowanie najpierw szło do uzdrowiska, a nfz o tym nie wiedział. minęło sporo czasu, powinnaś dawno dostać informację z nfz. proponowałabym jednak upewnienie się w oddziale wojewódzkim. jest internetowa wyszukiwarka skierowań,ale żeby z niej skorzystać, trzeba znać jego numer, a ty właśnie tego nie otrzymałaś z nfz.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Oferty

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.