wiezienie za gwalt

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
                    • 19.07.13, 19:51 Odpowiedz
                      To jest pozwalanie młodemu człowiekowi na samodzielność w ogóle.
                      Oczywiście. W tym także na popełnianie błędów i poważnych błędów.
                      --
                      Życie w Zatoce Perskiej
                      • 19.07.13, 21:39 Odpowiedz
                        No np. wzięcie udział w zamachu terrorystycznym na niewiernych, zdaje się przodują tam młodzi ludzie (fakt, raczej płci męskiej niż mniej dopilnowanej w tamtejszej kulturze).

--
                        http://www.suwaczki.com/tickers/9nicpoqnnhed3fm8.png
                      • 19.07.13, 23:39 Odpowiedz
                        olena.s napisała:

> To jest pozwalanie młodemu człowiekowi na samodzielność w ogóle.
                        > Oczywiście. W tym także na popełnianie błędów i poważnych błędów.

Z drugiej strony ludzie się uczą i jeśli pozwala im się na samodzielność, to w miarę (dość szybko) upływu czasu stają się ludźmi odpowiedzialnymi, którzy potrafią minimalizować ryzyko popełnienia poważnego błędu życiowego.

Jak sobie podliczę swój czas potencjalnego popełniania poważnych błędów życiowych, to było tego około 2 lat, może 3. W tym czasie zdarzyło się kilka tragicznych historii w moim otoczeniu, ale były to zdarzenia poniekąd losowe a nie uwarunkowane "beztroską młodości".
                        Dla mnie był to czas, kiedy nie byłam samotna, miałam grono życzliwych przyjaciół, poniekąd pilnowaliśmy się nawzajem. Matka natomiast z bólem serca dawała mi dużą swobodę, zapewne umierając ze strachu. Nie popełniłam błędu bo:
                        a) nie byłam sama,
                        b) wiedziałam co mam do stracenia. A wiedziałam, bo rodzice nauczyli mnie, że uczenie się jest fajne i w zasadzie otwiera drzwi do absolutnie fantastycznego życia oraz do spełnienia marzeń z dzieciństwa. Dosłownie. Aktualne jestem na drodze do tegoż spełnienia. Bez tego pewnie da się żyć, ale jest to życie jałowe zarówno jednostki, jak i społeczeństwa.

--
                        smile
          • 19.07.13, 10:45 Odpowiedz
            Czego by nie powiedzieć w porównaniu z Arabkami my i tak mamy lepiej. Jeśli taka będzie nasza fantazja możemy sobie przyjąć taki styl życia jak one: zmienić religię, wyjść z Araba, albo po prostu znaleźć sobie chłopa, który marzy o "arabskiej" żonie. One zmienić stylu życia na nasz nie mogą.
      • 18.07.13, 14:38 Odpowiedz

> Secundo nie wiedziała również, że
        > gwałtu nie udowodni metodą europejską, i że idąc na policję doniesie sama na s
        > iebie....

A jak sie udowadnia gwalt w panstwie islamskim???
        • Musisz mieć kilku świadków gwałtu płci męskiej (liczba różna zależnie od kraju).
          Kuriozalne i niewyobrażalnie okrutne, prawda?
          --
          "Na 10 wykładach zajęcia praktyczne w terenie - detonacja bomby w dużym centrum handlowym."- o nauce zasad religii pokoju by gazeta_mi_placi.
        • 18.07.13, 19:06 Odpowiedz
          Niestety bez pudła udowodnisz tylko mając świadków - wtedy żaden sędzia nie zdecyduje inaczej.
          Co gorsza, okoliczności towarzyszące (siniaki, sperma, uszkodzenia ciała etc) nie muszą być wzięte pod uwagę.
          --
          Życie w Zatoce Perskiej
          • Niestety bez pudła udowodnisz tylko mając świadków - wtedy żaden sędzia nie zdecyduje inaczej.
            Co gorsza, okoliczności towarzyszące (siniaki, sperma, uszkodzenia ciała etc) nie muszą być wzięte pod uwagę."

czyli gwalt bedzie gwaltem wg prawa dopiero wtedy jak bedzie na oczach 4 facetow muzulmanow?

to sie w glowie nie miesci
            --
            dziekuje za wypelnienie mojej ankiety. szczegolnie dziekuje forumkom, ktore naklonily facetow do wypelniania jej tongue_out
            • 18.07.13, 19:39 Odpowiedz
              Nie wiem, pewnie dziewczyna porwana z ulicy udowodniłaby swoje.
              To jest zupełnie inny system - pewna pani paręnaście lat temu została w Katarze klepnięta w tyłek. Co z balkonu widział jej mąż.
              Sprawca został zaaresztowany i deportowany. Surowość niewyobrażalna dla nas, prawda?
              Nękacz telefoniczny błagający o randkę byłby skazany na więzienie. Też niewyobrażalne.
              Mój znajomy z dziesięcioletnim synem planuje powrót na Północ, zanim syn wejdzie na dobrze w wiek dojrzewania, bo chce żeby miał normalny kontakt z płcią przeciwną, normalny kontakt z alkoholem, imprezami, seksem itp. Rozumiem go, ale równie dobrze rozumiem postawę odwrotną, czyli chęć przeczekania wieku dojrzewania w miejscu, gdzie szalone nastolatkowe imprezy w zasadzie nie mają miejsca.
              --
              Życie w Zatoce Perskiej
              • 18.07.13, 22:18 Odpowiedz
                Surowa kara to byla bo smial klepnac w tylek wlasnosc jasnie meza a nie dlatego ze klepnal kobiete wbrew jej woli. Skoro zgwalcona kobieta nie moze udowodnic ze zostala zgwalcona, a tutaj surowa kara dla faceta ktory klepnal w tylek kobiete, to zastanow sie jak sie to dzieje.
                • 18.07.13, 22:38 Odpowiedz
                  A, nie, nie zrozumiałaś.
                  Mąż był świadkiem.
                  --
                  Życie w Zatoce Perskiej
                  • 18.07.13, 22:44 Odpowiedz
                    Ty nie zrozumiałaś. Gdyby ta kobieta była stanu wolnego, to sprawcy by włos z głowy nie spadł. Został ukarany, ponieważ pomacał inwentarz domowy pana męża.
                    • 19.07.13, 23:51 Odpowiedz
                      dokładnie, im więcej olena pisze, tym bardziej włos jezy mi się na głowy. dziwię się jak ona w ogole może dobrze czuć sie w takim kraju. tylko dlatego, że sama jest uprzywilejowana.
                      • 19.07.13, 23:57 Odpowiedz
                        claudel6 napisała:

> dokładnie, im więcej olena pisze, tym bardziej włos jezy mi się na głowy. dziwi
                        > ę się jak ona w ogole może dobrze czuć sie w takim kraju. tylko dlatego, że sa
                        > ma jest uprzywilejowana.

Nie wiem jak olena, bo jest gdzie indziej, ale ten artykul swietnie opisuje Dubaj i tamtejsza mentalnosc... stosunek do sluzby na przyklad. Polecam.
                        www.independent.co.uk/voices/commentators/johann-hari/the-dark-side-of-dubai-1664368.html
                      • 20.07.13, 00:57 Odpowiedz
                        Jedyne, co mi mocno leży na wątrobie, a w każdym razie najbardziej mi leży, to służba domowa i robotnicy niewykwalifikowani. Mają o niebo za słabą ochronę prawną, i jak jest źle - to jest naprawdę źle. Coś tam niby się wokół tego dzieje, ale moim zdaniem więcej w tym pozorów niż faktów. Może jakieś fakty zostaną wymuszone z czasem przez Organizację Pracy, zobaczymy. Na świecie jest tyle nędzy, że na brak chętnych Zatoka nie musi narzekać.
                        Co do pozycji kobiet, to póki one nie zechcą tego zmienić, to nie mam powodu na siłę ich ciągnąć w liberalizm.
                        A one pomału, niekoniecznie zgodnie z europejskimi wyobrażeniami zmieniają się jednak mocno.
                        Tam też pomału słabnie siła rodziny, tam też spada dzietność (i tak jest powyżej 3 sztuk, ale jeszcze paręnaście lat temu było powyżej 5), masa kobiet studiuje (acz o jakości studiów się nie wypowiem), sporo kobiet pracuje zarobkowo (acz chyba mniej niż w Emiratach).
                        I niech ci się włos nie jeży - pamiętaj, że ja też jestem tam czasowo, jestem obserwatorką, a nie częścią układu.
                        --
                        Życie w Zatoce Perskiej
    • Phi, mnie to już nie rusza.
      A słyszałaś o pakistańskich nastolatkach zabitych za taniec w deszczu? Linkowałam ostatnio.
      Wiesz co się dzieje w Pakistanie, Afganistanie? W Arabii Saudyjskiej?
      Kobieta jest rzeczą, przedmiotem. Wiesz, że mahram rodziny rozporządza majątkiem kobiety?
      W teorii pieniądze zarobione przez muzułmankę (a one rzadko pracują, bo najczęściej mahram nie pozwala) są jej i tylko jej, ale jednocześnie mahram (opiekun) ma prawo do zarządzania nimi w imię dobra rodziny. Jak to się najczęściej kończy wszyscy wiemy.
      No i nie zapominajmy, że opiekun rodziny ma prawo do zabicia, bicia kobiet ze swojej rodziny.

Śmieszy mnie porównywanie Polski do krajów szariatu przez zakamuflowaną opcję islamską (rosapulchra, olena). Tak się jakoś składa, że w Polsce i innych cywilizowanych krajach wszyscy ludzie są równi wobec prawa, w szarii nie. Odejścia od katolicyzmu nie karze się odcięciem głowy. Bicie żony przez męża jest przestępstwem. Kobiety nie muszą się zakrywać, ani robić za pomiotła. Zgwałcone nie są kamieniowane, nie idą do więzienia. Kobiety mogą wyjeżdżać z kraju kiedy chcą i gdzie chcą, nie muszą mieć zgody męża. No i mogą wychodzić z domu gdzie chcą i kiedy chcą. Dzieci nie są przyznawane zawsze ojcu, bo tak. No i ciekawe kiedy jacyś katolicy albo ateiści podłożyli bombę/porwali samolot i wlecieli w wielki budynek/poderżnęli gardło publicznie w Londynie czy gdzie indziej.

--
      "Na 10 wykładach zajęcia praktyczne w terenie - detonacja bomby w dużym centrum handlowym."- o nauce zasad religii pokoju by gazeta_mi_placi.
      • 18.07.13, 14:28 Odpowiedz
        Nooo... IRA miewała takie akcje.uncertain
      • 18.07.13, 14:42 Odpowiedz
        Bo Ty nie rozumiesz, ze to nie islamisci tak robia, tylko ludzie "nierozumiejacy islamu i zle go stosujacy" smile Juz wielokrotnie slyszalam ten argument na wytlumaczenie aktow terroru czy przemocy domowej. Totalne odciecie sie.
        Podobnie jak to, nie Niemcy rozpetali II wojne swiatowa tylko... Nazisci.
      • 18.07.13, 14:48 Odpowiedz
        Te wszystkie prawa kobiet, którymi obecnie się cieszymy w przeciwieństwie do mieszkanek krajów muzułmańskich, to zasługa XX wiecznych przemian społecznych w Europie, 2 wojen, działalności sufrażystek. Wcześniej kobiety w Europie też były traktowane jak rzecz i własność mężczyzny. To nie jest kwestia dobrej/złej religii, ale przemian społecznych i historii danego regionu. U podstaw wszystkie religie są do siebie podobne i na celu mają zamordyzm kobiet.
        • 18.07.13, 19:19 Odpowiedz
          Kobieta: czytałaś kiedyś naukowe publikacje o historii społecznej np. XVIII, czy XIX wieku?
          Bo jak nie, to mogę Ci wysłać parę sensownych tytułów i przestaniesz się kompromitować. Bardzo wiele praw (kwestie rozwodowe, finanse) kobiety miały przyznane na długo przed sufrażystkami.
        • 18.07.13, 19:50 Odpowiedz
          Między nami (judeochrześcijanami czy post) a muzułmanami jest jedna zasadnicza różnica.
          Nasz mesjasz został stracony po roku działalności i zostały po nim przypowieści. Żydzi zostali wyrzuceni z Ziemi świętej i musieli przeformułować religię. To daje nam większą elastyczność, bo Mahomet żył i głosił do starości, i Koran jest niepodważalny, a islam jest poza religią także systemem prawnym i społecznym. Dlatego u nich zmiany są o wiele mniej prawdopodobne i trudniejsze niż u nas.
          --
          Życie w Zatoce Perskiej
          • 19.07.13, 14:10 Odpowiedz
            > Dlatego u nich zmiany są o wiele mniej prawdopodobne i trudniejsze niż u nas.

Otóż to. Nie mamy żadnych drobiazgowych przepisów na okoliczność żarcia, sr...a i sprzątania oraz innych śmiesznych i nieaktualnych we współczesnych świecie upierdliwości sprzed tysięcy lat.

--
            Wg mnie burdele i agencje to raczej wstydliwe dowody ostatecznej męskiej kapitulacji. Gdy oferta własna jest już tak licha, że można tylko portfelem w śmieciach grzebac szukając jakie spady się trafia. By klasyk Gomory smile
        • 18.07.13, 22:16 Odpowiedz
          No to pojechałaś na otro, tylko trochę z wiedzą na bakier, ale co tam, ważne, żeby ideologicznie się zgadzało, prawda? wink
          --
          Penis w erekcji nie ma sumienia.
          anielska.blog.pl/
      • 18.07.13, 19:46 Odpowiedz
        Mahram w sensie opiekun bezżennej?
        Inaczej jest w przypadku żony. To co zarabia i co dziedziczy jest tylko jej (dlatego dziedziczy mniej niż brat, zresztą).
        Oczywiście, że w szarii nie ma równości praw - to jest system precyzyjnej nierówności, zgoda, i co gorsza z tego nie będą w stanie się wyplątać póki islam islamem. Dlatego mimo bogactwa nie są w stanie zbudować dobrze funkcjonującego społeczeństwa - w sensie sprawności, solidarności, autentycznego rozwoju.
        A za bicie żony można w Zatoce być wybatożonym. Publicznie. Ostatnio był taki wyrok - sędzia dołożył do batów jeszcze kurs małżeński, i powiedział, że żona może być obecna przy batożeniu, bo to będzie sprawiedliwa odpłata.
        --
        Życie w Zatoce Perskiej
        • 18.07.13, 19:52 Odpowiedz
          Ciekawe jak wyglądało życie żony po odbyciu kary przez męża, bo chyba nie pozwolono jej w tej wyjątkowej sytuacji jak przemoc fizyczna na rozwód i odejście od męża - kata?
          Czy jednak zrobiono wyjątek?
          --
          • 18.07.13, 20:01 Odpowiedz
            Oczywiście,że mogła się rozwieść. Nie wiem, czy chciała, (coś jak na naszej wsi 30 lat temu, ogromny nacisk otoczenia - znajoma Jordanka mogła się rozwieść, ale nie chciała, bo jej zdaniem córki w efekcie nie znalazłyby mężów).
            --
            Życie w Zatoce Perskiej
            • 18.07.13, 20:04 Odpowiedz
              Straszne, ciemnogród.
              --
              • 18.07.13, 20:09 Odpowiedz
                A propos ciemnogrodu. Jakies 8 lat temu pracowalam z dziewczyna ze wsi pod Grojcem (takie miasto 50 km od Wwy). Miala nieslubne dziecko (co za "pech" w tej wsi). I co ? Ano trafi sie jej kawaler co to ja chcial mimo dziecka i wyszla za niego za maz. Mamy 21 wiek hurra! Presja roidziny ot co.
                • 19.07.13, 21:43 Odpowiedz
                  I super. W kraju islamskim trafiła by do więzienia za pozamałżeński seks, nikt by jej nie chciał nie tyle z powodu dziecko co braku cnoty i szansę na pracę zawodową miałaby nikłą (także zresztą i bez dziecka).
                  Oczywiście trafiłaby do więzienia pod warunkiem że nie dostałaby wyższej kary czyli ukamieniowania na śmierć.
                  Oglądałam taką realną scenę na Internecie, koszmar....
                  Tylko debil będzie bronił tego bydła.
                  --
      • 19.07.13, 06:51 Odpowiedz
        mnie uderza to, że kobiety muzułmańskie same siebie traktują gorzej niz mężczyzn
        o jak dobrze, że to mąż decyduje, bo ja taka nieogarnięta, słaba, hormony, nerwy, mąż ma nerwy ze stali, bo jest mężczyzną i mądry jest bardziej- zdejmuje z mych ramion ciężary życia, bo ja słaba, biedna i głupiutka kobieta nie dałabym sobie z tym rady

nawet z tym bikini- one nie rozumieją, że kobieta może załozyc bikini BO TAK, bez dorabiania ideologii, tylko dlatego, że chce się opalic, założyc ładny kostium czy pochwalic figurą. One muszą miec uzasadnienie- wtedy to jest dla nich logiczne- tak jak niepokazywanie ciała- tutaj można przytoczyć milion powodów dla których warto nosić szaty i szafa gra

i to jest w tym wszystkim strasznie straszne
        --
        świat włóczki i filcu
        szopinistka.blogspot.com/
        • 19.07.13, 11:17 Odpowiedz
          Kobieta muzułmańska myśląc o odpowiedzialności ma przed oczyma kilkadziesiąt osób, nie tylko siebie i swoje dzieci. To może przerażać.
    • Swoją drogą poraża mnie głupota tych pań. Nie zamierzam przerzucać winy na ofiary, absolutnie nie.
      Ale po pierwsze: do pewnych krajów się nie jeździ (takich gdzie zgodnie z prawem kobieta jest traktowana jak obywatel drugiej kategorii). Można sobie jechać do Turcji, Bośni, Egiptu, Tunezji, od biedy do Libanu, ale na pewno nie do ZEA, AS, Bahrajnu, Kataru, Iraku, Iranu Afganistanu, Pakistanu itp.
      Po drugie: jeśli jednak kobieta zdecydowała się jechać do jednego z wcześniej wymienionych, musi zdawać sobie sprawę z tego co ją czeka (np. w przypadku gwałtu).

--
      • 18.07.13, 14:53 Odpowiedz
        Tutaj się zgodzę. Tak samo jak my Polacy mamy sobie prawo nie życzyć sobie, żeby w naszym kraju dochodziło do brutalnego mordowania zwierząt i obrzezania dziewczynek, tak samo oni mogą sobie wprowadzić zakaz picia alkoholu. I trzeba o tym wiedzieć oraz tego przestrzegać.
    • 18.07.13, 15:49 Odpowiedz
      Szariat to trochę chyba taka schizofrenia. Miał za zadanie chronić słabszych (kobiety) ale zamiast tego powoduje, że chroniący są bezkarni...

Najsmutniejsze jest to, że jak widać po pojawiających się od czasu do czasu info. nawet przestrzeganie zasad (bo jestem muzułmanką) nie chroni przed krewnymi/mężem i zostają bezkarni (tu jest ta różnica w stos. do europejskiego prawa) w majestacie prawa.

Co do wspomnianej Norweżki to kłania się naiwność, że wszędzie jest tak jak w Europie, że mężczyzna nie wykorzysta okazji. Bo dla muzułmanów, tak myślę, biała kobieta-nie muzułmanka, ubierająca się tak, że dużo widać wink - to po prostu ciastko, które łatwo zjeść bez konsekwencji. Jest sama, bez mężczyzny który mógłby ją chronić - to dlaczego nie skorzystać? Żaden to grzech a przecież w islamie nie można tak dowolnie uprawiać seksu bo dziewice są pilnie strzeżone przez rodziny a potrzeby przecież każdy ma...
      • 18.07.13, 15:51 Odpowiedz
        Swoją drogą ciekawe czy gdyby tak "uwolnić" ramy obyczajowe (tak jak to jest na Zachodzie) to byłoby mniej gwałtów (Indie i kraje muzułmańskie)
        • 19.07.13, 06:58 Odpowiedz
          oglądałam reportaż o afgańskich mężczyznach, którzy ( chyba z "braku" swobodnego dostępu do kobiet) uwielbiają młodych chłopców

biorą sobie takiego młodzika z bardzo biednej rodziny - za pieniądze, wiec rodzina szczęśliwa i ubierają go w damskie ciuchy, uczą tańczyć w kobiecy sposób i tak młodzik ubarwia męskie spotkania, po takiejimprezce idzie ze swoim opiekunem w miłosnym uścisku

czasem opiekun może wypożyczyc tego młodzika koledze

-----------------------------

takich róznych atrakcji można by wypisywać na pęczki i nasuwa się refleksja, że oni sobie sami takie obwarowania moralno- etyczne stawiają, że im się mózgi lasują i już sami nie wiedzą co mają ze swoimi chuciami robić i zaczyna im lekko na dekiel walić
          --
          świat włóczki i filcu
          szopinistka.blogspot.com/
    • 18.07.13, 19:45 Odpowiedz
      dziki kraj
      --
      Domowej zapiski domowe.
    • 19.07.13, 02:35 Odpowiedz
      A propos Dubaju (nota bene, to już mnie we Fly Emirates nie zobaczą): jak się ma kilkugodzinną przesiadkę na ichniejszym lotnisku (duży międzynarodowy hub), to można sobie na darmową wycieczkę po mieście lotniskowym autokarem pojechać. Ale... jak się jest Ukrainką poniżej 30 r.ż., to o wyściubieniu nosa poza terminal nie ma mowy!
    • 22.07.13, 14:20 Odpowiedz
      Norweżka ułaskawiona
      wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14316744,Zgwalcona_i_skazana_w_Dubaju_Norwezka_zostal_ulaskawiona.html?lokale=warszawa#BoxWiadTxt
      zwróćcie uwagę na zdanie:
      "Norweskie władze poinformowały, że wolność odzyskał również mężczyzna oskarżony o gwałt."
      nieźle, co?
(101-200)
przejdź do: 1-100 101-200 201-256

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.