Dodaj do ulubionych

Szczepienia w ciazy

28.09.12, 19:42
www.telegraph.co.uk/health/healthnews/9570457/Pregnant-women-to-be-given-whooping-cough-vaccine-to-protect-unborn-child.html
Ja w nastepnej ciazy zaszczepilabym sie napewno. W Polsce od 1 stycznia do 31 lipca 2012 zanotowano 2743 zachorowania w tym takze niemowlat przed ukonczeniem drugiego miesiaca czyli zanin mogly byc zaszczepione. Miejmy nadzieje, ze kobiety beda sie szczepic.
Edytor zaawansowany
  • sarling 28.09.12, 19:56
    Byłam w ciąży akurat w trakcie epidemii świnskiej grypy.
    W sejsmi wykłócali się czy szczepić masowo czy nie, a ja miałam pełne pory ze strachu.
    Mój lekarz prowadzący stwierdził, że za mało jest warygodnych i długofalowych badań na temat skutecznosci/wpływu szczzepionki na dziecko i/lub matkę. Oddział, którego był ordynatorem, został zamknięty dla odwiedzających. Ani jedna kobieta w tym czasie prebywajaca na oddziale nie była chora.
    Muszę przyznać, ze decyzja Kopaczowej to JEDYNA decyzja wypywająca ze strony PO, z którą sę zgadzam w 100%
    --
    Czytaj REBELYĘ
  • ma_dre 28.09.12, 20:04
    we Fracnji, gdzie szczepienia byly obowiazkowe wsrod personelu medycznego i w armii, ow personel masowo odmowil poddania sie owemu zbawiennemu szczepieniu... ciekawe dlaczego? uncertain
  • marychna31 28.09.12, 20:40
    > we Fracnji, gdzie szczepienia byly obowiazkowe wsrod personelu medycznego i w a
    > rmii, ow personel masowo odmowil poddania sie owemu zbawiennemu szczepieniu...
    > ciekawe dlaczego? uncertain
    a to nie urban legend?
  • ma_dre 28.09.12, 20:44
    nie, zyje tu i widzialam co sie dzialo, tutejsze media az wrzaly, a i osobiscie spotkani lekarze tez nie szczedzili slow oburzenia
  • ma_dre 28.09.12, 20:01
    taaa... ja nie zamierzam
  • carmita80 28.09.12, 20:11
    ma_dre napisała:

> taaa... ja nie zamierzam

a ja owszem, zamierzam chronic zupelnie bezbronnego organizmu dziecka zwlascza jesli moge

www.telegraph.co.uk/health/healthnews/9570457/Pregnant-women-to-be-given-whooping-cough-vaccine-to-protect-unborn-child.html
  • ma_dre 28.09.12, 20:26
    no i masz do tego swiete prawo, tak jak ja mam prawo dokonac innego wyboru (na szczescie jeszcze nie robia szczepionkowych lapanek jak na lisy)
  • rita75 28.09.12, 20:52
    Nie zaszczepilabym sie w ciąży. Nigdy. Jeszcze jakis czas temu zaden, bedacy przy zdrowych zmyslach lekarz, nie zaszczepilby kobiety ciezarnej...a teraz, no coz..
  • anka_z_lasu 28.09.12, 22:03
    Na nic? Jakby ugryzł Cię wściekły pies, też nie?
    --
    Dobre decyzje są wynikiem doświadczenia. Doświadczenie jest wynikiem złych decyzji.
  • 18lipcowa3 28.09.12, 22:08
    rita75 napisała:

> Nie zaszczepilabym sie w ciąży. Nigdy.

Ja też nie. Raz czy dwa paracetamol wzielam, poza tym w zyciu nie wprowadzilabym do swojego ciężarnego organizmu żadnej chemii z leków, antybiotyków oraz szczepionek.
  • rita75 28.09.12, 22:12
    Będąc w ciąży, trzeba uwazac co sie wciera, jakich kosmetykow sie uzywa, a tu niektore sie szczepią...horror
  • myelegans 28.09.12, 22:11
    w ciazy szczepilam sie p/grypie. Przed ciaza szczepilam sie p/ospie, i MMR, zadnych z tych chorob nie przeszlam w dziecinstwie.
  • rita75 28.09.12, 22:17
    Nie szczepilam sie przeciw grypie ani przed ciążą, ani w ciąży, ani po ciąży. Nie zamierzam sie szczepic. Nigdy grypy nie mialam, chociaz wykonuje zawód podwyższonego ryzyka i mam kontakt z setką ludzi dziennie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka