Probiotyki Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Dziewczyny mogę podać 15 miesięcznej córci probiotyki przeznaczone dla dorosłych? Nie mam możliwości wyjścia do apteki a antybiotyk podawać muszę...
    • A masz w domu jakiś jogurt/kefir itp? Jeśli tak, to daj dziecku.

Nie wiem, co powiedzą lekarze, ja bym jednorazowo dała dziecku taki probiotyk.
      --
      no wlasnie... i u nas tak jest...
      nadchodzi wieczór, chlop wraca z pracy, ja mu zapodaję kanapki i ciepłą herbatę, po czym siadam u stóp jego i poleruję. a on mówi. a ja podziwiam. wdzięcznie podnoszę wzrok ujawniający niezrozumienie i wzdycham. i jest tak pięknie... tak pięknie...
      się kurrrrrr... wzruszyłam... -- dziennik-niecodziennik inspired by Madzia Żuraw
    • Mozesz, one sa takie same jak dla dzieci tylko dawka większa. Ale tutaj akurat się nie musisz martwic że przedawkujesz, są bezpieczne.
      --
      http://dl5.glitter-graphics.net/pub/1678/1678485lypv1ewxry.gif
      • Probiotyki (jeslo wogole) to po skonczonym leczeniu antybiotykami a nie w trakcie. Wystarczy dobrzr zbilansowana dieta, jogurty naturalne, najczesciej apetyt wraca po infekcji.
        • carmita80 napisała:

> Probiotyki (jeslo wogole) to po skonczonym leczeniu antybiotykami a nie w trakc
          > ie

A to dlaczego? A jak ktoś bierze antybiotyki non stop przez np. rok czy 2?
          Probiotyki należy brać w trakcie antybiotykoterapii również, tylko trzeba pamiętać o odstępie czasowym min. 2h od podania antybiotyku. najlepiej na noc.
          • anyx27 napisała:

> Probiotyki należy brać w trakcie antybiotykoterapii również, tylko trzeba pamię
            > tać o odstępie czasowym min. 2h od podania antybiotyku. najlepiej na noc.

Tia....bo po 2h czy na noc antybiotyk magicznie przestaje dzialac i nie tucze wszystkiego jak leci tylko te zle bakterie, a te dobre omija szerokim lukiem smile

--
            "Don't tell me the sky is the limit when there are footprints on the moon!"
            • Na pewno cześć tłucze, ale i część się ostaje. Poradź proszę, co w wypadku długiej antybiotykoterapii, takiej rocznej i dłuższej.

• Nie znam nikogo kto bralby antybiotyki bez przerwy przez rok, dwa czy dluzej wink jakiez to choroby sie tak leczy? Probiotyki podczas antybiotykoterapii "oslonowo" to mit wciaz powiela.y wciaz przez lekarzu tu i owdzie. Zdania na temat zbawiennego wplywu probiotykow podczas leczenia antybiotykami zawsze byly podzielona, obecnie juz nie sa, jasne jest ze wplyw jest bardzi minimalny. Byl o tym tu i tam z polskich zrodel na pewno w wysokich obcasach. Mozna podawac po kuracji, choc porzadna dieta bogata w dobrej jakosci naturalne zrodla powoduje lepsze wchlanianie.
                • Borelioza jest leczona antybiotykami. Minimum 14 dni, a często o wiele dłużej. Dobra dieta ok, ale tez trzeba pilnować jak spożywać na przykład jogurty. Proszę o materiał po Polsku o nie spożywaniu probiotyków.
                  --
                  Blog
                  • kropkacom napisała:

> Prosz
                    > ę o materiał po Polsku o nie spożywaniu probiotyków.

Nikt tu nie mówi by ich nie spożywać tylko ze bezsensownym i niekonomicznym jest podawać "dobre" bakterie i tluc je jednocześnie?
                    No wytłumacz jak to możliwe by bylo ze antybiotyk flore bakteryjna zoladka tlucze a tych podanych nie tlucze? No chyba ze chodzi o zwiększenie tychże w żołądku tylko nie zapomnij by zadziałały muszą sie zadomowic a jak sie zadomowiac jak tu antybiotyk tlucze?

--
                    • hanalui napisała:

> kropkacom napisała:

> Nikt tu nie mówi by ich nie spożywać tylko ze bezsensownym i niekonomicznym jes
                      > t podawać "dobre" bakterie i tluc je jednocześnie?
                      > No wytłumacz jak to możliwe by bylo ze antybiotyk flore bakteryjna zoladka tluc
                      > ze a tych podanych nie tlucze? No chyba ze chodzi o zwiększenie tychże w żołądk
                      > u tylko nie zapomnij by zadziałały muszą sie zadomowic a jak sie zadomowiac jak
                      > tu antybiotyk tlucze?

Powiedzmy tak, nie ma zadnegi sensu zazywac probiotyki w trakcie leczenia antybiotykami, nie ma tez sensu po, choc mozna, na pewno nie zaszkodza.
                      >
                      >
                      >
                      >
                      • Nie no, to nie jest wymysł jakieś walniętej matki z nadmiarem kasy. Te probiotyki zalecają, bo na receptę nie są, sami lekarze. Nie spotkałam żadnego w dwóch krajach, który by o tym nie mówił. Owszem, branie antybiotyku i probiotyku o jednej porze jest bez sensu. Zmiana flory bateryjnej w przerwie miedzy dawkami antybiotyku widać według lekarzy ma sens.
                        --
                        Blog
                        • kropkacom napisała:

> Nie no, to nie jest wymysł jakieś walniętej matki z nadmiarem kasy. Te probioty
                          > ki zalecają, bo na receptę nie są, sami lekarze. Nie spotkałam żadnego w dwóch
                          > krajach, który by o tym nie mówił. Owszem, branie antybiotyku i probiotyku o je
                          > dnej porze jest bez sensu. Zmiana flory bateryjnej w przerwie miedzy dawkami an
                          > tybiotyku widać według lekarzy ma sens.

Wg niektorych ma sens wink Nigdy nie spotkalam sie z sugestia, rada brania probiotykow ani dla siebie ani dla dzieci. Zaden lekarz o tym.nie wspomnial, zapytany odpowiadal ze potrzeby takiej nie ma, suplement do kupienia bez rcepty bez znaczenia dla kondycji ogolnej. Tak wlasnie to dziala, takze z wszelkiego rodzaju multawinami itp. Jakos tu gdzie mieszkam bez probiotykow dzieci calkiem zdrowe po leczeniu antybiotykami.
                          • > Jakos tu gdzie mieszkam bez probiotykow dzieci calkiem zdrowe
                            > po leczeniu antybiotykami.

Podobno nie używacie antybiotyków. To jak? Poza tym znasz wszystkie dzieci?
                            --
                            Blog
                        • kropkacom napisała:

> Zmiana flory bateryjnej w przerwie miedzy dawkami an
                          > tybiotyku widać według lekarzy ma sens.

No ale na zdrowy rozsądek co ci sie zmieni przez nawet noc, jak antybiotyki masz brać w określonych odstępach czasu by sie ich działanie nie oslabilo, by te złe bakterie sie nie namnozyly? Bakterie zeby zaczęły działać muszą sie zadomowic, ale jak, skoro dziala antybiotyk, który tlucze wszystko co na drodze? Ba... nowej generacji antybiotyki maja przedłużone działanie i działają nawet do 2 tyg po zakończeniu. To serio jak to ma niby działać?
                          Ale brać możesz nie zaszkodzi i nie pomoże

--
                          • Odstęp czasowy w przyjmowaniu antybiotyków i probiotyków pozwala na to aby antybiotyk nie zabił szczepów bakterii dostarczanych z probiotykiem. To naprawdę nie jest mój wymysł.
                            --
                            Blog
                          • Właśnie wyszłam ze szpitala. Zarówno w czasie pobytu dostawałam Enterol jak i teraz mam brać kiedy leczenie kontynuuję doustnie. Skoro klinicyści zalecają to może to jednak coś więcej niż moda...
                    • > No wytłumacz jak to możliwe by bylo ze antybiotyk flore bakteryjna zoladka tluc
                      > ze a tych podanych nie tlucze? No chyba ze chodzi o zwiększenie tychże w żołądk
                      > u tylko nie zapomnij by zadziałały muszą sie zadomowic a jak sie zadomowiac jak
                      > tu antybiotyk tlucze?

antybiotyk w okreslonym czasie zaleznym od substancji czynnej opuszcza przewód pokarmowy i przechodzi do krwi. w czasie przebywania w przewodzie pokarmowym owszem, tłucze te bakterie, ale jak opuszcza przewód, to juz nie tłucze (no bo go w nim nie ma). i wtedy mozna podac probiotyki, z ktorych bakterie zrekolonizują przewód pokarmowy.
                      ewentualnie czasem probiotyk podaje się przed antybiotykiem, wtedy czasowo ilosc bakterii w PP wzrasta, a jak wpada antybiotyk to ją redukuje, dzieki czemu jaki taki poziom jest utrzymany. natomiast nigdzie nie jest powiedziane ze dowolny antybiotyk juz pojedynczą tabletką wymiata PP z bakterii do zera...
                      to tak w skrocie, bo mozna by rozpatrywac jaki antybiotyk, jaki probiotyk, jaki czas miedzy nimi, jaki preparat jednego i drugiego itd.
                • najma78 napisała:

>> Nie znam nikogo kto bralby antybiotyki bez przerwy przez rok, dwa czy dluzej wink

A ja znam. Sama jestem taką osobą, osobiście znam kilkadziesiąt takich osób, tych, o których wiem, choć nie znam osobiście setki.

> jakiez to choroby sie tak leczy?

Wszelkie neuroinfekcje typu borelioza, chlamydie, mykoplazmy, również gruźlicę.

Oczywiście do tego dieta przeciwgrzybiczna, leki przeciwgrzybiczne, suplementy, do których probiotyki również się zalicza.

• Chociażby gruźlicę leczy sie średnio ok dwóch lat... pic na wodę z tymi probiotykami ale możesz dawać tak jak pisały dziewczyny ok 2 godz od podania antybiotyku. Lepsze jogurty, kefiry itp wg mniesmile
                    • loganmylove napisała:

> Chociażby gruźlicę leczy sie średnio ok dwóch lat... pic na wodę z tymi probiot
                      > ykami ale możesz dawać tak jak pisały dziewczyny ok 2 godz od podania antybioty
                      > ku. Lepsze jogurty, kefiry itp wg mniesmile

Gruzlice w zaleznosci od typu i stopnia zaawansowania leczy sie od kilku tygodni, przez 6 m-cy do 12 -m-cy najdluzsze lezenie. Borelioze od 2-4 tygodni.
                      • wypowiadasz się o czymś o czym nie masz BLADEGO pojęcia. Polecam lekturę opracowań naukowych na stronie stowarzyszenia chorych na Boreliozę.
                        Boreliozę 2-4 tygodni to się oszukuje a nie leczy. To za krótko nawet jak się zacznie leczenie natychmiast po wystąpieniu rumienia lub potwierdzeniu testami.
                      • Dziwne bardzo bo mojego brata leczyli prawie dwa lata w Otwocku własnie na gruźlicę...
                        • loganmylove napisała:

> Dziwne bardzo bo mojego brata leczyli prawie dwa lata w Otwocku własnie na gruź
                          > licę...
                          Rozumiem. Metody leczenia a co sie z tym wiaze dlugosc terapii sa rozne w zaleznosci od standardow medycznych. Moje zrodla widac oparte sa na innych standardach.
                    • moze i lepsze ale musialabys jesc codziennie około 1-1,5 litra jogurtu przez całą kurację. tez niefajne.
                  • anyx27 napisała:

> najma78 napisała:
                    >

>
                    > Wszelkie neuroinfekcje typu borelioza, chlamydie, mykoplazmy, również gruźlicę.

I te choroby wg ciebie leczy sie przez rok albo dwa bez przerwy antybiotykami. No coz w przypadku chocby chlamydii u mnie leczy sie to antybiotykiem - jedna dawka, 95 osob na 100 pomaga, w przypadku mozliwosci wystapienia komplikacji stosuje sie leczenie 2 kapsulki przez tydzien.

> Oczywiście do tego dieta przeciwgrzybiczna, leki przeciwgrzybiczne, suplementy,
                    > do których probiotyki również się zalicza.

W przypadku jakich schorzen, jakie suplementy?
                    >
                    • Mój mąż był tak leczony na boreliozę. Równe 2 lata. Suplementów już nie pamiętam, ale dostawał kilka różnych, w tym na pewno probiotyki i koenzym Q10.
                      --
                      Jeśli czegoś chcesz, znajdziesz sposób. Jeśli nie chcesz, znajdziesz powód.
                      • Dzięki za odpowiedzi. W takim razie wpycham w córcię jogurty, choć słabo u nas z apetytem ;/

Pozdrawiam smile
                        • Nie wpychaj w nia teraz jogurtow, podczas infekcji apetyt jest slaby (organizm nie chce tracic energii na trawienie plus nie dokarmia bakterii) daj jek duzo do picia, a nabial jogurty zostaw na.pozniek gdy apetyt wroci. Zdrowka zycze.
                    • znam osobiście 3 osoby które wyjść z mycoplasmy nie mogą od kilku lat. Leczenie abx ponad 2 lata. Zaniedbana suplementacja, dieta i brak dbałości o probiotyki skutkowały u nich wielokrotnie grzybicą jak jasna cholera rozrośniętą.
                      Oczywiście że nie wszyscy mają pecha i leczą się tak długo. Ale niektórzy owszem.
                      I nie zapominaj że zaleczenie nie oznacza wyleczenia. Wielu ludziom wydaje się że się wyleczyli np. po 4 tyg abx z boreliozy a potem stopniową ruinę zdrowia przypisują czemuś niewyjaśnionemu lub innym chorobom. A po 10 latach budzą się z ręką w nocniku z bardzo zaawansowaną boreliozą i wtedy nawet kilkuletnie leczenie może nie dać efektu.

Mnie wystarczyły 4 mies. po rumieniu bez leczenia i od 5 lat nie mogę wyjść z choroby. Pomimo długiej antybiotykoterapii. Teraz jestem w ciąży, na duomoxie non stop dla ochrony dziecka (bez tego dzieciak ma 90% szans na boreliozę wrodzoną, z antybiotykiem zaś prawie pewne że będzie zdrowe - jedno dziecko zdrowe podczas mojej choroby już urodziłam, i chociaż nie jestem miłośniczką antybiotyków za wszelką cenę i jako jedyne skuteczne leczenie to wiem że np. w ciąży nic innego dziecka nie ochroni)
                • niewiele wiesz o chorobach i ich leczeniu. Mam za sobą antybiotykoterapię trwającą znacznie dłużej niż rok. Jest wiele chorób wymagających tak długiego leczenia. Jak np. w moim przypadku: borelioza. I owszem zażywa się wówczas bardzo dużo probiotyków, sama dieta nie wystarczy. Zażywa się te probiotyki w odległości co najmniej 2h od antybiotyku, najlepiej podczas posiłku. I nie jest to mój wymysł a zalecenia lekarskie.
                • Nie znam nikogo kto bralby antybiotyki bez przerwy przez rok, dwa czy dluzej wink jakiez to choroby sie tak leczy?

moze nie az rok ale do 2-3 miesiecy - tyle trwa leczenie przewlekle zapalenie miazszu pecherza moczowego ( nie mylic z klasycznym ostrym stanem zapalnym jaki trafia sie w zyciu prawie kazdemu). Bakterie ciezko wykorzenic z pecherza moczowego bo tam ciagle plyn moczowy... Antybiotyki podawane to np Nolicin. Oczywiscie te jakie sa przeznaczone do dlugotrwalego leczenia nie sa tak silne jak te stosowane w przypadkach ostrych i raczej nastawione na powoli i po trochu ale utrupic bakterie...
    • To prawda, ze podczas antybiotykoterapii nie nalezy oczekiwac, ze podawanie probiotykow przyniesie dlugofalowa zmiane flory bakteryjnej bo antybiotyki niszczac bakternie niszcza wszystkie: Te chorobotworcze i korzystne. ALE: wytluczenie normalnej flory bakteryjnej i nie stosowanie jej doraznie moze konczyc sie niezytami przewodu pokarmowego ( i nie tylko ale o tym za chwile). Wiec lepiej brac i w trakcie i po antybiotykoterapii.

W jogurtach jest tylko Lactobacillus: casei, Bifidobacterium bifidu, acidophilus a naturalnie czlowiek ma wiecej bakterii np. Lactobacillus plantarum, Lactobacillus rhamnosus- a tych w jogurtach nie ma. Korzystna flora bakteryjna nie tylko jest w przelyku ale i w pochwie kobiety. No i potem latwo zlapac jakas infekcje drog rodnych jak sie wczesniej wytlucze korzystne i ochronne bakterie antybiotykiem leczac sie np na oskrzela...

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.