Dodaj do ulubionych

ADHD to fikcyjna choroba

17.06.13, 13:11
skoro "odkrywca” ADHD, Leon Eisenberg, kilka miesięcy przed śmiercią (2009 r.) wyznał, że ADHD to fikcyjna choroba" to czemu wciąż są takie diagnozy i lek na to w sprzedaży?

kefir2010.wordpress.com/2013/06/16/odkrywca-adhd-przyznaje-ze-to-fikcyjna-choroba-w-rezultacie-tego-odkrycia-miliony-dzieci-zazywaja-niebezpieczne-psychotropy/
nie kumam tego... to znaczy kumam ale nie ogarniam uncertain

--
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cdf9hgg11vm6o.png
Edytor zaawansowany
  • kai_30 17.06.13, 13:33
    Aha, wyznał to w 2009 i wkrótce potem umarł, a napisał o tym Der Spiegel dopiero w 2012r? Sorry, ale dla mnie to grubymi nićmi szyte, zwłaszcza że te strony internetowe, które rozgłaszają tę informację, też są, eee, specyficzne. Komentarze też fajne, w stylu "a mnie ojciec lał i mi wybił takie fanaberie z głowy".
  • woman_in_love 17.06.13, 13:50
    wydumana jednostka chorobowa, którą uzasadnia się brak wychowania i indolencję rodziców. Aczkolwiek chorób psychicznych, w tym różnych nerwic i depresji nie brakuje, także u dzieci, tyle że niekoniecznie to ADHD. A że się sprzedaje na to leki? Leki homeopatyczne też się sprzedaje.

--
    "Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy" - Alexis de Tocqueville
  • marychna31 17.06.13, 14:52
    Skąd takie przekonanie, pisane do tego w takim autorytarnym stylu? Jesteś lekarzem, naukowcem, który przez ostatnie 30 lat swego życia metodami naukowymi zgłębiał ten problem? Wystarczy ci, ze w otoczeniu nie masz osoby z ADHD i już masz przekonanie, ze nigdy nikogo to nie dotkneło?

Ja w otoczeniu tez nie mam nikgogo z ADHA, podobnie jak ze schizofrenią, łuszczycą, kiłą, AIDS i milionem innych chorób i do głowy by mi nie przyszło w związku z tym z niezbitą pewnością twierdzić, ze choroby te nie istnieją.
    Przeciez takie wyciaganie ogólnych wniosków na podstawie dowodów anegdotycznych jest tyle samo warte co chociażby wspomniane przez ciebie "leki" homeopatyczne.
  • cersei8 17.06.13, 19:58
    Ok jestem sklonna uwierzyc, ze rodza sie dzieci z zaburzeniami neurologicznymi, brakiem koncentracji i wymagaja one specjalistycznej pomocy.
    Ale ta obecna plaga to raczej rzeczywiscie wynik zaniedban wychowawczych rodzicow, a magiczne ADHD ma zamknac usta osobom, ktore zwracaja uwage na skandaliczne zachowanie takich "pociech".
    Znam dwojke dzieci z ADHD, a przynajmniej ktorych rodzice tak utrzymuja. Jakims dziwnym trafem obaj w moim domu zachowuja sie poprawnie bo od razu dalam im dobitnie do zrozumienia czego wymagam i jakich zachowan tolerowac nie bede. Po prostu.
    Co prawda jednego z chlopcow w ktoryms momencie wynioslam za drzwi, ale jak juz wrocil to zalapal kto tu rzadzi smile. Akurat w tych przypadkach wystarczylaby dysyplina i konsekwencja w wychowywaniu.
  • demonii.larua 17.06.13, 23:47
    Wiesz co, nie masz ku... pojęcia ile trudu trzeba włożyć w WYCHOWANIE dziecka z ADHD.
    Więc zamknij łaskawie paszczę, bo czasem jak walniesz to człowiek dostaje opadu wszystkiego...
    --
    Nie zatrudniaj fachowca - bądź
    bohaterem w swoim domu.
  • easyblue 21.06.13, 20:06
    Bo na niegrzeczne dziecko łatwo powiedzieć: ma ADHD. Problem został okreslony, choroba wykryta i można spokojnie wypić kawę. W ten sposób dzieci niegrzeczne wsadza się do jednego wora z dziećmi z ADHD.

Gdy neurolog oglądał mlodego, ten zachowywal się jak wcielony diabeł. Więc doc orzekł: ADHD. A ja wiem, że młody po prostu czasami tak ma i tyle. Nawet w poradni Psych-Ped tego nie powtórzesmile

--
    Najtrudniej przyznać, że nosi się w sobie diabła i umieć chwycić go za gardło w momencie, gdy tylko się ruszy.
    Ryszard Kapuściński
  • krejzimama 17.06.13, 14:02
    Tak ten blog jest równie wiarygodny jak blog Astromarii.
    Jeśli już błądzisz po stronach otchłani głupoty to postaraj się zachować dystans do tych bredni.
    --
    Spraw Panie by nienawidził mnie bigot
    by pluła na mnie przekupa i lżył mnie klecha z ambony
    Bym wstydził się za moja Ojczyznę
    gdy drwić będą z człowieka
  • ilonka001988 17.06.13, 14:06
    Oj, kobieto jak na własnej skórze nie przeżyłaś skrajnych zaburzeń koncentracji to możesz sobie bredzić.
    Normalnie ludzie mają takie problemy po poważnych urazach głowy, w depresji i takie tam. Ja się z tym urodziłam i mam na co dzień.

• orien 17.06.13, 15:30
    Jest diametralna roznica pomiedzy problemami z koncentracja jako wynik urozu mozgu, a zaburzeniami wynikajacymi potencjalnie z ADHD.
    --
    Jaka jest różnica pomiędzy Afrodytą a angielskim rządem?
    - Afrodyta powstała z morskiej piany, a rząd z bałwanów.
  • edelstein 17.06.13, 14:35
    Bylam dzieckiem z ADHD,jestem doroslym z ADHD,nikt mnie nigdy nie faszerowal lekami.Wsrod znanych mi ADHD dzieci troje bierze leki,ale to sa ekstrema,to urodzone diably.

“ja jestem bezmezna -maz pije sluzbowo 3 dzien i ma kompletnie w nosie co ja mam na sobie“
    Autorem powyzszego zdania jest M.
  • szmytka1 17.06.13, 18:08
    mój syn miał zalecenie przyjmowania leków, które miałyby zredukowac nadpobudliwość,a le ejdnocześnie każdy lekarz, któy je zalecał ostrzegał mnie, że u dziecka naprawdopodobniej wystąpia objawy otępienia, negatywnie wpływające na rozwój, a że syn był jendocześnie lekko opóźniony, nie zdecydowałam się nigdy na nie. Jakbym miała więcej dzieci, pracę, trudniejszą sytuacje, to podjerzewam, że nie wytrzymałbym z nim i podała te leki. Czasem rodzice nie decydują się z różnych względów na leczenie farmakologiczne, nie tylko dlatego, że terapia taka to niepotrzebny wymysł.
  • morgen_stern 17.06.13, 15:22
    Dodaj jeszcze do tego plagę gejów i lesbijek, pani, kiedyś tego nie było, ludzie po bożemu żyli, a teraz się nagle tego pełno, moda jakaś...

--
    Przychodzi Bóg do lekarza, a lekarza też nie ma
  • mruwa9 17.06.13, 15:24
    ano.
  • mindtriper 17.06.13, 15:53
    Znaczy jak są naprawdę to i leczyć można, jak ADHD? suspicious
    Słaby przykład, pomyśl o jakimś innym miejscu czy wątku gdzie mogłabyś ze swoją obsesją zaistnieć i będzie ok.
    --
    I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
    Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.(Coma)
  • marychna31 17.06.13, 16:17

> Znaczy jak są naprawdę to i leczyć można, jak ADHD? suspicious
    Szalenie błyskotliwe odkrycie: jeśli cokolwiek istnieje, to można to leczyć.

Ty istniejesz?
  • mindtriper 17.06.13, 16:39
    Wątek jest o leczeniu rzekomo nieistniejącego schorzenia. Morgen sama się tu wpakowała ze swoimi treściami to i sama się prosiła o złośliwość.

--
    I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
    Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.(Coma)
  • aneta-skarpeta 17.06.13, 23:23
    nie mówcie, że nie skumałyście tego co napisała morgen?

to było tak wyraziste, że koń jakby umiał czytać to by zrozumiał
    --
    "To nie kobiety maja małe piersi, to Ty masz wielkie łapy" Baltycki
  • asia_i_p 17.06.13, 16:52
    Nawet jeśli news jest prawdziwy, to fakt, że ktoś przed śmiercią coś wyznał nie może być ważniejszy od naukowych dowodów. A dowody na istnienie ADHD są - lek, która na ADHD-owca podziała uspokajająco, osobę bez tego zaburzenia wprawi w euforię. Także zapis EEG jest typowy przy ADHD. To nie jest tylko zbiorcza nazwa zespołu objawów, to konkretne zaburzenie neurologiczne.
    --
    Ręce za lud walczące sam lud poobcina.
    Imion miłych ludowi lud pozapomina.
    Wszystko przejdzie. Po huku, po szumie, po trudzie
    Wezmą dziedzictwo cisi, ciemni, mali ludzie.
  • przeciwcialo 17.06.13, 17:53
    Nie wiem czy choroba czy nie, napewno zespół objawów.
    Tak czy siek ADHD jets naduzywane podobnie jak wszelkie dysfunkcje aby ukryc niedomogi rodzicielskie.
    Cierpią na tym dzieciaki mające faktyczne problemy z nadpobudliwościa i wszelkimi zaburzeniami.
  • mruwa9 17.06.13, 18:19
    przeciwcialo, jako lekarka wiesz, ze jak w wiekszosci chorob i zaburzen, do postawienia diagnozy konieczne jest spelnienie okreslonych kryteriow diagnostycznych. I ADHD nie jest wyjatkiem Sa okreslone kryteria dagnostyczne, zaburzenia, ktore musza sie utrzymywac przez okreslony czas. Tu naprawde nie daje sie diagnozy na czuja, ze by ukryc niewydolnosc rodzicielska.
  • kropkacom 17.06.13, 18:21
    O raju, ona jest lekarzem sad
    --
    Blog
    "Run, you clever boy; and remember."
  • demonii.larua 17.06.13, 23:50
    To jako lekarz chyba powinna wiedzieć, że żeby zdiagnozować ADHD czy zespół objawów, dziecko musi przejść szereg badań i to nie u jednej pani psycholog prywatnie. I że same badania trwają znacznie dłużej niż 15 minut w gabinecie.
    --
    Nie zatrudniaj fachowca - bądź
    bohaterem w swoim domu.
  • zymuka11 22.06.13, 12:57
    Przeciwcialo lubi uchodzić na forum za lekarkę i dlatego nigdy nie zaprzecza, ale nią nie jest:
    forum.gazeta.pl/forum/w,567,7157802,7165803,Re_farmacja_studia.html
  • przeciwcialo 22.06.13, 13:13
    Nigdy nie pisałam że skończyłam medycynę. srtudiowałam na farmacji ale nie pracuję w aptece ale w szpitalu.
  • kropkacom 22.06.13, 13:19
    Dobrze, że nie jesteś lekarzem.
    --
    Blog
  • przeciwcialo 22.06.13, 13:58
    Na brak pacjentów i pracy nie narzekam. I biorac pod uwage obecne zachorowania na nowotwory w branży pracy nie zabraknie sad
  • przeciwcialo 22.06.13, 13:18
    Ciekawe komu chciało sie nowy nick tworzyc wink
  • kropkacom 22.06.13, 13:20
    Komu nadepnęłaś na odcisk? big_grin
    --
    Blog
  • przeciwcialo 22.06.13, 14:00
    Nie mam pojęcia ale chetnie poznam tego lub tą pokrzywdzoną.
  • minor.revisions 18.06.13, 01:55
    > Tak czy siek ADHD jets naduzywane podobnie jak wszelkie dysfunkcje aby ukryc ni
    > edomogi rodzicielskie.

nyet. Zazwyczaj ADHD jest naduzywane (zwłaszcza, jesli chodzi o przepisywanie lekarstw), bo tak jest wygodnei SZKOLE.
  • przeciwcialo 21.06.13, 20:27
    Nie, łatkę adhd dostaje sporo ruchliwych dzieci. Na takiech "latkach" cierpia dzieci z faktycznymi problemami.
    Kolezanka ma dziecko ze zdiagnozowanym adha- widziałam przez lata ile pracy wkładała w prace z synem, dziś to fajny nastolatek który całkiem sprawnie sobie daje radę w sytuacjach szkolnych i poza szkolnych.
  • minor.revisions 17.06.13, 19:29
    a ten trzyletni kefir to jakis autorytet w dziedzinie dziecięcej psychiatrii, czy jak?

dka dociekliwych:
    www.snopes.com/politics/quotes/adhd.asp
  • wespuczi 17.06.13, 20:04
    brat mojego meza - wiek wczesno kilkunastoletni jest w koncu w stanie skonczyc rok szkolny w czasie, usiasc i przeczytac ksiazke i wypowiedziec sie jak czlowiek dzieki lekom, ktore bierze juz prawie dwa lata - ale jest jeszcze jeden brat ktory go namawiac zeby sie nie trul i zaczal pracowac nad charakterem i ze adhd to wymysl lewniwych rodzicow i dzieci - oczywiscie on jest wyrocznia i specjalista od zaburzen rozwojowych po zarzadzaniu na jakims marnym uniwersytecie wink)

--
    --

sygnaturka na urlopie
  • pochodnia_nerona 17.06.13, 22:05
    Może to nie powinno się nazywać ADHD i być jednostką w ten sposób opisywaną, ale raczej zespołem zaburzeń, które warunkowane są jakimiś wadami rozwojowymi/zatruciem czymś tam/wpływem diety i środowiska. Niestety, teraz ADHD jest wygodnym workiem, do którego wrzuca się wszystkich - i osoby z zaburzeniami, i rozwydrzone, nieokiełznane przez rodziców wyrostki, którym lepiej podać tabletkę, żeby je lekko otępić, zamiast zlikwidować prawdziwą przyczynę (czasem też po prostu złe wychowanie).
    --
    Pojawiam się i znikam, i znikam, i znikam...
  • cherry.coke 17.06.13, 23:51
    kikimora78 napisała:

> skoro "odkrywca” ADHD, Leon Eisenberg, kilka miesięcy przed śmiercią (200
    > 9 r.) wyznał, że ADHD to fikcyjna choroba" to czemu wciąż są takie diagnozy i l
    > ek na to w sprzedaży?
    >
    > rel="nofollow">kefir2010.wordpress.com/2013/06/16/odkrywca-adhd-przyznaje-ze-to-fikcyjna-choroba-w-rezultacie-tego-odkrycia-miliony-dzieci-zazywaja-niebezpieczne-psychotropy/
    > nie kumam tego... to znaczy kumam ale nie ogarniam uncertain

Nie znam niemieckiego, powinien sie jakis nejtiw wypowiedziec co do oryginalu, ale z angielskiego tlumaczenia wynika, ze on nie powiedzial "fikcyjna", tylko "wytwarzana", czyli bardziej w sensie zle diagnozowana niz zupelnie zmyslona.
  • minor.revisions 18.06.13, 01:57
    > Nie znam niemieckiego, powinien sie jakis nejtiw wypowiedziec co do oryginalu,
    > ale z angielskiego tlumaczenia wynika, ze on nie powiedzial "fikcyjna", tylko "
    > wytwarzana", czyli bardziej w sensie zle diagnozowana niz zupelnie zmyslona.

dokładnie.
  • grave_digger 18.06.13, 08:38
    "Wymyślił" chorobę na potrzeby koncernu farmaceutycznego, w którym miał udziały i dzięki niej (adhd) zarobił krocie.
    Może się zagalopował. Fakt.
    Może mnie teraz zjecie, ale przez 12 lat w gimnazjum nie spotkałam żadnego ucznia z "czystym" adhd. Są nadpobudliwi. No i? Ich uwagę można w inny sposób skoncentrować.
    Za to spotkałam mnóstwo chamów. To powinni leczyć tongue_out
    --
  • mruwa9 18.06.13, 10:07
    co rozumiesz przez "czyste" ADHD?
    Jesli pracujesz w gimnazjum, to zamiast sie kompromitowac ignorancja powinnas sie zdecydowanie doksztalcic z tej dziedziny, bo statystycznie, w kazdej 30-osobowej klasie, masz co najmniej 1-2 dzieci z ADHD.
    I oczywiscie, ze caly wic polega na tym, zeby umozliwic dziecku z ADHD skoncentrowanie sie i wykonanie zadan, tylko trzeba wiedziec, jak.
  • przeciwcialo 21.06.13, 20:35
    Takiej koncentracji nie ma nawet w klasach integracyjnych.
    Znam tylko jedno dziecko ze zdiagnozowanym adhd a znam sporo dzieci w róznym wieku.
  • mruwa9 21.06.13, 21:56
    statystyki mowia 3-5% dzieci.
    Ale: czesto , zwlaszcza dziewczynki, sa niediagnozowane , a ich problemy bagatelizowane ( bo czesciej maja ADD, niz ADHD, czyli zaburzenia koncentracji uwagi, bez hyperaktywnosci ruchowej)
    www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17541055
  • kai_30 21.06.13, 22:22
    przeciwcialo napisała:

> Takiej koncentracji nie ma nawet w klasach integracyjnych.
    > Znam tylko jedno dziecko ze zdiagnozowanym adhd a znam sporo dzieci w róznym wi
    > eku.

W klasach integracyjnych nie ma, to fakt - ADHD nie jest podstawą do wydania orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego w oddziale integracyjnym, a bez orzeczenia dziecko z ADHD ma marne szanse, żeby zostać przyjęte do takiej klasy. Przyjmuje się najczęściej z klucza: max 5 dzieci z orzeczeniami + max 15 dzieci bez orzeczeń, takich, które będą sprawiały najmniejsze problemy. W gimnazjum, do którego stara się dostać mój średni syn, do klasy integracyjnej przyjmują dzieci z najwyższą średnią i najlepszym zachowaniem.

Mój średni ma zdiagnozowane ADHD, jest najspokojniejszym dzieckiem w klasie. Z całego spektrum tego zaburzenia dotknęły go wyłącznie problemy z koncentracją uwagi - potocznie mówi się na to ADD. Jakbym miała oceniać po tych wszystkich dzieciach z ADHD, które znam (a jest ich trochę), to właśnie deficyt uwagi jest najbardziej znaczący, nadpobudliwość ruchowa jest pochodną tej niemożliwości skoncentrowania się. Jednocześnie - wśród dzieci z ADHD bywają osobniki zwyczajnie źle wychowane i nienauczone przestrzegania jakichkolwiek reguł. Ale to nie jest "wina" ADHD - co najwyżej w tym sensie, że rodzice z góry załamują ręce i rezygnują ze starań, bo przecież "on już taki jest". A te dzieci potrzebują jasnych, czytelnych reguł, powtarzanych po sto razy dziennie, albo i tysiąc.

• hanna_sty 22.06.13, 11:26
    Mój brat był zawsze bardzo żywym dzieckiem. Chwili nie usiedział spokojnie- kręcił się, wiercił się, miewał dzikie pomysły, ale nie zagrażające otoczeniu i nie chamskie. Z cała pewnością zdiagnozowano by dziś u niego ADHD. Pewnie szpikowano by go lekami, które by go uspokoiły, splegizowały.
    Na szczęście rodzice :
    1. Nadmiar energii rozładowywali mu poprzez sport ( skończył AWF), póxniej gdy był dorosły nawet sport ekstremalny
    2. Nie pozwolili byśmy się nudzili- mieliśmy mnóstwo zajęć, wrażeń, atrakcji
    3. Postawili wyraźną granicę co nam wolno , co jest akceptowane, a czego nie.
    4. Wychowywali nas , nie było pajdokracji.
    5. Wymagali od nas, ale również nas chwalili.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka