filmy dla 8 latka Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Denerwują mnie kanały typu CN, teleTOON, uważam wiele bajek puszczanych tam za niewłaściwe dla dzieci. Może dla innych 8 latków ok, na mojego nie wpływają najlepiej.
    Macie na mysli jakieś tytuły filmów dla dzieci, które mogłyby sie nadawać? Nie chodzi mi o animację, tylko o coś z "realnymi" aktorami. Ja oglądałam Domek na prerii będąc dziewczynką. Szukam filmów, które mają jakis sens, morał, pokazuąa świat bliski dziecku, relacje z innymi dziećmi, przygody.
    Stawiam na Tolka banana, moze? wink
    • To zablokuj kanał, my CN zablokowaliśmy.
      Mój ośmiolatek to raczej kanałami discovery jest zainteresowany. Do tego Harry Potter.
    • Domek na prerii to koszmar. big_grin Moim zdaniem filmy dla dzieci w tym wieku powinny być, tak po ludzku, ciekawe i zabawne. Morał dopiero gdzieś w tle. Tolek jest ok, ale to już dla dzieciaka może być zbyt stary film. Właściwie boje się rzucić jakiś tytuł, bo nie wiem czy obca kultura big_grin cię usatysfakcjonuje.
      --
      Blog
      "Run, you clever boy; and remember."
      • No dobrze, nie będę czekać aż odpiszesz. Roald Dahl pisał świetne książki dla dzieci i wiele tytułów przeniesiono na duży ekran. Na przykład: Matylda, Jakubek i brzoskwinia olbrzymka, Charlie i fabryka czekolady. Anglicy mają wiele tytułów fajnych jeśli chodzi o kino familijne. Może Narnia? Mikołajek - film francuski z 2009 roku? Kuki powraca?

--
        Blog
        "Run, you clever boy; and remember."
      • Obca kultura jak najbardziej smile dzięki kropka smile
    • mój 8latek ogląda Nickelodeon ale niestety ten kanał też jest debilny, część seriali jest własciwie dla nastolatków, choc może nie, jest o nastolatkach dla młodszych dzieci, te nastolatki tam zachowują się jak 10latki
      CN też zabraniam
    • Ekranizacja "Magicznego drzewa".
    • Mój jest na etapie Indiany Jonesa, Jacka Huntera i Bibliotekarza. Ma osiem i pół. "Pana Samochodzika i Templariuszy" też oglądał z zainteresowaniem, ale już Tolek Banan był dla niego nudny. Poza tym ogląda bez przerwy "Zabójczą 60-tkę" na Animal Planet i dużo Discovery, National Geografic.
    • A czy Twój syn już samodzielnie czyta? Ja młodemu podrzuciłam "Złoto Gór Czarnych" Szklarskiego i "Małego Bizona" Fiedlera. Pełen zachwyt.
    • Nie mam wcale kablówki. Telewizor jest podłączony do odtwarzacza dvd/blueray i tzw. smart tv, czyli telewizja internetowa. W ten sposób to ja filtruję co dzieciaki oglądają. Mamy całą kolekcję filmów pixara i dreamworks na płytkach, trochę starszych filmów disneya. Mam też kupę video cd z odcinkami krecika, reksia, pszczółki maji i bolka i lolka (to głównie dwulatek teraz ogląda, sześciolatek mi już powoli wyrasta z kreskówek).

Starszak aktualnie uwielbia Gwiezdne Wojny (obejrzał z tatą), widział dwie pierwsze części Harrego Pottera, na kolejne przyjdzie pora za jakiś czas. Z polskich produkcji ostatnio są u nas na topie filmy o Panu Kleksie (Akademia Pana Kleksa, Pan Kleks w Kosmosie, Podróże Pana Kleksa). Szukam gdzieś serialowej ekranizacji przygód Pana Samochodzika, podejrzewam że mu się spodoba. W planach mam też Opowieści z Narnii (wersje kinowe lub ten stary serial), film Kapitan Hook (ekranizacja Piotrusia Pana). Fajne programy są na kanałach bbc dla dzieci - sprawdź czy masz możliwość zamówić w pakiecie kablówki kanał cbbc, on jedt dla starszych dzieciaków (cbeebies jest dla maluszków, też super). Jak jesteśmy u dziadków którzy mają kablówkę, ale bez kanałów z bajkami, syn ogląda chętnie programy popularnonaukowe - o dinozaurach, o odkryciach archeologicznych, o lotach w kosmos i różne takie smile Z tatą ogląda Top Gear i wyścigi F1.
      --
      doradca po kursie średniozaawansowanym Die Trageschule ? Dresden
      www.trageschule-dresden.de
    • Ahha i jeszcze mi się przypomniało - my bardzo lubimy anime i mamy sporą kolekcję tego typu filmów, także takich przeznaczonych dla dzieci. Polecam zwłaszcza filmy studia Ghibli (wydane u nas na dvd, po polsku) - Podniebne miasto Laputa, Porco Rosso, Nausicaa z Doliny Wiatru, Spirited Away i Mój sąsiad Tottoro (to ostatnie nada się nawet dla maluchów, pozostałe raczej dla dzieci w wieku szkolnym ale tak fajne że warto obejrzeć razem, całą rodziną).

Kilka pełnometrażówek fabularnych wartych odkurzenia - Neverending Story, Charlie i Fabryka Czekolady, Alicja w Krainie Czarów.

Z najświeższych produkcji Ralf Demolka - oglądaliśmy w ubiegły weekend całą rodziną i byliśmy zachwyceni, jeden z lepszych filmów dla dzieci jakie widziałam.
      --
      doradca po kursie średniozaawansowanym Die Trageschule ? Dresden
      www.trageschule-dresden.de

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Oferty

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.