• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

pomocy - piekarnik i mikrofala w zabudowie Dodaj do ulubionych

• 22.09.12, 09:21
    Kochane Emamy pomocy.
    remontuje kuchnię. ma być nowoczesna itp. Do tej pory miałam mikrofale wolno stojącą i i piec z piekarnikiem.
    Teraz będę mieć piekarnik w tzw. słupku. Pomysł był taki aby nad nim w zamkniętej szafce umieścić starą mikrofalę.
    A teraz myślę i myślę, i chyba chciałoby mi się mowej takiej zabudowanej razem, bo jak teraz nie zrobię to już nigdy.
    I teraz mje pytanie - czy warto pakować się w koszty ( taka do zabudowy kosztuje ok 2 tyś). Nie wiem czemu one takie drogie, w czym są lepsze niż moja stara, a może wogole to niepotrzebny grat, i piekarnik całkiem by wystarczył?? Dodam, że z mikrofali korzystam jak podgrzewam, a piekarnik miałam do d... bo biszkopt musiałam piec ok 1,5 godziny - nie osiągał chyba temperatury. Teraz mam nowy piekarnik (jeszcze niezamontowany) - może będzie lepszy.
    Co radzicie?
    Edytor zaawansowany
    • 22.09.12, 09:29
      miec cos byle tylko miec jest bez sensu, sama musisz wiedziec na ile ci jest mikrofala niezbedan...mimo, ze używam mikrofali również do podgrzewania nie wyobrażam sobie zycia bez niej, bo:
      syn (9lat) sam sobie robi kakao ...popcorn czy parówki
      nie wywalam góry garów by odgrzać obiad mezowi wieczorem
      czasem robę kiełbaski z grilla ( na grilu w mikrofali) bo mam taką obcję

tak jest w moim przypadku ....o swoim musisz sama zadecydować smile
      --
      www.brthelp.org/konkurs.php kapuśniak jest mój smile, ale dzidziuś na gitarze pilnie potrzebuje przytulenia..smile
      • 22.09.12, 09:38
        Przynajmniej raz dziennie korzystam z mikrofali.
        Ale chodzi mi o to, czy warto iść w koszty i kupić nową wypasioną, czy lepiej zajechać starą?
        Nie wiem w czym te drogie do zabudowy są lepsze, co więcej "potrafią", i czemu one takie drogie. Nie wim czy nowoczesny piekarnik byłby w stanie zastąpić mikrofalówkę, czy się długo nagrzewają itp?
        • 22.09.12, 09:45
          Jeśli wymieniasz kuchnie, kup nową, ale niekoniecznie drogą, ja mam taką:
          www.mixelectronics.pl/zelmer-29z019-inox-21025
          i zdecydowanie polecam, wygląda w słupku bardzo zacnie, a funkcji ma ze hohooo. No i cena...może nawet znajdziesz gdzieś taniej, wkleiłam pierwszą z brzegu stronę.
          • 22.09.12, 10:10
            rozumiem, powiem tak kuchnie robisz na min 10 lat wiec nie baw się w prowizorki, jak mówi moja babcia kup najlepszą rzecz na jaką cię stac, kup sprzet który am funkcje ci potrzebne, nie ma co kombinować z wypasionym sprzętem z którego nie bedziesz korzystała, prawda ekonomiczna jest taka, ze mikrofala ciagnie prąd max 10 minut a piekarnik potrzebuje ......x.... na samo nagrzanie... i ma zupełnie inne funkcje...możesz oczywiscie zrobic sobie w słupku półke o wymiarach pozwalajacych wstawić tam mikrofalę do zabudowy a zanim na nią odłożysz kasę postawić tam onecnie używaną ( zwykle te pod zabudowę sa wieksze....miałam tak ze zmywarką, pan zrobił mi szafke która miała w przyszłosci zostac wysunieta gdy pojawi sie zmywarka....tak sie stało...
            --
            www.brthelp.org/konkurs.php kapuśniak jest mój smile, ale dzidziuś na gitarze pilnie potrzebuje przytulenia..smile
            • 22.09.12, 10:27
              ja mam w zabudowie piekarnik z mikrofalą, dla mnie bardzo wygodna sprawa, bo jeden sprzęt a dwie funkcję, no i kuchania niezagracona sprzętem. Korzystam bardzo często zarówno z mikrofali jak i z piekarnika, jedynie trzeba pamiętać o odpowiedniej blaszce do danej funkcji, ale genneralnie dla mnie bomba, ja akurat mam sprzęt Samsunga, mój kosztował ok. 1800zł
        • 22.09.12, 15:36
          Jesli chodzi o kwestie wizualna to ja mam mikrofale w jednym slupku z piekarnikiem i fajnie to wyglada,w kwestii praktycznej sie nie wypowiem z mikrofali czasami korzystam,piekarnik od nowosci nie uzywany.
          Jesli mikrofala jest w uzytku dziennym to warto bo stara ci sie popsuje i wtedy bedziesz zalowac.
    • 22.09.12, 10:23
      ale dlaczego 2 tysiące?
      ja mam taką:
      beta.ceneo.pl/14703978
      musiałam mieć czarną - więc wygrał ten samsung. jest świetna i kupowałam ją za mniej niż 8 stów (teraz chyba podrożała).

--
      igor
      sobie rosnie
      • 22.09.12, 10:29
        Ha ha, mam taką samą, z dokładnie takiego samego powodu - miała być czarna, bo wszystkie sprzęty w kuchni mam czarne, łącznie z piekarnikiem, okapem i zlewem. Ja jestem bardzo zadowolona smile
      • 22.09.12, 10:32
        Ale ty pokazałaś mikrofalę do zabudowy, a autorce wątku chodzi o piekarnik z funkcją mikrofal a to już dużo droższy sprzęt
        • 22.09.12, 10:34
          Autorka napisała, ze chce piekarnik i mikrofalę do zabudowy - dwa osobne sprzęty.
          • 22.09.12, 10:36
            Nie dwa osobne, a 2 w 1, są takie sprzęty sama jestem w posiadaniu takiego
          taki sprzęt autorkę interesuję allegro.pl/ShowItem2.php/itemNotFound/?item=2427973953&title=piekarnik-z-mikrofala-samsung-fq-159-ust
          • 22.09.12, 11:42
            Z tego co wyczytałam, autorka ma już zakupiony nowy piekarnik, teraz się zastanawia nad mikrofalą - czy kupić drogą nową, czy zajeździć starą ;P
            --
            Piotruś
            • 22.09.12, 12:58
              w takim razie mne zmyliła cena bo w tekiej cenie jak podała autorka kupuję się sprzęty kompaktowe.
          • 22.09.12, 22:01
            Mam taką samąsmile
            Bezawaryjna od 5 lat, mordowana przynajmniej raz dziennie.

--
            "Trzy­maj się z da­la od ludzi, którzy próbują pom­niej­szać Two­je am­bicje. Ma­li ludzie zaw­sze tak ro­bią, a nap­rawdę wiel­cy spra­wiają, że czu­jesz, że i Ty możesz być wielki. " Mark Twain
      My mieliśmy podobne dylematy, tyle, że nie mieliśmy kasy by kupić cały sprzęt od razu. Słupek mieliśmy zrobiony, wnęki przygotowane na sprzęt, piekarnik kupiliśmy po ok pół roku, i nad nim została pusta półka na mikrofalę, dopiero jak dozbieraliśmy odpowiednią kwotę to ją kupiliśmy i zamontowaliśmy, a by jeszcze troszkę zaoszczędzić to wzięłam mniejszą a pomiędzy piekarnikiem a mikrofalą jest listwa na 7 może 8cm. Początkowo bałam się, ze będzie totalna lipa, ale wygląda naprawdę świetnie! Początkowo możesz postawić starą mikrofalę na półce a potem wymienisz na nową w zabudowie!
      Wizualnie mikrofalę mam dobraną z piekarnikiem.
      • 22.09.12, 13:14
        Dzięki za wszystkie odpowiedzi.
        Chodzi mi o 2 osobne sprzęty, z których piekarnik już mam.
        Cena faktycznie ok 2 tys. bo wszystko mam Boscha, no i w pewnym sensie d... bo na zmywarkę, piekarnik, indukcję nie było mi szkoda kasy a na mikrofale jakoś tak.
        Podoba mi się bardzo Samsung (sporo tańszy, a funkcje te same) tylko kolejny dylemat, bo wszystko jednej firmy, a tu nagle mieszać (cholibka nawet czajnik i ekspres mam Boscha - tylko to zakupy dokonane pare lat temu).
        Przywiązywać wagę do marki? nie chodzi mi tylko o jakość bo z tym i tak bywa różnie, ale co zrobić mając wszystko jednej firmy - już się tego trzymać - na zasadzie "wisienki na torcie" czy to głupota?
        • 22.09.12, 13:27
          rylik11 napisał:
          >co zrobić mając wszystko jednej firmy - już się tego trzymać - na zasadzie "wisienki na torcie" >czy to głupota?

jeśli motywacja jest li i tylko taka to głupota smile

--
          come to the dark side, we have cookies!
          • 22.09.12, 13:35
            smile No właściwie tylko taka, wszystkie parametry mają podobne, różnica kasy to ok 500 zł.
            • 22.09.12, 14:58
              ja bym wzięła samsunga np. tego polecanego wyżej, klasa sprzętu ta sama, a cena nie
              nie jest to różnica whirlpool-miele wink

zwłaszcza, że używasz raz/dwa dziennie do podgrzewania, nie masz potrzeby posiadania mikrofali z jakąs wymyślną funkcją/funkcjami (zresztą wszystkie mają pewnie takie same niezależnie od ceny 300-400 zł wyższej)
              pamiętam jak mnie Pani w salonie kuchennym próbowała namówic na piekarnik z funkcją robienia jogurtów wink za leniwa jestem, żeby dopłacac za takie coś, tak samo zmywarka - chodzi w 9/10 przypadków jeden program, nawet jakby miała ich 10, a nie np.5

jestem u rodziców, z ciekawości sprawdziłam - zmywarka siemens, piekarnik+płyta bosch, mikrofala (stara, niezabudowana) whirlpool, sama z siebie w życiu bym nie zwróciła uwagi, ważne, że wizualnie (kolorystycznie) wszystko gra
              --
              come to the dark side, we have cookies!
        • 23.09.12, 11:58

jessssu, ale problem! znaczek na sprzęcie!
          ja mam też wszystko boscha, ale mikrofalę samsuga, bo wywalać 2 razy tyle na znaczek boscha nie zamierzałam.
          express mam de longhi, może mu logo boschem dla estetyki znaczków zakleję?

--
          igor
          sobie rosnie
    • 22.09.12, 13:40
      ja mam piekarnik i mikrofalkę w słupku jak się wyraziłaś. piekarnik nad szafką na wysokości i po wyżej mikrofala. ale nie mam mikrofali pod zabudowę tylko miejsce na nią. w tym miejscu stoi wolnostojąca wypasiona mikrofala z funkcją grillowania. jak kiedyś padnie to pewnie wtedy kupię pod zabudowę.
      • 22.09.12, 21:53
        polecam taką bo naprawdę super:

www.samsung.com/pl/consumer/home-appliances/microwaves/built-in/FW213G001/XEO

piekarnik zaś taki :

www.okazje.info.pl/okazja/sprzet-agd/samsung-fqv-213g001.html
    • 22.09.12, 22:27
      Mam właśnie piekarnik, a nad nim mikrofalę. Kiedy robiłam te kuchnię nie mogłam wyrzucić mikrofali, bo była dość nowa, a przy tym miała wszystkie potrzebne funkcje (np. grill, talerz do podpiekania) i miała dużą pojemność. Zamknęłam mikrofalę w szafce, którą otwiera się do góry (jest na takich specjalnych zawiasach sprężynowych. Kiedy szafka jest zamknięta wyglada po prostu jak szafka. Mnie to rozwiązanie pasuje. Mikrofali używam często.
      • 22.09.12, 23:54
        Chyba masz tip-top aspiracje i wielkie parcie na porażenie sąsiadów/znajomych, bo znakomita większość mikrofal do zabudowy kosztuje poniżej 1000 zł big_grin

• 23.09.12, 09:14
          No normalnie myślałam, ze już żadne "sumienie narodu" tu nie napisza. wink

Jakbym miała "Parcie" to kupiłabym MIELE nawet jeśli miałabym wziąść kredyt.

Bosch to dość solidna firma i tylko tym się kieruje. W starej kuchni miałam trochę Amiki i to był dramat.
          • 23.09.12, 22:16
            Bosz made in slowakia na tych samych chińskich podzespołach co kandy i łirpul smile))

a co to jest miele?
            --
            dobra rzona tem sie hlubi, gdy gotuje, co monż lubi
    • 23.09.12, 02:28
      Kup do kompletu do piekarnika jeśli ta sama linia wzornicza jest dostępna. Wtedy będzie to najlepiej wyglądać, a skoro masz ją i tak kupować z powodów estetycznych, to trzeba rozwiązać to dobrze, żebyś patrząc potem na ten słupek nie wzdychała, że jednak trzeba było, szkoda, że nie i w ogóle żałujesz.
    • 23.09.12, 08:45
      Miałam luchnię otwartą (połączona z salonem) iw niej wszystko było zabudowane - włącznie z lodówka, zmywarką, pralką i mikrofalą. Nie wiem co się robi gdy coś się popsuje bo mnie się nie popsuło, ale wyglądało bardzo fajnie.
      --
      http://www.abotak.com/images/banner.gif
    • 23.09.12, 09:26
      zeby mikrofala do zabudowy miala sens (wizualnie), to musialabys kupic z tej samej serii , co piekarnik, a to pewnie zawezy zakres wyboru. Sprzety z roznych serii kuchni nie ozdobia (nawet rozny kolor wyswietlaczy bedzie draznil).
      Mam taki zestaw o 6 lat, mikrofali uzywamy bardzo duzo (funkcja crisp rulez!), ale przeraza mnie mysl, ze mikrofala moglaby sie zepsuc (lub piekarnik). Musialabym chyba wowczas wymienic oba sprzety jednoczesnie .
    • 23.09.12, 09:33
      a ja Cię rozumiem
      u mnie kryterium było takie, żeby to byla jedna firma i jedna seria
      piekarnik i kuchenka są w jednym słupku i gdyby wizualnie były z dwóch różnych serii to wyglądałoby to koszmarnie
      dla mnie
      więc ja kupiłam tej samej firmy, której wcześniej zakupiłam piekarnik
      i cenowo też wyszło drogo, ale jestem zadowolona bo razem wyglądają dobrze
      ja mam akurat electrolux, kupowałam ok 3 lat temu i chyba mikrofala kosztowała tez w granicach 1,5 tys

--
      Basia ma już...
      • 23.09.12, 09:42
        Dzięki dziewczyny, że zwróciłyście mi uwagę na tą "linie wzorniczą".
        Wogóle o tym nie pomyślałam, poprostu przeglądałam mikrofale.... a ta mi się podoba.
        Musze posprawdzać jeszcze raz... i oby była tańsza.

Chyba jednak kupię nową - ale serce boli strasznie. Parę razy miałam już taką sytuację, że kupiliśmy coś innego niz nam sie marzyło, albo nie kupiliśmy wcale - bo może kiedyś później - a potem pluliśmy sobie w brodę kilka lat. Czasem poprostu wychodzi, że co drogie to tanie.

Mam jeszcze jedno pytanie,.
        W starej mikrofali mam talerz obrotowy, a w tych do zabudowy go nie ma - czy to coś zmienia?
        Czy koniecznie szukać takiej z talerzem?
        • 23.09.12, 09:48
          ?? jak to nie ma talerza obrotowego? To co jest? W mikrofali musi przeciez byc?
          Moja mikrofala w dodatku ma duza pojemnosc, talerz ma srednice chyba ze 40cm.
          • 23.09.12, 10:07
            mruwa9 napisała:

> ?? jak to nie ma talerza obrotowego? To co jest? W mikrofali musi przeciez byc
            > ?
            > Moja mikrofala w dodatku ma duza pojemnosc, talerz ma srednice chyba ze 40cm.

Nie wiem - chyba coś na zasadzie piekarnika - jakaś "drabinka, na którą się stawia "coś"

ze strony Boscha (wzięłam pierwszą lepszą mikrofale)

www.bosch-home.pl/produkty/piekarniki-i-kuchenki-mikrofalowe/kuchenki-mikrofalowe/kuchenki-mikrofalowe-do-zabudowy/HMT85ML53.html?source=browse
            • 23.09.12, 10:08
              rylik11 napisał:

> mruwa9 napisała:
              >
              > > ?? jak to nie ma talerza obrotowego? To co jest? W mikrofali musi przecie
              > z byc
              > > ?
              > > Moja mikrofala w dodatku ma duza pojemnosc, talerz ma srednice chyba ze
              > 40cm.
              >
              >
              > Nie wiem - chyba coś na zasadzie piekarnika - jakaś "drabinka, na którą się st
              > awia "coś"
              >
              > ze strony Boscha (wzięłam pierwszą lepszą mikrofale)
              >
              > www.bosch-home.pl/produkty/piekarniki-i-kuchenki-mikrofalowe/kuchenki-mikrofalowe/kuchenki-mikrofalowe-do-zabudowy/HMT85ML53.html?source=browse

Trzeba otworzyć dane techniczne
              • 23.09.12, 12:11
                Ja ostatnio stałam przed tym samym dylematem. I zdecydowałam się na mikrofalę nie do zabudowy. Potrzebowałam dużej ( pojemność podobna do piekarnika ). I niestety ale te pod zabudowę kosztowały co najmniej 1000 drożej niż zwykłe ( z takimi samymi funkcjami ).
                Zwykłą mikrofalę wstawię nad piekarnik, a stolarz, który robi mi kuchnie zrobi dookoła niej taką ładną kratkę, żeby nie było widać boków
                --
                Marta
                Mama Danielka ( 16-11-2000 ) i Gabi ( 05-07-2002 )
                DZIECI ROCZNIK 2000
                • 23.09.12, 15:53
                  taka zabudowana mikrofala nie do zabudowy zawsze bedzie wygladala szpetnie i wiesniacko, niezaleznie od wysilku wlozonego przez stolarzy. Zepsujesz sobie wygad kuchni. To juz lepiej wstawic do szafki z drzwiczkami i miec ja zupelnie schowana, niz eksponowac ja non stop.
                  • 23.09.12, 17:35
                    Nie będzie, bo nie będzie zabudowana, tylko będą zakryte puste miejsca ( jest mniejsza niż szafka. A zakrywać drzwiami nie chcę, bo jest ładnasmile
                    --
                    Marta
                    Mama Danielka ( 16-11-2000 ) i Gabi ( 05-07-2002 )
                    DZIECI ROCZNIK 2000
              • 23.09.12, 21:29
                Moja słupkowa też nie ma, co odkryłam po montażu, bo się w ogóle nad tym nie zastanawiałam - myślałam, że w mikro musi się obracać smile
                A potem przyszli znajomi oglądać wszystko, koleżanka otwiera sobie tę mikrofalę i mówi: "ooo, macie taką bez talerza obrotowego, oooo" smile
                Do dziś nie wiem na czym polega "ooo" ale działa jak trzeba smile
          • 23.09.12, 15:55
            Nie musi, u mnie nie ma talerza obrotowego, ale ja mam sprzęt kompaktowy 2 w 1 tj mam normalny piekarnik posiadający oprócz typowych funkcji dla piekarnika również funkcję mikrofal, wystarczy przełączyć guziczek, włożyć blaszkę odpowiednią do mikrofal i z piekarnika robi się mikrofala ze wszystkim funkcjami, no i jest dużo większa od kuchenek tradycyjnych, super wygodny sprzęt bo zamiat zabudowywać dwa sprzęty mam jeden posiadający 2 funkcję, a jaka oszczędność miejsca.
    • 23.09.12, 12:07
      Moi znajomi mają mikrofalę schowaną w szafce kuchennej - wygląda jak w zabudowiesmile
    • 06.10.12, 13:16
      Tutaj masz mikrowale do zabudowy bosha za 1 231,00 zł i to dobry model- moja siostrzyczka ma taki model i zawsze go chwali-cena też nie jest wysoka jak na BOSHA i funkcję.

tu może sobie o nim poczytać

www.profi-kuchnia.pl/bosch-hmt-84m651-p8519.html
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.