Dodaj do ulubionych

Wieśniacki zwyczaj - wycieczki szkolne i Mcdonald.

20.06.13, 14:46
Myślałam, że wieśniacki zwyczaj popularny w latach 90-tych czyli prowadzenie wycieczek szkolnych do Mcdonalda już wymarł śmiercią naturalną w dobie ogólnie dostępnych fastfoodów na każdym rogu oraz masowo wzrastającej otyłości dzieci i młodzieży.
Tymczasem już drugi raz w ciągu dość krótkiego czasu widzę wycieczką dzieci 8-9 letnich (w tym kilka grubasków płci obojga) z nauczycielkami w kolejce do Mcdonalda.
Dzieci obżerają się, ich mamusie (bo pewnie szkoła ustala takie rzeczy z rodzicami) które w czasie ciąży bały się zjeść kawałek wędzonki i napić się pół szklanki słabego piwa aby nie zaszkodzić dzidzi gdy dzidzia jest po drugiej stronie brzucha pchają w nią syf.
Efektem są dzieci z dużą nadwagą, cukrzycowe, tak ciężko zrobić na wycieczkę rodzonemu dziecku (przy okazji dużo taniej) kanapkę z pomidorem i serem?
A uczciwy dorosły człowiek bez grama nadwagi nie doczekał frytek i hamburgera.
Czemu przy takiej ilości otyłych dzieci jaka jest obecnie wycieczki szkole muszą zaliczyć Mcdonalda? Co na to rodzice i nauczyciele?
--
http://www.suwaczek.pl/cache/21e6ffe4ff.png
Edytor zaawansowany
 • joa66 20.06.13, 14:50
  A uczciwy dorosły człowiek bez grama nadwagi nie doczekał frytek i hamburgera.

  big_grin
 • broceliande 20.06.13, 14:50
  Czy to aby nie w moim mieście?
  Bo mój syn był dziś na wycieczce w lesie - warsztaty ekologiczne - a po wycieczce w MacDonaldzie na nuggetsach.
  Nie bardzo mi się to podoba, nikt tego z nami nie ustalał, ale jest jedno pewne - dzieci to lubią. I jak się chce im sprawić przyjemność, to do tego MacDonalda nawet się czasem z nimi pójdzie.
  Na szczęście teraz jest z tatą na basenie, a potem ju-jitsu.

  --
  Kura podchodzi do stołu i mówi:
  "Tu radość,
  gdy kura u stołu tak punktualna!"
 • guderianka 20.06.13, 14:51
  gdzie te wycieczki ?chyba tylko na emamie tongue_out
  moje dziewczyny bylyby zachwycone wycieczką-cos nowego! wink--
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/aj/bi/e83n/A8WTTObXAoZ7NOGD9X.jpg
  Troszke tluszczu ma owszem (ale przy dwojce dzieci ciezko nie dojadac po nich) ale glownie chodzi o rozstep miesnia - a na rehabilitacje/plastyke czasu kasy i glowy nie ma. by ichi51e2
 • gazeta_mi_placi 20.06.13, 15:42
  Konkretnie? Krakowska Plaza (galeria handlowa z kinem).
  --
  http://www.suwaczek.pl/cache/21e6ffe4ff.png
 • iwoniaw 20.06.13, 14:55
  części to nie przeszkadza, bo sami chodzą do McD rzadziej lub częściej, inni nie mają szczegółowej kontroli nad tym, co robi ich dziecię na 3-dniowej wycieczce w Krakowie i dopiero post factum dowie się (albo i nie), że w ramach tej ekskusji jadło frytki, pielgrzymkowało do grobu Kaczyńskich czy sypało okruchy gołębiom niszczącym zabytki.

  --
  "George, while his intelligence was way above normal (...) was required by law to wear it all the time. It was tuned to a government transmitter (...) to keep people like George from taking unfair advantage of their brains."
 • ira_07 20.06.13, 15:12
  że w ramach tej eksk
  > usji jadło frytki, pielgrzymkowało do grobu Kaczyńskich czy sypało okruchy gołę
  > biom niszczącym zabytki.

  Grób Kaczyńskich jest na Wawelu, chyba ciężko ominąć Wawel na wycieczce do Krakowa? Nie powiesz, że ominęli zamek, katedrę i smoczą jamę, weszli tylko do krypty z Kaczyńskimi (jest za darmo) i nawet o marszałka nie zahaczyli big_grin
  --
  Until the very end
 • iwoniaw 20.06.13, 15:16
  Nie wiem gdzie poszli, bo to gazeta widziała tę wycieczkę, ale wcale bym się nie zdziwiła, gdyby z powodu oszczędzania funduszów na frytki wink poszli tylko do bezpłatnej części z Kaczyńskimi, nie takie rzeczy o priorytetach wycieczkowych słyszałam big_grin

  --
  "George, while his intelligence was way above normal (...) was required by law to wear it all the time. It was tuned to a government transmitter (...) to keep people like George from taking unfair advantage of their brains."
 • ira_07 20.06.13, 18:22
  Ale leżą obok bezpłatnego Piłsudskiego, więc ciężko stwierdzić, czy wycieczka przyszła do Kaczyńskich czy do niego tongue_out Osobiście Floriańską omijam jak mogę, a tak się wycieczki koncentrują, ale na Szewskiej jakoś masowo dzieci w MD nie widuję. Kiedyś zajrzę specjalnie wink

  BTW, pamiętam, że jak byłam dzieckiem nie było u nas w mieście MD i każda wizyta tam była atrakcją - choć hamburgerów nienawidziłam, to zjadałam frytki i miałam zabawkę wink Ale to lata `90 były, różne dziwne rzeczy były atrakcyjne big_grin
  --
  Until the very end
 • gazeta_mi_placi 20.06.13, 19:30
  Wtedy hamburgery z Mcdonalda całkiem inaczej smakowały smile
  --
  http://www.suwaczek.pl/cache/21e6ffe4ff.png
 • iwoniaw 20.06.13, 20:16
  Oj, no nie chodziło mi o dyskredytowanie zwiedzania bezpłatnej krypty, tylko o zwrócenie uwagi, że rodzice niekoniecznie nawet mają świadomość, iż dziecię na wycieczce np. - żeby trzymać się już wątku krakowskiego - niekoniecznie większą część uwagi poświęci na kontemplowanie zabytków kultury, a nawet organizatorzy/opiekunowie uznają, że szkoda forsy na oglądanie arrasów, skoro można do McD skoczyć ku uciesze małoletnich, którzy przestają jęczeć/błaznować/wymagać uciszania i skupienia. A do Kaczyńskich idą nie z powodów ideologicznych, tylko dlatego, że za darmo, a potem się to nazywa w opowieści dla rodziców "zwiedzanie Wawelu". Więc zatroskanie Gazety, że "co rodzice na to" jest mocno na wyrost - rodzice mogą nie być świadomi kontekstów różnych, wszak ich tam nie ma.

  --
  Niedźwiedź polarny to niedźwiedź kartezjański po transformacji
 • gazeta_mi_placi 20.06.13, 15:43
  Ze względu na miejsce (daleko od centrum) obstawiam po prostu wycieczkę do kina.
  --
  http://www.suwaczek.pl/cache/21e6ffe4ff.png
 • majenkir 20.06.13, 14:57
  gazeta_mi_placi napisała:
  > Efektem są dzieci z dużą nadwagą, cukrzycowe,


  ????
  Cukrzyca u dzieci nie jest wynikiem obzarstwa. Doucz sie gazeta, zanim cos chlapniesz uncertain

  --
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
  Charty
 • gazeta_mi_placi 21.06.13, 08:59
  Ale niezdrowej diety jak najbardziej.
  --
  http://www.suwaczek.pl/cache/21e6ffe4ff.png
 • majenkir 21.06.13, 13:55
  A ta dalej swoje.... uncertain. Cukrzyca typu 1 (jak to sie kiedys mowilo "mlodziencza") jest choroba autoimmunologiczna, przyczyna nieznana. Ale widze gazeta, ze Ty juz wiesz cos, nad czym glowia sie naukowcy na calym swiecie? wink
  --
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
  Charty
 • gazeta_mi_placi 21.06.13, 14:09
  A typu drugiego?
  --
  http://www.suwaczek.pl/cache/21e6ffe4ff.png
 • majenkir 21.06.13, 14:53
  A gdzie Ty widzialas dziecko z cukrzyca typu 2? Na to sie pracuje latami, w miedzyczasie zdazy sie wyrosnac z dziecinstwa wink.
  --
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
  Charty
 • paskudek1 20.06.13, 15:07
  gazetka to ja ci odpowiem z moje perspektywy - dzieciaki pojechały na 5dniową wycieczkę, w tamtą strone dostały prowiant ale cały dzień były w drodze, z powrotem TEŻ dostali jakiś prowiant, wcześniej było śniadanie ale znowu - cały dzień w drodze połączonej ze zwiedzaniem. Pani na zebraniu wyraźnie powiedziała, że w drodze powrotnej pójdą do Maca. I rodzice o tym wiedzieli, nikt nie protestował. Na restaurację kasy nie było, w dodatku dla 30 dzieciarni plus opieka to trzeba zamawiać obiad wcześniej a oni nie wiedzieli tak z zegarkiem w ręku o której będzie żarełko. To już wolałam tego Maca co do którego moze i mam świadomość, że niezdrowy ale wiem też że młody zje. A poza tym ta, dla dzieciaków to frajda. Wbrew pozorom nie stołują się w Macu codziennie, ani nawet nie raz w tygodniu.
  Jak rozumiem ten "uczciwy człowiek bez nadwagi" co to sie frytek nie doczekał to ty smile Współczuję biedaku takiej traumy, może chcesz zebyśmy się złożyły na psychoanalityka?
  A swoją droga gazeta jak ty STRRASZNIE wręcz organicznie dzieci nie lubisz....
  --
  65FF-G to WCALE nie jest wielki biustsmile
 • gaskama 20.06.13, 15:08
  Nie wiem, gdzie te wycieczki do mc Donalda. Syn właśnie przebywa na zielonej szkole. Bolał go brzuch. Kazałam kupić colę. Niestety bez szans. Nie wolno kupować napojów gazowanych, słodyczy i chipsów. W klasach 1-3 nie wolno było przynosi do szkoły słodyczy (poza dniem dziecka i czymś tam, chyba urodzinami). Takie ustalenia rodziców i nauczycieli. Liczba dzieci z nadwagą w klasie syna ...... eeeee ..... ZERO!.
 • gazeta_mi_placi 20.06.13, 15:45
  Bardzo zdrowe podejście.
  --
  http://www.suwaczek.pl/cache/21e6ffe4ff.png
 • yenna_m 20.06.13, 15:26
  > A uczciwy dorosły człowiek bez grama nadwagi nie doczekał frytek i hamburgera.

  kocham Cię, gazeciu kiss
  --
  Domowej zapiski domowe.
 • misterni 20.06.13, 15:43
  zrzucenia, a teraz już bez grama nadwagi? wink
  Powinieneś być wdzięczny wycieczce i więcej do McDonalda nie zaglądać, bo kilogramiki szybciutko wrócą big_grin
 • mytka82 20.06.13, 16:11
  Ja tam nie widzę problemu. Raz na jakiś czas wycieczka, nawet jeśli coś tam zjedzą, to co? Na co dzień podajesz wszystko eko? A żeby już wątek na temat tego, że obce i nieznane mi dzieci były w MD zakładać - nie przyszłoby mi do głowy. Gazeta się nudzi. Wymyśl coś lepszego.
 • iwles 20.06.13, 16:29
  > tak ciężko zrobić na wycieczkę ro
  > dzonemu dziecku (przy okazji dużo taniej) kanapkę z pomidorem i serem?

  o maj got !
  wyobrażasz sobie, jak taka kanapka z masłem i serem wygląda po kilkugodzinnej podroży na slońcu ? Salmonella jak ta lala.


  --
  Paweł

  Moje dziecko powiedziałosmile
 • gazeta_mi_placi 20.06.13, 16:40
  Salmonella od żółtego sera i pomidora? Pierwsze słyszę.
  --
  http://www.suwaczek.pl/cache/21e6ffe4ff.png
 • misterni 20.06.13, 17:00
  Ile razy w roku odbywa się wycieczka szkolna? Trzy? Cztery? Nawet niech będzie dziesięć razy. Myślisz, że odwiedzenie McDonald z taką częstotliwością jest przyczyną otyłości u dzieci? Dlaczego ja mam wojować o to, żeby moje dziecko nie poszło kilka razy w roku do McDonald i raz w roku przy okazji szkolnych andrzejek nie zjadło chipsów? Umrze od tego? Przytyje? Nie. I żadne dziecko przy takiej częstotliwości od tego nie przytyje. Zasady zdrowego żywienia powinny być stosowane na co dzień, w domu, a wycieczka, andrzejki, urodziny są od szaleństw. Jeszcze nie zbzikowałam na tyle, żeby machać szabelką o menu podczas wyjazdów szkolnych.
 • gazeta_mi_placi 20.06.13, 19:28
  W ciągu roku dziecko ma tak:

  - swoje imieniny
  - swoje urodziny
  Jeżeli jest wyjątkowo nieśmiałe i ma dwóch tylko bliższych kolegów:
  - imieniny kolegów razy dwa
  - urodziny kolegów razy dwa
  Jeżeli więcej to liczba imprez wzrasta jeszcze bardziej.
  - Dzień Dziecka
  - Andrzejki
  - rzeczone wycieczki szkolne cztery razy do roku

  --
  http://www.suwaczek.pl/cache/21e6ffe4ff.png
 • misterni 20.06.13, 20:29
  nie musisz wink.
  Jest szczupłe, mimo tego, ze z zgrozo czasem jada w McDonaldzie, a w upały imaginuj sobie wcina nawet kilka razy dziennie lody wink
 • drosetka 20.06.13, 22:51
  Gazeta jestes po tyle, robienie urodzin dla dzieciaka w McD jest juz niemodne....,teraz sie robi w figloparkach, ew. w domu ale najlepiej tematyczne z wieloma atrakcjami, albo pod domem na podwórku jak ktoś dysponuje dużym basenem i trampoliną. Hamburgery na urodzinach? zostały wydaje mi sie wyparte przez pizze
 • iwles 20.06.13, 23:05

  faktycznie zatrzymaleś się mentalnie na latach 90-tych big_grin
  W ciągu swoich prawie 10 lat moj syn był raz, doslownie RAZ na urodzinach kolegi w McDonaldzie, a bywa na takich imprezach kilka razy w roku.

  --
  Paweł

  Moje dziecko powiedziałosmile
 • misterni 20.06.13, 23:17
  A nawet jakby te dodatkowe kilka razy był macu, to byłby gruby? wink
  Rany, przecież jak dziecko codziennie je zdrowe i zbilansowane posiłki, ma ruch, to wyżerka macu nawet co tydzień, nie zmieni go w paczka w maśle. smile
 • gazeta_mi_placi 21.06.13, 09:03
  Nie no, chodzi mi o to, że na urodzinach kolegów raczej też nie ma zdrowych rzeczy tylko niezdrowe i tuczące (tort, ciastka, pizza).
  Dzieciak w jednym tygodniu ma wycieczkę i Mcdonalda, w drugim urodziny kolegi z czipsami, tortem i pizzą, w kolejnym Dzień Dziecka i matka też raczej z tej okazji nie każe mu jeść sałaty z pomidorem tylko też jakieś słodycze i pizze a potem widzę małe tłuste potworki sad

  --
  http://www.suwaczek.pl/cache/21e6ffe4ff.png
 • iwles 21.06.13, 09:08

  wg twojej teorii wychodzi na to, że te "male tluste potworki" są bardzo lubiane, towarzyskie i maja masę przyjaciół, skoro tak często bywaja na imprezach smile
  To o wiele lepsze w życiu niż bycie chudym malkontentem.

  --
  Paweł

  Moje dziecko powiedziałosmile
 • gazeta_mi_placi 21.06.13, 09:14
  Dla ich zdrowia też? Naprawdę nie widzisz różnicy w ilości utuczonych dzieci za lat naszego dzieciństwa i obecnie?
  --
  http://www.suwaczek.pl/cache/21e6ffe4ff.png
 • iwles 21.06.13, 09:30

  ale żeby fast foody mialy az taki wpływ na dziecko, to musiałoby ono jeść kilka razy w tygodniu.
  fajne natomiast jest to, że od kilku lat dba się w Polsce o więcej ruchu, więcej w-f, jest więcej zajęć sportowych dla dzieci.
  Natomiast nie myśl, że fast foody mają mniejszy wplyw na zdrowie osoby doroslej.
  To wątroba i serce doroslego prędzej zareagują na takie żywienie, niz dziecka.  --
  Paweł

  Moje dziecko powiedziałosmile
 • marychna31 20.06.13, 19:43
  > Dlaczego ja mam wojować o to, żeby moje dziecko nie p
  > oszło kilka razy w roku do McDonald

  Dobro dzieci nie na tu nic do rzeczy! Gazeta ze szczegółami napisał dlaczego masz wojować: żeby uczciwy dorosły, bez cienia nadwagi, doczekał swego hamburgera. I fryteksmile
 • misterni 20.06.13, 20:32
  A tak, wiem, ale właśnie powinien być wdzięczny tejże wycieczce, gdyż on jak nikt inny powinien unikać takiego jadła - wszak jeszcze z miesiąc temu w suwaczku informował, że musi schudnąć z 5 kg big_grin. Czyli jego idealna waga nie jest stanem naturalnym smile
 • memphis90 20.06.13, 17:01
  Mleko może zawierać salmonellę. Zresztą zwykła kanapka może zostać skażona, bo była przygotowywana na tej samej desce, co surowe mięso lub jaja. Normalnie nie ma to znaczenia, ale po kilku godzinach inkubacji bakterii w cieplarnianych warunkach może dojść do zatrucia różnymi drobnoustrojami, w tym salmonellą, yersinią, gronkowcem i clostridium. W żadnym wypadku w takie upały dzieci nie powinny jeść żadnych ukiszonych kanapek.
  --
  "Bywasz piekącym jadem trollów na internetowym forum
  Wiwat Polonia Frustrata, wiwat to psychopata
  Jam nieudacznik, grafoman i śmieć" Strachy na lachy
 • mia_siochi 20.06.13, 20:55
  memphis90 napisała:

  > Mleko może zawierać salmonellę. Zresztą zwykła kanapka może zostać skażona, bo
  > była przygotowywana na tej samej desce, co surowe mięso lub jaja.

  Chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie kroi chleba na desce, na której wcześniej przygotowywał surowe mięso. Lub jaja wink
  --
  Za 10000 lat archeolodzy będą bardzo zdziwieni ilością psiego gówna perfekcyjnie zakonserwowanego w plastykowych torebkach.
 • iwles 20.06.13, 17:28

  od masla, gazeto, od masla może być.
  i zyczę ci smacznego, gdybys miala jeść kanapkę ze zjelczałym masłem i ukiszonym od 40-stopniowego upału serem. Toz samo ze skwaśnialym i uwiędlym pomidorem, normalnie cud miód.

  A skoro ty nie utyłas/łes od Maca to może jest to dowód na to, że nadwaga u dzieci jest od zupelnie czegos innego. No chyba że fast foody tylko na ciebie nie dzialają a na innych na 100% tak ?

  --
  Paweł

  Moje dziecko powiedziałosmile
 • pochodnia_nerona 20.06.13, 18:55
  Zapomniały panie, jak to same w dzieciństwie w podróże małe i duże otrzymywały obowiązkowy zestaw śniadaniowy: bułka z masłem, serem, pomidor (który często-gęsto się rozdyźdywał), no i jajo na twardo. A wszystko gustownie zapakowane w szarą torebkę papierową, rzecz jasna wink I termos z herbatą, albo - w upały - butelkę po czymś tam z zimną herbatą/sokiem/kompotem. A takowe kanapki dostawało się z serem właśnie dlatego, żeby od nieświeżej (czyt. świeżej, bez 100 konserwantów,a przez to narażonej na szybkie zzielenienie tudzież zaparzenie) wędliny się nie zatruć.
  --
  Pojawiam się i znikam, i znikam, i znikam...
 • gazeta_mi_placi 20.06.13, 19:24
  I nadwagę miało wtedy co 30 dziecko co najwyżej, a nie jak teraz co 4.
  Masowych zatruć też jakoś nie pamiętam.
  --
  http://www.suwaczek.pl/cache/21e6ffe4ff.png
 • pochodnia_nerona 20.06.13, 20:30
  Masowe zatrucia to raczej na weselach były popularne, od nieświeżego bigosu wink
  --
  Pojawiam się i znikam, i znikam, i znikam...
 • iwles 20.06.13, 23:06

  a ty czemu nie miales ze sobą kanapeczki, tylko do tego strasznego macdonalda przybłakales się ?

  --
  Paweł

  Moje dziecko powiedziałosmile
 • misterni 20.06.13, 23:18
  No więc właśnie? Mnie się wydaje, że ten przybytek nie jest zarezerwowany tylko dla dorosłych.
 • soczek_bez_gazu 21.06.13, 02:21
  Właśnie i jeszcze radzi dzieciom dać kanapkę z pomidorem na podróż, kiedy każdy kto robił kanapki na wycieczkę czy na drugie śniadanie wie, że plasterek pomidora po paru godzinach robi się obrzydliwy, rozklapcia chleb, ale w sumie mała strata bo i tak przy pierwszym kęsie wypadnie z kanapki.

  No ale jak się wsuwa bigmaca na lancz jak gazecia i jeszcze złorzeczy na dzieci, które mają frajdę z wizyty w maku na wycieczce, bo gazecia 5 minut na bigmaka musiała poczekać to sie nie wie.

  A dupa rośnie...
 • gazeta_mi_placi 21.06.13, 09:05
  Nie, nie doczekałam, czekałam ponad 10 minut w kolejce, a potem zrezygnowałam. Może i lepiej. Człowiek dorosły łatwiej zrzuci nadwagę niż dziecko, dlatego uważam, że tego rodzaju przybytki powinny być dla osób pełnoletnich, tak samo jak czipsy czy kolorowe gazowane napoje.
  --
  http://www.suwaczek.pl/cache/21e6ffe4ff.png
 • misterni 21.06.13, 11:45
  I nakaz noszenia czapek od początku listopada do końca marca big_grin
 • varna771 20.06.13, 16:34
  sama sobie odpowiedziałaś! ta cała czereda przyjeżdza ze wsi, gdzie MCdonald jest dużą atrakcją i na ogół te dzieciaki maks 2 razy w roku jedzą w tej restauracji.
 • memphis90 20.06.13, 16:56
  Przy obecnych upałach 100x bardziej wolę, żeby moje dziecko zjadło frytki, niż kanapkę kiszoną przez pół dnia w plecaku.

  > Efektem są dzieci z dużą nadwagą, cukrzycowe,
  Efektem zjedzenia frytek raz w roku podczas szkolnej wycieczki...? Taaaa, jaaasne....
  --
  "Bywasz piekącym jadem trollów na internetowym forum
  Wiwat Polonia Frustrata, wiwat to psychopata
  Jam nieudacznik, grafoman i śmieć" Strachy na lachy
 • heca7 20.06.13, 18:51
  Mój syn (8 lat) miał na początku czerwca trzydniową wycieczkę. Z Warszawy pod Kielce. Jechały dwie klasy. I było zebranie, my w swojej klasie , druga klasa w swojej. I w pewnym momencie wchodzi wychowawczyni z tamtej klasy i mówi , że tamci rodzice wymyślili, że w drodze powrotnej zajadą do McD. Z okazji Dnia dziecka. Trochę zdębieliśmy bo mieli wracać 5-tego więc "po ptakach". A poza tym skoro chwilę wcześniej omówiliśmy brak napojów słodkich, gazowanych i brudzących słodyczy m.in po to aby dzieci nie rzygały na tęczowo w autokarze to czemu teraz mamy im dać kasę na McD ? I nasza klasa się nie zgodziła. Tamta owszem poszła.
  Dzieci w Kielcach zjadły ostatniego dnia śniadanie a potem dostały prowiant na drogę. Naprawdę z Kielc do Wawy raczej nie można umrzeć z głodu wink
  --
  Dzieciaki 2002
  forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=21428
 • heca7 20.06.13, 18:53
  Aha, pani postulowała wzięcie zestawów Happy Meal z zabawką. Taaa, już widzę 60 dzieci wybierających sobie którą zabawkę uncertain
  --
  Dzieciaki 2002
  forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=21428
 • bei 20.06.13, 20:13

  Na wycieczce nie broniłabym jadania u McDonald'sa, to nic, ze śmieciowe jedzenie, ale pewne, ze dzieciaki nie ulegną masowemu zatruciu.
  W końcu raz na rok mogą zjeść frytki czy inną
  bombę kaloryczną ...


  olaromanska.blox.pl/html

  www.dlaleszka.cba.pl/
 • aurita 21.06.13, 11:09
  > Tamta owszem poszła.

  i zgineli w meczarniach??? Naprawde sadzicie, ze przypadkowo wybrany bar jest lepszy od McDo? (nie mowie o sprawdzonych przybytkach)

 • lafiorka2 20.06.13, 20:33
  ja pierdzielę...
  a ty masz wiesniacki zwyczaj obrabiania tyłka innym i wiecznym zaglądaniem innym przez ramię.Nie jesz w McDonaldzie to chwała ci,ale daj spokój tym co jedzą.
  I zastanów się naprawdę,kto tu jest wieśniakiem.
  --
  Podrzuć marzenia swoim wrogom, moze zgina przy ich realizacji.
 • feleedia 20.06.13, 21:44
  Bezdzietny forumowy cyngiel z rączką stwardniała od rękodzieła, dba o nasze dzieci big_grin
 • iwles 20.06.13, 23:18
  > Nie jesz w McDonaldzie to chwała ci,ale daj spokój tym co jedzą.

  ale jak nie je, kiedy wlasnie je big_grin

  --
  Paweł

  Moje dziecko powiedziałosmile
 • lafiorka2 21.06.13, 11:39
  iwles napisała:

  > > Nie jesz w McDonaldzie to chwała ci,ale daj spokój tym co jedzą.
  >
  > ale jak nie je, kiedy wlasnie je big_grin
  >

  to czego się czepia?tongue_out
  --
  Podrzuć marzenia swoim wrogom, moze zgina przy ich realizacji.
 • lonely.stoner 20.06.13, 20:53
  ja, jak jezdzilam na wycieczki szkolne - 20 lat temu, to nie bylo w PL McD i wszyscy jedli to co rodzic spakowal, a jak juz sie kosnczylo to zapiekanki albo inne syfy z miejscowych 'jadlodajni'. Ja zamiast Maca wolalabym nawet jakies jedzenie u 'chinczyka' - cena ta sama a smak mimo wzystko lepszy. Czy zdrowsze- hmmmm... no nie wiem - w PL ciezko o autentyczna chinska kuchnie - a jest w Wawie taki lokal gdzie serwuja fajne jedzenie, zaraz na poczatku Nowego Swiatu - 2 lub 3 uliczka w bok, jest knajpa wloska, wietnamska i z sushi (zaraz obok siebie w takiej bramie). Maja fajne napoje z mango i fajne niedrogie jedzenie- od groma rodzin z dziecmi tam widzialam. Tyle ze szlak malo turystyczny i nikt tam z glownej trasy nie wchodzi.
  --
  youtu.be/19eBAfUFK3E
 • marghe_72 20.06.13, 21:49
  Są wycieczki do McD, są.
  Nawet przedszkolaki są tam prowadzane.

  --
  miszmasz-marghe.blogspot.com/
 • gazeta_mi_placi 21.06.13, 09:08
  Przedszkolaki? To powinno być karalne, tak samo jak rodzice dwulatka, którego widziałam z czipsami w ręce.
  --
  http://www.suwaczek.pl/cache/21e6ffe4ff.png
 • lafiorka2 21.06.13, 11:40
  gazeta_mi_placi napisała:

  > Przedszkolaki? To powinno być karalne, tak samo jak rodzice dwulatka, którego w
  > idziałam z czipsami w ręce.


  gazeta?weź się naprawde ogarnij big_grin
  --
  Podrzuć marzenia swoim wrogom, moze zgina przy ich realizacji.
 • mancipi 21.06.13, 01:37
  e już lepszy ten Mac niż podła pizzeria, gdzie można mieć wątpliwość co do świeżości produktów (zaobserowane wczoraj w okol wrocławskiego rynku) lub prowadzenie dzieci do kultowego baru mlecznego gdzie dostają pełen obiad: pomidorowa, kotlet mielony, ziemniaki surówka. z tego drugiego zestawiu dzieci nie zjadły praktycznie nic, większość żarcia do wyrzucenia, dzieci głodne, a studenci (w tym ja) zrozpaczeni bo: kolejka dłuższa niż zwykle, "wyszła" pomidorowa, jedzą miesą gdy student je naleśniki i ślinka leci wink w tamtym momencie (tak z 7 lat temu) stwierdziłam, że zabranie ich do maca byłoby bardziej sensowne
 • gazeta_mi_placi 21.06.13, 09:12
  Dzieci nie chciały pyszności z baru mlecznego? Cóż widać jak stępione są czipsami i fast foodami są ich kubki smakowe.
  Jak kiedyś miałam bliżej do baru mlecznego stołowałam tam dość często, jedzenie pierwsza klasa a latem pyszniutkie świeżutkie koktajle mleczne z truskawkami lub jagodami (bar mleczny na Hucie).
  --
  http://www.suwaczek.pl/cache/21e6ffe4ff.png
 • rosapulchra-0 21.06.13, 05:52
  A co jest wieśniackiego w odwiedzaniu fastfooda?
  Krowy tam doją te dzieci? Gnój wyrzucają z obory? Świnie zarzynają?
  Naprawdę słabo się starasz ostatnio, gazeciarz.. Słabiutko.. uncertain


  --
  Forum uczy! Forum bawi! Forum nigdy cię nie zdradzi!
  anielska.blog.pl/
 • rosapulchra-0 21.06.13, 05:54
  Bardzo mnie jeszcze ciekawi, czy byłeś na tyle odważny, żeby zapytać się nauczycielek prowadzących taką wycieczkę do fastfooda.
  --
  [,.//;_|]-jesteś dnem sad wszędzie latasz za Rosą i opisujesz, co widziałaś.Na jej miejscu posądziłabym cię o nękanie. by czastin_piber
  anielska.blog.pl/
 • kanga_roo 21.06.13, 08:26
  może ja dziwna jestem, ale dla mnie wycieczki szkolne czy przedszkolne nie powinny zahaczać o fast-foody, bo tamto żarcie jest niezdrowe, więc dla mnie szkoła promuje tym samym niezdrowy sposób odżywiania. kropka.
  natomiast niespecjalnie protestowałam, kiedy klasa mojego dziecka na wycieczce miała iść McDonalda, ponieważ myślę, że część dzieci tam nigdy nie była. no to już były. z tego, co wiem, jedzenie smakowało średnio, mojego starszaka bolał potem brzuch. to też edukacja - przekonali się, że nie warto jadać w McD big_grin
 • karola1008 21.06.13, 08:56
  Od zjedzenia w McDonaldzie raz na jakiś czas, z okazji święta lasu, tj. na wycieczce szkolnej, żadne dziecko cukrzycy ani nadwagi nie dostanie.
 • gazeta_mi_placi 21.06.13, 09:13
  Tu Mcdonald, tam tatuś kupi czipsy, w piątek urodziny u Tomka z tortem i pizzą, potem pączek kupiony w szkolnym sklepiku i tak to już się ciągnie dalej...
  --
  http://www.suwaczek.pl/cache/21e6ffe4ff.png
 • lafiorka2 21.06.13, 11:42
  gazeta_mi_placi napisała:

  > Tu Mcdonald, tam tatuś kupi czipsy, w piątek urodziny u Tomka z tortem i pizzą,
  > potem pączek kupiony w szkolnym sklepiku i tak to już się ciągnie dalej..

  Jak będziesz miał(a) dzieci to dawaj im nawet suchą trawę,ale weź się nie ośmieszaj wpajaniem innym dookoła "zdrowego jedzenia".
  --
  Podrzuć marzenia swoim wrogom, moze zgina przy ich realizacji.
 • aurita 21.06.13, 09:12
  > A uczciwy dorosły człowiek bez grama nadwagi nie doczekał frytek i hamburgera.

  biedny gazeta.... a dlaczego dla ciebie ten hamburger z frytkami mialby byc zdrowszy?????
 • gazeta_mi_placi 21.06.13, 09:18
  Bo za czasów mojego dzieciństwa jadało się dużo zdrowiej i procentowało to w dorosłym życiu i teraz jak jako dorosła osoba zjem raz na czas frytki i hamburgera to nic się nie stanie.
  A współczesne dzieci od małego pasione rzeczami których my nawet nie widzieliśmy na oczy? Czipsy, sto rodzajów batonów wysokokalorycznych, słodycze dostępne na każdym rogu od 1 zł i bez stania w kolejkach, słodzone gazowane napoje.
  I efekt widać.
  Za czasów naszego dzieciństwa liczba otyłych dzieci to może jedno na 30, a teraz jedno na 4 sad
  --
  http://www.suwaczek.pl/cache/21e6ffe4ff.png
 • aurita 21.06.13, 11:12
  w mojej klasie 39 osobowej bylo 5 dzieci przy kosci
  w klasie corki na 23 dzieci jest 4 dzieci przy kosci

  skad ty te statystyki bierzesz????

  > I efekt widać.

  Gazetka juz zrzuciles te piec kg nadwagi? smile
 • tonik777 21.06.13, 09:57
  Pochodzę ze wsi i jakoś nie zauważyłem tam nigdy takich zwyczajów. Ale to pewnie dlatego, że tam nie ma żadnego McDonaldsa. Ani żadnego innego chwast fudu.
 • attiya 21.06.13, 10:12
  nie prowadzam,czasem kukurydza w kfc
  --
  Wolimy słyszeć krzyk mrożonych zarodków niż krzyk bitego dziecka za ścianą
  Dr Anita Kucharska-Dziedzic, Stowarzyszenie BABA
 • lauren6 21.06.13, 12:04
  Już wolę żeby stołowały się w Macu, gdzie dania przygotowują z gotowych półproduktów, których jakość jest wszędzie taka sama, niż mieli próbować specjałów lokalnych barów i skończyć z mega biegunką.
 • olewka100procent 21.06.13, 14:16
  wiesz, trudno na każdym rogu na polskiej wsi znaleźć budke z fastfoodami a tymbardziej mcdonalda ... na takie wycieczki dzieci w warszafki przecież nie jeżdzą .. a jak zjedzą tego hamburgera raz na pół roku to chyba nic wielkiego się nie stanie prawda ?
 • bei 22.06.13, 13:05
  Raz kieeeedy mozna taki błąd popelnic, tym bardziej, ze McDonald's to spora gwarancja, ze maly konsument nie ulegnie zatruciusmile
  To moze byc dobra LEKCJA jak z menu wybrac danie pozywne i malokaloryczne.
  Np salatka z kurczakiem grilowanym to 300 kcal, salatka z kurczakiem premium to juz 560 kcal- smak ten sam.
  A niektore sosy to 110 kcal, wiec lepiej uzyc koperkowego, ktory ma tylko 30 kcal, a mozna poprosic o samą oliwę.
  Moje dziecko zawsze poprosi o frytki bez soli...
  Zaglądamy do tego przybytku bomb kalorycznych gdy podrozujemy- przybytek na trasie, czysto, procedury mają takie, ze produkt wyjęty z zamrazarek moze lezec tylko iles tam minut ( wiem, bo znajomi studenci nam opowiadali)

  Co do nadwagi- często zdarza się tak, ze cierpiący na nią nie popelniają błędow dietetycznych, ba, nawet duzo ruchu w ich zyciu, a pokręcony matabolizm ( najczęsciej choroba) plata figle.
  W mojej rodzinie i w rodzinie mego A to same patyczaki, mimo, ze zdarzają się nam skoki w bok ( tj w gorę)jesli chodzi o kalorycznośc posilkow.  olaromanska.blox.pl/html

  www.dlaleszka.cba.pl/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.