Dodaj do ulubionych

I jak tu wierzyć TV ;) przekręt w Reality Show TLC

27.04.13, 23:00
Zawsze mnie śmieszyli ludzie ślący smsy w programach typu Mam talent czy X-Factor, na swoich ulubieńców. Nie wiem jak można w ogóle wierzyć w to, że tego typu programy nie są ustawiane big_grin

Swego czasu były tu 2 wątki odnośnie "Surowych rodziców", gdzie niektóre forumki, twierdziły że show jest ustawiany a dzieciaki to aktorzy. No cóż może i tak faktycznie jest.

Jakiś czas temu zaczęłam sobie oglądać reality show na TLC - Zbuntowani Amisze, program opowiada o 4 amiszach i mennonitce, którzy rzekomo po raz pierwszy opuszczają swoją wspólnotę i jadą do NY.

Program mi się od początku wydawał naciągany, więc sięgnęłam do Google'a i oto czego się dowiadujemy. Mianowicie okazuje się, że 4 z nich była już wcześniej żonata / zamężna a wszyscy swoje wspólnoty opuścili już wiele lat wstecz. Jedna z dziewczyn Rebecca, która w programie była z chłopakiem ze swojego kościoła Abe'm, okazała się być podczas kręcenia RS mężatką i matką małej dziewczynki. Nie przeszkodziło jej to po programie się rozwieść i poślubić Abe'a. Co ciekawe okazało się też, że najprawdopodobniej to właśnie on jest ojcem jej dziecka.

Inny z chłopaków Jeremiah to rozwodnik ojciec 3 dzieci, od 14 lat ex amisz wink

Ja się zastanawiam czy producenci takich programów, naprawdę sądzą że w dobie Facebooka i internetu takie przekręty nie wyjdą na jaw ? A może to od początku obliczone jest na skandal ?

Tutaj artykuł opisujący dość dokładnie cały przekręt:

www.dailymail.co.uk/news/article-2235901/Breaking-Amish-Rebecca-refuses-father-baby-finale-cast-given-chance-respond-critics.html
--
"Zdajesz sobie sprawę, że próbujesz uzyskać racjonalną odpowiedź od czegoś, czego mentalność jest mieszaniną mentalności prymitywnego wieśniaka i odczuć autystyka, i co nigdy nie będzie w stanie zrozumieć sytuacji innej niż ta której samo doświadczyło?" ~ kosheen4
Edytor zaawansowany
  • beverlyja90210 27.04.13, 23:09
    że co???? nie wiem o co chodzi ale sie uśmiałam aż dzieciaki pobudziłam hahah

Idę spać dzieki za taki wąteksmile
  • wioskowy_glupek 27.04.13, 23:32
    2 pierwsze odcinki są na YT można zobaczyć wink IMO od razu widać że coś jest nie halo.
    --
    "Zdajesz sobie sprawę, że próbujesz uzyskać racjonalną odpowiedź od czegoś, czego mentalność jest mieszaniną mentalności prymitywnego wieśniaka i odczuć autystyka, i co nigdy nie będzie w stanie zrozumieć sytuacji innej niż ta której samo doświadczyło?" ~ kosheen4
  • zebra12 28.04.13, 08:51
    Oglądałam wczoraj chyba ostatni odcinek. Zastanowiło mnie czemu ci pobożni amisze dali się filmować w domu... Przecież normalnie nie wpuściliby ekipy.
    Wiadomość o przeszłości Rebeki też mnie zdziwiła - przecież by ją zaraz wykluczyli ze wspólnoty. O dziecku nic nie wiedziałam.
    Szok normalnie! Oszustwo i kanciarstwo smile
    --
    http://img.1gif.pl/zebra/zebra-1.gif
  • kerri31 28.04.13, 09:07
    wioskowy_glupek napisała:
    > Program mi się od początku wydawał naciągany, więc sięgnęłam do Google'a i oto
    > czego się dowiadujemy. Mianowicie okazuje się, że 4 z nich była już wcześniej ż
    > onata / zamężna

Wow ! Ale z ciebie Sherlock Holmes...

wioskowy_glupek napisała:
    > Ja się zastanawiam czy producenci takich programów, naprawdę sądzą że w dobie F
    > acebooka i internetu takie przekręty nie wyjdą na jaw ? A może to od początku o
    > bliczone jest na skandal ?

Ja się zastanawiam czy Ty w dobie Facebooka i internetu (XXI wiek) zastanowiłaś się choć raz nad znaczeniem słowa Reality Show , o którym mowa w Twoim tytule ???
    Nie ?
    Tak myślałam, oto definicja z doby internetu:
    Reality show – typ programów telewizyjnych, w których z reguły występują osoby wcześniej niezwiązane zawodowo z telewizją. Osoby te w założeniu mają zachowywać się „naturalnie” przed kamerą w sztucznie zaaranżowanej, niekiedy ekstremalnej, sytuacji. Wiele z programów ma postać konkursu.

Istotą programu jest postawienie widza w roli „podglądacza”. Z punktu widzenia oglądalności im bardziej będzie w programie naruszona intymność uczestnika i im drastyczniejsze sceny widz obejrzy, tym lepiej[potrzebne źródło]. Reality show rzadko bywają nadawane na żywo – z reguły jest to program rejestrowany i montowany. Jest tak zarówno dla zdynamizowania akcji, jak i dla ustrzeżenia nadawcy przed przypadkowym przekazaniem treści, przekraczających granice dozwolone prawem[potrzebne źródło]. Pierwszym polskim reality show był Agent nadany w telewizji TVN.
  • wioskowy_glupek 28.04.13, 13:21
    Widzę że nią zrozumiałaś kompletnie o czym piszę tylko niepotrzebnie się podnieciłaś. Zadałaś sobie trud przeczytania ze zrozumieniem o czym piszę ? Bo ja o kłamstwie i wprowadzaniu widza ewidentnie w błąd a ty o definicji RS.
    --
  • gazeta_mi_placi 28.04.13, 11:18
    Przecież tp oczywista oczywistość, tak samo Big Brother oraz Rozmowy w toku.
    --
    http://www.suwaczek.pl/cache/f65fc591e8.png
  • thegimel 28.04.13, 11:44
    Tia, kiedyś oglądałam więcej tych programów na TVN. Jednego dnia koleś występował w Sądzie rodzinnym jako pedofil, dwa dni później był u Drzyzgi jako wybredny kawaler o mało ciekawej aparycji szukający atrakcyjnej laski big_grin
  • pulcino3 28.04.13, 13:23
    Od pierwszych odcinków, czy nawet zajawek tv było widać , że to ustawka.
    Sam wygląd- farbowane włosy, wyregulowane brwi, czy tak wyglądają dziewczyny nie mające kontaktu z cywilizacją?
    --
    ..............................................................
    Jeśli zrobiłeś błąd, to Cię młodość rozgrzeszy.
  • sumire 28.04.13, 13:25
    ale czemu przekręt? reality show to jednak show smile też ma scenariusz. nie należy brać serio wszystkiego, co widzi się w telewizorze...
  • czar_bajry 28.04.13, 13:47
    Toż to sodoma i gomora... a nie reality show....
  • feel_good_inc 28.04.13, 14:18
    Produkują obecnie programy typu reality show, w których jest bardzo mało reality a bardzo dużo show.
    Wszystkie programy o magazynach czy innych licytacjach są sztucznie kreowane - do magazynów i bagaży podkłada się antyki i inne cenne przedmioty. Tak samo z lombardami - tak naprawdę występują tam statyści przynoszący rekwizyty na potrzeby programu.
    Podobnie z programami o niebezpiecznych zawodach - większość "mrożących krew w żyłach" scen jest inscenizowana.
    Programów o "szokujących kulisach życia grup społecznych" nawet nie chce mi się komentować. Ciężko jest uwierzyć, że ktokolwiek bierze to jeszcze na poważnie.

Niestety, tylko oglądalność się obecnie liczy, więc radzę się przyzwyczajać do zawartości kanałów TV.

--
    > Na pewno potrafisz sie na to zdobyc, wszak niewierzacy to w
    > ogolnosci porzadni ludzie.
  • wioskowy_glupek 28.04.13, 15:47
    Ja się z tym oczywiście zgadzam tylko moim zdaniem czym innym powinien być para dokument w stylu Trudne Sprawy czy Sąd Rodzinny, gdzie wiedz że to ściema z aktorami ad czym innym reality show s tu granica się zatarła
    --
  • pulcino3 28.04.13, 16:05
    Ja czasem sie zastanawiam, czy cheaters nie są reżyserowane i chyba raczej - są.
    --
    ...........................................................
    Skąd tyle goryczy, czy wszystko można tłumaczyć nieudaną miłością?
  • pochodnia_nerona 29.04.13, 00:19
    TV generalnie ludziom wodę z mózgów robi, dlatego warto sobie odpuścić takie pierdoły (szczególnie talk- i reality showy, jakieś sędzie Wesołowskie, Drzyzgi i inne "z życia(-ci) wzięte).
    --
    Pojawiam się i znikam, i znikam, i znikam...
  • thegimel 29.04.13, 00:39
    E tam, z życia wzięte bywa zabawne. Polecam odcinek z wampirem na Polsacie, dawno się tak z mężem nie uśmialiśmy big_grin

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka