Dodaj do ulubionych

jaką łyżką jecie desery?

04.09.12, 22:00
Takie typu lody w pucharku czy jakiś krem? Małą, jak do herbaty, czy dużą jak do zupy? Czy inne rozwiązania macie?
Pytam, bo oglądam cykl programów kulinarnych, akcja w Anglii, i oni zawsze tymi wielkimi, zupowymi jedzą. W Stanach chyba też...
--
Przeczytawszy "Kamasutrę" betoniarz Sikora dwa razy posłał kolegę z budowy po złote berło, a trzykrotnie - do jaskini kwiatu lotosu.
Obserwuj wątek
    • sokhna Re: jaką łyżką jecie desery? 04.09.12, 22:04
      To chyba zalezy jaki jest pucharek do tych lodow. Jak wysoki i waski to dluuuuga, a jak maly to taka do herbaty.
      Amerykanie z kublow lody jedza wiec to wszystko tlumaczy big_grin dobrze, ze nabierek do zupy nie uzywaja
      --
      Trzeba umieć być okrągłym w kuli i długim w rurze...
        • lola211 Re: jaką łyżką jecie desery? 05.09.12, 09:53
          Jak ktos sie rzuca na deser z taka łycha to ja jako widz go odbieram jako smaczniejszy niz gdyby był jedzony mala łyzeczka- to chyba celowe na wizji, by ten efekt wywołac.Taki pyszny deser, ze chce sie go szybko zjesc,cos w tym stylu.
          --
          Koci kalendarz- uratuj kocie życie
    • ciociacesia lody zawsze duzą 04.09.12, 22:14
      ciasta widelcem
      ogólnie wole duzą, łatwiej ogarnąć
      --
      'Naprawdę sądzisz, że 100% więcej obowiązków i 100% mniej czasu dla siebie plus gwarantowana zapaść w sferze seksu, może naprawić wasz więdnący związek??!!'
    • nanuk24 Re: jaką łyżką jecie desery? 04.09.12, 22:17
      ciasta jem widelczykami deserowymi. wszelkie budynie, lody etc lyzeczka do herabty(nie mam lyzeczek deserowych, albo mam a nie wiem, ze to deserowebig_grin)

Ps. W Stanach tez uzywa sie malych lyzeczek deserowych/herbacianych, inna sprawa jest, ze tu male lyzeczki sa wielkosci lyzek stolowychwink nie wszystki komplety tak maja, ale ja trafilam na dwa takie.

--
      This boat that we just built is just fine
      And don't try to tell us it's not
      The sides and the back are divine -
      It's the bottom I guess we forgot...(Shel Silverstein)
    • turzyca lyzeczka do lodow 04.09.12, 23:10
      Serio. Odziedziczylismy takie, wiec ich uzywamy.

Wygladaja mniej wiecej tak: silber-glas-franz.de/tl_files/franz/images/Besteck/P1160158.JPG
      --
      24 kilo klonow.
    • amy.27 Re: jaką łyżką jecie desery? 05.09.12, 08:16
      Hehe oglądam te same programy chyba i też zwróciłam uwagę na te ich jedzenie małego ciastka albo tiramisu w kubeczku za pomocą łyżki do zupy. Koszmarnie to wygląda. Zdecydowanie bardziej elegancko i ładniej wygląda jedzenie deseru łyżeczką małą a nie dużą.
    • lola211 Re: jaką łyżką jecie desery? 05.09.12, 09:50
      Desery albo malutka łyzeczka albo najlepiej taka z długim uchwytem- eleganciej to wyglada.
      Ciasto zas zdarza sie, ze i widelcem obiadowymbig_grin,jak nie mam pod reka aodpowiedniego sztućca, a pyszne ciastko z kremem az sie prosi o konsumpcje.
      --
      Koci kalendarz- uratuj kocie życie
    • princess_yo_yo Re: jaką łyżką jecie desery? 05.09.12, 10:29
      bo tutaj wystepuje cos takiego jak lyzka do deserow - mniejsza od zupowej i wieksza od herbacianej. podstawowe zestawy sztuccow zazwyczaj maja lyzke deserowa zamiast zupowej bo zupa nie jest popularnym daniem.
      ogolnie deserow nie jada sie lyzka do herbaty a idea malych widelcow raczej nie wystepuje - widelec deserowy jest takiej mniej wiecej wielkosci jak lyzka deserowa.
      u mnie w domu do deserow uzywa sie tego co wpadnie w reke czyli duzej lyzki/widelca. jak wydaje obiad 'proszony' (czyli prawie nigdy) wtedy kompletuje odpowienie sztucce na stol.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka