Dodaj do ulubionych

Jak prac skarpety?

15.07.13, 13:22
Pytanie calkiem powazne. Jak prac skarpety, zeby po praniu nie robily sie 2 rozmiary mniejsze? Prac osobno? Nie wirowac? Nie uzywac plynow? Podobnie z rajstopami mlodej...
Macie jakies patenty? Juz mnie cos trafia i maz tez sie skarzy, ze go w palce cisnie wink
--
"...bo my wierzący( ale praktykujący po swojemu jak większość Polaków)." by lewapinger
"Imho, nie kupuje rzeczy mocno obrandowanych" by edelstein
"Wiadomo, że z rozmiaru 50 motyla się nie wyczaruje..." by Lauren6
Edytor zaawansowany
  • maggi9 15.07.13, 13:27
    Z czego masz te skarpety?
    Ja piorę normalnie, z resztą ciuchów typu koszulki, jeansy na 30-40st, wirowanie 1000 i nic mi się nigdy nie skurczyło.
  • aurinko 15.07.13, 14:04
    Piorę, płuczę, wiruję, często w 60st. i nic się nie dzieje. Ale z rajstopami mam problem, chociaż odwrotny do Ciebie - rajstopy się wyciągają, tracą fason, bez względu na sposób prania, nie mogę trafić zadowalających jakością.
    --
    pomoz-amelce.pl
  • przystanek_tramwajowy 15.07.13, 14:10
    Jeśli chodzi o skarpetki męża, to poprosić go, żeby jak się ubiera "po" u kochanki, nie zakładał skarpet jej męża. big_grin. Ty pewnie zakładasz "po" rajstopy żony. big_grin

--
    http://emots.yetihehe.com/1/rotfl.gif http://emots.yetihehe.com/1/rotfl.gif http://emots.yetihehe.com/1/rotfl.gif http://emots.yetihehe.com/1/rotfl.gif
  • aurinko 15.07.13, 14:53
    przystanek_tramwajowy napisał:

>Ty pewnie zakładasz "po" rajstopy żony

Przecież chodziło o rajstopy dziecięce, a nie damskie.

--
    pomoz-amelce.pl
  • julka-4 15.07.13, 14:10
    Tak samo ,piorę od 40-60st. nigdy nic im się nie stałowink
  • malwa51 15.07.13, 14:20
    rajstop u mnie brak zupelny, natomiast skarpety piore zawsze w 60 st / wirowanie 1000 albo 1400, zalezy na jaki program sie zalapia wink przed wrzuceniem do suszarki bebnowej "wyciagam" (jak nie zapomne) -
    nigdy nic sie nie skurczylo. Moze rozciagaj wilgotne?

A na mniej powaznie - mozesz kupowac kilka numerow wieksze, jak sie skurcza, beda w sam raz wink

• mytka82 15.07.13, 14:55
    Nic mi się nie dzieje z nimi. Nie wiem jakie kupujesz. Powiedz mężowi, że w Decathlonie są fajne, pakowane chyba po 6.
  • jematkajakichmalo 15.07.13, 15:18
    Ja wlasnie nie wiem, moze moj maz ma cos nie teges ze stopami wink Juz i tak kupuje rozmiar wieksze, serio zamiast takie 41-42 bierze 44-46!! a i tak twierdzi, ze sie kurcza. Skarpety ma raczej dobrej jakosci, do tej pory pralam w 30-40 i wirowalam na 1200 (na 1600 nawet sie nie odwaze wink ).
    Sprobuje teraz jeszcze rozciagac po praniu i takie wieszac (juz mialam pomysl, zeby wieszac jakies obciazniki big_grin

Co do rajstop mlodej to faktyczni zle napisalam one sie nie kurcza tylko rozciagaja w jakis nieforemny sposob. Mloda ma zazwyczaj krok na wysokosci kolan uncertain Tez juz wszystkie firmy przetestowalam i na nic porzadnego nie trafilam. Znacie jakies godne polecenia firmy (nie np. Gata, bo ni mieszkam w PL)
    --
    "...bo my wierzący( ale praktykujący po swojemu jak większość Polaków)." by lewapinger
    "Imho, nie kupuje rzeczy mocno obrandowanych" by edelstein
    "Wiadomo, że z rozmiaru 50 motyla się nie wyczaruje..." by Lauren6
  • run_away83 15.07.13, 15:23
    Kupić porządne. Mąż ma głównie skarpety z decathlona i te się w praniu nie kurczą, ale ostatnio skusił się na jakieś zwykłe tanie bawełniane chyba w rossmanie i po trzech praniach są w sam raz na naszego sześcioletniego syna tongue_out myślę że jak jeszcze ze trzy razy je upiorę i będę miała jak znalazł do wyprawki dla noworodka big_grin

Dzieciakom kupuję skarpetki w sieciówkach (zwykle h&m, c&a, kappahhl) i jedne się kurczą inne nie, czasem kurczy się jedna para z wielopaku a pozostałe bez zmian, tego to już w ogóle nie rozumiem.

Tylko ja jestem zafowolona z kurczących się skarpetek bo w swoim rozmiarze mogę sobie bez trudu kupić róziowe w kfiatuśki. Jak chcę czarne to muszę porządnie się naszukać albo nabyć za duże i skurczyć big_grin
    --
    doradca po kursie średniozaawansowanym Die Trageschule ? Dresden
    www.trageschule-dresden.de

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka