Dodaj do ulubionych

Reportaż o Madzi na Polsacie

17.02.13, 19:47
Nie wiem co o tym myśleć.
1. Młynarska stwierdzila, że nagonce na Katarzynę W. są winne media. No moim zdaniem niekoniecznie- sama przecież nakręcala tą spiralę i chodzila do telewizji i tabloidów.
2. Pani psycholog sądowa stwierdzila, że depresja poporodowa może następować tylko bezpośrednio po porodzie, a nie np jakiś czas po. No tu to nie wiem, nie mam jeszcze dziecka więc pytam Was jak jest.
--
Znalazłam, przeczytałam, zrecenzowałam.
http://inne.gry.w.interia.pl/warzywa_owoce/ksiazka.gif
Edytor zaawansowany
  • marzeka1 17.02.13, 19:52
    Nie jestem w stanie już czytać/słuchać o tej pani- niech zasądzą jej duży wyrok i niech idzie siedzieć. I tyle jej "kariery".
  • kroliczyca80 17.02.13, 19:53
    Ho ho, pani reporterka wrzeszcząca do kamerzysty "Włączaj!" oraz skrajnie tajemniczy Rutkowski... wink Niech ktoś ogląda cd w Polsat News i zrelacjonuje tutaj, plissmile
  • pina_colada88 17.02.13, 20:01
    A myślalam, że to wlączaj mi się przewidzialo big_grin
    Dzięki, że mi powiedzialaś, wlączylam na Polsat News
    --
  • asia_i_p 17.02.13, 20:03
    Opinia pani psycholog jest niezgodna z opiniami innych psychologów, jakie czytałam o tej chorobie. Być może została spytana o szok poporodowy, a potem źle zmontowano jej odpowiedź - nie oglądałam reportażu więc nie wiem.
    --
    Agent Cooper: "A kobieta z pieńkiem?"

Szeryf Truman: "Nazywamy ją kobietą z pieńkiem."
  • a.nancy 17.02.13, 20:05
    > 2. Pani psycholog sądowa stwierdzila, że depresja poporodowa może następować ty
    > lko bezpośrednio po porodzie, a nie np jakiś czas po. No tu to nie wiem, nie ma
    > m jeszcze dziecka więc pytam Was jak jest.

nie trzeba mieć dziecka, żeby mieć wiedzę smile
    depresja poporodowa (w przeciwieństwie do "baby blues") może pojawić się jakiś czas po. poza tym objawy mogą się z czasem nasilać.

--
    A ja wdycham Londynu grypogenne opary
    I kosztuję Paryża zgniłowonny roquefort,
    Po La Manczy się błąkam, w Rzymie szukać mam wiary,
    Bezskutecznie za swój pragnąc brać każdy port.
  • maggorlo 17.02.13, 20:06
    > 1. Młynarska stwierdzila, że nagonce na Katarzynę W. są winne media. No moim zd
    > aniem niekoniecznie- sama przecież nakręcala tą spiralę i chodzila do telewizji
    > i tabloidów.

Nieważne kto jest winny. Media brukowe przekroczyły o wiele mil granicę dobrego smaku. W Wyborczej jest komentarz pani Wielowieyskiej. Tabloid funduje jej rozbierają sesję, by potem ją opluwać i do kolejnych rewelacyjnych artykułów wklejać półnagie fotografie. Powołuja się na jakieś idiotyczne wypowiedzi autorytetów naukowych. Swoją drogą nie mogę uwierzyć, że prof. Nęcki powiedział to co cytują. Jeśli to prawda będę nim bardzo rozczarowana. Ten cały szum, ta pisanina, to zbijanie kasy na koszmarze rodziny jest odrażające. I nieważne kto to zaczął.

> 2. Pani psycholog sądowa stwierdzila, że depresja poporodowa może następować ty
    > lko bezpośrednio po porodzie, a nie np jakiś czas po. No tu to nie wiem, nie ma

Panie z forum są bardziej kompetentne niż psycholog sądowy? Ja nie czuję się na siłach z tym dyskutować wink
  • kroliczyca80 17.02.13, 20:12
    Mogłabyś napisać, co powiedział prof Nęcki? Przegapiłam, a człowiek jest dla mnie od lat autorytetem. Był zresztą moim wykładowcą, chyba najlepszym przez kilka lat studiów.
  • maggorlo 17.02.13, 20:20
    wyborcza.pl/1,75968,13415290,Kto_stanie_w_obronie_wampirzycy_.html?utm_source=HP&utm_medium=AutopromoHP&utm_content=cukierek1&utm_campaign=wyborcza#Cuk
    Nęcki nie występował w tym reportażu (chyba, bo nie oglądałam). Odniosłam się do jego wypowiedzi cytowanych przez Super Express. Dla mnie też Nęcki to jedno w lepiej kojarzonych nazwisk. Cięzko jest mi pogodzić się z tym, że udziela jakichkolwiek wywiadów takim szmatławcom.
  • kroliczyca80 17.02.13, 21:03
    Łomatko. Pozostaje mieć nadzieję, że dziennikarzyny z SE zmanipulowały jego wypowiedź.
  • kroliczyca80 17.02.13, 21:06
    PS. to prawdziwa okładka SE? Zobaczcie, jaki tekst jest koło Palikota po prawejbig_grin
  • pina_colada88 17.02.13, 20:14
    A. nancy- o depresji poporodowej slyszalam, nie bylam pewna więc po prostu zapytalam wink

--
  • pina_colada88 17.02.13, 20:22
    Króliczyco- przepraszam, trochę slucham reportażu jednym uchem, a trochę pracuję.
    --
  • wioskowy_glupek 17.02.13, 20:23
    Aż żałuję, że nie widziałam tego reportażu, wreszcie ktoś wziął w obronę to biedną dziewczynę...
    Wszyscy tylko na dziecku się skupiają i na tym że w gruzach zakopane a nikt o biednej matce nie pomyśli. Przecież ona nie winna, tylko depresja porodowa, media i zła teściowa. Jeszcze ludzie nagonkę na nią robią. Straszne rzeczy, żeby tylko biedaczki do więzienia nie wsadzili bo taki talent aktorski się zmarnuje.
  • pina_colada88 17.02.13, 20:28
    Wioskowy, reportaż jeszcze trwa na polsat news.

No jak tak można, skupiać się tylko na dziecku a o biednej mamie zapominać...
    --
  • demonii.larua 17.02.13, 20:31
    Nęcki może jednak powinien skupić się na biznesie...
    --
    Nie zatrudniaj fachowca - bądź
    bohaterem w swoim domu.
  • nandadevir 17.02.13, 20:56
    Nie myśl, poczekaj na wyrok.
  • kawka74 17.02.13, 21:08
    > lko bezpośrednio po porodzie, a nie np jakiś czas po.

Z tego, co wyczytałam w różnych publikacjach, wynika, że bezpośrednio po porodzie (w ciągu kilku dni) może pojawić się baby blues, natomiast depresja poporodowa może ujawnić się nawet pół roku po porodzie.
    --
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/2/lj/ad/lphb/Ywf0dl5Vt68lTJQuzX.jpg
  • podkocem 17.02.13, 21:15
    Who cares?
    Jak dla mnie może nie istnieć i mam w nosie co się znią stanie tak długo jak długo nie bedzie się rzucac w oczy jej parszywa gęba.
    --
    Niecodziennik Matki Polki z Dzieciem Hiszpana na Wyspach Brytyjskich
  • gonia28b 17.02.13, 21:23
    Pani psycholog głupio się wypowiedziała. Depresja poporodowa trwa długo po porodzie. Niestety w naszym kraju takie przypadłości są częste, a ludziom nie przychodzi do głowy, żeby z tym pójść do specjalisty zanim dojdzie do tragedii...
    --
    Dla kobiet pracującyc< - całkiem nowe forum smile
  • carmensitas 17.02.13, 21:41
    Ludziom jak najbardziej przychodzi do głowy, ale:
    a) nie ma darmowych specjalistów osiągalnych w szybkim czasie
    b) trudno o dobrych specjalistów nawet za pieniądze.

Przerobiłam to w Warszawie (w której teoretycznie powinno być specjalistów najwięcej), kiedy bliska mi osoba miała ostrą depresję pół roku po porodzie. Kiedy próbowałam załatwić darmowe porady, to oferowane mi terminy za kilka miesięcy. W końcu stanęło na "specjalistach" po 150 zł za godzinę, którzy w ogóle nie mieli o niczym pojęcia. Niestety, nie znałam nikogo z polecenia, więc wybierałam ludzi z neta - bo nie wiedziałam, do kogo uderzyć. Owi specjaliści byli tylko od wyciągania pieniędzy sad Bardzo smutne było to zderzenie z rzeczywistością.
  • nandadevir 17.02.13, 21:46
    Depresja poporodowa, patologia, bieda, brak wiedzy, choroby psychiczne pojedynczo i razem mogą być przyczyną przestępstwa. Nie znalazł się w tym kraju nikt mądry, który zajłby się dziewczyną, nie wnikam, jaka jest zła czy głupia, czy chora. Natomiast jakim skur...trzeba być aby zarabiać na tym pieniądze, a więc Rutkowski i dziennikarze - stacje telewizyjne. Pamiętam, że celebrowanie tragedii w telewizji zaczeło na polsat news i tvn 24 niestety od smierci papieża. Dziennikarze to takie hieny, które tylko czekają na jakąś tragedię, takie miałam wrażenia z oglądania relacji w tV po katastrofie smoleńskiej.

Program oglądałam, Młynarska mówiła do rzeczy, reszta - żenada - taki turniej pod tytułem : ja mam rację.
  • kkalipso 17.02.13, 22:05
    Z tego co ja zrozumiałam to pani psycholog powiedziała,że nawet jeśli miała depresję poporodową to nic nie tłumaczy takiego zachowania.
  • lauren6 17.02.13, 21:48

Może pomyliła depresję poporodową z szokiem poporodowym????
  • imasumak 17.02.13, 21:48
    Pani psycholog sądowa stwierdzila, że depresja poporodowa może następować tylko bezpośrednio po porodzie, a nie np jakiś czas po.

Mało biegła ta biegła psycholog sądowa tongue_out

kliknij
    jeśli chcesz nakarmić zwierzaka w schronisku
  • tosterowa 17.02.13, 21:52
    Nie widziałam programu, ale być może pani psycholog pomyliła psychologiczne pojęcie "depresji poporodowej" (która może objawić się i po roku od dnia porodu) ze stricte karnistycznym pojęciem "dzieciobójstwa", które rzeczywiście dotyczy maks. kilku dni po porodzie.
  • wioskowy_glupek 18.02.13, 00:54
    Następna apologetka Waśniewskiej

wyborcza.pl/1,75968,13415290,Kto_stanie_w_obronie_wampirzycy_.html?utm_source=HP&utm_medium=AutopromoHP&utm_content=cukierek1&utm_campaign=wyborcza&t=1361144274907&pId=21061949&send-a=1&v=1&obxx=13415290#opinions

Najbardziej, przeraża ilość przyklaskujących jej idiotów, pod artykułem... porażka totalna, niestety to jest coraz częstszy trend, chronić prawa przestępcy nie ofiary.

• imasumak 18.02.13, 01:09
    Ale ona ma racje. Tabloidy obrzydliwie rozdmuchują rzeczy niezależnie od tego, czy są prawdą, czy nie. Nie dotyczy to tylko Waśniewskiej.
    A w tej konkretnej sprawie czekam na rzetelne doniesienia prasowe z przebiegu procesu. Nic innego mnie nie interesuje.
    --
    kliknij
  • default 18.02.13, 09:35
    > Najbardziej, przeraża ilość przyklaskujących jej idiotów, pod artykułem... pora
    > żka totalna, niestety to jest coraz częstszy trend, chronić prawa przestępcy ni
    > e ofiary.

To może od razu zamknąć ją w klatce czy pod pręgierzem jak w średniowieczu i wystawić na publiczny widok gawiedzi, niech każdy ją opluje i rzuci kamieniem - przecież winna jest, suka jedna, to niech ma na co zasłużyła.
  • dieselka13 18.02.13, 07:28
    ten reportaz to jakas masakraaaaaaa, ten tajemniczy dowód poganianie przez reporterke, juz juz szybko pędem i ciup napisy no co to bylo??????
    --
    http://lmtm.lilypie.com/vEJep1.png
  • wioskowy_glupek 18.02.13, 09:26
    Hahaaa big_grin komedia TVN rządzi cały program poranka poświęcony przejazdowi Waśniewskiej do sądu. Wysłali helikopter i całą drogę za nią lecą. W studiu Sędzia Anna Maria Wesołowska. Komedia, przeginają...
  • hippo55 18.02.13, 09:34
    Z Hannibalem się się skojarzyło smile
    --
    Ania z Kubutkiem (16.11.2006) i Zuzanką (10.12.2010)
    http://www.suwaczek.pl/cache/d30b5d5822.png
  • esr-esr 18.02.13, 09:57
    ja dzisiaj rano z mężem rozmawiałam o tym jak bardzo mogą się różnić dwa społeczeństwa z europy - nasze i norweskie. może mam mylne wyobrażenie, ale w norwegi sprawa breivika nie była taką hucpą? jego adwokat jest szanowanym obywatelem, a u nas strach pomyśleć co usłyszy adwokat oskarżonej, jak to się odbije na jego rodzinie. obrzydliwe jest dla mnie epatowanie zdjęciami dziecka, zapraszanie wątpliwych autorytetów (nikt przecież nie zna akt sprawy), rozpisywanie możliwych scenariuszy, cytowanie fragmentów pamiętnika (????). naprawdę osoba oskarżona, czy nawet winna, nie jest już u nas człowiekiem, nie ma żadnych praw. co się dzieje z naszym społeczeństwem?
  • iwoniaw 18.02.13, 11:56
    tym bardziej, że w Norwegii od początku było wiadomo, co się stało (tzn. kto i kiedy strzelał i z jaką motywacją), podczas gdy proces Katarzyny W. póki co jest poszlakowy.

Gdy dziś zobaczyłam w portalach info te nagłówki "tłumy w sądzie, rusza proces" to pierwsze, co pomyślałam, że od palenia czarownic przy asyście tłumów gapiów i spędów na rynkach, gdy wieszali skazańców, nie odeszliśmy ani na krok.

--
    Niedźwiedź polarny to niedźwiedź kartezjański po transformacji
  • imasumak 18.02.13, 12:17
    A sędzia odrzucił wniosek o wyłączenie jawności procesu.
    --
    kliknij
  • imasumak 18.02.13, 12:18
    esr-esr napisała:

naprawdę osoba oskarżona, czy nawet winna, nie jest już u nas człowiekiem, nie ma żadnych praw. co się dzieje z naszym społeczeństwem?

Dziewczyno o czym Ty piszesz? Nawet osoba po odsiedzeniu wyroku nie ma żadnych praw, wystarczy zajrzeć do sąsiedniego wątku o wywracaniu się wątroby, czy jakoś tak.

--
    kliknij
  • iwles 18.02.13, 12:30

prawa ma, no chyba że sąd niektóre odbierze.
    tak jak i ja mam prawo np.nie szanować takiej osoby, prawda? To jest subiektywne uczucie i nie ma odgórnego nakazu, aby wszystkich lubić. I mam prawo swoje zdanie wypowiadać na głos (oczywiście w granicach prawa), gwarantuje mi to art. o wolności słowa.

--
    Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
  • iwoniaw 18.02.13, 12:48
    W teorii to oskarżony/skazany ma prawa, oczywiście. W praktyce możesz sobie poczytać na emamie chociażby, co tzw. "społeczeństwo" chciałoby dla osoby, której na razie niczego nie udowodniono i która nie przyznaje się do winy. Można się m.in. dowiedzieć, że obrona na 100% będzie stekiem kłamstw, a trzymanie takiej osoby w więzieniu ("za moje podatki" - piszą osoby z pierwszego progu PIT) jest bezsensowne.
    I powiem Ci, że choć uważam, że kara powinna być dolegliwa, a poważne przestępstwa i zbrodnie piętnowane, to przeraża mnie, że ludzie są tak bardzo skłonni do linczu gdy NIE WIEDZĄ nawet, co się stało i chętnie polecą na ten rynek pod szubienicę/do kiosku po brukowiec/przed tv na "gorące newsy".

--
    "George, while his intelligence was way above normal (...) was required by law to wear it all the time. It was tuned to a government transmitter (...) to keep people like George from taking unfair advantage of their brains."
  • imasumak 18.02.13, 13:09
    Ale to nie chodzi o sympatię i szacunek, a respektowanie praw tej osoby, między innymi prawa do resocjalizacji. Ja rozumiem, że taki człowiek startuje w społeczeństwie z poziomu poniżej zera, ale jednak należałoby mu szanse dać, prawda? Natomiast w tamtym wątku dominuje postawa wyrażana w słowach:

Uważam, że taka osoba powinna być w pełni pozbawiona praw publicznych i wykonywać tylko najgorsze, śmierdzące roboty, do których zostanie skierowana np. przez gminę.

Przy czym każdy, kto myśli inaczej, bo w przeciwieństwie do nich rozumie mechanizmy resocjalizacji, jest nazywany dnem, nienormalnym, reprezentuje poziom piwnicy i ma nakopane pod kopułą.
    Czyli - kto nie jest z nami, jest przeciwko nam wink

--
    kliknij
  • kkalipso 18.02.13, 13:28
    Gdyby nie miała,żadnych praw to by już dawno w pierdlu siedziała.Właśnie ma i to za dużo-niestety.
    Obawiam się,że jak tak dalej pójdzie to aktoreczka dostanie kilka latek i na tym się skończy.Póżniej nakręcą film o Katarzynie W. i będzie żyła długo i szczęśliwie ,z zarobionej kasy.

Gdyby miała chociaż troszkę honoru,wstydu,wyrzutów sumienia to już dawno by się przyznała i sama skończyła ten cyrk,no ale jak tu zrezygnować z takiej sławy w końcu jest ważna.

• iwoniaw 18.02.13, 13:30
    CytatGdyby miała chociaż troszkę honoru,wstydu,wyrzutów sumienia to już dawno by się
    > przyznała

Nawet jeśli naprawdę było inaczej niż mówi prokurator?

--
  • imasumak 18.02.13, 13:33
    Co Ty mówisz Iwoniaw, przecież wszyscy już wiedza jak było. A Ci co nie wiedzą są głupi i ślepi wink
    --
    kliknij
  • iwoniaw 18.02.13, 13:34
    No tak wink

--
    "Trzeba dać napis, żeby wpuszczać tylko w krawatach. Klient w krawacie jest
    mniej awanturujący."
  • kkalipso 18.02.13, 13:40
    iwoniaw napisała:

> Nawet jeśli naprawdę było inaczej niż mówi prokurator?

Inaczej ,czyli?

W najlepszym dla niej przypadku nie będą w stanie udowodnić celowego pozbawienia życia dziecka,więc skończy się na nieumyślnym spowodowaniu śmierci.Czego się bardzo obawiam,ale jej tylko to zostało na obronę i tym będzie walczyć,adwokat ją naprowadzi na "właściwą ścieżkę" kłamstw i manipulacji.
  • iwoniaw 18.02.13, 13:47
    Cytatskończy się na nieumyślnym spowodowaniu śmierci.Czego się
    > bardzo obawiam

Żartujesz? Bardzo się obawiasz, że kogoś mogą nie skazać za morderstwo, jeśli prokurator nie będzie mógł tego morderstwa udowodnić? Nie mam więcej pytań...

--
  • twoj_aniol_stroz 18.02.13, 14:10
    No przecież media i społeczeństwo już wyrok wydało, sędzia w zasadzie może przespać się na rozprawie (tak jak na jednym z filmików na youtube), a potem przejrzy najnowszy fakt i będzie wiedział co w orzeczeniu napisać, nie?
    --
    Bądźcie jak jasny promień słońca, które dla każdego stworzenia ma ciepło i światło - Św. Urszula Ledóchowska
  • kkalipso 18.02.13, 15:53
    A czy złodziej jest złodziejem tylko wtedy kiedy go za rękę złapiesz?
  • iwoniaw 18.02.13, 16:06
    A czy jeśli go nie złapano ani się nie przyznał, to są podstawy, by go karać za kradzież?

--
    "Trzeba dać napis, żeby wpuszczać tylko w krawatach. Klient w krawacie jest
    mniej awanturujący."
  • pitahaya1 18.02.13, 16:15
    Czyli w tej sprawie winnych nie ma?
    Jest ciało, winnych brak.
  • iwoniaw 18.02.13, 16:24
    A napisałam, że winnych nie ma? Napisałam, że winy NA RAZIE nikomu nie udowodniono. A kkalipso pisze otwartym tekstem, że boi się, iż nie da się skazać za morderstwo bez dowodów osoby, którą ona chciałaby skazaną widzieć (bo jej SE i TVN ładną papką wyżłobiły przekonanie) - i nie wiem jak ciebie, ale mnie to szokuje.

--
    "George, while his intelligence was way above normal (...) was required by law to wear it all the time. It was tuned to a government transmitter (...) to keep people like George from taking unfair advantage of their brains."
  • kkalipso 18.02.13, 16:33
    W tym przypadki "złodziej" wcale nie jest taki bystry za jakiego się miał,popełnił wiele błędów.

To tylko kwestia czasu ,żeby w końcu sprawdziło się przysłowie "Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka". W czym dopinguje prokuraturze.
  • notting_hill 18.02.13, 13:31
    A propos tego wątku polecam artykuł J. Żakowskiego w ostatniej "Polityce"
    www.polityka.pl/kraj/analizy/1535537,1,dlaczego-polacy-sa-dla-siebie-okrutni.read
    Te harce przy okazji tej jakże tragicznej sprawy przypominają mi średniowieczne zafascynowanie okrucieństwem/zbrodnią i równie chętne wymierzanie "sprawiedliwości" na placu przed ratuszem. Ciekawe, jakim zainteresowaniem cieszyłyby się publiczne egzekucje?
  • twoj_aniol_stroz 18.02.13, 14:11
    Oj dużym... niestety...
    --
    Bądźcie jak jasny promień słońca, które dla każdego stworzenia ma ciepło i światło - Św. Urszula Ledóchowska
  • wioskowy_glupek 18.02.13, 15:29
    Zainteresowanie sprawą Waśniewskiej nie ma nic wspólnego z linczem czy publiczną egzekucją. Nikt do tego nie nawołuje. Natomiast dziwi mnie atak na osoby, które uważają że praw ta Pani nie powinna mieć żadnych, poza prawem do uczciwego procesu. I takie prawo ona otrzymała, własnie jest sądzona. Co do tego, że ludzie już na nią wyrok wydali, to przecież ona sama na siebie ten wyrok wydała, zapraszając media do siebie. Ludzie, przecież ona jest winna. Proces jest poszlakowy, bo to sprytna psychopatka, która wykiwała wymiar sprawiedliwości, więc dowody są słabe. Niemniej chyba nikt o zdrowych zmysłach nie ma wątpliwości co do tego że to dziecko zostało zamrodowane. A to czy zostało zamordowane kocykiem, uderzeniem o próg, z udziałem Bartka czy bez udziału, podczas wypadu po pampersy, pieczarki czy rytualnej mszy ma tu minimalne znaczenie.
    Przecież ta kobieta, nawet jeśli tylko bierze na siebie winę za coś czego nie zrobiła, to i tak powinna być odizolowana od społeczeństwa bo to psychopatka, o czym świadczy jej zachowanie, chodzenie do kina podczas gdy wiedziała, że jej dziecko leży pod gruzami, sesje w bikini, przedstawienia przed kamerami. Normalny człowiek się tak nie zachowuje ! Poza tym, w tych gruzach znaleziono jej DNA !!! Więc w najlepszym przypadku zakopała tam swoje martwe dziecko. Ona ma mieć jeszcze jakieś prawa poza prawem do procesu ? nie rozśmieszajcie mnie.
    Uniewinnienie tej kobiety będzie porażką dla wymiaru sprawiedliwości. Bo ona jest winna jak cholera, jeśli nie morderstwa, to pogrzebania dziecka pod gruzami i udziału w tym mordestwie albo krycia sprawcy. Poza tym, przecież ona chce siedzieć, jakby nie chciała nie kryłaby mordercy. Bo przecież w wersje o śliskim kocyku czy ratowaniu małej chyba nikt umysłowo nie opóźniony nie uwierzy.
    A że ona się nie przyznaje to akurat raczej dziwne nie jest. Mity o resocjalizacji akurat w jej przypadku też można między bajki włożyć, to tak jakby resocjalizować pedofila.
  • twoj_aniol_stroz 18.02.13, 15:37
    A czym, według Ciebie, różni się publiczna egzekucja od tego co robią media i gawiedź w tej kwestii? Po co przychodzili ludzie na publiczna egzekucje kiedyś? Po co teraz setki artykułów, tysiące wypowiedzi jasnowidzów, psychologów, karnistów, psychiatrów, socjologów i innych mniej lub bardziej "mądrych" głów, które stawiają tezę i potem ją udowadniają na wszystkie strony? Po co kolejne watki w temacie? To jest dokładnie ten sam mechanizm.
    --
  • iwles 18.02.13, 15:53

A dlaczego twierdzisz, że to nowość ?
    Przejrzyj sobie czasopisma w XIX wieku, czy przełomu wieków XIX/XX.
    zobaczysz, że zainteresowanie mediów takimi sprawami było zawsze, odkąd media powstały.
    Tylko ze teraz zasięg mediów szerszy i dostęp do informacji szybszy.

--
    Paweł

• iwoniaw 18.02.13, 16:13
    Właśnie o to chodzi, że to nie nowość - mamy nowe technologie i środki przekazu, a emocje tłumu są takie same jak 100 i 1000 lat temu. I nawet sąd uważa, że słusznym jest dawać tym emocjom pożywkę. A nie musiałoby tak być - że powtórzę przywołany już przez kogoś przykład Norwegów i Breivika; tam sąd jakoś uznał za oczywiste, że propagowanie chorych idei i lansowanie w mediach sprawcy niczemu nie służy. I to jest mi jakoś bliższe: współczucie dla ofiar(y) i nienakręcanie popularności sprawcy (czy choćby podejrzanej - jeśli jest winna, nie ma co jej lansować, jeśli niewinna - linczowanie jej przez media jest dodatkową niezasłużoną szykaną).

--
  • wioskowy_glupek 18.02.13, 16:22
    Brevik, zdaje się nie oszukał ogromnej ilości społeczeństwa, nie wmanewrował go w poszukiwania dziecka. Społeczeństwo nie czuło się osobiście z tą sprawą związane. Tutaj wielu ludzi tak.
    Brevik, nie udzielał w mediach wywiadów, nie pozował nago na koniu, nie tańcował na rurze. Brevika norweski sąd zaaresztował i nie wypuścił po to żeby nie harcował w mediach i nie propagował swojej ideologii. Waśniewską sąd wypuścił na wolność, to i prasa miała pożywkę.

O jakich szykanach mówisz ? Ona sama leciała do mediów przebierała się, brała udział w kolejnych konferencjach.
  • iwoniaw 18.02.13, 16:32
    CytatSpołeczeństwo nie czuło się osobiście z tą sprawą zwią
    > zane.

Śmiała teza i jakże nieprawdziwa.

--
  • iwles 18.02.13, 16:25

ja wiem, czy chodzi o dawanie pożywki?
    raczej o zamknięcie buzi spekulacjom - raczej tak bym odebrała decyzję sądu o jawności.
    W Norwegii to inna sprawa - chodziło własnie o nieszerzenie idei rasistowskich, natomiast tej sprawie nie przyświeca żadna idea, "zwykła" (kurde, niewłaściwe słowo, ale mi pasuje) sprawa karna. Nie sądzę, żeby oskarzona była w jakis sposób zagrożona. Przecież tak długo była na wolności i jakoś linczu ani ukamienowania nie było.
    A że będzie sie o tym mówić, komentować? czy to na forum, czy na kawce u sąsiadki - tak było zawsze, jest i będzie.

--
    Paweł

• wioskowy_glupek 18.02.13, 16:39
    >
    > ja wiem, czy chodzi o dawanie pożywki?
    > raczej o zamknięcie buzi spekulacjom - raczej tak bym odebrała decyzję sądu o j
    > awności.

Tak, mnie tu chodziło o wypuszczenie jej z aresztu ostatnim razem, nie o jawność rozprawy. Tutaj chodziło o przejrzystość procesu i bardzo dobrze oceniam tą decyzję. SAMW też to poparła a ona chyba jednak wie co mówi. Co by nie powiedzieć jest ekspertem.

> W Norwegii to inna sprawa - chodziło własnie o nieszerzenie idei rasistowskich,
    > natomiast tej sprawie nie przyświeca żadna idea, "zwykła" (kurde, niewłaściwe
    > słowo, ale mi pasuje) sprawa karna. Nie sądzę, żeby oskarzona była w jakis spos
    > ób zagrożona. Przecież tak długo była na wolności i jakoś linczu ani ukamienowa
    > nia nie było.
    > A że będzie sie o tym mówić, komentować? czy to na forum, czy na kawce u sąsiad
    > ki - tak było zawsze, jest i będzie.

DOKŁADNIE !!! także nie ma co się stresować.
  • iwoniaw 18.02.13, 16:41
    No ja nie widzę tu "zamykania buzi", ale wręcz zachętę do "mielenia językiem" na temat sprawy (w stopniu większym, niż na forum czy na kawie u sąsiadki by ludzie to czynili sami z siebie).
    Co tylko potęguje rozziew między reakcją Norwegów (oskarżony ma proces, to dostanie adekwatną karę i git, należy mu się) a tą obserwowaną w polskich mediach (proces? Bez procesu się ją powinno... (tu sobie poczytać można na każdym forum co by się "powinno"), ew. przejrzyj wątek o wywracającej się wątrobie - bo karanie przestępców jest finansowane z kieszeni podatnika - jak rozumiem powinno się rodzinie rachunek za nabój wysłać?).

--
    'I don't think you can fight a whole universe, sir!'
    'It's a prerogative of every life form, Mr Stibbons!'
  • wioskowy_glupek 18.02.13, 16:52
    W przypadku pedofilów za kastrację jak najbardziej...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka