Re: Autyzm - dlaczego tyle? Dodaj do ulubionych

plagi autyzmu nie zauważyłam, powszechna dostępność do diagnozy tak, obserwacja dzieci z deficytami, które jednak nie okazują się autystami i aprargerami jest większa. Wydaje mi się, że temat jest na placach zabaw i przedszkolach o wiele żywszy, dzieci które odróżniają się od grupy czymkolwiek, przebojowością, indywidualnością i nie daj boże przez moment przejawiają jakieś opóźnienia rozwojowe, tendencja jest taka, że przykleja im się łatkę autyzm, a jak już w dłuższej obserwacji wersja autyzmu zostanie obalona, to już podwórkowy psycholog, który uważa się za eksperta orzeka, asparger. Temat we wszelkich mediach nie tarci na aktualności, gdzieś nawet ktoś podobno napisał ciekawą książkę, nie czytałam, same superlatywy jak to dobrze mieć autyzmwink. Jednak wychodzę z założenia, że bycie świadkiem operacji nie czyni z nas jeszcze chirurga i diagnozy pozostawmy specjalistom. Każdy w temacie, kto jest obczytany, wydaje się mu, że jest władny diagnozować. Jedną, jedyną rodzinę znam z autystycznym dzieckiem, nie 3 letnim, 4 letnim, 6 letnim, u którego ewidentnie i jednogłośnie wielu lekarzy orzekło autyzm i krótko mówiąc rodzice nie maja lekko. Z tego co mi wiadomo autyzmu i aspargera nie orzeka się przed ukończeniem przez dziecko 5, 6 lat, małe dzieci są w zrachowaniach nieprzewidywalne i braki rozwojowe jeszcze nadrabiają w młodszym okresie.

> jak bedziemy zyc w swiecie gdzie tylu potencjalnych geniuszy?

Jezus, nie każdy geniusz to autysta masakra, co to za uogólnienie, po resztą z tego co mi wiadomo, autyzm to w sporym stopniu duże upośledzenie intelektualne, co wyklucza bycie geniuszem, dżizus. Dokładnie procentu nie pamiętam, ale jakieś 70 procent dzieci z autyzmem je ma. Asparger to bardziej inteligentny autyzm, dzieci zazwyczaj z ponad przeciętną inteligencja z podkreśleniem, że nie każdy geniusz to asparger, jak to czytam włosy dęba stająsmile Strach autorki przed geniuszami, Buhahahsmile Osobiście nigdy nie przejawiałam oporów przed przebywaniem wśród mądrych i inteligentnych, przecież to procentuje, nie pojmuję jej obaw big_grin
Przeczytaj całą dyskusję (201-235)
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
(101-200)
przejdź do: 1-100 101-200 201-235

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.