• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Prośba o radę - czy rukolę można zamrozić?

• 14.06.12, 15:59
    Mam nadmiar rukoli z działki i nie za bardzo wiem, co z nią można zrobić.
    Czy można mrozić, suszyć?
    Byłabym też wdzięczna za przepisy na jakieś sałatki, dania z rukolą.
    Edytor zaawansowany
    • 14.06.12, 16:24
      Moim zdaniem można zamrozić tak samo, jak natkę pietruszki. Z tym, że natkę wrzucam potem do rosołu i jest jak nowa, a rukolę lubię na surowo. Sałatki z zamrożonej rukoli jakoś nie widzę. Można ją natomiast zmielić z jakimś farszem (np. na bazie ryżu) i nadziać tym pomidora, paprykę, cukinię itp. Można też chyba z mięsem udusić, albo upiec z rybą. ale jaki to da efekt końcowy, to nie wiem.
    • 14.06.12, 16:33
      Zamrozić możesz, ale po rozmrożeniu do jedzenia na surowo raczej się nie nada, mało atrakcyjnie będzie wyglądać. Może pesto zrób? (strzelam, nie wiem, czy się z rukoli robi).
    • 14.06.12, 17:24
      w lidlu kiedys mrozone gnioty z podgrzybkami i rukola kupilam
      dobre byly
      --
      "Nic nie stoi na przeszkodzie, aby się dildem posługiwać tak, jak radiem. Jedno i drugie służy rozrywce." — prof. Mirosław Bańko, UW
    • 14.06.12, 19:43
      Dzięki za odzew. Mrożęsmile
      • 15.06.12, 08:53
        Nasza ulubiona sałatka z rukoli
        Rukolę umyć i bardzo dobrze odwirować, pokroić w kostkę ser kozi twardy, 1 gruszkę.
        Posypać obficie prażonymi pestkami dyni. Polać sosem z 3 łyżek oliwy, 3 łyżek dobrej konfitury malinowej i 3 łyżek octu baslamicznego (jak ktoś nie lubi, moze być mniej octu), szczypty soli. Wymieszać i od razu zjadać bo flaczeje i robi sie mało atrakcyjna wizualnie.
        Pychota, smacznego
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.