Dodaj do ulubionych

Czy mozna zamrozic rolade z bita smietana?

30.11.12, 10:10
Musze zrobic super-ekstra ciasto,ale znacznie wczesniej... Jak rozmroze,to bedzie paciaja,czy nie?
--
On nie jest winny, on jest inny

Z dzieckiem w Moskwie
Edytor zaawansowany
  • lencia102011 30.11.12, 13:53
    Ja bym nie mroziła, śmietana może się ''rozpuścić''. No i mrożone już nie będzie smakowało tak jak świeże smile
  • joanekjoanek 30.11.12, 13:55
    Z całą pewnością będzie paciaja.
    Nie mam tej pewności, jeśli chodzi o śmietanę z dodatkiem jakiegoś śmietan-fiksu, bo on ładnie trzyma. Ale bez fiksu próbowałam i nie polecam.
  • iwoniaw 30.11.12, 14:07
    Ze śmietan-fixem na pewno się da, przecież są nawet mrożone ptysie z bitą śmietaną w środku, normalnie się je rozmraża i żadna paciaja się nie robi.

--
    Niedźwiedź polarny to niedźwiedź kartezjański po transformacji
  • lencia102011 30.11.12, 15:40
    Można dodać żelatynę do bitej śmietany, wtedy nie powinno się rozpłynąć, ale smak będzie inny.
  • memphis90 01.12.12, 09:12
    Domowe mrożone ptysie czy sklepowe gotowe mrożone niewiadomoco?
    --
    "Bywasz piekącym jadem trollów na internetowym forum
    Wiwat Polonia Frustrata, wiwat to psychopata
    Jam nieudacznik, grafoman i śmieć" Strachy na lachy
  • yenna_m 30.11.12, 15:43
    nie odważyłabym się
    --
    Domowej zapiski domowe.
  • ka_thy 30.11.12, 18:28
    Ja mroziłam wz-tkę z bitą śmietaną. I odmrażałam smile Wyszła taka jak świeża. Ale. Wz-tka domowej roboty miała po pierwsze śmietanę ubitą z fixem, a po drugie miała dodatek rozpuszczonej galaretki. Może to ma kluczowe znaczenie. No i nie była zawijana. Rolady nie mroziłam.
  • joa66 01.12.12, 11:09
    Jadłam pyszną roladę z bitą śmietaną i gruszkami - ale było to parę godzin po jej zrobieniu, więc była świeżutka.

Niestety nie wiem jak się ją robi.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka