• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Wyjatkowe nazwiska w Polsce

• 06.01.13, 17:14
    Zainspirowana innym watkiem chcialabym sie zapytac jak czesto wasze nazwisko wystepuje w Polsce. Jezeli chodzi o moje to nosi je 5 kobiet i 8 mezczyzn, w sumie 8 osob.
    Kto jest bardziej wyjatkowy????
    Korzystalam ze strony www.moikrewni.pl/mapa/
    Edytor zaawansowany
    • 06.01.13, 17:21
      Chcesz lecić swoje kompleksy, że jesteś naj w czymś takim, jak nazwa rodu?! Bądź wyjątkowa w tym, co osiągnęłas, a nie w chwalipięctwie, jakie to nieczęsto spotykane nazwisko nosisz.... mamy się czuć gorsi, bo jest nas więcej/a lepsi, bo mniej? O, figę tongue_out
      --
      P.I.O.-moje natchnienie smile kiss smile kiss

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=117450e995d2f199c.png
      • 06.01.13, 19:06
        pogięło cię?
    • 06.01.13, 17:22
      a moim panienskim 92 osoby, mezowskie 1wink

--
      "Koryto nalezy umyc po zjedzeniu swin
    • 06.01.13, 17:22
      > Jezeli chodzi o moje to nosi je 5 kobiet i 8 mezczyzn, w sumie 8 osob.

Intrygujące big_grin

Moje panieńskie: 15 osób. Mężowskie: prawie 1500. Zmieniłam dlatego, że miałam dość literowania.
      • 06.01.13, 17:50
        Hahaha, moja pomylka, oczywiscie 5+3=8

Co do kompleksow to znowuniedziela nie masz racji, po prostu ciekawosc, mysle ze nie jestem az tak wyjatkowa wink))))
      • 07.01.13, 14:27
        Ha, ja dlatego wyszłam za mąż przed dyplomem tongue_out Lubiłam swoje panieńskie nazwisko ale literowanie wszędzie doprowadzało mnie do szału (87 osób w PL je nosi). Ba, mężowskie nazwisko mam takie jak ulica przy której mieszkam - wmawiamy więc innym że to nasza prywatna ulica big_grin
        --
        >>Wyższa Szkoła Złudzeń i Nieuzasadnionego Zadowolenia z Własnych Dokonań<<
    • 06.01.13, 17:33
      Nikt nie ma takiego nazwiska jak moje big_grin
      Albo zepsułam im się wyszukiwarka tongue_out

--
      Nie zatrudniaj fachowca - bądź
      bohaterem w swoim domu.
      • 06.01.13, 17:51
        Szukaj tu www.herby.com.pl/indexslo.html
        --
        Obecnie skłaniam się ku byciu zwiewną leliją, delikatną,
        przemęczoną, z fochami raz na jakiś czas a jednocześnie maksymalnie niezależną finansowo. /triss_merigold6/
    • 06.01.13, 17:33
      Moja Mama. Jej nazwisko (panieńskie - teraz ma podwójne) nosi tylko ona i jej mama.
    • 06.01.13, 17:34
      Panieńskie - 31 osób w kraju.
      Mężowskie - 44951

dlatego używam panieńskiego wink
      • 06.01.13, 17:37
        eee tam,lipna ta strona,niby sa 2 osoby o moim nazwisku na slasku,ale mnie,meza i dziecka w warszawie to juz nie masmile
        • 06.01.13, 20:33
          No wlasnie sad moje nazwisko ma tylko 4 trafienia a wiem ze jest okolo 70 osob ktore je nosza w PL.
    • 06.01.13, 17:36
      3 sztuki, (eks, corka) nie czuje sie wyjatkowym.

iwo_nka napisała:

> moje to nosi je 5 kobiet i 8 mezczyzn,
      > w sumie 8 osob.
      Gdy ja chodzilem do szkoly, to 5+8 rownalo sie 13... ale to daaaawno bylo.
      A moze, wg Ciebie, kobieta to 0? (5x0+8=8 zgadza sie smile)
      • 06.01.13, 17:44
        Panieńskie 384
        Po mężu tylko 13, w tym większość w naszym mieście
        • 06.01.13, 17:52
          Prawie siedemdziesiąt tysięcy osób nosi takie samo nazwisko, jak moje smile A panieńskie nieco powyżej dwustu. Jestem wystarczająco wyjątkowa?
      • 06.01.13, 17:54
        ojtam ojtam baltycki.
        Juz sie poprawilam, w sumie 8.

baltycki napisał:
        > 3 sztuki, (eks, corka) nie czuje sie wyjatkowym.
        No to sa szanse ze za jakis czas bedziesz jedyny.
    • 06.01.13, 17:50
      Znaczy, że tylko mężczyźni są osobami?wink

--
      misiedlakazdego.blox.pl/html
    • 06.01.13, 17:51
      Mojego nie ma w ogóle, więc to jakaś ściema z tą stroną, bo powinny być co najmniej 4 osoby.
      • 06.01.13, 17:57
        aquarianna napisała:

> Mojego nie ma w ogóle, więc to jakaś ściema z tą stroną,
        > bo powinny być co najmniej 4 osoby.
        Rzewiscie, "aquarianna" brak smile
      • 06.01.13, 18:00
        Na tej stronie są stare dane z przed paru lat,pewnie dlatego niektórzy się nie znajdują.
        • 06.01.13, 18:05
          Nie sprzed paru lat tylko obejmujace wpisanych do portalu moikrewni. "Nasza przekrojowa mapa zawiera ponad 300 000 nazwisk". Ile jest osób w Polsce?
          Podałam lepszą stronę www.herby.com.pl/indexslo.html
          Obejmuje wszystkich tylko jest faktycznie sprzed kilkunatu lat.
          --
          przemęczoną, z fochami raz na jakiś czas a jednocześnie maksymalnie niezależną finansowo. /triss_merigold6/
          • 06.01.13, 19:02
            Moi krewni - 19525
            Herby - 20051

Podobnie smile
            • 06.01.13, 23:19
              u mnie odwrotnie
              na herby jest o 100 mniej niz moi krewni
              --
              Wózkomania
              • 07.01.13, 10:46
                U mnie to samo na Herby jest 26 do 45. Obstawiam, że moikrewni jednak są bardziej wiarygodni, bo mi się ostatnio brat intesywnie rozmnożył smile I tak na szybko to 14 osób jest w naszym grajdołku.
                --
                "Śmierć jest przejawem skrajnego niedoboru zdrowia" Beleth
    • 06.01.13, 19:06
      wow, 26 osób. Moje panieńskie nazwisko jest bardzo niespotykane, rodziny od strony prawdziwego dziadka w ogóle nie znam, zawsze mnie ciekawiło kto jeszcze nosi to nazwisko - może to potomkowie dziadka rodzeństwa? Fajna strona!
    • 06.01.13, 19:16
      Rodowe 90, obecne ponad 2 tys. Rodowe faktycznie było wyjątkowe, bo ilekroć się przedstawiałam nikt o takim nie słyszał, no chyba, że czytał pewną powieść...
    • 06.01.13, 19:24
      Mojej mamy panieńskie nazwisko w Polce nosi tylko nasza rodzina, nie ma nikogo "obcego" o tym nazwisku. Natomiast moje jest popularne.
      • 07.01.13, 10:27
        sprawdziłam u mojej mamy zgadza się co do sztuki i co do miast- 9 sztuk- tylko nasza rodzina
    • 06.01.13, 19:27

-moje panieńskie nazwisko nosi 513 osób w kraju. To nazwisko francuskie. Pozostałe po armii Napoleonskiej. Najwiecej osób o tym nazwisku mieszka w moim rodzinnym mieście na południu Mazowsza. Tam tez jest cmentarz poległych żołnierzy francuskich

------------------------------------------------------------
      "Żeby jeździć samochodem trzeba zdać egzaminy ale żeby mieć dziecko wystarczy dwoje idiotów."
      -------- autor xxx.
    • 06.01.13, 21:05
      Te wyszukiwarki klamia jak z nut wink My nie jestesmy w Polsce, ale tak czy tak
      podane jest ze nazwisko meza w tym kraju pojawia sie 480 x w tym najwiecej w miescie X bo az 10 razy. G... prawda, w samym tylko miescie gdzie mieszkam (to wlasciwie dziura nie miasto) jest zarejestrowanych ok 30 osob o tym nazwisku, a jest ono duuuuuuuuuuuuuuzo mniejsze od miasta X.

W polsce podaja, ze to nazwisko zarejestrowane jest 22 x i rozbite jest na miasta. Faktycznie po podliczeniu wychodza 22, ale ja sie pytam gdzie sa 3 kolejne zarejestrowane w Poznaniu, ktory nie jest tam w ogole wymieniony??

--
      "...bo my wierzący( ale praktykujący po swojemu jak większość Polaków)." by lewapinger

"Imho nie kupuje rzeczy mocno obrandowanych." by edelstein
      • 06.01.13, 21:18
        Moje panieńskie to ponad 26 tys na Moikrewni i ponad 25tys na Herby. Męża 2600 na Moikrewni a na Herbach tylko 1500 surprised Duży rozrzut. Moje było całkiem ładne, byłam z niego zadowolona ale męża podoba mi się bardziej więc skwapliwie zmieniłam wink
        Nazwisko panieńskie mojej babci ze strony ojca obecnie nosi 35 osób, wszystkie mieszkają pod Warszawą w 4 powiatach. I wszystkie są moją dalszą rodziną.
        --
        Dzieciaki 2002
        forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=21428
    • 06.01.13, 21:15
      Według Twojego linku moje nazwisko nosi 5 osób.
      • 06.01.13, 21:21
        Acha. Sprawdziłam jeszcze koleżankę mojej sąsiadki. Kiedyś wspominała, że jej nazwisko jest wyjątkowo ciekawe, to .... Au. Wyobraźcie sobie, że nie jest ono ekstremalnie rzadkie. Moikrewni podają 42 osoby o tym nazwisku smile
        --
        Dzieciaki 2002
        forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=21428
        • 06.01.13, 22:12
          reszta rodu we Francji bo tu komuniści pozabierali rodowe majątki i zmusili większość do emigracji big_grin

nie obrażaj się, że mój dziaduś nie dał nazwiska twojemu tatusiowi, zgodnie z tradycją rodzinną brzuchate dziewki kuchenne wydawano za koniuszych big_grin

--
          dobra rzona tem sie hlubi, gdy gotuje, co monż lubi
    • 06.01.13, 22:39
      eee stronka oszukuje, sprawdziłam swoje i wychodzi wg. niej że podobnie wyjatkowe jak Twoje, w każdym razie w moim mieście wyświetla tylko 3 osoby o tym nazwisku a osób które ja znam z najbliższej rodziny jest w nim zameldowanych 6...
      --
      Sygnaturka się zgubiła....
      • 06.01.13, 23:03

Mam dwuczlonowe- jedno występuje u 142 osob, drugie u 332, ale w sumie jestem tylko taka jedna o tej kompilacjismile, ale to się nie liczy, bo to juz jest "kompozycja"
        --
        olaromanska.blox.pl/html

www.dlaleszka.cba.pl/
    • 06.01.13, 23:09
      Moje - 6 osób w Polsce, nie wiem, skąd wzięli 7, może mój brat się nie wymeldował przed wyjazdem do USA. Tylko moja rodzina

--
      http://www.suwaczki.com/tickers/piu3vfxmyay9c5mx.png
      • 06.01.13, 23:29
        Mezowskie dużo bo 11767, a panieńskie 264.
        --
        -----------------------
        Myśl o tym co mówisz...
        Nie mów tego co myślisz...
        • 08.01.13, 09:57
          Nie szkoda ci było zmieniać z jakiegoś w miarę oryginalnego?
          --
          - Jednego.
          - Ilu jasnowidzów potrzeba do zmienienia żarówki?
    • 06.01.13, 23:36
      mój mąż ma bardzo rzadkie nazwisko, ale to wszystko dlatego, że jego ojciec pochodził z Rosji, najdziwniejsze jest jednak to, że nazwisko jest dość proste jak na rosyjskie, a niemal 90% osób nie potrafi go wymówić poprawnie i trzeba literować, bardzo często wszelkie ważne dokumenty też są źle opisane i trzeba się fatygować z wymianą, więc nie wiem czy to tak fajnie mieć "inne" nazwisko
      --
      anjaxgotuje.pl
      • 07.01.13, 00:57
        Ja mam polsko brzmiące, ale i tak wszyscy myślą, że ja z jakiejś Ukrainy czy Zakaukazia big_grin.
        --
        http://www.suwaczki.com/tickers/piu3vfxmyay9c5mx.png
    • 06.01.13, 23:39
      Moje panieńskie ma 37 nosicieli. Nazwisko męża, które przyjęłam jest mniej rzadkie - ok 770 osób je nosi.
    • 06.01.13, 23:41
      184
      • 06.01.13, 23:42
        mojego faceta 158
      • 06.01.13, 23:52
        Nie wiem, czy wypada pytać - ale czy zmieniłaś nick, czy jesteś nową postacią tutaj? smile

--
        The smallest moments...
        • 07.01.13, 07:40
          zmienialm

forum.gazeta.pl/forum/w,567,141417512,141417512,W_2013_zmieniam_nicka.html
    • 06.01.13, 23:50
      Na herbach - ponad 11 tys. Nie jestem taki wyjątkowy. wink

--
      The smallest moments...
    • 07.01.13, 01:07
      ta strona podaje błędne dane
      moje nazwisko - według tej strony 30 osob w kraju, tak naprawde góra 24 - wliczyli gałąź rodziny ktora wyemigrowała prawie 30 lat temu.
      nazwisko mojego męza - 4 osoby w kraju. moi teściowie, mój mąż, nasza córka. koniec big_grin
      • 07.01.13, 01:13
        na herbach moje nazwisko trafione idealnie, mężowskie nietrafione - z rozmieszczenia nazwisk widze ze liczą dwóch kuzynów teścia, juz nieżyjących.
    • 07.01.13, 07:32
      Moje nazwisko nosi 8 osób w Polsce (4 kobiety, 4 mężczyzn). Dane na tej stronie są nieaktualne...
    • 07.01.13, 09:29
      ta stronka jest niewiarygodna i nia akurat bym sie nie sugerowala.
      w moim miescie jest rzekomo tylko 9 osob, ktore nosza moje nazwisko panienskie a tymczasem wiem, ze jest tych osob duzo wiecej, poniewaz rodzina mojego ojca jest duza.
      na stronie MOI KREWNI sa nazwiska osob, ktore na ta stronke sie zarejstrowaly.
      • 07.01.13, 09:46
        "na stronie MOI KREWNI sa nazwiska osob, ktore na ta stronke sie zarejstrowaly"

Nie, Moi Krewni korzystają ze słownika Rymuta.
        • 07.01.13, 21:56
          Z nowego czy starego?
          --
          • 08.01.13, 22:38
            A tego to nie wiem. O ile nie ma przekłamań wynikających z jakichś błędów bazy, to - sprawdzając na moim panieńskim, b. rzadkim nazwisku wink i jeszcze jednym - Moi Krewni mają nowsze dane niż ta druga, "herbowa" strona. Tzn. MK sprzed ok. 1995 roku, druga sprzed ok. 1985.
      • 07.01.13, 13:54
        nieprawda. W moim mieście tylko ja i rodzice mamy to nazwisko i właśnie tyle pokazuje storna. Nikt z nas się nie rejestrował.
        • 07.01.13, 21:54
          Może ktoś was wpisał jako swoją rodzinę.
          --
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.