oświetlenie halogenowe w salonie Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Planuję remont salonu (jakkolwiek szumnie to brzmi to po prostu duży pokój w zwykłym mieszkaniu w bloku). Wymyśliłam sobie listwę z halogenami na jednej ścianie konkretnie nad kanapą) , a na środku sufitu wykonany z płyty kartonowo-gipsowej "podwieszony" kwadrat podświetlony ledowo w miejscu między sufitem a tą płytą, a na tej płycie dodatkowo halogeny. Nie wiem, czy dobrze to tłumaczę. Oprócz tego będzie też podświetlany regał.
    No i mam wątpliwości, czy tego typu oświetlenie (tylko halogeny) dobrze wygląda w salonie. A może jednak lepiej wyglądałaby lampa wisząca?
    Proszę dziewczyny, doradźcie, ja szczerze mówiąc nie jestem "superwizjerką" jeśli chodzi o urządzanie domu i dopóki czegoś nie zobaczę, to trudno mi sobie to wyobrazić.
    • Wg mnie to zalezy jak ten pokoj dzienny (wole taka nazwe) jest urzadzony.
      Jesli w nowoczesnym stylu, to jak najbardziej, zreszta rozproszone swiatlo z kilku punktow jest lepsze niz jedna centralna lampa.
      Jesli styl bardziej taki klasyczny, to zamiast halogenow mozna wymyslic inne punktowe lampy.
    • Obecnie halogeny to tylko w łazience. Proponuje ładna lampę wiszącą i do kompletu stojącą.
      --
      http://www.suwaczki.com/tickers/43ktj44js5htzfqf.png
    • Mam halogeny w "salonie" już 11 lat i mam ich serdecznie dość. Oprawki latem trzeba dość często myć, bo muchy wciąż je brudzą. Wygląda trochę jak w holu hotelowym, a nie jak w mieszkaniu. Zostawiłam sobie na szczęście kabel na samym środku sufitu i wystarczy tylko wyciąć otwór w płycie, żeby powiesić normalną lampę. Sprawdzają się u mnie w kuchni i łazience, a także w pokojach gdzie mam niskie skosy (nastawne).
      • Bo ja wiem,czy jak w holu hotelowym?Też mam halogeny w mieszkaniu,tak właśnie podwieszony kwadrat i nie narzekam.Lampe wiszącą i stojącą też mam.I dwa halogeny w rogach salonusmile

Jak znajdziesz majstra,który umie dobrze to wykonać to będziesz zadowolona.I jeżeli zrobi po twojej myśli lub podpowie jak to zrobić.
    • Odpuść, halogeny nie wyglądają dobrze w mieszkaniu, podwieszany sufit też nie. Czasami mniej znaczy więcej. Nie doradzę nic nie widząc wnętrza, ale znacznie lepiej zrobić kilka sztuk oświetlenia punktowego : światło nad stołem, nad stolikiem kawowym, lampka stojąca, lampka podłogowa, kinkiety itp.
    • Nie będzie to dobrze wygladało, za dużo grzybów w barszczu. Jak nie wiesz jak urzadzać mogę doradzić jedno, prostota, to się zawsze sprawdza.
      Ty chcesz i listę i kwadrat na środku, do tego ledy i jeszcze halogeny. I to wszystko w dużym pokoju w bloku. Zainwestuj w ładne lampy; halogeny, ledy i k-g na środku sufitu sobie daruj.
    • Wejdz na foto forum wnetrza mieszkan, dziewczyny wybija ci ten halogenowo-ledowy k-g kwadrat z glowy wink I na pewno doradza cos fajnego w kwestii oswietlenia
      --
      Leo 26.03.10
    • Przemyśl temat ledów - pobierają minimalnie prądu. U mnie koło stopni schodów będą się tliły całą noc. Możesz sobie wybrać światło zimne ( biale ) lub bardziej ciepłe, tj. żółte. Oprawy też sa rożne - nowoczesne, klasyka, retro, itp.

Sufit podwieszany te nie jest w moim guście. Generalnie nie lubię uczucia, że nad nim jest pusta przestrzeć i pewnie zbierają się tam jakieś nieczystości. Mieszkając w bloku byl problem z podwieszanych sufitem jak mnie zalali sąsiedzi ...

Moje doświadczenie z halogenami jest podobne jak w którym z poprzednich postów - ciągle
      się któryś przepalał, potem jakieś przewody padły i w efekcie połowa nie świeciła bo ciągle nie bylo okazji aby tym się zająć.
    • od podwieszanych sufitów i halogenów w salonie juz sie raczej odchodzi i dobrze.
    • kasnova napisała:

> Wymyśliłam sobie listwę z halogenami na jednej ścian
      > ie konkretnie nad kanapą) , a na środku sufitu wykonany z płyty kartonowo-gipso
      > wej "podwieszony" kwadrat podświetlony ledowo w miejscu między sufitem a tą pły
      > tą, a na tej płycie dodatkowo halogeny

Jezusmariojozefieswienty, dziewczyno nie rób sobie takiej krzywdy ! Szczyt bezguścia i tandety. Jeszcze tylko mebli "Bodzio" brakuje smile
    • proponuję zainwestować w Ledy jeśli podoba Ci się punktowe światło. Dają też światło - masz do wybory ciepłe, zimne, mocne, itp
      Listwy ledowe, owszem są ostatnio modne, ale ja osobiście już nie mogę na to patrzeć. Jeszcze przeboleję listwę ukryta gdzies k. karnisza ale przy sufitach, to dla mnie za dużo.
      Co do salonu, to zalezy jakieś wielkości - są wielkie salony i tam można się fajnie pobawić z światłem. Na małej powierzchni łatwo oświetlenie spierniczyć i zrobić choinkę z domu.
    • kasnova napisała:

> Planuję remont salonu (jakkolwiek szumnie to brzmi to po prostu duży pokój w zw
      > ykłym mieszkaniu w bloku). Wymyśliłam sobie listwę z halogenami na jednej ścian
      > ie konkretnie nad kanapą) , a na środku sufitu wykonany z płyty kartonowo-gipso
      > wej "podwieszony" kwadrat podświetlony ledowo w miejscu między sufitem a tą pły
      > tą, a na tej płycie dodatkowo halogeny.
      Witam, Masakra. Lampy z ciepłym, przyjaznym światłem, a nie halogeny.
      Pzdr.
      Ing
    • żarówki halogenowe daja światło ciepłe i bardzo zblizone do naturalnego wiec jak najbardziej beda sie nadawac do salonu.
      Barwa światła 3000 K

--
      Internetowy sklep oświetleniowy www.febri.pl

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.