Dodaj do ulubionych

Kolacja dla męża/partnera -dobra,nie dietetyczna:)

28.01.13, 20:28
Szukam pomysłow.a tu wiem,że są ich skarbnice zamknięte w krótkich nickach wink
U mnie gotuje obiady mąz,sniadania robimy na przemian,kolacje robię ja.
Cięzko robić ją razem z moja kolacją-gdyz ja sie odchudzam i jem chlebek razowy z twarożkiem...
Dziż zrobiłam męzowi 5 kromek z masłem i KONSERWĄ z Almy (wiem,samo zuo,ale on uwielbia),i pasztetem (Alma) na przemian-plus ogórek do tego,sól,pieprz.
Co robicie,szukam inspiracji.
--
Historia małej Emmy Marii
Edytor zaawansowany
  • ashraf 28.01.13, 20:40
    Sałatka z kukurydzy, tuńczyka i majonezu, ew. do tego kawałek ananasa (5 min. roboty).
    Pasta z awokado i fety - rozgniatasz widelcem, doprawiasz pieprzem, bazylią, odrobiną chilli i soku z cytryny, można też dla lepszego efektu użyć blendera
    A może na ciepło? Makaron z sosem: przesmażyć krótko pół pokrojonego w półplasterki pora, potem wrzucić pokrojonego dobro łososia wędzonego, zalać śmietanką, doprawić pieprzem, czosnkiem i gałką muszkatołową (nie solić! łosoś jest już słony). W 15 min. gotowa smaczna kolacja smile
  • mamaemmy 28.01.13, 20:44
    super,dzięki ,tego nie znałam !
    --
    Historia małej Emmy Marii
  • setia 28.01.13, 21:10
    u nas każdy robi sobie to na co ma ochotę. w życiu nie przyszło mi do głowy, zeby robić kanapki mężowi...
  • ashraf 28.01.13, 21:15
    I może jeszcze każdy je w innym pokoju? Naprawdę zrobienie kolacji mężowi to taki horror? To muszę powiedzieć mężowi! Tylko nie wiem co zrobić, bo on robi nasze wspólne pranie, może powinien odrzucać moje skarpetki i majtki, żebym mogła osobno je wyprać?
  • setia 28.01.13, 21:22
    nie o to chodzi, że horror, nie wyobrażam sobie po prostu, żeby ktoś narzucał mi co mam jeść, jadam to na co mam w danej chwili ochotę. taki podział ról jak powyżej u mnie absolutnie by się nie sprawdził.
  • ashraf 28.01.13, 21:25
    Chyba męża na tyle się zna, że wie się, co lubi jeść?? Zresztą można np. wysłać mu smsa - dziś na kolację to czy tamto. Jak mu nie pasuje, to zje kanapkę albo sam kupi coś innego.
  • aneta-skarpeta 28.01.13, 22:37
    mój mąż znalazł rozwiązanie tej trudnej sprawy i pyta się mnie " co zjesz na kolacje", " co zjesz na śniadanie"? gdy on ma robic

mój nie jest taki wymagający i moge sama z siebie cos zrobic i wszystko przyjmie
    --
    mój blog o filcowaniu, drutach, starociach, wnętrzach i ciastkachwink
    szopinistka.blogspot.com
  • dziennik-niecodziennik 28.01.13, 22:41
    no ale chyba wiesz co ogólnie mąz lubi i co chętnie jada? ewentualnie on wie co Ty itd?...
    to jaki problem zrobic kolację taką żeby męzowi/Tobie smakowało?
    sa rzeczy ktore moge robić w ciemno i wiem że mąż zawsze zje.
  • polyanna3 28.01.13, 23:00
    o matko cóz sie przyczepiłyscie tej wypowiedzi? u nas jest podobnie w domu, w tygodniu żadnych kolacyjek mezowi nie robię, zresztą jemy późno obiad ok 17. jak jest głodny ok 20-21 to idzie i sobie sam robi, cóż to za filozofia, kromkę masłem posmarowac i położyc plasterek czegoś- tam.. ja robie dla dzieciaków a czasami w weekend jak mam natchnienie to coś wieczorem zrobię dobrego, u mnie wszyscy przepadają za pieczywem czosnkowym lub cebulowym na wieczór. To drugie ma troche kalorii ale swietnie pasuje do jakis sałatek greckich itp. 30dkg sera trę na drobno, dodaję pokrojoną drobno cebulę, majonez, tak żeby skleił wszystkie składniki, soli, pieprzu i nakładam na kromki weka albo bagietki i zapiekam w piekarniku, pycha. Czasami robię ołatki na kolację, plastry jabłka zamaczam w cieście naleśnikowym i smażę. Też b.dobre. Ale najczęsciej robie po prostu kanapki ze wszytskim co mam w lodówce, troche sałaty lodowej, szynki, czy kiełbaski krakowskiej, sera zółtego, jajko na twardo, plasterek ogórka kiszonego, troszkę zielonej cebulki,w sezonie pomidor , kropelka majonezu i wszyscy jedza az sie uszy trzęsą
  • lonely.stoner 28.01.13, 21:56
    ja lubie kolacje na cieplo, najlepsze jest risotto- z cytryna, krewetkami i pietruszka, albo z serem feta i cukinia, albo z sun dried tomato, rozne wersje smile do tego kieliszek schlodzonego bialego wina smile
    --
    youtu.be/19eBAfUFK3E
  • dziennik-niecodziennik 28.01.13, 22:39
    ale kolacje na ciepło czy na zimno?...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka