Dodaj do ulubionych

ekstrakcja po kanałowym

11.08.12, 14:32
mam taki jeden ząb
z którym bawię się od dzieciństwa
nie wiem ile wydali nań moi rodzice, ale ja już z 2000 zł

cały czas plomby do wymiany, nowa próchnica, rózne zabawy
dwa lata temu kanałowe

teraz się pokruszył, kawałek został usunięty
cos tam załatane

BOLI jak cholera.

Jak to możliwe, żeby martwy ząb tak bolał? Jest na sali dentystka? wink Nie rozumiem, bo na moją logikę martwy ząb nie powinien boleć.

I czy w ogóle warto ładować w to kolejną kasę? Ja bym chciało się go pozbyć, ale dentysta namawia, żeby coś działać jeszcze (rozumiem to, ekstrakcja to góra 2 stówki, a kolejne kanałowe i lata poprawek to większy pieniądzwink)

Nie chcę zęba, nienawidzę. Ale może to nierozsądne? Miałyście taki kłopot?

--
pal to i owo
paltocik.blogspot.com/
Obserwuj wątek
    • majenkir Re: 11.08.12, 15:01
      Mnie kiedys dentystka, ktora leczyla kanalowo nie zauwazyla, ze byl jeszcze jeden korzen big_grin
      No i ten "martwy" zab bolal jak cholera.
      Tu mi wyrwali i wstawili pieknego implanta smile i teraz mam pieknego niebolacego zeba na zawsze. Polecam.
      --
      http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
      Charty
      • mysia-mysia Re: 11.08.12, 15:14
        Jeśli korzeń nie został dokladnie oczyszczony (czy dentysta używa mikroskopu, czy mialas rtg pi oczyszczeniu kanałów?) To może się zdarzyć zapalenie okostnej, ją miałam i był to najgorszy ból w życiu, ale nie wiem czy może być coś takiego w kilka lat po leczeniu, czy tylko bardziej bezpośrednio

Jeśli to tylko jeden taki ząb to pewnie bym wyrwała
      • bye.bye.kitty Re: 11.08.12, 15:18
        no właśnie bardzo mnie pociąga wizja nie bolących implantówsmile

może i u mnie coś takiego, nastąpiło, w życiu miałam dwa zęby kanałowo leczone, za każdym razem była dyskusja, ze mają dużo pokręconych kanałów

czy wyrywanie po kanałowym jest jakoś wybitnie nieprzyjemne?
        teraz się doczytałam, że bywają jakieś komplikacje? miałaś coś takiego?

poza mleczakami wyrywałam dotychczas tylko ósemki - szybko, miło i bez kłopotu, więc zastanawiam się czy moze być straszniewink

--
        pal to i owo
        paltocik.blogspot.com/
        • a.va Re: 11.08.12, 15:42
          Ja wyrywałam zęba leczonego kanałowo (z tamtym moim już nic się nie dało zrobić, pękł wzdłuż korzenia). Zero problemów, 5 minut w znieczuleniu, ale wyrywał świetny chirurg szczękowy, nie wiem, czy każdy tak umie.
          --
          Jeśli czegoś chcesz, znajdziesz sposób. Jeśli nie chcesz, znajdziesz powód.
    • vivaluna Re: ekstrakcja po kanałowym 11.08.12, 15:15
      Tak miałam i pozbyłam się dziada. Też się męczylam, ząb się połamał, okazało się że część wgniotła się w dziąsło i stąd ból - bolał nie ząb a dziąsło w którym był stan zapalny. Nie wiem czemu go hodowałam bo to siódemka, kompletnie niewidoczna.
      Zęba możesz jeszcze leczyć - rozgrzebać i jak się da uratować to podleczyć i założyć licówkę. Chyba to trochę tańsze niż implant. Jeśli to niewidoczny ząb to rwij.
      Martwe zęby też mają swój "okres przydatności" kiedyś trzeba się ich pozbyć. Łatwo się łamią, kruszą...
        • vivaluna Re: ekstrakcja po kanałowym 11.08.12, 15:40
          Zależy co kto ma na myśli mówiąc "długie lata". Mój służył przez 20 lat i poległ na kandyzowanej mieszance bananowo-orzechowej twardej jak noga od stołu. Ja osobiście wolałabym aby te martwe zęby tkwiły w paszczy do późnej starości ale tak dobrze to nie ma.....
          • anna_geras Re: ekstrakcja po kanałowym 11.08.12, 15:45
            Być może kanały są niedopiełnione a może w zębie był dodatkowy kanał i coś z tego poszło. Koniecznie idź do gabinetu gdzie jest możliwość wykonania zdjęcia podczas leczenia. Jeśli się kruszy to pewnie wskazana będzie na niego korona. Nie poddawaj się, okażdy ząb warto walczyć.
            --
            --
            a teraz Anna Geras - kobieta, która gryzie szkło.
            --
      • bye.bye.kitty Re: ekstrakcja po kanałowym 11.08.12, 15:23
        no swoje przeszedł
        i kosztowny był

z przyjemnością go pożegnamsmile

nie jest widoczny, to szóstka, a mi się zęby nie mieszczą w szczęce.
        wyrwę go i może się wreszcie przejdę do ortodontywink będzie miejsce żeby inne zęby rozsuwaćsmile
        --
        pal to i owo
        paltocik.blogspot.com/
        • kamunyak Re: ekstrakcja po kanałowym 11.08.12, 16:25
          A jak chcesz rozsuwać z dziurą po jednym zębie? zęby ustawią sie niesymetrycznie. Nie jestem ortodontką ani stomatologiem więc nie wiem czy to przeszkadza w korzystaniu z uzębienia - to że zęby dolne i górne nie trafiają na siebie. Ale raczej na pewno może dziwnie wyglądać.
          Zostawienie dziury po zębie, "którego nie widać", tez jest mało rozsądne. Zęby przeciwległe będa się wysuwać. Nawet jesli zostanie dolny ząb, który nie powinien sie wysuwać to i tak nie będzie on ścierany z powodu braku górnego i po jakims czasie będzie wyższy od pozostałych. Dziury więc na pewno nie powinno się zostawiać.
          Jeśli chodzi o implanty to też trzeba wiedzieć, że nie są na całe życie. Wyrabiają się kości szczęki od nacisku implanta - bo przeciez to nie jest naturalny korzeń tylko obce "coś" czym gryząc naciskasz na kość. Implant średnio wystarcza na 15 lat. Chyba, że technologia pójdzie naprzód i to się zmieni, na razie tak to właśnie wygląda.
          Jeśli jest problem z kanałami to może lepiej iść do endodonty zamiast do zwykłego stomatologa. Zawsze lepiej zostawić własny ząb, tak długo jak się da, niż zastępować go czymś sztucznym. Ja mam przeleczoną kanałowo 7, ząb w zasadzie całkowicie odbudowany i jest w paszczy już 8 lat. Fakt, ze orzechów nim nie gryzę, właściwie w ogóle jest mało co używany ale jest.
        • paliwodaj Re: ekstrakcja po kanałowym 11.08.12, 16:28
          ja bym sie tak nie cieszyla z tego wyrwania, chociaz jak najbardziej rozumiem ze gdy boli zab to mozna zwariowac.
          Tez jakis czas temu wyrwalam 6, u chirurga dentystycznego, usunal mi tez kawalek kosci, teraz zeby wstawic implanta musze miec nadbudowana kosc, bo implant moze przebic sie do zatoki, wszczepiaja kosc z krowy, ktora przerasta moja tkanka, cala impreza - jak mi wyliczyli bedzie kosztowala 7 tys $.
          Dlatego planuje kilka lotow do Polski z USA i zrobienie tego w Polsce.
          O niedoleczonych kanalach pisalam jakis czas temu na forum, musialam miec 2 zeby ponownie leczone kanalowo.
          • majenkir Re: ekstrakcja po kanałowym 11.08.12, 16:59
            paliwodaj napisała:
            > , cala impreza - jak mi wyliczyli bedzie kosztowala 7 tys $.
            > Dlatego planuje kilka lotow do Polski z USA i zrobienie tego w Polsce.

Jak dobrze policzysz, to wyjdzie na to samo wink.
            Zreszta nie wyobrazam sobie, mieszkajac w Stanach, robic implanta w PL....

--
            http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
            Charty
            • aqua48 Re: ekstrakcja po kanałowym 11.08.12, 17:26
              Mąż miał takiego zęba - same ścianki zostały, bolał z przerwami jak diabli razem z połową czaszki i co gorsza nikt nie chciał się podjąć usunięcia ze względu na skomplikowany układ korzeni. Odżył dopiero jak utytułowany chirurg dentystyczny usunął go w try miga.
              • bye.bye.kitty Re: ekstrakcja po kanałowym 11.08.12, 18:19
                nie, nie jestem z Krakowa

Próbuję się dodzwonić do mojego dentysty, niech coś zrobi, może mi wyrwać dziś 10 zębów, byle przestało boleć.

rzadko mnie bolą zęby, ale jak już to totalnie

i właściwie mam kłopoty tylko z tymi, z którymi wcześniej miałam kłopoty - tzn z czterech plomb zrobiły się dwa kanałowe, miliony wymian wypełnień, nadkruszenia etc
                może to są jakieś pechowe zęby i trzeba się ich pozbyć raz na zawsze;P

z moim drugim kanałowym było tak, że rok chodziłam z opatrunkiem (nie plombą) nie mając o tym pojęcia (płaciłam za skończone, normalne leczenie zęba). jak zaczął boleć pod tym opatrunkiem już było wszystko pochrzanione.

rany, jak ja tego nie lubię!
                nic dziś - ani myśleć, ani pracować, ani zapalić, co to za zycie?
                --
                pal to i owo
                paltocik.blogspot.com/
                • paliwodaj Re: ekstrakcja po kanałowym 11.08.12, 19:54
                  o tym wycieciu kawalka kosci, to nawet nie wiedzialam, do czasu az mi sie rana wygoila.
                  Na kontroli u swojej dentystki, mowie jej ze jak ten implant bedzie wygladal jak mam tak wielki krater po tym zebie, no i ona , wraz z innym kolega po fachu stwierdzili ze implant przebije sie do zatoki nosowej. Zadzwonilam do chirurga, zapytac po czym ten krater, a ten mi powiedzial, ze przeciez nie mogl wygrzebac korzeni.
    • kagrami Re: ekstrakcja po kanałowym 12.08.12, 00:29
      Mnie martwy ząb bolał - zapalenie okostnej, ból jest charakterystyczny, Tak jakby się ząb "wydłużał".. Czeka mnie teraz wizyta z zębem po lekarstwie. I może się okazać że leczenie kanałowe. I jeżeli tak - to poprosze o wyrwanie, trudno..
      Zapalenie okostnej bardzo boli. I nie działa na to znieczulenie, ech..
      Nie wiem ile masz lat, ale ja straciłam w ten sposób 3 zęby koło 20 r. ż. i potem na te miejsca poprzesuwały się inne zęby, tak więc po kilku latach nie miałam przerw! Więc polecam wyrwanie, jeżeli jesteś młoda. A jak trochę później to zapytaj lekarza czy jest możliwe, że ci te szpary "pozarastają" inne zęby.I wyrwij drania!!
    • martalis30 Re: ekstrakcja po kanałowym 12.08.12, 10:13
      Jeśli było leczenie kanałów pod mikroskopem i nie dało rady dojść do końca korzeni to ząb do wyrwania. Po wyrwaniu może być różnie. Ja wyrwałam i nie było dobrze, był doś rozległy stan zapalny i bolało długo. Martwy jak najbardziej może boleć, gdy dentysta žle oczyścił kanały lub jest stan zapalny w kości. To widać na zdjęciu. Idź do dobrego dentysty, który robi kanałowe pod mikroskopem i oczywiście ma na miejscu RTg.
      • bye.bye.kitty wyrwany 12.08.12, 14:21
        dentystka powiedziała, że nie był do uratowania
        bo poza złamaniem, o którym wiedziałam był też pęknięty w całości
        był też stan zapalny

teraz mam ketonal , więc nic nie boli, ale widzę, że goi się i nic złego się na razie nie dzieje

wariactwo, taki ból z głupiego zęba

--
        pal to i owo
        paltocik.blogspot.com/
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka